Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 118, 119, 120  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2020, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Odnoszę wrażenie, że powiedzenie dotyczące socjalizmu o tym, ze jest "systemem, który dzielnie walczy z zagrożeniami nieobecnymi w żadnym innym systemie" można obecnie doskonale odnieść do Kościoła i jego walki z "ideologią gender".

Niestety odnoszę to samo wrażenie. Nie wiem, czy problem tzw. ideologii gender i zagrożeń, jakie niektórzy w niej widzą, jest problemem ważnym czy nieważnym (mi się wydaje dalece trzeciorzędny), ale jestem przekonany, że gadanie o tym w kółko przez ludzi Kościoła jest jakąś straszną fiksacją na problemie, który nie powinien w ogóle być w centrum jego zainteresowania, nie mówiąc o tym, że jest to nudne do kwadratu. Kościół powinien głosić Dobrą Nowinę i opowiadać o Jezusie Chrystusie, a nie uprawiać publicystykę, a ten cały "gender" sprowadza się do publicystyki i sporu światopoglądowego.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
longplay

PostWysłany: 12.09.2020, 04:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[...]usiądźmy i poczekajmy kilkaset lat - zmiany będą...

Coś mnie tknęło, żeby poczytać o prawdach wiary, które przytoczyłem w swoim poprzednim poście. Może jednak nie będziemy musieli czekać kilkuset lat? Może zmiany już się dokonją, ale powoli? Polecam krótką lekturę:
https://deon.pl/kosciol/komentarze/za-dobre-wynagradza-a-za-zle-karze-slowa-niezgodne-z-prawda-objawiona-o-panu-bogu-i-bardzo-szkodliwe,580774

Ważne, że są to dyskusje pomiędzy osobami wierzącymi i duchownymi, więc nie ma sytuacji ataku wroga zewnętrznego na Kościół i wiarę.

Cytat:

Co się zmieniło? Nie sama istota wiary i zasady, a jedynie interpretacja...

Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.09.2020, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim chcę podziękować Duchowi za bardzo dla mnie ciekawą i inspirującą dyskusję. Myślałem o implikacjach wynikających z Twojej wykładni długo i wyjaśniło to wiele dręczących mnie dylematów.

Bart napisał:

Coś mnie tknęło, żeby poczytać o prawdach wiary, które przytoczyłem w swoim poprzednim poście. Może jednak nie będziemy musieli czekać kilkuset lat? Może zmiany już się dokonją, ale powoli? Polecam krótką lekturę:
https://deon.pl/kosciol/komentarze/za-dobre-wynagradza-a-za-zle-karze-slowa-niezgodne-z-prawda-objawiona-o-panu-bogu-i-bardzo-szkodliwe,580774

Być może rzeczywiście "coś drgnęło" w nauczaniu maluczkich. Smile Ja jednak, mgliście, bo mgliście, ale pamiętam, że zdaje się już u ojców Kościoła można odnaleźć tezę, że założenie iż "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze" jest niebezpieczne. Prowadzić może do ludzkiej pychy - jakiekolwiek bowiem oczekiwanie człowieka od Boga nagrody (czy kary) stanowi umniejszenie Jego wszechmocy. Piszę to jednak nieśmiało, bo być może teologia i filozofia chrześcijańska ten problem zlikwidowały, o czym nie wiem. Może Duch mógłby nam to kompetentnie wyjaśnić.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.09.2020, 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic nie drgnęło.

Episkopat poparł projekt ustawy "Stop LGBT". Zachęca do zbierania podpisów przy kościołach

Kierownictwo Episkopatu wysłało do biskupów list. Zachęca w nim do umożliwienia na terenach kościelnych zbierania podpisów pod projektem ustawy "Stop LGBT" . O "liczne poparcie tej inicjatywy" apelują już do wiernych jezuici z wrocławskiej parafii.
Najczęściej czytane

Za projektem ustawy „Stop LGBT” stoi Fundacja „Życie i Rodzina”, której założycielką jest Kaja Godek, aktywistka antyaborcyjna i jawna przeciwniczka środowisk LGBT. Wspólnie z innymi działaczami chce ustawowo zakazać manifestacji promujących równouprawnienie i tolerancję w stosunku do mniejszości seksualnych.

Ich obywatelski projekt ma więc zmienić przepisy (ustawę Prawo o zgromadzeniach z 2015 r.) tak, aby podczas zgromadzeń nie można było promować np. orientacji seksualnych innych niż heteroseksualność, małżeństw jednopłciowych, „płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych” czy „rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci”.
Ewelina Kondziela pcha Samorządową Kartę Praw Rodzin Ordo Iuris do kolejnych samorządów. Na zdjęciu pod urzędem w Świdnicy, które to miasto w petycji pomyliła z Wałbrzychem.
Czytaj także:
Dolnośląskie samorządy nie chcą karty Ordo Iuris, które zgłasza ZChR

Aby organizatorzy równościowych demonstracji nie mogli ominąć zakazu (np. deklarując inny cel zgromadzenia), fundacja chce też zabronić wykorzystywania podczas manifestacji materiałów, których treść nawiązuje do tematyki LGBT, symboli religijnych „w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie”, przedmiotów o erotycznym charakterze czy artystycznie przetworzonych godeł lub barw narodowych. To ostatnie oznaczałoby zakaz jakiegokolwiek stosowania w ich kontekście tęczowych barw.

Zbiórka podpisów pod projektem rozpoczęła się 18 sierpnia. Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, jego autorzy muszą w ciągu trzech miesięcy zebrać ich co na najmniej 100 tys.
List Episkopatu

Pomaga im Kościół. Pod koniec sierpnia Konferencja Episkopatu Polski opublikowała 27-stronicowy dokument dotyczący osób LGBT. „Obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów” – napisano.
REKLAMA

Ostatnio – jak ustaliła „Wyborcza” – do biskupów diecezjalnych trafiły listy w sprawie projektu fundacji Kai Godek. Są oni proszeni o „rozważenie” wydania zgody na zbiórkę podpisów na terenach kościelnych należących do danej diecezji.

Ojciec Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, potwierdza „Wyborczej”, że pisma do biskupów 4 września wysłał biskup Artur Miziński, sekretarz generalny KEP.

W liście przypomina, że podczas Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie działacze Fundacji „Życie i Rodzina” przedstawili postulat „wprowadzenia zakazu tzw. parad równości” i propozycję zmian w przepisach oraz poinformowali, że zbierają podpisy pod projektem.

„Mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie – według swobodnej swojej decyzji – ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy” – pisze sekretarz w liście.

– List jest zatem przekazaniem informacji o inicjatywie ustawodawczej, a nie stanowiskiem Episkopatu w tej sprawie – podkreśla „Wyborczej” rzecznik KEP.

Pismo trafiło już m.in. do archidiecezji wrocławskiej. Jak mówi „Wyborczej” ksiądz Rafał Kowalski, rzecznik wrocławskiej kurii, decyzja w sprawie zbiórek jeszcze nie zapadła.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.09.2020, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają...
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.09.2020, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
A jeśli chodzi o wypowiedź Deca, co właściwie w niej takiego strasznego?

Dla Ignacego Deca gender może być problemem, to mogę zrozumieć, ale twierdzenie, że to "największe zagrożenie ludzkości" jest niczym splunięcie w twarz ludziom chorym na raka, cierpiącym na depresje, bezdomnym itp. Sorry, ale nie dostrzeganie tej strony tej wypowiedzi uważam za, hmm, trochę mało empatyczne.

Sądzę, że grubo ponad 90% ludzkości (w tym ja) ma skutki oddziaływania "ideologii" gender głęboko w - za przeproszeniem - dupie, borykając się na co dzień z bardziej "przyziemnymi" problemami.

Nauki Kościoła katolickiego uważam (w większości) za słuszne, ale sposób funkcjonowania tej instytucji niezbyt mi się nie podoba. Fajnie by było, gdyby Kościół w pierwszej kolejności zajął się wiernymi (a nie niewiernymi). To tak a propos tego, co powyżej wkleił WOJTEKK.
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.09.2020, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.

No właśnie. Uważam, że wszystkich zbierających podpisy pod kościołami należałoby potraktować w taki sam sposób. Tamtym też się pewnie wydawało, że działają w zbożnej sprawie, bo przecież nie sprzedawali goździków, tylko wyposażenie do składania przepisowych ofiar. A jednak.
Tylko kto ma to zrobić? Możliwe, że gdybym był proboszczem, to tak bym zrobił. Potem pisaliby o mnie w gazetach Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 12.09.2020, 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.

I w ten sposób zarobiłby teraz na interwencję policji. I sprawę o obrazę uczuć religijnych. Nie mówiąc, że udarzyłby w podstawę funkcjonowania kościoła.

Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 12.09.2020, 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety po raz kolejny w ciągu zaledwie kilku lat kościół strzela sobie w kolano.Nienawiść do obcych, antysemityzm, bratanie się z obozem władzy a teraz nagonka na LGBT. Kościół to powinna być miłość, wybaczanie, pochylenie się nad człowiekiem a nie pogarda, pycha i wyzwiska.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.09.2020, 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Nie mówiąc, że udarzyłby w podstawę funkcjonowania kościoła.

Wtedy też uderzał i dlatego go w piątek pokrzyżowali mu plany.
WOJTEKK

PostWysłany: 12.09.2020, 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat nie tego kościoła. Ale jak widać założenia każdej religii są te same.

Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 12.09.2020, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
...polecam wywiad Moniki Jaruzelskiej z... Tomaszem Terlikowskim. Naprawdę zaskakujący, chociaż i wcześniej nie brakowało mi szacunku dla obojga.

https://www.youtube.com/watch?v=obmfdl_OOCM

Świetne, widziałem już wcześniej. Dla Jaruzelskiej z prawej strony wzrasta coraz większa admiracja, a z lewej hejt, co pokazuje co się dzieje gdy mówi się prawdę. Tak niewiele trzeba, by pokazać jak wyglądają normalne wywiady - a okazuje się, że w dzisiejszych czasach to towar skrajnie deficytowy.

https://www.youtube.com/watch?v=qUk3CVyap7o
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 13.09.2020, 09:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Dla Jaruzelskiej z prawej strony wzrasta coraz większa admiracja, a z lewej hejt, co pokazuje co się dzieje gdy mówi się prawdę.
https://www.youtube.com/watch?v=qUk3CVyap7o

A prawda zawsze należy do prawej strony?

A co do wywiadu - Terlikowski mówi całkiem sensownie, ale do końca się z nim zgadzam.

Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.09.2020, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://fakty.interia.pl/parada-nierownosci-w-warszawie-chcemy-likwidacji-pojecia-plc-video,vId,2947065

Ech szkoda ,że nie poczekali z tym marszem do czasu jakiś wyborów parlamentarnych
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 14.09.2020, 06:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój oczytany i elokwentny znajomy miał rację - co lub kto będzie następnym źródłem zła i "dziełem szatana" po wyczerpaniu , wypaleniu się paliwa nagonki na GENDER i LGBT ? - mamy już kolejnych do piętnowania i niszczenia :

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/abp-jedraszewski-pelnia-zycia-osiaga-sie-w-zyciu-malzenskim-i-rodzinnym/srqc7se,79cfc278

ps. już tylko czekać aż pójdą za tym prześladujące ustawy - choć jak wcześniej żartobliwie wskazał jeden z forumowiczów - oberwać mogą osoby na wyeksponowanych stanowiskach i z wielkimi nazwiskami Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 118, 119, 120  Następny
Strona 112 z 120

Skocz do: