Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najfajniesze piosenki lat 80-tych.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.09.2019, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powyższe post-bauhausowe utwory w tamtych latach były mi bardzo bliskie Smile
Mam wrażenie, że pominięto ten kawałek, który królował m.in. na Liście Przebojów Trójki i również we mnie wzbudzał wzruszenie:

Heart - Alone (1987) - jeden z przykładów, gdy cover jest dużo bardziej popularny, niż wersja oryginalna.

https://www.youtube.com/watch?v=1Cw1ng75KP0
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 22.09.2019, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość lubiłem ten kawałek a Listy wtedy słuchałem z zapartym tchem... Ale generalnie to jeżeli chodzi o pop, zdecydowanie wolę rzeczy z pierwszej połowy dekady: tamte piosenki były bardziej naiwne i po prostu melodyjne/ melodyjno-taneczne. Im bliżej końca dekady, tym bardziej zaczęło to mulić. Dobrze, że przyszedł grunge i wszystko rozpirzył Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir

PostWysłany: 23.09.2019, 09:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie do końca się zgodzę, z tą analizą dekady lat 80. Powiedziałbym raczej - że pierwsza połowa była bardziej elektroniczna, i bardziej pod wpływem punka i post-punka - co odbijało się m.in. na prostocie i naiwności utworów. Druga połowa lat 80. to pop bardziej wyrafinowany, w większym stopniu czerpiący z tradycji (soul, funky, pop lat 60. i 70.), lepiej zagrany i wyprodukowany. Płyty Bryana Ferry'ego, Petera Gabriela, Phila Collinsa, Genesis, U2, Sinead O'Cpnnor, Prince'a i wielu innych muzyków z tamtego okresu to wzorzec metra, jak zrobić dobre popowe kawałki do dzisiaj. To oczywiście tylko uproszczenie - bo i w pierwszej połowie lat 80. pojawiały się doskonałe i świetne pomyślane i zrealizowane płyty popowe (ELO, Roxy Music, David Bowie etc.), a i w drugiej połowie lat 80. też trafiały się proste, elektroniczne kawałki.

Bednaarze - z perspektywy czasu można docenić jak utalentowanym zespołem był Bauhaus, bo przecież oprócz Petera Murphy'ego, Love and Rockets (swoją drogą bardzo ciekawa i trochę chyba niedoceniona kapela), na jego gruzach pojawiła się też dość interesująca, psychodeliczno-surrealistyczna efemeryda Tones on Tail.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 23.09.2019, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Tones on Tail.

Oczywiście, pamiętam z audycji Tomasza Beksińskiego.
W liceum byłem zaprzysiężonym fanem Bauhaus i wszystkie projekty pochodne łykałem bez popitki. Udało mi się nawet kupić oryginalną, wydaną w Polsce kasetę Love And Rockets - Sweet F. A.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: