Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostatnia piosenka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 21.10.2019, 16:31    Temat postu: Ostatnia piosenka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uczestniczyłem dzisiaj w smutnej uroczystości, pogrzeb kolegi, zmarł w tragicznych okolicznościach. Na zakończenie kiedy trumne złożono juz do grobu rozległa się muzyka,jego ulubiony utwór : Albatros - Fleetwood Mac.
Niesamowite wrażenie i tak sobie pomyślałem jaki utwór ja bym chciał na koniec usłyszeć. Już wiem Psalm Coltrane'a, troche długi bo trwa ponad 7 minut ale mysle że żałobnicy jakoś to wytrzymają. Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 21.10.2019, 16:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś i mnie o to zapytano - to pytanie trochę jak: "jaką płytę byś wziął na bezludną wyspę" - i już wiele lat temu się zdecydowałem. Chyba po obejrzeniu "Pianisty". Ja bym chciał, żeby mi na pożegnanie zagrali Wielkiego Poloneza Es-dur. Mi by już było niby wszystko jedno, a w niebie może Bóg da, żebym się nasłuchał Chopina, ale chciałbym, żeby mnie tak zapamiętali, z tą melodią i z tym marszowym rytmem.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.10.2019, 17:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MMEB - Father of Day Father of Night

http://artrock.pl/
Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.10.2019, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też już dawno wybrałem, jakbym właściwie nie miał nic lepszego do roboty Smile Alice In Chains - Nutshell, jedna z najsmutniejszych i najbardziej przejmujących piosenek jakie znam. I jak żadna inna kojarzy mi się z przemijaniem, zarówno klimatem, brzmieniem, jak i prostym oszczędnym tekstem.
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.10.2019, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

THIS MORTAIL COIL - Song To The Siren

https://www.youtube.com/watch?v=HFWKJ2FUiAQ
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.10.2019, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Genesis - Fading Lights, ale tylko ta wersja z The Way We Walk

https://www.youtube.com/watch?v=Ao34UhjV5ZM
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 21.10.2019, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka zapaliłem się na ten temat i zacząłem wymyślać setki utworów, które idealnie nadają się na pogrzeb, albo się i nie nadają (słucham sobie obecnie mojego ukochanego Weather Report i to jest kurde genialne), ale potem sobie niestety uświadomiłem, że jako żywy próbuję znajomym i rodzinie puszczać niektóre kawałki i niestety zupełnie nikt nie kuma bazy (poza dziećmi), a cóż dopiero gdy się puści jazzy... Zupełnie ludziska mieliby strapione miny.

Podobno na pogrzebie Grahama Chapmana pozostali Pythonowie odśpiewali "Always Look on the Bright Side of Life". Może to byłoby odpowiednie zakończenie zamiast męczyć ludzi jazzami?
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.10.2019, 07:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozart - Requiem - Lacrimosa. To najsmutniejsza, a jednocześnie najpiękniejsza melodia jaką znam. Myślę, że ludziska na moim pogrzebie jakoś by to znieśli. Smile
Maciek

PostWysłany: 22.10.2019, 07:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

4′33″. I każdy z uczestników dostanie partyturę. Wink
Freefall

PostWysłany: 22.10.2019, 07:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował jakiś death-metal Wink.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 22.10.2019, 13:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, żę dla swoich zwłok przewiduję kremację, to albo "Burnin' for you" Blue Oyster Cult albo "Smoke Gets In Your Eyes".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freefall

PostWysłany: 22.10.2019, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A najbardziej oczywisty jest wybór: AC/DC - Highway To Hell Very Happy
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 22.10.2019, 15:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co dziwne Grzesiu wybrał numer z lat 80tych, a ja z 70tych - zabawne, a powinno być odwrotnie.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.10.2019, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

, a pro po Weather Report / oczywiście zdrowia i wysokich lotów Talerzu Ci życzę Wink /,
ale American Tango tudzież Elegant People mogłoby zabrzmieć ciekawie Rolling Eyes
Powrót do góry
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 22.10.2019, 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
A najbardziej oczywisty jest wybór: AC/DC - Highway To Hell Very Happy
No raczej " Stairway To Heaven " Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: