Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - Led Zeppelin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.12.2019, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ot taka ciekawostka statystyczna - w zestawieniu Hard'n'Heavy, które odbyło się na FD przeszło 9 lat temu, albumy LZ ułożyły się prawie identycznie jak w tej strzelance.

1. Led Zeppelin II (461 pkt)
4. Led Zeppelin I (361 pkt)
15. Led Zeppelin IV (182 pkt)
22. Led Zeppelin III (143 pkt)
35–36. Led Zeppelin - Physical Graffiti (90 pkt)
223-229. Led Zeppelin - Presence (18 pkt)

Pozostałe albumy studyjne nie zapunktowały.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.12.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli raptem 2.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK

PostWysłany: 12.12.2019, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest, zgadza się - raptem 2. Trudno zaliczyć Codę do albumów studyjnych, bo to w końcu kompilacja z odrzutów.

Interesujące jest to, że pomimo zmian personalnych na forum i 9-letniej różnicy w latach, góra listy najlepszych płyt LZ jest identyczna. Można byłoby tylko dyskutować czy "Presence" jest lepsze of "Houses of the Holy". Wink
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 12.12.2019, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja klasyfikacja:

1. Physical Graffiti
2. Led Zeppelin I
3. Led Zeppelin II
4. Led Zeppelin IV

...przepaść...

5. Led Zeppelin III
6. In Through the Out Door
7. Houses of the Holy

...kolejna przepaść...

8. Presence
9. Coda

Jedynkę i PG cenię na równi, z tą różnicą, że na Jedynce wszystko jest świetne, na PG nie wszystko jest tak świetne ale jest tam najwięcej ilościowo świetnej muzyki - blisko godzina absolutnych pereł, stąd nr 1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.12.2019, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Jedynka jest chyba moim ulubionym albumem z rejonów hard/blues rocka i zapewne w tej kategorii nie tylko ja tak uważam. Zawsze mi jednak na niej brakowało takiego killera jak na kolejnych albumach, Whole Lotta Love (II), Since I've Been Loving You (III), Stairway To Heaven (IV), No Quater (Houses Of The Holy)....

"Dazed and Confused"? "Babe I'm Gonne Leave You"?

MirekK napisał:
Trudno zaliczyć Codę do albumów studyjnych, bo to w końcu kompilacja z odrzutów.

To tak samo, jak w sporej części "Physical Graffiti".

"Coda" to mimo wszystko nagrania studyjne, wcześniej nie wydane (przynajmniej nie w tych wersjach).
Białystok

PostWysłany: 12.12.2019, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Białystok napisał:
Jedynka jest chyba moim ulubionym albumem z rejonów hard/blues rocka i zapewne w tej kategorii nie tylko ja tak uważam. Zawsze mi jednak na niej brakowało takiego killera jak na kolejnych albumach, Whole Lotta Love (II), Since I've Been Loving You (III), Stairway To Heaven (IV), No Quater (Houses Of The Holy)....

To jednak nie TO.
SafeMan
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.12.2019, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@up Dazed and Confused jest dla mnie zdecydowanie takim właśnie killerem. Oraz Good Times Bad Times.
Freefall

PostWysłany: 12.12.2019, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. Wyniki w porządku, jakby była inna kolejność, to nic by się złego nie stało Wink.

Debiut to faktycznie hard/bluesrockowa petarda (choć z autorstwem poszczególnych utworów było nieco zamieszania Wink). Jednak II ją przebija - takie utwory, jak "Whole Lotta Love", "Heartbreaker" czy "Ramble On" to jazda na najwyższym poziomie. Następne albumy zresztą wcale nie odstają odstaj ą od 2 pierwszych płyt (no poza "In Through The Out Door" czy "Codą" oczywiście).
Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.12.2019, 23:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:

O to, to. Cała II nie ma takiej ekspresji co te powyższe Smile

gharvelt napisał:
Zatem chodzi zapewne, jak ktoś w tym temacie słusznie wcześniej zauważył, o proporcje

Własną bronią mnie zaorałeś Smile Ale jak dla mnie, mimo że na I bluesa nie brakuje, to jednak jest on utrzymany w ryzach. Na płycie rządzi jednak hard rock.
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 13.12.2019, 01:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
Cała II nie ma takiej ekspresji co te powyższe

Popieram! I dlatego, choć z małym zdecydowaniem, szczeliłem jednak w finale do Dwójki.

Ale mimo że gra zeszła mi na bronieniu Trójki, to chyba dałbym ją u siebie na trzecim, a nie wyżej, bo ta Dwójka to dla mnie z kolei, choć nie ma aż takich killerów jak jedynka Wink, to wygrywa niesamowitą równością poziomu. To jest TA płyta Zeppelinów, na której naprawdę wszystko jest na najwyższym poziomie. Wklejony przez Freefalla (dzięki w ogóle!) Lemon Song teoretycznie jest w mojej ocenie najsłabszym utworem tam... więc o czym my w ogóle rozmawiamy Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 13.12.2019, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie podziękowania dla Freefalla za poprowadzenie strzelanki. Jak dla mnie wszystko ok, poza Trójką, którą widziałbym dwa oczka niżej, ale i tak jest wszystko w granicach normy. Fajnie, że sobie przy okazji posłuchałem po kilka razy każdej płyty, a utworem, który najbardziej za mną "chodził" i pozostał w uszach był "Achilles Last Stand".
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.12.2019, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie wygląda to tak:

1. Led Zeppelin III 7,5/10
2. Led Zeppelin II 7/10
3. Led Zeppelin IV 7/10
4. Houses of the Holy 6,5/10
5. In Through the Out Door 6/10
6. Led Zeppelin I 6/10
7. Physical Graffiti 5,5/10
8. Presence 5,5/10
9. Coda 3,5/10
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Strona 18 z 18

Skocz do: