Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 156, 157, 158  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.09.2020, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Krautrock Wink

Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
longplay

PostWysłany: 19.09.2020, 15:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polska w dobrych rękach:

Europoseł Patryk Jaki skomentował konflikt w rządzie Zjednoczonej Prawicy i przedstawił intencje Solidarnej Polski, której jest członkiem. "Chcieliśmy tylko, aby priorytetami rządu były: reforma państwa, wymiaru sprawiedliwości, mediów, walka z gender, a nie policyjne uprawnienia dla ekologów" - napisał, dodając: "czy to ma być nielojalność?".

Gdyby tak tylko zamiast "gender"(???) wstawił "bezrobocie", "epidemia koronowirusa", "zmiany klimatyczne", "nierówności społeczne", "pedofilia w kościele" lub "stonka amerykańska".... ale nie - to już rząd PiSu rozwiązał.
WOJTEKK

PostWysłany: 19.09.2020, 17:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pedofilia w kościele nie jest problemem państwa, tylko kościoła.

Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 19.09.2020, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem pewien, że dla molestowanych dzieci i ich rodziców jest to problem. To tak jakby powiedzieć, że fakt, że mnie okradziono to nie mój problem, tylko złodzieja.... Państwo może i powinno chronić obywateli. W tym przypadku nie bardzo chce. A liczyć na to, że kościół sam się ukarze i oczyści to chyba naiwność...
WOJTEKK

PostWysłany: 19.09.2020, 17:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problemem państwa czasami bywa SAM kościół.

Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 19.09.2020, 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Państwo i kościół w Polsce dzisiaj: ja ciebie podrapię po plecach, a potem ty mnie podrapiesz po plecach.

No ale nie chcę rozpoczynać kolejnej nagonki na kościół...
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 21.09.2020, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto jeszcze nie zdążył to rekomenduję ostatni nr Polityki - gdzie są dwa szalenie pouczające wywiady z prof Andrzejem Walickim i Fiszem Waglewskim ( choć ten ostatni nigdy nie należał do orbity moich zainteresowań - czyżby wreszcie dojrzał ? ) - prawie, prawie każde zdanie jak u nauki wytrawnego nauczyciela fechtunku i szermierza idealnie trafione w punkt - w tym m.in - że w zachodnim kraju nie do pomyślenia byłoby powołanie kogoś takiego na rzecznika praw dziecka jak u nas - Mikołaj Pawlak - który puchnąc i rosnąc we własnych oczach z dumy deklaruje takie zdeformowane psychicznie i duchowo koszmarki myślowe - że seks-edukatorzy i werbownicy wypatrują chwiejne i rozchwiane emocjonalne dzieci i podają im specjalną pigułkę zmieniającą płeć. I JA pytam - kto tu w tym kraju oszalał ? , co gorsza - dawniej piętnowano by taką głupotę bez litości, a dziś to wchodzi do "głównego nurtu" i "językowego mainstreamu". Jak powiedział Fisz - to nawet już o wiele gorzej niż ręce opadają..... nie można znaleźć odpowiedniego do tego komentarza. Zawsze jako epitafium można dodać za "szczekaczkami" - no ale Rotmistrza Pileckiego, Nila Fieldorfa i Inkę czerwoni na UB zatłukli..... smutne.....
Crazy
longplay

PostWysłany: 21.09.2020, 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
no ale Rotmistrza Pileckiego, Nila Fieldorfa i Inkę czerwoni na UB zatłukli..... smutne.....

Ale o co Ci chodzi? Jesteś negacjonistą i twierdzisz, że żadne UB nikogo nie zatłukło, a umarli na grypę, a może żyją dalej w Argentynie?
Czy masz obsesję, która sprawia, że zawsze musisz gdzieś wcisnąć frustrację, że komuś się nie podoba komuna?

Bo jaki niby jest związek między głupim rzecznikiem praw dziecka a rotmistrzem Pileckim?
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.09.2020, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie niekiedy jak w ludziach rzekomo przepełnionych duchem ewangelii, naukami Kościoła i rzekomo " samym dobrem" i dążeniem do "prawdy" jest tyle złości, gniewu, nienawiści i chęci rewanżu oraz chłopskiego "pragnienia wymierzania dziejowej sprawiedliwości za krzywdy i krew niewinnie przelaną" - a gdzie duch ekumenizmu ?, dialogu ?, przebaczenia ?, nie sądźcie bo sami będziecie sądzeni ?, nadstawianie drugiego policzka ?.... celnicy i nierządnice prędzej wejdą do Królestwa Niebieskiego ... ?" . JA się pytam ?..... i cisza zapadła. Wiem, ojciec Amerton w dziele "Ludzie Jak Bogowie" zarzucał, - że "... nawet Szatan może cytować Pismo Święte...". Skąd obecnie ta zapiekłość ?, szukanie w obłąkańczym szale wrogów - czy Pilecki, Inka i Nil własnie tego by obecnie pragnęli ?, stosów ?, szafotów ?, publicznych egzekucji ?, wyżynania LGBT czy ubeckich Genderowców ?. To by ich usatysfakcjonowało ?. O to niby walczyli ?. Podobnie jak kundelki i hitlerowskie psy ujadające nad ustawą futerkową że głosujący za nie odróżniają ludzi od zwierząt ?. Niczym Bosak - że odwiedził mnóstwo ferm futrzarskich i widział same szczęśliwe tam zwierzęta ?, że należy wystrzelać dziki wylegujące pod balkonami Prawdziwych Catollicco ?...

https://www.o2.pl/informacje/dziki-pod-balkonem-nagranie-jest-hitem-6556740941277920a

Ilu księży kapelanów było i błogosławiło nad rzezią zwykłych kanibali i ludzi mających krew na rękach w imię św. Hubertusa ?.... miałem wątpliwą rozkosz w tym uczestniczyć.

A obłąkani nienawiścią ustalają rodem z Hitlerowskich Niemiec ustawy - piętnujące i odmawiające ludzkich praw, dehumanizujące innych ale nadal uznający się za tych "pokrzywdzonych" jak w Kraśniku i lejących krokodyle łzy - że Norwegowie czy Duńczycy odmawiają im uczestnictwa w mszy, piętnują modły do Matki Boskiej..... smutne bo szeroko pojęta Lubelszczyzna to moje korzenie i mój matecznik.

https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/krasnik-miasto-moze-stracic-miliony-euro-pr
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.09.2020, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazywanie ustawy futerkowej "neobolszewicką" - ileż w tym splugawienia i rynsztoku umysłowego i duchowej prostytucji i zbydlęcenia ?. Czyńcie sobie ziemię podległą - ergo - traktujcie z głodem nie możliwym do zaspokojenia ?, deptaniem wszystkich i wszystkiego i traktowaniem niczym łup wojenny z ramienia Bozi się słusznie należącym ?, jakby sama idea bycia Polakiem sama w sobie była legitymacją i ideą jedynie słuszną do zrealizowania ? .
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.09.2020, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytorze - ogląd rzeczywistości może być ostry, ale powinien być obiektywny (tzn równo traktować wszystkich). Jak pisałem we wcześniejszym poście -stosunek kościoła katolickiego do zwierząt to w 99% barbarzyński utylitaryzm - zasługujący na mocną krytykę i potępienie. Ale równie barbarzyńskim utylitaryzmem jest rozpowszechniona w praktycznie wszystkich krajach Zachodu aborcja na żądanie. Kiedy kobieta ma pełen dostęp do środków antykoncepcyjnych i w grę nie wchodzi ani gwałt, ani zagrożenie życia i zdrowia, zalegalizowanie aborcji na żądanie - często z bardzo błahego powodu, jakim jest przypadkowy seks bez zabezpieczenia - jest skrajnym barbarzyństwem. Tak jest po prostu wygodnie. No więc nie tylko moja Lubelszczyzna przoduje w tym - jak to nazwałeś "zbydlęceniu"- Europa Zach też. Tyle że w innych obszarach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tarkus

PostWysłany: 23.09.2020, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze przy okazji takich wysrywów na temat kobiet i ich ciała, jak to zaserwował powyżej okechukwu, piszę: Drogi Okechukwu - nie lękaj się. Ty swoje dzieci będziesz mógł bez żadnego problemu urodzić. Oraz zachęcam do zrozumienia, że PRAWO do aborcji nie równa się z masowością aborcji - wbrew temu, co katolsko-konserwatywne tytany umysłu sądzą, aborcja na żądanie nie sprawi, że przed klinikami ustawią się kolejki kobiet, serio. Mało rzeczy taj mnie mocno wkurwia, jak konserwatywne smalce alfa mówiące, co kobiety powinny, a co nie, osobliwie w zakresie swojego ciała. Ale to kwestia wychowania w poczuciu "grzeszności", "wstydliwości" - potem sperma uderza do miejsca, gdzie normalni ludzie mają mózg i rodzą się takie obsesyjki.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Okechukwu

PostWysłany: 23.09.2020, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale bezbrzeżnie głupia wypowiedź - sorry Tarkus. Nic mi do kościoła, katolikiem nie jestem, z poglądami kościoła się nie utożsamiam. Nie traktuję tego ani ideologicznie, ani przez jakiekolwiek pryzmaty samcze czy inne . Sprawa jest prosta - jeśli ktoś może z tak błahego powodu jak przypadkowy seks (mając pełen dostęp do antykoncepcji) pozbawić istotę, która - nazwijmy ostrożnie - jest tylko potencjalnie człowiekiem - przekreślić wszystkie wydarzenia jakie nastąpią w jej przyszłym życiu i jest to dostępne NA ŻYCZENIE- to jest to skrajnie barbarzyńskie prawo. I nie ma znaczenia - tzw. prawo wyboru, czy dziecko jest moje czy nie moje. Męczone zwierzę też nie jest moje (bo swojego kota nie dręczę Smile ). Jestem oczywiście za pełną dostępnością i promocją środków antykoncepcyjnych bo one zapobiegają aborcji i NIKOMU nie szkodzą.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 24.09.2020, 09:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak na marginesie po wpisie Tarkusa widać, że obie strony traktują kwestie prawa aborcyjnego w sposób ściśle ideologiczny. Z jednej strony (obrońców życia) padają argumenty czysto religijne (nie - bo to niezgodne z chrześcijańską etyką, która opiera się na prawdzie objawionej przekazanej przez pisma sprzed 2 tysięcy lat)- z drugiej mamy "oszalałych katoli", którym sperma uderza do mózgu i "prawo kobiety do jej ciała".

Tymczasem jedyne rozsądne podejście musi być oderwane od ideologii. Żeby unicestwić komuś tysiące szans (na rozwój, szczęście, pasję, odkrywanie świata- wszystko co go spotka po urodzeniu) trzeba mieć ISTOTNY powód. I zważyć, która racja zasługuje bardziej na ochronę. Takim powodem jest np. gwałt, bo brak tu wolnej woli ze strony kobiety. Takim powodem może być dramatyczna sytuacja majątkowa kobiety - brak środków finansowych - kiedy nie ma za co wyżywić dziecka, co przy braku dostępu do antykoncepcji jest ogromnym dramatem. Ale to dotyczy krajów trzeciego świata. W sytych społeczeństwach zachodnich - gdzie jest pełen dostęp do antykoncepcji, przy pełnej woli kobiety, jej dobrej sytuacji majątkowej (plus braku gwałtu czy zagrożenia zdrowia) - dopuszczenie aborcji na życzenie, bez żadnych obwarowań wynika wyłącznie z hedonistycznego utylitaryzmu. De facto jest to barbarzyński środek antykoncepcyjny (a istnieją przecież inne - które nikomu nie szkodzą). Dlatego wg mnie jest takie prawo jest skrajnie antyhumanitarne. I nie ma to nic do rzeczy religia, ideologia itp.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2020, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aborcja i kryteria jej dostępności to jeden z najtrudniejszych tematów w przestrzeni publicznej. Nie podejmuję się rozstrzygać kiedy i na jakich warunkach powinna być dopuszczalna. W grę wchodzą tu dziesiątki kwestii - od religijnych, filozoficznych, przez ekonomiczne, etyczne, po zdrowotne (wiadomo, że nawet przeprowadzona w bezpiecznym okresie rozwoju płodu zazwyczaj pozostawia głębokie ślady w psychice kobiety). Jednak trzeźwo patrząc na konsekwencje niechcianej ciąży - zdecydowanie bardziej dotykają one kobiety. I jeśli ktoś ma mieć prawo do wyznaczania kryteriów dopuszczalności aborcji - to powinny być kobiety. Moim zdaniem.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 156, 157, 158  Następny
Strona 116 z 158

Skocz do: