Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najfajniesze piosenki lat 80-tych.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.06.2019, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Szanownym Panom za pomoc, co nieco skorzystałem, jesli nie na samych piosenkach, to na zespołach. Ale produkujcie się dalej, bo jednak szeroki temat i na pewno coś jeszcze znajdziecie, o czym zapomniałem.

Białystok, ja mówiłem, że nie chcę popeliny - co Wy tam tylko Jaga i disco polo - i czasu na szkołę nie ma, że nie Ty czytaty? Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.06.2019, 07:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Białystok, ja mówiłem, że nie chcę popeliny -
.
No właśnie. I jeszcze w dodatku zapomniał o Papa Dance Very Happy.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 05.06.2019, 08:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie.

A propos italo disco trafiłem sobie na taki numer:

Valerie Dore - The Night

https://www.youtube.com/watch?v=714vw2A7J5U

to wcale jest całkiem dobre. Ale to właściwie jedyny taki "wyskok" tej pani reszta trzyma "branżowy" poziom

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 05.06.2019, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna lista Gharvelt! Większość też mogłaby trafić na moją the best of. Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 05.06.2019, 08:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maskara. Chciałem coś dopisać, ale youtube ciągle wrzuca kolejne setki doskonałych przebojów: Alphaville, Human League, Blondie, Annie Lennox, Billy Idol, Aha, George M, Wham, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Pań "Trzy S": Sandra, Sabrina, Samanta Fox również bym nie deprecjonował, a wręcz będę zawsze bronił ich honoru, te dwie ostatnie spowodowały bardzo wiele dla mojego uświadomienia w kwestii Wychowania Do Życia w Rodzinie, w których to sprawach błądziłem jeszcze wtedy jak dziecko we mgle Wink

Sandra Everlasting Love

https://www.youtube.com/watch?v=bqICGrdLGIc
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 05.06.2019, 09:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Valerie Dore - The Night

https://www.youtube.com/watch?v=714vw2A7J5U

Faktycznie, niezłe. Ciekawy ma zespół, tak wizualnie circa about XVIII w. z ejtisowym sznytem rzecz jasna. Smile
Freefall

PostWysłany: 05.06.2019, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z hitów można jeszcze dorzucić chociażby:

Alannah Myles - Black Velvet
Laura Branigan - Self Control
Murray Head - One Night in Bangkok

No i nie zapominajmy o Bonnie Tyler Smile.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 05.06.2019, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Total Eclipse of The Heart - napisany zresztą przez Jima Stenmana - dla niedoinformowanych - tego od Bat Out of Hell, znaczy autora, a nie aktora

Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 05.06.2019, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tez Holding Out For a Hero i If You Were a Woman (And I Was a Man).
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.06.2019, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Białystok, ja mówiłem, że nie chcę popeliny - co Wy tam tylko Jaga i disco polo - i czasu na szkołę nie ma, że nie Ty czytaty? Very Happy

Nie. Najambitniejsze jakie znam to
Bronski Beat - Why i New Order - Blue Monday. Razz
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 05.06.2019, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje ejtisowe top 30. Jedyne ograniczenie jakie dałem to 1 utwór na dany zespół / wykonawcę bo inaczej miałbym w 30-tce z 7 utworów Metalliki, 5 Tears For Fears i sporo podwójnych i potrójnych. Bankowo zapomniałem o wielu istotnych utworach, ale chyba nie ma szans by je wszystkie przypomnieć.

1. Dead Can Dance - Persephone
2. Metallica - One
3. Rush - The Camera Eye
4. Iron Maiden - Rime of the Ancient Mariner
5. Red Temple Springs - Light of Christ / This Hollow Ground
6. Tears For Fears - Sowing The Seeds Of Love
7. And Also The Trees - Count Jefferey
8. Cocteau Twins - Pandora
9. Megadeth - Bad Omen
10. Slayer - Raining Blood

11. Soundgarden - Gun
12. The Danse Society - In Heaven (Everything Is Fine)
13. Ain Soph - A Story of Mysterious Forest
14. Savage Republic - Year of Exile
15. The Cult - Brother Wolf; Sister Moon
16. The Cure - All Cats Are Grey
17. The Names - White Shadow
18. Sonic Youh - The Sprawl
19. Eskaton - Pitié
20. Magazine - The Thin Air

21. Fashion - You In The Night
22. Lionel Ritchie - Hello
23. Modern Eon - Childs Play
24. Depeche Mode - Never Let Me Down Again
25. The Sound - New Dark Age
26. Sods - EveningSong
27. Flue - Topic
28. New Order - Truth
29. Ewa Bem - Daj mi znak
30. Scorpions - Still Loving You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK

PostWysłany: 05.06.2019, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Noo, parę rzeczy trzeba będzie jeszcze oblukać

Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 05.06.2019, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
4. Tuxedomoon - Again

Gharvelt - cieszy mnie wysoka pozycja Tuxedomoon na twojej liście. Jeden z moich ulubionych i najczęściej słuchanych zespołów w latach 80-tych. Ich dwie pierwsze płyty "Half-Mute" i "Desire" są po prostu fantastyczne.
Znasz taki zespół: Minimal Compact? Zaprzyjaźniony zespół z Tuxedomoon, nagrywali dla tej samej wytwórni (Crammed Discs) i wspólnie koncertowali. Minimal Compact był nawet w Polsce, bodajże w 1987 z okazji festiwalu muzyki alternatywnej "Marchewka". Jeśli nie znasz to polecam ten zespół, a szczególnie "Deadly Weapons" i "Raging Souls".

Na mojej indywidualnej liście TOP 100 Utworów (nie piosenek) z lat 80-tych, nie byłoby zbyt dużo fajnych piosenek. Smile
Przeważałby rock progresywny/Zeuhl (Rush, King Crimson, Marillion, Peter Gabriel, Robert Wyatt, Kulivator, Eskaton, Ain Soph, Kenso), post-punk/gothic rock (Joy Division, New Order, Gang of Four, Bauhaus, Raincoats, the Cure, Cocteau Twins, This Mortal Coil), Rock-In-Opposition (News From Babel, Etron Fou Leloublan, Stormy Six), rock eksperymentalny (Tuxedomoon, Minimal Compact, This Heat, Camberwell Now, Dome, Residents).
Z tych fajnych pop-rockowych piosenek z lat 80-tych, znalazłbym miejsce tylko na pare piosenek D. Bowie, Depeche Mode, OMD, Modern English, Psychodelic Furs, Talk Talk i Pet Shop Boys.
No i jeszcze the Stone Roses, te dwa utwory, które są na liście gharvelta i coś z płyty "Goo" Sonic Youth.
No i na zakończenie R.E.M. "It's The End Of The World As We Know It". Wink

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 05.06.2019, 14:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 05.06.2019, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na obu edycjach festiwalu "Marchewka". To było wtedy niesamowite przedsięwzięcie - wystąpili m.in. New Model Army, Wolfgang Press, David Thomas (Pere Ubu), rzeczony Minimal Compact, Reportaż i wiele innych ciekawych grup. Podobno był jakiś materiał filmowy z tego wydarzenia, ale nie udało mi się dotąd do niego dotrzeć.
MirekK

PostWysłany: 05.06.2019, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Byłem na obu edycjach festiwalu "Marchewka".

Nawet nie wiedziałem o tym, że były dwie edycje. Ja byłem na tej z Reportażem, Minimal Compact, David Thomas i Chris Cutler.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: