Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Polsce, Europie i świecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 156, 157, 158  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.10.2020, 16:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
O.K., rozumiem, ale nie do końca, bo do kościoła można chodzić dalej.

Taca, taca. W przeciwnym razie trzeba będzie dać z budżetu państwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.10.2020, 16:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Na to wygląda, Tobie umyka tylko Radomiak, mnie ... Lech. Evil or Very Mad

Radomiaka jeszcze zobaczę, bo gramy dzisiaj, niedługo wychodzę na mecz. Jutro już pozamiatane. Pozostają tylko transmisje internetowe, ewentualnie Polszmat.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.10.2020, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śmieszne, ino momentami cuś jakby bardziej nie bardzo...

https://www.youtube.com/watch?v=2biCcpNDb-s

http://artrock.pl/
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.10.2020, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie ostatnio troche pooglądałem filmików o naszych kierowcach, takich zwykłych użytkownikach dróg. No cóż, najgorsze jest to że ta głupota i chamstwo kierowców czasami prowadzi do tragedii.
Wg mnie fajna inicjatywa, sam bym sie za coś takiego zabrał ale jest za bardzo nerwowy i nie umiałbym tak ładnie konwersować.
Ale w głowie się nie mieści
https://www.youtube.com/watch?v=qi3QBll7K4k
https://www.youtube.com/watch?v=cuDfxwGkPWo

Ostatnio zmieniony przez greg66 dnia 16.10.2020, 21:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.10.2020, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Śmieszne, ino momentami cuś jakby bardziej nie bardzo...

https://www.youtube.com/watch?v=2biCcpNDb-s

Niby sprzed niemal 40 lat, a wciąż aktualne. Niestety...
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.10.2020, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Momentami za bardzo. Ale nadredaktor Wolski w nieco innym ąpluła.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 16.10.2020, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Ale nadredaktor Wolski w nieco innym ąpluła.

No, on miał wiele wcieleń Smile. Kiedyś wielbił Wałęsę (Pamiętacie "Polskie ZOO?), potem Prezesa Wszystkich Prezesów Wink.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 16.10.2020, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zupełnie jak sam Prezes: kiedyś Wałęsę, teraz siebie Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 16.10.2020, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prezes zawsze wielbił siebie.
Ale inni nie (tzn. jego nie wielbili). Teoria frustracji-agresji się kłania Wink.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 17.10.2020, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prezes wielbi kota, on go uspokaja Cool

greg66 napisał:
Tak sobie ostatnio troche pooglądałem filmików o naszych kierowcach, takich zwykłych użytkownikach dróg. No cóż, najgorsze jest to że ta głupota i chamstwo kierowców czasami prowadzi do tragedii.
Wg mnie fajna inicjatywa, sam bym sie za coś takiego zabrał ale jest za bardzo nerwowy i nie umiałbym tak ładnie konwersować.

A nie nasi kierowcy są inni?
Wydaje mi się że przesadzasz. Buraków nie brakuje na drodze ale to akurat trochę szukanie kwadratowych jaj i czepilastwo. Od parkowania na chodniku nikomu się nic nie stało i nic się nie stanie. A nawet jeżeli chłopaki mają rację to ja patrzę na to inaczej.
Od pewnego czasu zauważyłem w moim rodzinnym mieście że za projektowanie dróg biorą się jakieś cymbały bez wyobraźni. Powiedz mi proszę po co na 2 filmiku widać chodnik o szerokości ~5 m gdzie raz na czas przechodzi pieszy? Po co ten chodnik ma taką szerokość? Dziwisz się że ludzie tam parkują?
Zapraszam do Krakowa - ostatnio parkowałem kilka godzin w strefie wyszło ponad 40 złotych! Co najlepsze płatność tylko bilonem!
Ceny parkingów są poyebane i oczywiście nikt nie musi jeździć samochodem ale nie dziwię się że w ludziach się gotuje jak widzą 5 metrowy pusty chodnik.
W Wieliczce ostatnio zrobili remont głównej drogi wjazdowej do miasta - chodnik wywalony na szerokość jezdni a na jezdni dwa autobusy jak się spotykają to zwalniają żeby się strzelić lusterkami. Po chodzniku w tej okolicy zazwyczaj pies z kulawą nogą chodzi, ewentualnie rzezimieszki do pobliskiego nocnego. Jak chcesz to Ci podeśle zdjęcia jakie mamy pięknie zaprojektowane ulice.
Nie bronię ludzi, którzy parkują źle bo i mnie to irytuje ale stawaniem na drodze parkującemu nie zmienimy tego że ktoś w idiotyczny sposób projektuje nasze ulice, wbrew jakimkolwiek zasadom logiki i bezpieczeństwa (modne ostatnio chodniki na wysokości jezdni) a miasto robi sobie sposób na biznes ze strefy płatnego parkowania.
A ja ze swojej strony dodam tylko że olewam cienkim strumieniem całe odstępy, za nic nie płacę bo nie muszę i staję tam gdzie potrzebuję bo mogę i się mieszczę, jeżdżę sobie na legalu bus pasami i wyprzedzam sobie auta w korku! Polecam wszystkim motocykl to piękna rzecz Twisted Evil
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 17.10.2020, 13:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Jakbym napisał o urbanistach to moglibysmy mówić o szerokości chodników, braku miejsc parkingowych itd. Ja mówię o łamaniu przepisów, które ktoś ustanowił i tyle i o durnowatych tłumaczeniach kierowców. A np ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Możemy rozstrząsać, że tam stoi tylko jeden dom, albo jest przerwa między domami tylko wiesz,że jadąc ponad 50km/h pieszy lub nawet weźmy jakiś zwierzak (kot, pies) raczej ma małe szanse na wyjście o własnych siłach. Ktoś to ustalił można dyskutować czy dobrze czy źle ale dopóki tego się nie zmeini przepis obowiązuje.

Wiesz Gacku kiedyś też tak jeździłem ale od jakiegoś czasu (jeżdżę sporo 4-5tys km miesięcznie) widzę co się dzieje na drogach i stwierdziłem że te przepisy po coś są. Tyle ile przez ostatnie 10 lat widziałem wypadków (wiele śmiertelnych) że zacząłem jeździć w miarę przepisowo (przynajmniej w terenie zabudowanym).
Gacek

PostWysłany: 17.10.2020, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest i żeby było jasne nie usprawiedliwiam kierowców, którzy tak robią. Sam też staram się szczególnie przy parkowaniu używać mózgu bo nic tak nie irytuje jak samochód pozostawiony byle jak. Tyle że kręcący te filmy też by się mogli zająć czymś konstruktywnym a nie szukaniem problemów na siłę (na innym filmiku jeżdżą w kółko rowerem i zaczepiają kierowców).
Ogólnie co do zasady trzeba się trzymać przepisów tym nie mniej ważny jest zdrowy rozsądek. Nie powiem że nie zdarzyło mi się bardzo dużo przekraczać prędkość ale też czasem trzeba jechać wolniej niż nakazują znaki. Trzeba dostosować się do warunków na drodze i do swoich umiejętności.
Ja nie jeżdżę aż tak dużo ale mam szczęście raczej do miłych kierowców i do omijania wypadków.
Trzeba myśleć za siebie i za innych na drodze i trzeba wykazać innym trochę empatii. U mnie ta metoda się sprawdza.
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 17.10.2020, 14:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O i tu masz w zupełności rację.
Wsiadając na kółko musisz myśleć, to jest podstawa, musisz mniej więcej przewidywać co może zrobić inny użytkownik drogi, to jak jakaś gra tyle że dziejąca się naprawdę.
Myślę że problemem są instruktorzy, szkółek jak nasrał praktycznie każdy może uczyć, a potem np. skręt w lewo i ustawiają auto na środku albo wręcz po prawej stronie. Mnie uczono jak najbliżej podjeżdżać środka jezdni itp.
Albo o dziś leje, lekko zamglone jest przejście no logiczne z gdy ktos staje naprzeciwko to nie zatrzymuje się aby w nosie podłubać a tu gość jeszcze mnie wyprzedza bo ja zwolniłem do zatrzymania. Gdzie on ma rozum przecież to potencjalny morderca. Ach musiałem się trochę wyżalić bo już mi po prostu głupota i chamstwo na drodze dobija. (oczywiście nie przesadzajmy w drugą stronę vide szeryfowie)
Gacek

PostWysłany: 17.10.2020, 15:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak problemem jest z ulicami i aktualną modą na dziwne i bezsensowne rozwiązania tak zgadzam się nauka jazdy działa tak sobie. Zależy na kogo się trafi.
Pomijając głupotę bo na to nie ma lekarstwa jest wiele rzeczy o których ludzie nie myślą i nawet nie wiedzą. Jeżeli chcesz być żywym motocyklistom to wiesz że nie jeździ się w czyimś martwym polu! Popatrz na filmiki z wypadków jak często ludzie potrafią jechać w martwym polu samochodu obok a później jest zdziwienie że ktoś zmienił pas i jest wypadek. But w podłogę, wyprzedzam i jadę przed nim a nie wlekę się metr za i to bez względu na to kto jedzie jakim pasem. Nie wspominając o samochodach ciężarowych, tam jest jeszcze większy problem. Tylko ludzie o tym nie wiedzą a to przecież prosta rzecz. Czemu na kursach tak rzadko się o tym mówi?
Myślę jednak że nie jest źle a z pewnością jest lepiej niż było. Ludzie mają kamerki w samochodach, to też niektórych trochę hamuje.

Ale też problem jest złożony. Ostatnio słyszałem wypowiedź bodaj pana Zasady w temacie dawanie pieszym coraz to nowych przywilejów. Istnieje takie pojęcie jak wtargnięcie na jezdnię i piesi też powinni być świadomi że nie są bezkarni ani nieśmiertelni. Wszędzie są ludzie bezmyślni i tak samo piesi, rowerzyści czy zwykli kierowcy powinni być świadomi że nie są bezkarni.

Polecam bardzo ciekawy kanał o tej tematyce, merytorycznie i mądrze :
https://www.youtube.com/watch?v=oUs80oY0D6A
A tu jakby ktoś był zainteresowany ile w liczbach zostało jeszcze z naszej rodzimej motoryzacji :
https://www.youtube.com/watch?v=HqNlkc0VEo4
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 17.10.2020, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze piesi też muszą myśleć tym bardziej że w spotkaniu z pojazdem są raczej bez szans ale nie raz obserwuję jak wchodzą na pasy bez zasady (patrz w lewo, prawo, lewo) którą kiedyś uczono w przedszkolu.

Motocyklista ma bardzo trudny zywot na drodze. Są jełopy jak wszędzie ale wg mnie podstawa jest ( co robię zawsze) ustąpić motocykliście. Jak jedzie to lekko zjeżdżam do prawej itd. Ty wciśniesz się prawie wszędzie a i do tego jesteś szybszy. Najgorsi są kierowcy którzy chyba z zawziętości nie puszczą. No bo co to taki motorek.

Też mnie instruktor uczulał na martwy punkt, dlatego patrzę w lusterka i jeszcze obracam lekko głowę, coby chociaż kątem oka spojrzeć.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 156, 157, 158  Następny
Strona 144 z 158

Skocz do: