Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 156, 157, 158  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.10.2020, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Panowie, nabijacie tylko kolejnemu głupio-mądremu jutuberowi konto.

crescent napisał:
Ja też nie kumam. Od tego są fachowcy, tacy jak Ty, a nie jacyś inernetowi karierowicze.

Zanim napiszesz coś tak błyskotliwego sprawdź sobie kim jest Gadowski i zapoznaj się z jego osiągnięciami w pracy dziennikarskiej. Może być i wariatem i paranoikiem i można się z jego tezami nie zgadzać, podobnie jak ja się nie zgadzam ale (tu zacytuje kolegę Ducha)
Duch 1532 napisał:
Gadowski stał się paranoikiem i rzeczywiście trudno rozróżnić, kiedy gada do, a kiedy od rzeczy; a nieraz tę niedorzeczność słychać wyraźnie (co do PCR — nie mam pojęcia — wierzę raczej Bednaarowi). Ale robienie z jednego z czołowych do pewnego momentu polskich dziennikarzy śledczych, zresztą od GP po TVN, internetowego karierowicza czy kolejnego głupio-mądrego jutubera to, pisząc delikatnie, nieporozumienie.

Tak więc jeżeli uważasz że to internetowy karierowicz to może pokaż jakieś swoje zasługi poza postami na forum?
Nie chcę się wdawać w dyskusję na tym poziomie ale trochę przeszarżowałeś z poziomem ignorancji w swoich wypowiedziach.

Bednaar napisał:

Po drugie: kto robi 45 cykli w PCR???

Bednaar nie dyskutuję bo rozumiem tylko 10% tego co napisałeś Laughing
Tylko zastanawiam się nad tym o co pytasz. Może ktoś właśnie robi i w tym problem?

Bednaar napisał:

Analizy genomu wykluczają laboratoryjne pochodzenie tego wirusa.

Czyli co covidem zaraził się ktoś zjadając nietoperza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.10.2020, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że robi - doktorant zaraz po studiach, i ma potem niespecyficzne produkty amplifikacji Wink
A tego o nietoperzu nie skomentuję Wink
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.10.2020, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Heartbreaker napisał:
Polecam.

https://youtu.be/dnSr0kZLCUY

Facet gada o PCR - metoda, którą stosuję w pracy bardzo często od 20 lat.
Po pierwsze: nie replikacja, tylko amplifikacja.
Po drugie: kto robi 45 cykli w PCR??? Wykonując zwykły, tradycyjny PCR po którym analizuję próbki w żelu techniką elektroforezy robię 20 cykli. Z kolei w przypadku PCR w czasie rzeczywistym gdy produkty amplifikacji są znakowane fluorescencyjnie i mogę w czasie rzeczywistym określać przyrosty produktu amplifikacji porównuję ilościowy przyrost w próbkach badanych z próbą negatywną - max. 40 cykli. W próbce negatywnej (najczęściej sama woda zamiast badanej próbki DNA, ale można też pobrać próbkę DNA z tkanki, w której nie zachodzi ekspresja badanego genu) nie powinno być żadnego produktu - wtedy ma pewność, że wyniki są wiarygodne. Piszę tu o próbkach DNA, ale w rzeczywistości jest to cDNA - tzn. DNA komplementarne do RNA wyizolowanego z badanego materiału, zatem badamy tylko geny, które ulegają ekspresji w badanym materiale. Dodatkowo są też metody pozwalające na określenie, czy w próbkach które będziemy analizować techniką PCR nie ma genomowego DNA. W przypadku wirusa SARS-CoV-2 materialem genetycznym jest RNA, gdyż koronawirusy należą do grupy retrowirusów (tak jak HIV) - ich materialem genetycznym jest RNA, które w komórkach gospodarza jest przepisywane na DNA za pomocą enzymu wirusowego zwanego odwrotna transkryptaza - ten sam enzym stosujemy też do uzyskania cDNA które z kolei analizujemy, dlatego taka metoda nazywa się RT-PCR. RT = reverse transcriptase (odwrotna transkryptaza). PCR = polymerase chain reaction (reakcja łańcuchowa polimerazy).

Dziękuję bardzo za komentarz. Takich fachowych objaśnień najbardziej brakuje stykając się w Internecie z większością informacji dotykających tematów naukowych. Obejrzałem tylko początek zalinkowanego filmu, ale już przy tych słowach o "45-krotnej i 35-krotnej replikacji", niepopartych powołaniem się na żadne wiarygodne źródło, uznałem że nie warto kontynuować.

Bednaar napisał:
WOJTEKK napisał:
Poza tym - co do jego wypowiedzi - też mam takie jakieś dziwne podejrzenia, że to jest modyfikowany w laboratorium wirus, który po prostu pierdolnął Chińczykom na zewnątrz. Ciekawe, jakie jest Twoje zdanie Bednaar na ten temat.

Analizy genomu wykluczają laboratoryjne pochodzenie tego wirusa.
Szczegóły pod linkiem (bardzo wiarygodne źródło, Nature Medicine ma Impact Factor ponad 36, dla porównania nasze Acta Biochimica Polonica ma Impact Factor ok. 1,2):
https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9
Ludziom jakoś trudno pogodzić się z faktem, że taki wirus pojawił się naturalnie. Wiecie, co się dzieje ze sztucznie posadzonym lasem, gdzie 100% drzew to sosna? Przyjdzie taki szkodnik typu borecznik sosnowiec, ma wyżerkę i cały las pada. To samo mamy teraz, tylko sosnami jesteśmy my, a borecznik sosnowiec to SARS-CoV-2. Moim zdaniem pandemia to po prostu efekt przeludnienia planety i takie pandemie zdarzać się będą częściej.

Pewnie tak jest, że ludziom jest trudno się pogodzić z tym, że natura tak działa. Ponadto myślę, że powszechnie szerzone, dezinformujące pogłoski są zwyczajnie bardziej zrozumiałe dla osób nie mających żadnej wiedzy na temat wirusów - a do tego, żeby uwierzyć w napięte relacje pomiędzy Chinami a USA nie potrzeba żadnego wykształcenia ani praktyki naukowej.
Gacek

PostWysłany: 16.10.2020, 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Zupełnie poważnie pytam jako Gacek Cool
Mam swoje zdanie na ten temat ale pytam z ciekawości co to według Ciebie znaczy?
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.10.2020, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Sam jestem paranoikiem; tyle że moje paranoje zawsze są słuszne Cool

No widzisz, a czepiasz się innych Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.10.2020, 12:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Bednaar napisał:

Zupełnie poważnie pytam jako Gacek Cool
Mam swoje zdanie na ten temat ale pytam z ciekawości co to według Ciebie znaczy?

Gacku, ja nie jestem klinicystą, tudzież lekarzem - to raczej pytanie do Wojtka. Ale mnie jakoś trudno uwierzyć, żeby ktoś się zaraził wirusem roznoszonym drogą kropelkową poprzez zjedzenie zwierzęcia. Chociaż z drugiej strony SARS-CoV-2 został wykryty jako aktywne wiriony w gałkach ocznych podczas sekcji zwłok osób zmarłych na COVID-19. Ale jak mówiłem - to pytanie do lekarza, nie do biologa. No i kto by jadł oczy nietoperza Wink Są teorie, że SARS-CoV-2 wyewoluował z koronawirusów infekujących nietoperze, ale to wciąż nieudowodnione hipotezy. Oczywiście ludzie coś tam podsłuchali i rozdmuchali z tego plotkę. To nie jest takie proste:
Kod:
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30641-1/fulltext

Duch 1532
digipack

PostWysłany: 16.10.2020, 13:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Duch 1532 napisał:
Sam jestem paranoikiem; tyle że moje paranoje zawsze są słuszne Cool

No widzisz, a czepiasz się innych Very Happy
Ależ to nie było czepialstwo – napisałem, że Gadowski jest paranoikiem i gada czasem od rzeczy (co nie znaczy, że zawsze podczas tej wypowiedzi), a nie, że Gadowski jest paranoikiem, więc gada czasem od rzeczy Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 16.10.2020, 13:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale "i" w koniunkcji może oznaczać związek przyczynowo skutkowy Smile Jeśli dobrze pamiętam logikę, której uczyłem się 25 lat temu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 16.10.2020, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może, ale nie musi Very Happy
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 16.10.2020, 14:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Gacku, ja nie jestem klinicystą, tudzież lekarzem - to raczej pytanie do Wojtka. Ale mnie jakoś trudno uwierzyć, żeby ktoś się zaraził wirusem roznoszonym drogą kropelkową poprzez zjedzenie zwierzęcia. Chociaż z drugiej strony SARS-CoV-2 został wykryty jako aktywne wiriony w gałkach ocznych podczas sekcji zwłok osób zmarłych na COVID-19. Ale jak mówiłem - to pytanie do lekarza, nie do biologa. No i kto by jadł oczy nietoperza Wink Są teorie, że SARS-CoV-2 wyewoluował z koronawirusów infekujących nietoperze, ale to wciąż nieudowodnione hipotezy. Oczywiście ludzie coś tam podsłuchali i rozdmuchali z tego plotkę. To nie jest takie proste:
Kod:
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30641-1/fulltext

A ja nie jestem lekarzem, biologiem i nie mam o tym pojęcia, zwyczajnie mam swoje zdanie i ciekaw jestem waszego. Cała opowieść o zjedzeniu nietoperza wydaje się kuriozalnie głupia, do tego zdjęcia osób jedzących nietoperza podobno w ogóle nie są związane z tym tematem i tym regionem.
No i ciekawe że akurat w Wuhan gdzie jest takie duże laboratorium, cała ta historia to same przypadki Wink

Bednaar napisał:
Wiecie, co się dzieje ze sztucznie posadzonym lasem, gdzie 100% drzew to sosna? Przyjdzie taki szkodnik typu borecznik sosnowiec, ma wyżerkę i cały las pada. To samo mamy teraz, tylko sosnami jesteśmy my, a borecznik sosnowiec to SARS-CoV-2. Moim zdaniem pandemia to po prostu efekt przeludnienia planety i takie pandemie zdarzać się będą częściej.

A ten przykład jest ciekawy ale trochę zbyt ogólnikowy i nie pasujący za bardzo do tematu. Chociaż w sumie sosna i np. Maciek - jakoś mi to zaczyna pasować tylko kto będzie tym borecznikiem? Cool

A ja myślę że jeżeli nadal tacy ludzie jak Gates będą się interesować przeludnieniem planety to możemy być nawet pewni że pandemie się będą zdarzały.
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 16.10.2020, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jutra mecze piłkarskie bez udziału publiczności. I miej tu człowieku karnet. W największych polskich miastach zostaną ponownie zamknięte siłownie, baseny i aquaparki. O.K., rozumiem, ale nie do końca, bo do kościoła można chodzić dalej. Wygląda na to, że na stadionie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia. Wink
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 16.10.2020, 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacku, bez przesady; trzeba odróżnić paranoję od paranoi. Dążenie sporej części światowej finansjery do odejścia od gotówki to nic nowego, bo i jest w tym duży interes; zresztą stary bankowiec minister Kościński mówił już o tym przed pandemią. Podobnie jak nie trzeba Gadowskiego, by zauważyć, że tak jak zamach na World Trade Center pomógł i wciąż pomaga w inwigilacji, kontroli i pewnych aspektach totalności służb zachodnich, tak teraz znakomitym wsparciem-pretekstem jest pandemia. Niemniej walki z przeludnieniem doprawdy bym w to nie mieszał. Co najwyżej, punktowo, z emerytami Wink To, że przy wciąż wzrastającej mobilności oraz zmianach przyrodniczych, niezależnie od tego, czy i na ile są dziełem ludzkim, pandemie będą pojawiać się coraz częściej i coraz bardziej, nie wydaje się żadnym spiskiem, tylko zwykłą koleją rzeczy. A przyrost ludności i tak się niebawem skończy, czy z pomocą chorób, czy bez.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 16.10.2020, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Wygląda na to, że na stadionie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia. Wink

Widzisz kiedyś była wściekła odmiana kościelna, teraz jest stadionowa Wink

Duchu dla mnie to jest naturalne że "wielcy" będą dążyć do pozbawienia nas gotówki. Inna sprawa że to zwykłe skur....o i będziemy wtedy pod absolutnie pełną inwigilacją. Zresztą nasze państwo też na to pójdzie. Tyle że u nas to nie nastąpi tak szybko - tak myślę i taką mam nadzieję.
Cytat:
Niemniej walki z przeludnieniem doprawdy bym w to nie mieszał. Co najwyżej, punktowo, z emerytami Wink

A czy to też nie zahacza o kwestie finansowe i czy to też nie jest niektórym na rękę? Że tak powiem ZUS się cieszy Twisted Evil

Pewnie pandemia nie jest światowym spiskiem ale nie mam watpliwości że w tym całym burdelu chodzi tylko o pieniądze. Każdy chce teraz zarobić, od sprzedawcy maseczek poprzez lekarza aż po państwo. Oczywiście ktoś zyska a ktoś straci - takie są prawa rynku tym nie mniej martwi mnie to że właściciele małych firm w takich trudnych czasach nie mają pewności czy jutro będą mieli do czego wracać. A ja się np martwię o to czy w tym bajzlu niepostrzeżenie nie okaże się że np. nagle zabrane zostaną górnikom przywileje emerytalne i będę pracował za czapkę gruszek do śmierci (bo emerytury będzie ciężko wtedy dożyć).
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 16.10.2020, 16:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Zanim napiszesz coś tak błyskotliwego sprawdź sobie kim jest Gadowski i zapoznaj się z jego osiągnięciami w pracy dziennikarskiej.

Szkoda czasu. Od razu widać, że oszołom i jutuberski karierowicz, co to filmuje non-stop swoją facjatę. A że Tobie akurat podchodzą jego rewelacje, no cóż, dobrej zabawy...
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 16.10.2020, 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Od jutra mecze piłkarskie bez udziału publiczności. I miej tu człowieku karnet. W największych polskich miastach zostaną ponownie zamknięte siłownie, baseny i aquaparki. O.K., rozumiem, ale nie do końca, bo do kościoła można chodzić dalej. Wygląda na to, że na stadionie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia. Wink

Na to wygląda, Tobie umyka tylko Radomiak, mnie ... Lech. Evil or Very Mad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 156, 157, 158  Następny
Strona 143 z 158

Skocz do: