Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - Led Zeppelin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.12.2019, 08:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, było fajnie. W sumie nie aż tak wiele zabrakło Jedynce, według mnie to jedna z najbardziej porażających płyt w historii Smile

Led Zeppelin
Led Zeppelin IV / Led Zeppelin II
Houses Of The Holy
Led Zeppelin III
Physical Graffiti
In Through The Out Door
Presence
Coda

Tak bym to widział. Do Physical włącznie jest miodnie, dalej różnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 12.12.2019, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Frefallu, za sprawne przeprowadzenie egzekucji. Cool
`69 to bardzo dobry rocznik.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.12.2019, 10:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez cały tydzień przed snem myślałem jaką da Freefall okładkę dla jedynki, byłem z tym w STSach ale mnie wyrzucali za drzwi.

Dzięki za robotę.

Tu fajny tekst o okładkach Led Zep https://www.planetrock.com/news/rock-news/50-facts-about-led-zeppelins-seminal-album-covers/
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.12.2019, 10:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki i szacun dla Ojca Prowadzącego! Wyniki są jakie są i daleki jestem od kwestionowania wyborów naszego suwerena. Wink Zresztą skład podium jest dla mnie absolutnie OK. Może tylko poukładał bym to w moim prywatnym rankingu podobnie jak Zlatan czyli:

1. Led Zeppelin I
2. Led Zeppelin IV
3. Led Zeppelin II

Tak czy owak wyjąwszy "Codę", która z oczywistych względów odstaje od reszty dyskografii Zepów, reszta to płyty bardzo dobre lub genialne. I jest tylko kwestią indywidualnych gustów i preferencji, w jakiej kolejności je wszystkie poukładać.
Paweł
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 12.12.2019, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
sprawne przeprowadzenie egzekucji

Podziękowania dla Generała Freefalla. Wink

Nie mogłem zagłosować w dwóch ostatnich rundach, ale to nieistotne. Skład podium jest zgodny z moim preferencjami. Kolejność? Cóż, jaka by nie była - będzie dobra. Smile Te trzy płyty prezentują, jak dla mnie, bardzo wysoki i bardzo zbliżony poziom. Przez wiele lat moim zeppelinowym faworytem była "Dwójka". Ostatnio jednak częściej sięgam po dwa pozostałe tytuły i w moim rankingu na pierwszym miejscu dałbym chyba "Czwórkę" przed "Jedynką". Ale tylko chyba. Wink

Naszła mnie też taka refleksja: dwa pierwsze albumy Led Zeppelin mogłyby stanowić jedno dwupłytowe wydawnictwo. I byłaby to moim zdaniem płyta bardziej spójna (i oczywiście znacznie lepsza) niż "Physical Graffiti" (przy całym moim szacunku do "PG").

Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 13.12.2019, 13:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.12.2019, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również dziękuję za zabawę Smile wyniki? cóż... nie są złe, aczkolwiek marzył mi się finał II vs IV Smile z naciskiem na zwycięstwo IV. Choć niewiele brakowało - dobrze że choć II wskoczyła na najwyższy stopień podium.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.12.2019, 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyniki bardzo przewidywalne, ale drastycznie inna kolejność w tym przypadku byłaby cokolwiek dziwna. W każdym razie wyniki bardzo mocno pokrywają się z moimi preferencjami - jedynie trzy pary albumów są u mnie w odwrotnej kolejności:

1. Led Zeppelin I (10/10)
2. Led Zeppelin II (10/10)
3. Led Zeppelin IV (8/10)
4. Led Zeppelin III (8/10)
5. Houses of the Holy (8/10)
6. Physical Graffiti (7/10)
7. Presence (7/10)
8. Coda (6/10)
9. In Through the Out Door (4/10)
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.12.2019, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podziękowania dla prowadzącego Exclamation

Jak dla mnie, dużo lepsze wyniki końcowe niż w starej strzelance.
Wymarzone podium.

U mnie na dzień dzisiejszy jest tak:

1. Led Zeppelin I / Led Zeppelin II
3. Led Zeppelin IV
4. Houses of the Holy
5. Physical Graffiti
6. Led Zeppelin III
7. Presence
8. In Through the Out Door
9. Coda
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 12.12.2019, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dołączam do podziękowań. Z Led Zeppelin u mnie od lat tak samo. Kolejność od 1 do 9 tak jak wychodziły kolejne płyty.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.12.2019, 18:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję prowadzącemu za świetne prowadzenie strzelanki! Całkiem niezła frekwencja, choć najwyższa (24 osoby) okazała się - co bardzo nietypowe - w rundzie wstępnej. Po tym wyniku myślałem, że dobijemy nawet do 30 głosujących, lecz to jednak nie tym razem. Wyniki naprawdę satysfakcjonujące, udało się naprawić sporą część "błędów" sprzed lat Wink Skoro inni wrzucają swoje klasyfikacje, to przedstawię i moją:

1. Led Zeppelin II
2. Led Zeppelin IV
3. Physical Graffiti
4. Houses of the Holy
5. Led Zeppelin III
6. In Through the Out Door
7. Led Zeppelin I
8. Presence
9. Coda

Odsłuchy przeprowadzone w trakcie trwania zabawy nie zmieniły moich ocen, co najwyżej IV i PH ugruntowały swoje pozycje. Natomiast powszechnie uwielbianego debiutu nadal nie jestem wysłuchać bez znużenia Rolling Eyes Zdecydowania za bardzo blues rockowy jak dla mnie.

Białystok napisał:
Tu fajny tekst o okładkach Led Zep https://www.planetrock.com/news/rock-news/50-facts-about-led-zeppelins-seminal-album-covers/

Świetny artykuł! Nigdy nie zagłębiałem się zbytnio w tematykę okładek płyt LZ, można się co nieco dowiedzieć.
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.12.2019, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jw ! czyli elegancko Ci to Freefall'u wszystko poszło.Gratulacje!

Ja od początku obstawiałem Physicall Graffity. Własciwie to po wielu latach znajomości , raz jeszcze odkryłem jakieś pięć lat temu.
Jak dla mnie jest to najdojrzalsza najbardziej zróżnicowana płyta LZ.Została uwalona Wink , wsposób dla mnie niezrozumiały, po wcześniejszym
wyszczególnieniu jakie to sa na niej świetne utwory.Drugie miejsce toLed Zeppellin II.Jedynka to oczywiście dobra rzecz,ale to jeszcze nie ta bajka,
to dopiero wstepna gra w stosunku do II ,która razem z In Rock i z Paranoid zdefiniuje czym jest Hard Rock.
Miejsce trzecie to u mnie Houses of the Holy .Płyta może lżejszego kalibru, ale tez bardzo dobra.
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.12.2019, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to Gharvelt dałeś klina taką niską pozycją debiutu Zeppów Surprised

Ja od siebie dziękuję za prowadzenie zabawy. Z wyników jestem zadowolony, tylko trójkę bym zamienił miejscami z czwórką Wink
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.12.2019, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Natomiast powszechnie uwielbianego debiutu nadal nie jestem wysłuchać bez znużenia Rolling Eyes Zdecydowania za bardzo blues rockowy jak dla mnie.

Z tego co pamiętam, to z kolei też dość bluesrockowy debiut Black Sabbath cenisz wysoko, więc ciekawe... Smile
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.12.2019, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem, debiut Black Sabbath uwielbiam Smile Jednak w przypadku BS to już klasyczny hard rock, oczywiście powstały na bazie bluesa, jednak wyraźnie też od niego się odcinający. Wystarczy przecież porównać choćby "You Shook Me" czy "How Many More Times" z, dajmy na to "N.I.B." czy "Evil Woman". OK, te dwa wspomniane LZ to akurat covery utworów bluesowych, ale na pierwszym BS też był cover Dunbara, jednak jakże różny od oryginału - i należy on do grona moich ulubionych kawałków tego zespołu. Zatem chodzi zapewne, jak ktoś w tym temacie słusznie wcześniej zauważył, o proporcje Wink
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.12.2019, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynka jest chyba moim ulubionym albumem z rejonów hard/blues rocka i zapewne w tej kategorii nie tylko ja tak uważam. Zawsze mi jednak na niej brakowało takiego killera jak na kolejnych albumach, Whole Lotta Love (II), Since I've Been Loving You (III), Stairway To Heaven (IV), No Quater (Houses Of The Holy)....

Wracając do okładek to na czwórce od zawsze mnie fascynował ten wieżowiec, który mi cholernie przypomina pewien białostocki, związany z wykonywanym przeze mnie zawodem. Niemal jest identyczny. Okazało się, że to Salisbury Tower w Birmingham. Nigdy tam nie byłem ale od czego jest maps google. Można sobie go obejrzeć z ulicy i podjechać na parking. Widać tabliczkę z nazwą budynku, jednak że jest on bohaterem czwórki, takowej nie dostrzegłem. Może ktoś się osobiście wybierze i sprawdzi temat, najbliżej ma zdaje się Stranger Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Strona 17 z 18

Skocz do: