Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - Kult
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2019, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy śpią? Jakoś sennie przeszły te ostatnie rundy... tymczasem ten dzień przyszedł jak złodziej, dzień, kiedy zobowiązany jestem zakończyć pierwszą zabawę forumową, w którą się tu zaangażowałem jako tzw. animator, by nie rzec kaowiec Wink

Fani Spokojnie niespecjalnie się przebudzili, zresztą od początku byli zadziwiająco mało wyraźni (przyznam, że spodziewałem się druzgocącego zwycięstwa tej płyty). Ale filozofia niejednej (nomen omen) bramki doprowadziła do tego, że różnica wcale niewielką pozostała... Nie wiadomo, co by było, gdyby konsekwentnie od wczesnych rund gharvelt nie przemycał tych swoich drobnych minusów.
"Spokojnie" zakończyło bój z dorobkiem -3,25 punktu i zajęło drugie miejsce, zostając, mówiąc z angielska, RUNNER-UPem!

Zaskoczyło mnie więc, że nie wygrała ta płyta, bo najczęściej uchodzi za największe dzieło Kultu, z czym lubię się ostentacyjnie nie zgadzać, choć oczywiście wiem, że jest to bardzo dobra rzecz. Najbardziej lubię początek strony B: ptaki ćwierkają, wchodzi perkusja, ale przede wszystkim ta leniwa, zstępująca waltornia... ptaki jeszcze spod spodu przebijają się jakiś czas... waltornia zaczyna grać piękny mollowy motyw, robi się coraz gęściej, ale wciąż powoli... i bóm! Niejeden z nas jest grzesznikiem!

No właśnie, ale ciekawe, czy ci, którzy w Spokojnie strzelali - albo bronili - mieli w głowie tę wersję historycznie absurdalną, ale tradycyjnie utrwaloną i, moim zdaniem, artystycznie trafioną, z Czarnymi słońcami na początku?...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2019, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj, to do ciebie od początku wyglądało na faworyta, tzn. od początku, gdy zaczęły się pojawiać głosy przeciw faworytom. Głosy na "Posłuchaj" pojawiały się najrzadziej i płyta ta zwykle była na prowadzeniu, choć było ono raczej malutkie. Malutki też wynik końcowy: -0,25 punktu Smile

Ej, ale super, że tak zagłosowaliśmy! Oczywiście ja odpłakałem swoich faworytów, ale nasz zwycięzca ma silne miejsce na moim podium, jest zdecydowanie moją ulubioną płytą Kultu z lat 80 i bardzo się cieszę z takiego obrotu rzeczy.

W poście oceniającym płytę dałem wyraz opinii, jaki utwór uważam za najlepszy na płycie, pod względem zresztą zarówno muzycznym i tekstowym, ale gdyby ktoś przeoczył, to prrroszę (tylko padnij)!:

Dam ci Europę Napoleona!

Oto więc wielki zwycięzca kultowej strzelanki!

Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.11.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy - wyrazy uznania za profesjonalnie i bardzo ciekawie przeprowadzoną zabawę. Obserwowanie jej dostarczyło mi dużo przyjemności. W końcówce nie brałem już udziału, bo ostateczna klasyfikacja na podium nie miała już dla mnie wielkiego znaczenia. Szczególnie płyty z finału: obie równe i zależnie od dnia, raz jednej a raz drugiej przyznałbym pierwsze miejsce.
Leptir

PostWysłany: 26.11.2019, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony Kult wygrał! Hurra! Smile Wielkie podziękowania dla Crazy'ego za emocjonalnie i kompetentnie poprowadzoną strzelankę.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2019, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zauczestniczyli w tej zabawie. W finale było nas dziesięcioro, ale w ciągu 16 rund zabawy było nas łącznie... szesnaścioro Smile Jak ładnie.
Co prawda najwięcej na raz (13) było nas w tych dwóch rundach, w których zostały wyrzucone najpierw Kaseta, potem Muj wydafca, co może nie najlepiej świadczy o mądrości kolektywnych wyborów Cool

Ale wszystkim bardzo dziękuję!

Leptir napisał:
Mój ulubiony Kult wygrał! Hurra!

Leptirze, strasznie mi przykro Sad Chyba źle zrozumiałeś moje posty albo coś. Hurra zajęło dopiero 14 miejsce. Przykro mi Sad

Tak naprawdę wyszło tak:

1. Posłuchaj, to do ciebie (1987)

2. Spokojnie (1988)

3. Tata Kazika (1993)

4. Kult (1987)
5. Ostateczny krach systemu korporacji (1998)

6. Muj wydafca (1994)
7. Tata 2 (1996)
8. Your Eyes (1991)
9. Tan (1989)
10. 45-89 (1990)

11. Kaseta (1989)
12. Prosto (2013)
13. Salon recreativo (2001)
14. Hurra! (2009)
15. Poligono industrial (2005)
16. Wstyd (2016)

Ostatnio zmieniony przez Crazy dnia 26.11.2019, 21:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.11.2019, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej: w moim arkuszu wyniki okazały się nieznacznie odmienne - "Spokojnie" skończyło z większą liczbą punktów ujemnych. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wynik finału.

Podziękowania dla organizatora za ciekawe i angażujące prowadzenie zabawy! W końcówce faktycznie, emocje trochę siadły. Tych najwięcej wzbudzały płyty z lat 90-tych, które bardzo polaryzowały uczestników. Nie spodziewałem się tam aż takich kontrowersji. Przed rozpoczęciem plebiscytu czołówka mojego indywidualnego topu wyglądała następująco:

1. Tata Kazika
2. Ostateczny krach systemu korporacji
3. Posłuchaj to do ciebie
4. Kult
5. Spokojnie
6. Tata 2

Natomiast podczas odsłuchów w trakcie nabrałem wątpliwości czy aby na pewno. Zwłaszcza pierwsza trójka z powyższej listy reprezentuje dla mnie niemal identyczny poziom, więc kolejność w zależności od dnia i różnych wahań mogłaby tutaj być dowolna. Podczas trwania plebiscytu długo broniłem "Krachu", bo tak wynikało z arytmetyki sej... tfu!, forumowej Smile Udało się zawiązać tymczasową, ale zaangażowaną koalicję. "Taty", ku mojemu zdumieniu, mało kto bronił, ale udany manewr pod koniec pozwolił na umieszczenie tego albumu rzutem taśmę na podium.

Gacek napisał:
A Tata to IMO jedna z najważniejszych polskich płyt. Tak TOP 10. Różne rzeczy rodacy stworzyli ale w tej muzyce jest coś wyjątkowego, coś takiego ludycznego (jak już autorze wspomniałeś). Absolutny fenomen, Staszewski senior to moim zdaniem jeden z najwybitniejszych rodzimych poetów. Twórczość tego pana tak szczelnie przechowuje klimat epoki że nie wiem czy ktoś jest w stanie mu dorównać.

Też bym tak to ujął, połączenie ludyczności z poezją i na pewno jedna z najważniejszych rodzimych płyt.

Gacek napisał:
PS. Czy ktoś zna dokładny sens tekstu "Kurwy wędrowniczki"?
Wydaje mi się że to jeden z najbardziej enigmatycznych tekstów Staszewskiego.

Również mnie ta zagadka intryguje, więc dołączam do pytania Smile
I&I
remaster

PostWysłany: 26.11.2019, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, że przez Twoją grę powróciłem do wspomnień, a przy okazji posłuchałem płyt Kultu, które spisałem na straty, a znalazłem na nich trochę znakomitych utworów.

Podobała mi się Twoja robot Very Happy
Dziękuję!
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2019, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
W kwestii formalnej: w moim arkuszu wyniki okazały się nieznacznie odmienne - "Spokojnie" skończyło z większą liczbą punktów ujemnych. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wynik finału.

Wiesz, jak jest, kiedy już szampan się leje - wszyscy decydenci są pijani, ktoś tam próbuje coś prostować, ale kto by go słuchał!

No, chyba że by się okazało, że "Posłuchaj" jechało na dopingu Shocked
Trzeba by może pobrać próbkę od Elektrycznych nożyc, bo to jest tak wykręcony numer, że nie wiadomo, co on mógł brać! Tekst panien wędrowniczek jest rzeczywiście nieco enigmatyczny, ale w takim razie co dopiero powiedzieć o tym! Elektryczne nożyce z gór, w kosmosie nie ma większych?!?!?!

Mój osobisty top:

1. Wydafca
2. Tata 2
3. Posłuchaj
4. Tata

to są pięciogwiazdkowce. a potem to debiut, Spokojnie, Krach i Kaseta, ale kolejność mogłaby się zmieniać!

I bardzo pozytywnym odkryciem pozostaje dla mnie Prosto!
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.11.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyniki właściwie mogą być. Wygrała według mnie najlepsza płyta Kultu, druga najlepsza skończyła druga, i debiut w okolicy podium też mnie cieszy (i to nie jest tylko sentyment, oj nie, ta płyta jest super!). Reszta... ja się przyznaję: wolę wszystkie płyty Kultu wydane przed Tatą Kazika od wszystkich następnych, nawet mimo tego, że wiem, że niektóre są najwyżej średnie Smile Wyjątkiem jest Muj wydafca, który dla mnie jest w TOP4 Kultu, razem z wcześniej wymienionymi. Więc coś tam bym zamieszał, ale bez przesady.

Najbardziej mnie dziwi niskie miejsce Your Eyes i wysokie Krachu. Pierwsza ma super kawałki, na drugiej z osobna one są fajne, a razem jakies mało strawne.

Największa wartość tej zabawy? Post wyróżniający kilka numerów z Poligono Industrial - przeczytałem, posłuchałem i aż sam się zdziwiłem, że część to faktycznie fajne rzeczy, a Pan Pancerny bujał mnie przez cały poprzedni sobotni poranek. Kurde, ale to jest dobry numer! Smile
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 26.11.2019, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratulacje i podziękowania dla Crazy`ego za niezwykle udany debiut w prowadzeniu strzelanek Exclamation
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2019, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy był to Twój debiut w roli szabrownika? Wink
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 26.11.2019, 23:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
A czy był to Twój debiut w roli szabrownika? Wink

Tak, ale w odpowiedniej chwili pogrożono mi paluszkiem i wycofałem się z procederu.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 26.11.2019, 23:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy, brawo za udany debiut w roli ojca prowadzącego! A wyniki są w porządku Smile.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 27.11.2019, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Hurra zajęło dopiero 14 miejsce. Przykro mi Sad

No to hurra! Smile
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 27.11.2019, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Tak, ale w odpowiedniej chwili pogrożono mi paluszkiem i wycofałem się z procederu.

Bo widzisz, szanujący się szabrownik musi tak działać, żeby go za bardzo nie namierzono. Bardzo podobał mi się Twój wkład w wątek Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

Skocz do: