Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album Roku 1972 (Edycja 2019 r.)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 43, 44, 45  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 03.10.2019, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co mam zrobić z tymi Niemenami. Dla mnie byłoby z pewnością łatwiej coś zdecydować, gdybym miał całe Marionetki. Bo np. taki Vol.1, to dziwny twór: jedna piosenka (jak dla mnie: WYBITNA) i dwa eksperymenty dźwiękowe, z których jeden posiada pewien wdzięk, a drugi, yy, nie posiada. No i co ta za płyta w związku z tym jest? Jakiś taki zarys nie wiadomo czego. Razem z Volumem 2 to już tworzy jakąś całość, dla mnie oczywiście zbyt awangardową i woniejącą progresem, ale z drugiej strony mającą ten fenomenalny śpiew Niemena, no i niewątpliwie mającą bardzo wyraźny charakter. Dlatego pewnie wyżej ceniony jest Vol.2 , bo on sam z siebie też jest bardziej określony.
Ale ja chyba się zdecyduję, żeby tak naprawdę zagłosować na całość, tylko że sobie zarezerwuję dwa miejsca i wpiszę vol.1 i 2 w jakiejś tam kolejności.

Tylko w związku z tym nie wiem, czy wyżej nie wyląduje mi Strange is This World...

Monstrualny Talerz napisał:
exit pool

wyobraziłem sobie taki park wodny i że przy wyjściu jest taki ostatni basenik, przez który trzeba przepłynąć, żeby wyjść na zewnątrz: exit pool Cool
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 03.10.2019, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A widzisz Crazy, coś w tym jest. Jeśli miałbym głosować na Marionetki jako całość to pewnie zmieściłyby się do 40, natomiast rozumiane jako dwa osobne albumy tracą dla mnie sens.

Jeszcze tylko dwie krótkie refleksje, bo jednak nie mogę się powstrzymać:
Po wprowadzeniu listy nr 9 wygrywa dość zdecydowanie album, którego nigdy bym o to nie podejrzewał - aż sobie dosłucham. A co jest na drugim to już w ogóle miazga.

Z kolei dopiero przy wprowadzaniu list nr 8 i 9 skapnąłem się, że dopiero teraz po raz pierwszy na listach pojawił się inny, bardzo znany i ceniony album. Zaskoczyło mnie, że na poprzednich siedmiu nie dostał on ani punkcika.

Naprawdę świetnie przegląda się te Wasze listy, jestem zaskoczony jak każdy z Was ma własne podejście do muzyki, dziękuję za to.
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 03.10.2019, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mała, a tak naprawdę duża uwaga:(...) bardzo proszę o użycie przy kompletowaniu list nazewnictwa, które znajduje się na pierwszej stronie niniejszego wątku. Excel Gharvelta jest rzeczą absolutnie genialną i usprawniającą wpisywanie (które normalnie byłoby straszliwie upierdliwe), ale jak każda machina musi dostać jednolite dane. W innym wypadku trzeba się nabiedzić niemało nad usuwaniem "The", wywalaniem literówek, spacji czy połączonych wyrazów "EltonJohn".

Czy w takim razie tutaj:

Corea, Chick - Return to Forever *

należy skopiować także gwiazdkę?
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 03.10.2019, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:

Jeśli nie znasz znaczenia słowa asterysk, bo jesteś imbecylem lub masz mniej niż 12 lat to możesz skopiować z, jakoś sobie poradzę.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 03.10.2019, 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rory, B.J.: po co psujecie tę zabawę?

Nie podoba Wam się moja osoba, nie uczestniczcie, piszcie sobie w innych tematach.

Chciałem tylko powiedzieć, że jeszcze jedna taka odzywka jak powyżej to po prostu zakończę prowadzenie tej zabawy. Szkoda, bo fajnie się to kręci. Nie ma nic złego w ironii, delikatnym sarkazmie, sensownych dyskusjach, ale nieustanne dopiepszanie się do pierdół nie wiadomo po co jest naprawdę irytujące.
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 03.10.2019, 23:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie znasz znaczenia słowa asterysk, bo jesteś imbecylem lub masz mniej niż 12 lat to możesz skopiować z, jakoś sobie poradzę.

Użycie potocznego określenia nie oznacza, że nie znam słowa "asterysk", które swoją drogą jest spolszczeniem łacińskiego słowa asteriscus znaczącego dosłownie - uwaga - "gwiazdka". Więc obrażając mnie za użycie takiego określenia, pokazujesz wyłącznie własną tępotę i brak dojrzałości.
Artur.O
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 04.10.2019, 00:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Komuś, kto przez lata słuchał m.in. różnych rodzajów muzyki elektronicznej, ale nie jazzu i mało rocka, zdecydowanie łatwiej załapać "On the Corner", który przypomina grane na żywo, na tradycyjnych instrumentach techno, niż stricte jazzowy "Kind of Blue", czy wciąż mocno jazzowe, ale inspirowane rockiem "In a Silent Way" i "Bitches Brew". Z kolei o Mwandishi sam Hancock mówił, że to improwizowana muzyka elektroniczna, przy czym "Crossings" jako jedyny z trylogii zdaje się mieć trochę wspólnego z głównym nurtem rocka progresywnego (przynajmniej pierwsza strona winylowego wydania).

Rocka to ja dużo słuchałem, choć nie zawsze tego, co trzeba. Razz Ale racja - "On the Corner", a już zwłaszcza "Sextant" (które serio brzmi jak lata 90. w czilałtowej elektronice), to dużo bardziej "przyszłość", niż "Kind of Blue".

No jak chciałem tak zrobiłem - gdzieś ze 100 płyt z rocznika obrobiłem, z czego około 50 to rzeczy co najmniej bardzo dobre, a 13 jest rewelacyjne. Smile Pełno dobrego (ba - nieraz najlepszego możliwego) jazzu, progresu, r&b, tzw. muzyki świata... Naprawdę jestem zadowolony z tego zestawu.
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 04.10.2019, 07:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda, bo fajnie się to kręci.

No właśnie Exclamation

Przestańcie. I Ty również, szanowny prowadzący - bo o ile nie rozumiem, po jasną cholerę ktoś Cię prowokuje, to na pewno wyzywając prowokatora od imbecyli nie poprawiasz sprawy.

Szkoda, bo fajnie się to kręci.

Artur.O napisał:
Naprawdę jestem zadowolony z tego zestawu.

Ja ze swojego, choć jeszcze niekompletnego, również. Chciałbym mieć go komu wysłać.
Oleeks
szpula

PostWysłany: 04.10.2019, 07:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak sytuacja ma się z rocznikami tych tytułów? RYM pokazuje, że to 1972.

Embryo - Steig Aus
Tomasz Stańko Quintet - Jazzmessage From Poland
Michał Urbaniak Group - Inactin
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.10.2019, 08:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
Jak sytuacja ma się z rocznikami tych tytułów? RYM pokazuje, że to 1972.

Embryo - Steig Aus
Tomasz Stańko Quintet - Jazzmessage From Poland
Michał Urbaniak Group - Inactin

Embryo - sprawa nie jest do końca jasna, o ile pamiętam badał to Gharvelt i jednak uznaliśmy, że bardziej właściwy będzie 1973

Stańko - jak najbardziej 1972

Inactin - sprawa nie do końca jasna, ale również wydaje się, że bardziej 1973
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.10.2019, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:

Na takie dictum to ja nie wysyłam listy. I quite. Cały czas straszysz, że zamykasz, rezygnujesz, ustawiasz, strofujesz - zachowujesz się jak kaowiec na wycieczce zakładowej.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.10.2019, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:

Użycie potocznego określenia nie oznacza, że nie znam słowa "asterysk", które swoją drogą jest spolszczeniem łacińskiego słowa asteriscus znaczącego dosłownie - uwaga - "gwiazdka". Więc obrażając mnie za użycie takiego określenia, pokazujesz wyłącznie własną tępotę i brak dojrzałości.

Panowie, proszę o trzymanie nerwów na wodzy.
1. Nie rozumiem nerwowej reakcji Monstraulnego Talerza na pytanie Roryego, czy gwiazdkę też należy kopiować. Za imbecyla (wyboldowane) należy przeprosić.
2. Nie rozumiem też równie nerwowej odpowiedzi Rory'ego - fragment, za który z kolei on powinien przeprosić Monstrualnego jest wyboldowany.

Jeżeli się wzajemnie przeprosicie, obaj wykażecie się mądrością i dojrzałością, których brak sobie wzajemnie zarzucacie. Naprawdę nie pojmuję Waszych zamysłów, co chcieliście uzyskać poprzez wzajemne obrzucanie się inwektywami. W efekcie niestety obaj straciliście sporo w moich oczach i myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Jeżeli jednak OBAJ przeprosicie się wzajemnie - wtedy ogromny szacunek z mojej strony gwarantowany. I naprawdę nie obchodzi mnie tłumaczenie, że "nie ja zacząłem" - to nie przedszkole.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.10.2019, 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagrywka Rory`ego była typowym trollowaneim, nie pierwszy raz w temacie. Wcześniej oskarżał mnie o manipulacje, za co również nie przeprosił a admini nie reagowali, co tylko prowadzi do dalszego tolerowania chamstwa, jak widać powyżej.

Prowadzenie Plebiscytu jest dość trudnym zadaniem, które wymaga pewnego zdyscyplinowania i dużego zaangażowania czasowego. Co i rusz jednak mi się dostaje, nie wiem za co, może po prostu część z Was mnie z jakiegoś powodu nie lubi. Nie mam również ochoty bawić się w dziecinady albo udawać, ze pada deszcz gdy na mnie plują. Próbowałem nieco naprawić klimat, po tym jak Rory, B.J. Maciek i Bartosz skutecznie zasmrodzili forum na początku września. To się niestety nie udało - nie z mojej winy i przyczyny.

Czy ktoś chciałby przejąć prowadzenie plebiscytu? Dzięki dużemu zaangażowaniu Gharvelta, Mirka i mojego udało się wykonać bardzo dużą część pracy, co zostanie przekazane, szkoda to tracić. U mnie natomiast dobra wola i cierpliwość się skończyła, dziękuję za wszystkie dotychczas wysłane listy. Robię to co należało uczynić na początku września, czyli zakończyć ten temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.10.2019, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagrywka Rory`ego była typowym trollowaneim, nie pierwszy raz w temacie. Wcześniej oskarżał mnie o manipulacje, za co również nie przeprosił a admini nie reagowali, co tylko prowadzi do dalszego tolerowania chamstwa, jak widać powyżej.

Szkoda, że nie zrozumiałeś tego, co napisałem.
Mój wpis świadczy właśnie o tym, że nie toleruję chamstwa.
Naprawdę uważasz, że Twój zwrot do Rory'ego:

Cytat:

... był bon ton?
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.10.2019, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwrot ten odpowiadał poziomowi chamstwa, który zaprezentował Rory, przy czym to było już kolejny raz z jego strony.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 43, 44, 45  Następny
Strona 26 z 45

Skocz do: