Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.11.2019, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Ja wolę Real Madryt.

Wredny frankista. Już Cię nie lubię 😤

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.11.2019, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jagi też nikt nie lubi, nie ma żadnej zgody i uważana jest za klub białoruski. Można się przyzwyczaić. Very Happy

P.S. Chyba jestem też z frakcji jazzowej. Razz

A że temat o Europie, to Białoruś = hm. Żyd, lewak, komuch.
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.11.2019, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Jagi też nikt nie lubi, nie ma żadnej zgody i uważana jest za klub białoruski.
...
A że temat o Europie, to Białoruś = hm. Żyd, lewak, komuch.

Nie wiem, czy kibice są świadomi takich niuansów Wink.

Wprawdzie było to dawno temu, ale kibole Legii przywitali gości z Jagiellonii okrzykiem: "Ukraina, Ukraina, Białystok". Na co przyjezdni odpowiedzieli; 'geografy, geografy" Very Happy.

Ale może teraz patrioci z żylety są bardziej uświadomieni Question.

PS. Ja też wolę Barcelonę od Realu Smile.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 05.11.2019, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja szczerze powiedziawszy jestem obojętny zarówno na uroki Barcelony jak i Realu. Bywało, że podziwiałem kunszt obu drużyn przy okazji El Clasico, ale to raczej ze względu na jakość samego futbolu, a nie z miłości do którejkolwiek z tych drużyn. Obie zazwyczaj jawiły mi się jako obrzydliwie bogate firmy, które z czasem stały się popkulturowym fenomenem - coś jak Disneyland czy Oktoberfest. Fakt, że Barca ma do tego jeszcze ten nacjonalistyczny kataloński sznyt też sytuacji nie poprawia. Pogląd na sport mam dość staromodny i niedzisiejszy - sport to ma przede wszystkim być sport, a cała reszta obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.
Freefall

PostWysłany: 05.11.2019, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Smile. Z tych dwóch miast to Barcelona zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 05.11.2019, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

P.S. Chyba jestem też z frakcji jazzowej. Razz

To jeszcze gorzej...

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 05.11.2019, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Z tych dwóch miast to Barcelona zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.

A, jako miasta - to tak, zgadzam się, Barcelona też mi się bardziej podoba od Madrytu. Smile
WOJTEKK

PostWysłany: 05.11.2019, 16:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arsen1994 napisał:
Dla tych , którzy kibicują Katalonii, radziłbym ostrożność , w kwestii komu tak naprawdę kibicujecie. https://www.reuters.com/article/us-spain-politics-catalonia-russia/spain-sees-russian-interference-in-catalonia-separatist-vote-idUSKBN1DD20Y

Ruscy będą się wszędzie pchali, gdzie tylko mozliwość narobienia kłopotów tym z tego wrednego Zachodu - tak, że ich obecność w tym konflikcie wcale mnie nie dziwi - Brexit - ślady rosyjskie, kampania Trumpa - ślady rosyjskie, afera podsłuchowa u nas - ślady rosyjskie. To, że oni tam swoje 3 grosze dorzucają - nie ma większego wpływu na ogląd całości. Gdyby Dolny Śląsk chciał się połączyć z macierzą (Śląsk Wrocław w Bundeslidze! Yeah!), to na pewno FSB też by się przy takiej okazji pojawiło.

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 05.11.2019, 18:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rosja gra na destabilizację regionalną, bo to jest jedyna szansa, żeby wciąż poważnie istnieć na arenie międzynarodowej. Gospodarczo są słabi - gdyby nie skorumpowane Niemcy uzależnione od ich gazu, w Europie nie mieliby czego szukać. A tak wciąż mogą udawać światowe mocarstwo, dokładnie tak, jak Wielka (hehe) Brytania może udawać potęgę kolonialną. Swoją drogą numer z Brexitem wyszedł Putinowi przepięknie, ustawienie przy sterze takich debili, jak May i Johnson to polityczny majstersztyk i to rozegrany przy pomocy takiego ćwoka, jak Farage.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 05.11.2019, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

UK też ma swoich suwerenów.

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 06.11.2019, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yyy...kogo. Pomijam tu kraje Commonwealthu, choć nawet one mają z obecnej sytuacji UK srogą bekę.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.11.2019, 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Rosja gra na destabilizację regionalną, bo to jest jedyna szansa, żeby wciąż poważnie istnieć na arenie międzynarodowej.....

Czytam tą wypowiedź i rzecz jasna się zgadzam ale słowo Rosja można zmienić na USA i sens nadal będzie ten sam.
USA i Rosja to dwa kraje, których obecność w pobliżu oznacza kłopoty. USA ma twarz dobrego wujka ale to tylko fasada. Świat byłby dużo lepszy gdyby te dwa mocarstwa nie pchały wszędzie swoich brudnych łap.
Szkoda że nawet do naszego kraju zdrajcy wpuścili tych kombinatorów i jeszcze się z tego cieszą Evil or Very Mad
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 07.11.2019, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znaczy którzy zdrajcy? bo jak mi się widzi to puszczają i z jednej i z drugiej strony, tylko Wuja Sama oficjalnie, a Miszkę tak trochę po kryjomu.

Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.11.2019, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdrajcy = rządzący i to nie tylko dziś. Mamy niechlubną tradycję wchodzenie w dupsko stanom. No ale wiadomo Co nam hańba, gdy talary.... Żaby się tylko to źle nie skończyło zrobią sobie poligon z naszego kraju na nich nawet bomba nie spadnie.

Nie wiem co to za myślenie że Rosja jest be ale USA jest super i się z nimi trzymamy. Tacy sami zbrodniarze z tą tylko różnicą że Rusków mamy za miedzą i powinniśmy jednak jakoś z nimi żyć.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 07.11.2019, 14:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacku, bez jaj. Rosja rozegrała USA perfekcyjnie, łącznie z podejrzeniami o próbę fałszowania wyników wyborów. Ale i bez tego umieszczenie w Białym Domu putinowskiej marionetki było mistrzowskie. Dzięki temu Putin rękoma Trumpa szachuje Chiny, które są wciąż zbyt słabe na pójście na bezpośrednie starcie gospodarek, szachuje Bliski Wschód i przy pomocy Turcji trzyma jaja Trumpa w imadle.
A z innej beczki, czytałem wczoraj ciekawą analizę dotyczącą tego, dlaczego Chiny tak kurczowo trzymają się Tybetu - dzięki temu mają pełną kontrolę nad Jangcy i Mekongiem. A w suchej w przeważającym stopniu Azji płd.-wsch. kontrola nad źródłami wody pitnej przebija wszystko. Stąd maniakalne tamowanie tych rzek w Chinach - gdy któryś z sąsiadów będzie fikał, zakręci mu się kurek i po zabawie. Jeśli (a w zasadzie to gdy już) nastąpi ogólnoświatowy kolaps klimatyczny, to właśnie Chiny oraz Rosja wydają się najlepiej do tego przygotowane - na korzyść Rosji zadziałały też paradoksalnie sankcje, które zmusiły ją do wypracowania osobnej, autonomicznej od świata gospodarki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

Skocz do: