Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

No i gitara!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.04.2020, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sagmeister Trio - Sagmeister Trio (1978)

Posłuchać starych płyt tego gitarzysty, to nie bułka z masłem. Być może z tego powodu nie jest to dziś specjalnie znany i popularny muzyk, a słuchająć chociażby tego albumu można się przekonać, że to niesprawiedliwy stan rzeczy i warto go zmienić przynajmniej dla siebie samego. Pierwsze wrażenie? ECM + Metheny, co w połączeniu z końcówką lat 70. dostarcza, przynajmniej u mnie, wiele pozytywnych odczuć. Oszczędna formuła trio, ze świetnymi partiami basowymi w stylu Jaco (Udo Kistner) oraz dobrze wczuwającym się w koncept perkusistą (Hermann Kock). Na Tubie niestety tylko jeden fragment: https://www.youtube.com/watch?v=NzEX-fcps8g
Cała płyta jest bardzo dobra i jak się odpowiednio poklika w sieci, to można do niej dotrzeć. Jak kiedyś trafię w dobrej cenie, to na pewno nada się na półkę.
Maciek

PostWysłany: 13.05.2020, 06:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładna i przede wszystkim gitarowa płyta na słoneczny dzień.

Akio Sasajima - Images of Lennon / McCartney (2015)

Zawsze jestem sceptyczny wobec takich płyt, po albumów na których średni, a nawet przyzwoici muzycy sięgają po repertuar Bitli są tysiące i na ogół nie ma sobie co nimi zawracać głowy. Tu spotkało mnie bardzo przyjemne zaskoczenie. Ładne brzmienie gitary i niebanalne, ale jednocześnie nieprzekombinowane aranże i dzień robi się jeszcze fajniejsze.
Rzućcie uchem na taką sambę: https://www.youtube.com/watch?v=vFSol71MPyo
Maciek

PostWysłany: 15.05.2020, 17:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można jeszcze poznać fajną muzykę w radiu. Zupełnie nieznany mi wcześniej człowiek, miał swój dzień u Metza, co miało przy okazji pomóc artyście w walce z ciężką chorobą. I tak oto dzielę się dwoma bardzo przyjemnymi gitarowymi płytami.

Adam Palma Meets Chopin (2019)

Adam Palma - Palm-Istry (2017)

Palma to polski gitarzysta mieszkający na stałe w UK. Widać i słychać, że ciągnie go w rodzinne strony bo i repertuar mocno patriotyczny. Tytuł pierwszej płyty mówi o niej wszystko, choć wbrew pozorom Chopin na gitarę, to nie jest przecież aż tak często spotykane zjawisko. Dobrze się tego słucha, Palma jest niezwykle sprawny, momentami brzmi jak Al Di Meola w akustycznej odsłonie i nie jest to w żadnym wypadku zarzut. Podobają mi się bardzo jego aranże, które wyróżniają się fajnymi pomysłami i, co jeszcze ważniejsze, brakiem tendencji do przekombinowania. Jeszcze lepiej to słychać na drugiej (czyli wcześniejszej Wink) płycie, gdzie najjaśniejszym punktem jest bardzo udana wersja tematu 07 zgłoś się: https://www.youtube.com/watch?v=0fdLrgXYdeg
Obydwa albumy dostępne na Spotify (i pewnie innych podobnych platformach).
Leptir

PostWysłany: 02.06.2020, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można lubić, można nie lubić, ale trudno nie podziwiać... Tosin Abasi
https://www.youtube.com/watch?v=VlEvhOibH7Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ZVXJTVOOHdWxlUmqFSxq1Z66fwDT3a-TUjrPZccO_UCXOTwe8IAUkUzM
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
longplay

PostWysłany: 02.06.2020, 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Można lubić, można nie lubić, ale trudno nie podziwiać... Tosin Abasi
https://www.youtube.com/watch?v=VlEvhOibH7Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ZVXJTVOOHdWxlUmqFSxq1Z66fwDT3a-TUjrPZccO_UCXOTwe8IAUkUzM

Yay! Stronę wcześniej go linkowałem. Świetny instrumentalista i inteligentny rozmówca.
Moje płyty Animals as Leaders nie kurzą się zbyt dużo...
Leptir

PostWysłany: 03.06.2020, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

Yay! Stronę wcześniej go linkowałem. Świetny instrumentalista i inteligentny rozmówca.

Musiałem przeoczyć, przepraszam. W każdym razie cieszę się, że nie ja jeden jestem pod wrażeniem jego gry. Smile
Bart
longplay

PostWysłany: 03.06.2020, 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Bart napisał:

Musiałem przeoczyć, przepraszam. W każdym razie cieszę się, że nie ja jeden jestem pod wrażeniem jego gry. Smile

Nie ma za co przepraszać, trzeba postować i repostować bo Tosin zasługuje na uwagę! No ale jego kolega z zespołu, Javier Reyes, wykształcony klasyczny gitarzysta, potrafi na swoim ośmiostrunowcu zagrać

tak: https://www.youtube.com/watch?v=4-JfPkV74mc

ale też i tak: https://www.youtube.com/watch?v=2Yh68fWd0kw

Dodać do tego utalentowanego bębniarza, jakim jest Matt Garstka i mamy niezwykły zespół instrumentalny: Animals As Leaders https://www.youtube.com/watch?v=Vrbt14uej08
Crazy
longplay

PostWysłany: 07.06.2020, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście pięknie grają ci ośmiostrunowcy... ale po co komu osiem strun, skoro wystarczy jedna? Very Happy

Brushy One String: NPR Music Tiny Desk Concert

Sorry, że wrzucam go do tego wątku, bo choć muzycznie mi się może ten jednostrunowy podoba nawet bardziej, niż ci ośmiostrunowcy, to na pewno trudno nazwać go wirtuozem Wink Tak mi się jednak narzuciło, bo ostatnio słuchałem tego pięknego nagrania, co je Bart wrzucił powyżej... ale zdecydowanie jestem we frakcji, że prawdziwa muzyka nie potrzebuje ani technicznej doskonałości muzyka, ani tym bardziej technicznej doskonałości nagrania. Ona płynie w krwioobiegu... Dla mnie to, co robi ten niewyjściowo wyglądający Murzyn z jedną struną to jest Czysta Muzyka!
Maciek

PostWysłany: 07.06.2020, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy - nie ma za co przepraszać, bo Bushy jest na forum znany i szanowany, a i instrument sie przecież zgadza. No i fajnie się komponuje znpowyższymi wymiataczami, bo całość pokazuje różne oblicza gitary.
Crazy
longplay

PostWysłany: 07.06.2020, 18:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak! Przecież już w pierwszym poście...

Maciek napisał:
jak u siebie mogą się tu czuć Brushy One String oraz operatorzy urządzeń nieco bardziej skomplikowanych

Bart
longplay

PostWysłany: 08.06.2020, 18:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Oczywiście pięknie grają ci ośmiostrunowcy... ale po co komu osiem strun, skoro wystarczy jedna? Very Happy

Śledzę Brushy'ego od wielu lat na fb i yt odkąd zobaczyłem Chicken in the Corn https://www.youtube.com/watch?v=E8H-67ILaqc Ale wykop!
Maciek

PostWysłany: 26.06.2020, 18:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ci gitarzyści przestaną kiedyś wychodzić z szaf, kredensów i lodówek? Mam nadzieję, że nie! Moje kolejne odkrycie, od którego japa cieszy mi się tak, że spokojnie zmieściłby się w niej cały, duży arbuz.

Sonny Greenwich, Ed Bickert - Days Gone By

Sonny Greenwich - kanadyjski gitarzysta sesyjny, rocznik 1936, do wspólnej gry zapraszali go: Hank Mobley, Charles Lloyd, Wayne Shorter, Pharoah Sanders, McCoy Tyner, Chick Corea, John Handy, Sun Ra. Chyba nie trzeba więcej dodawać? Cool
Ed Bickert - kanadyjski gitarzysta sesyjny, rocznik 1932 (niestety zmarł w ubiegłym roku), z którego usług korzystali m.in.: Milt Jackson, Paul Desmond, Buddy Tate, Oscar Peterson.

Album nagrany w 1979 roku, wydany 21 lat później. Bardzo wysokie gitarowe szczyty, nie tylko w kontekście muzyki kanadyjskiej. Dwóch wspaniałych solistów + niezawodna sekcja Don Thompson + Terry Clarke.
Całość do posłuchania (warto!) na Spotify lub tu: https://www.youtube.com/watch?v=Xdgx1D8N0NQ&list=OLAK5uy_mrJ7BqOZ6dQaf0L6R9DNspAS_DvGTE9M0
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.06.2020, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo przyjemny postbop, Maćku. Greenwicha nie znam, natomiast Ed Bickert grał trochę u Paula Desmonda, w tym na jednej z płyt, która swego czasu otworzyła mi uszy na CTI - Pure Desmond.
Maciek

PostWysłany: 11.08.2020, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rune Gustafsson - Plays Stevie Wonder (1975)

Rune ma z pewnością kilka lepszych płyt w swoim dorobku, ale na pewno żaden z jego albumów nie ma lepszej okładki. Smile
Nie będę czarował, że jest to jakaś odkrywcza płyta, bo jest co najwyżej przyzwoita i to jedynie wówczas, jeśli ktoś lubi skandynawską przaśność. Jednak za wspomnianą okładkę oraz hołd oddany Wonderowi miejsce w tym wątku mu się należy. A do jego nieco lepszych muzycznych propozycji jeszcze, być może, powrócimy. Za czas bliższy lub dalszy.
Too High: https://www.youtube.com/watch?v=o4_Ew5Dikv8
Don't You Worry 'Bout A Thing: https://www.youtube.com/watch?v=7CgKvqHusIA
Maciek

PostWysłany: 26.08.2020, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gustavo Montesano / Royal Philharmonic Orchestra - Flamenco Fantasy (2000)

Usłyszałem dziś w radiowej Dwójce. Zażarło, bo pięknie się wpasowało w malowniczą trasę z Piwnicznej do Sącza. OK, nie będę udawał, że jest to wyrafinowana i odkrywcza muzyka, bo nie jest. Największe przeboje muzyki klasycznej w sosie flamenco, podlanym rumbą, sambą, tangiem itp. Teoretycznie można by to puszczać w windzie, ale jeśli na taką bym trafił, to trochę bym nią pojeździł i to z prawdziwą przyjemnością (bez większego wysiłku intelektualnego).
https://www.youtube.com/watch?v=phDG2JBPyPs&list=PLn2--CWCjouMYsRhPG0q-XRBIhe5d7k7U
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: