Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album Roku 1972 (Edycja 2019 r.)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 43, 44, 45  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.09.2019, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego Bruford jest tu jako "W"?

PS. Ethiopian Knights to moim zdaniem jedna z najlepszych płyt Byrda.
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.09.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

William.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 09.09.2019, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie Embarassed
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.09.2019, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może przeoczyłem , ale w tym roczniku oprócz Caravanserai, figuruje jeszcze jedna płyta Santany - Carlos Santana & Buddy Miles Live
https://www.youtube.com/watch?v=ti17-nAW46U
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 09.09.2019, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:
Może przeoczyłem , ale w tym roczniku oprócz Caravanserai, figuruje jeszcze jedna płyta Santany - Carlos Santana & Buddy Miles Live
https://www.youtube.com/watch?v=ti17-nAW46U

Słuszna uwaga, dodane jest! (Ale zdecydowanie wolę Karawanę!

Ponieważ obecnie nieco boję się cokolwiek pisać w kontekście kontrowersyjnych tytułów płyt, by nie przecięto mi hamulcy w rowerze, wysadzono w powietrze kota albo związano razem sznurówek więc ostrzegam: doprawdy nie wiem jak wpisać nazwę tej płyty i tym razem wpisałem po prostu za discogsem:

Carlos Santana And Buddy Miles ‎– Carlos Santana & Buddy Miles! Live!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 09.09.2019, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Początkowo sadziłem, ze chodzi o Wakemana!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 09.09.2019, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krotka refleksja od siebie: w moim progresywnym topie 1972 r. w ścisłej czołówce wyłącznie muzyka religijna: Close To The Edge, Foxtrot (Suppers Ready) i Aphrodite Child Shocked

Ogłoszenie parafialne:

Tak jak wcześniej głosiłem przez dłuższy czas pozostanę poza czasem i przestrzenią, gdzieś tak do końca września. Piszcie, polecajcie, ale jak coś będzie do dodania do listy to uzupełnię dopiero po powrocie. Pamiętajcie o Stevie Wonderze, Lesie Mccanie, Weather Report i reszcie z 500 poleceń Wink
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 09.09.2019, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przywykłem ostatnio do wybiórczego ignorowania moich postów przez Gospodarza, ale tym razem z pewnością było to zwykłe przeoczenie. Bo przecież:
Monstrualny Talerz napisał:
ja od siebie wprowadzam Politykę Grubej Kreski
Nie powinieneś wciągać całej od razu.

Proszę o dopisanie propozycji z mojego posta na poprzedniej stronie:
Green, Grant - Live at the Lighthouse
Green, Grant - The Final Comedown
Green, Grant - Iron City!
Bednaar

PostWysłany: 10.09.2019, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak bedziecie głosować, to nie zapomnijcie o jednej z najlepszych płyt rocznika:

Popatrzyłem na spis płyt. Jednak ustaliliście, że był w tym roku eponimiczny debiut RTF? Nie zgadza się to z tym wydawnictwem, które mam półce z płytami CD:

... zatem powinno być: Corea, Chick - Return To Forever... ale Wasza wola.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.09.2019, 12:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oooo. Znowu będzie wojna. Razz

A ta duża okładka jest tyłem. Exclamation Opcja rockowa nie załapie na kogo głosować.
Bednaar

PostWysłany: 10.09.2019, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie tam o wojnę nie chodzi, ale naprawdę płyta została pierwotnie wydana jako solowy album Chicka. Dopiero później zaczęto ją zaliczać do dyskografii RTF. Przyznaję, że sam początkowo myślałem, że to eponimiczny debiut RTF. Zmieniło się to, jak kupiłem oryginalne CD.

Białystok napisał:

A ta duża okładka jest tyłem. Exclamation Opcja rockowa nie załapie na kogo głosować.

Przód jest bardziej wszechobecny, a tył też wart pokazania. Ci, co nie skojarzą, będą musieli wygooglować po adresie obrazka Wink
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 10.09.2019, 19:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Mnie tam o wojnę nie chodzi, ale naprawdę płyta została pierwotnie wydana jako solowy album Chicka.

Na serio nie jest wam wszystko jedno, jak to sobie zapiszecie?
Bednaar

PostWysłany: 11.09.2019, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Luzik, przecież napisałem: Wasza wola Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.09.2019, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Teoretycznie luzik, ale jak tak popatrzeć, to się okaże, że zaczniemy pisać nową historię muzyki, bo według własnego widzimisię będziemy zmieniać tytuły i wykonawców, bo nam się nie będą zgadzały. Np 666 to jest właściwie solowa płyta Vangelisa, nagrana przez niego dla wytwórni, żeby się z kontraktu wywiązać, bo już zespołu nie było. To dlaczego jest AC, a nie Vangelis?

Jeszcze jedna sprawa - nie ma takiej płyty Stills, Stephen - Manassas. Jest zespół Manassas założony przez Stillsa, który nagrał dwie płyty. Pierwsza płyta znana jest jako Manassas, lub Stephen Stills Manassas, a druga Down The Road

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 11.09.2019, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale zaraz - "666" właściwie wszędzie (włącznie z Discogs) funkcjonuje jako płyta Aphrodite's Child. W jej nagraniu wzięli udział członkowie tego zespołu (fakt, że się w trakcie pożarli i kiedy album się ukazał to już grupy nie było). A bo to pierwszy taki przypadek, że wychodzi płyta, a zespołu już nie ma? Smile

A akurat w przypadku "Return To Forever" to szat bym nie rozdzierał - fakt, ukazała się, jako płyta Chicka Corei, ale jej nazwa stała się już wkrótce firmą serii płyt zespołu (który też de facto zawsze był zespołem Corei) i teraz przez wiele źródeł jest traktowana jako debiut grupy. Chodzi zapewne o to, żeby oddzielić solową dyskografię Chicka od dyskografii zespołu Return To Forever - szczególnie, że kolejna płyta, firmowana już nazwą grupy, jest nagrana w tym samym składzie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 43, 44, 45  Następny
Strona 18 z 45

Skocz do: