Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.01.2020, 10:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o dopisanie:

Black Pumas - Black Pumas
Cytat:
Kolejny przykład zdolnych młodzieńców, którzy poruszają się po roku 2019 bez nawigacji czy starej mapy Polski, na której jest jeszcze 49 województw. (...)
A przy okazji, właśnie tak wygląda zdrowa poprawność polityczna. Wystarczy zamknąć oczy, wsłuchać się w muzykę i nagle nie wiadomo kto w tym składzie jest biały, a kto czarny.
Colors

Holmes, Jimmy "Duck" - Cypress Grove
Cytat:
Po co żyć w roku 2019, szczególnie jeśli ma się 72 lata? Ano choćby po to, żeby nagrać swój 5. studyjny album, wydany zaledwie 13 lat po debiutanckiej płycie i być po prostu w XXI wieku artystą wielkiego formatu.
#ChicagoBlues #DeltaBlues
https://youtu.be/PXEWNwvdFzY

Goran - płyty polecam szczególnie Tobie (rzadko to robię, bo wiem, że byle czego nie słuchasz Wink). I jednocześnie nakładam na Ciebie sporą odpowiedzialność, bo jak Ci się spodoba, to kilkunastu innych forumowiczów od razu będzie wiedziało, że to dobre granie. Tak sobie to sprytnie wymyśliłem. Wink
I&I
album CD

PostWysłany: 03.01.2020, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uzeda - Quocumque jeceris stabit

Napieprzanka w punkowym stylu przez koleżeństwo z Italii.
Taki współczesny punk nie powinien ujść lekko paru Bratkom na forum Wink

Próbka

Mikserem albumu jest Steve Albini.

Próbka następna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 03.01.2020, 18:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Clive Codringher napisał:

The Young Gods - Data Mirage Tangram - zdecydowanie album roku

U mnie powalczy o najwyższe miejsce na podium z 2-3 innymi płytami.
Dzięki Twojemu wpisowi z początku 2019 roku przeżyłem wiele pięknych chwil z tym albumem, a przede wszystkim zaliczyłem jeden z najlepszych koncertów w ubiegłym roku Exclamation
Dzięki!

Ojej, cieszę się, że mój wpis komuś się przydał. Dzięki za miłe słowa!!

Dopiszę jeszcze dwie płyty o których zapomniałem:

Gong - The Universe Also Collapses - całkiem sympatyczna płyta, choć pierwszy kawałek trochę nudny. Ale reszta fajna, szczególnie The Elemental z wpadającym w ucho refrenem.

Underworld - Manchester Street Poem Installation Score - tak jak w tytule, jest to podkład dźwiękowy dla happeningu w Manchesterze. Spodziewałem się samego ambientu, a tu proszę: bardzo dużo rytmów, ciekawego kombinowania, mocno klimatyczny album. Duże zaskoczenie.
esforty
album CD

PostWysłany: 04.01.2020, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

2. Black Midi - Schlagenheim - to też już znałem z Melodramatu i spodziewałem się, że będzie wysoko a nawet na pierwszym. Mnie to, na pierwszy rzut ucha, nieco męczy, ale w całości nie słyszałem, myślę, że trzeba będzie nadrobić... Budzy bardzo się cieszy, że wreszcie jacyś młodzi ludzie się pojawili, żeby nagrać coś naprawdę świetnego!

Posłuchałem Schlagenheim wczoraj wieczorem.
Po takich płytach śpię spokojnie- rock jeszcze nie zdechł i nie płynie pod żaden tam prąd, płynie tam gdzie powinien. Black Midi przykładają się do wioseł Wink .
I&I
album CD

PostWysłany: 05.01.2020, 01:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że nie załapie się do konkursu, ale nie można pominąć tej płyty w myśli.

Do It The Hard Way

Powrót do góry
Bart
epka analogowa

PostWysłany: 05.01.2020, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopadlo mnie dzisiaj z zaskoczenia, podczas niewinnego buszowania w Amazonie: Leprous wydal nowa plyte Pitfals w pazdzierniku 2019. Poprzednia, Malina, bardzo mi smakowala, wiec oczekiwania wobec Pitfals mam duze...

Na wszelki wypadek, gdyby zespol byl na Forum nieznany, krotkie wprowadzenie. Norweski prog rock z niesamowitym wokalem Einara Solberga, siegajacym rejestrow nieosiagalnych dla przecietnego smiertelnika.

Ciekawostka- polski watek na nowej plycie:
"Below" was the earliest song put in writing, originally assembled with piano and vocals. Its music video was directed by Dariusz Szermanowicz and shot in Wrocław, Poland"
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 05.01.2020, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwóch kolegów zrobiło podsumowania 2019 roku, z których wynika, że tego i owego posłuchali - u obu na pierwszym takie coś:
Fontaines D.C. - Dogrel
Ktoś, coś? Bo ja pierwsze słyszę.
B.J.
box

PostWysłany: 05.01.2020, 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tam, wniosę też jakiś wkład, bom własnie posłuchał Więcek & Gawęda Quintet Feat. Ralph Alessi - Berry. Rocznik taki, że podchodzę niby bez uprzedzenia, ale jednak ze sporym strachem, a tu proszę 5 gości gra jazz i to całkiem fajnie. Płyta ma dość specyficzny klimat, jak wycieczka po poddaszu zanurzonym w półmroku z elementami ciemnego strychu. Okładka tez bardzo ładna (nie tylko frontowa). Ogólnie polecam miłośnikom jazzu.
Na zachętę: Dance, Dance Rock

I&I
album CD

PostWysłany: 05.01.2020, 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez naginki na nowe w jazzie. No może trochę.
Ale to klasyka, klasyka jak śpiewał Kazik z Kultem sto lat temu.

Gra muzyka Exclamation

Podziękował (jak mawia mój teść).
Powrót do góry
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.01.2020, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Enablers - Zones

Warto odnotować, bo od 2015 roku kiedy wydali The Rightful Pivot trochę minęło. Dla lubiących przegadane hałasowanie pozycja obowiązkowa, dla tych którzy widzieli kiedykolwiek Enablers na żywo nie muszę nic dodawać. Charyzma i głos Peta Simonelliego zagarnia przestrzeń i tak też jest tutaj. Gitarowe fale, intensywność, spokój.
Tom Waits spotyka Neurosis Wink

You’re winged, remember? Stop talking to yourself
and put your face where the one rogue pigeon has gone, breaking
off from the flock, tasting something rarified in all directions, all reviews,
until it comes back. That bird always comes back.

Dla mnie za każdym odsłuchem jest lepiej, więc wrzucam i Wam, może się przyda!
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.01.2020, 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Dwóch kolegów zrobiło podsumowania 2019 roku, z których wynika, że tego i owego posłuchali - u obu na pierwszym takie coś:
Fontaines D.C. - Dogrel
Ktoś, coś? Bo ja pierwsze słyszę.

Nie kojarzę nawet z nazwy Neutral W pierwszej chwili pomyślałem, że to jakaś głęboka piwnica, a tymczasem na RYMie ma ponad 2000 głosów, ciekawe.

Leptir napisał:
RoryGallagher napisał:

Alizadeh, Saba - Scattered Memories

Świetna rzecz, dołączam się do polecenia. Będzie u mnie wysoko.

Posłuchałem dziś pierwszy raz i również przypadła mi do gustu ta płyta. Trochę kojarzy mi się z twórczością Micusa, przy czym tutaj muzykę wykorzystującą bliskowschodnie brzmienia nagrał autochton, a nie Europejczyk.
Artur.O
szpula

PostWysłany: 06.01.2020, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fontaines D.C. to żadne podziemie, a zespół grany na antenach BBC czy Trójki i znany prasie muzycznej. To jest takie indie-retro granie mające brytyjski punk i post-punk za swoja bazę, w swojej kategorii ok ale tylko tyle.
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 08.01.2020, 00:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobaczę, może uda się posłuchać. Ale na razie trzeba będzie rozważyć miesięczny urlop bezpłatny, żeby sprostać tym plebiscytom. Nadal nie ruszyłem do przodu z tym 2019. No, o tyle ruszyłem, że zdecydowanie więcej rzeczy znam ze słyszenia Wink Z czego wynika, że lepiej wiem, czego szukam.

I&I napisał:
Uzeda - Quocumque jeceris stabit

Napieprzanka w punkowym stylu przez koleżeństwo z Italii.
Taki współczesny punk nie powinien ujść lekko paru Bratkom na forum

Nie wiem, do kogo pijesz, ale mi się podoba Cool
(to reakcja po próbkach)
Ej, super jest!
(to reakcja po całości)

Cudowna długość albumu Very Happy Uważam, że na potrzeby tych plebiscytów powinni robić jakieś dopłaty za nagrywanie płyt nieprzekraczających 30-40 minut, he he. Nie, ale na serio to już wiele razy pisałem, że bardzo cenię sobie zwięzłe formy albumowe i oczywiście nie jest to żadna reguła, ale tutaj i w wielu innych miejscach to się znakomicie sprawdza. Porwała mnie ta płyta, mogę powiedzieć Smile
I jeszcze czytam, że to kapela z wielkim stażem, dopiero co 30-lecie obchodzili. Konkret!

Swoją drogą, próbka Więcka i kolegów też mi się podobała!
Maciek

PostWysłany: 10.01.2020, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o dopisanie:
Tindersticks - No Treasure But Hope (2019)

Fanów zachęcać nie trzeba, a jeśli dla kogoś to nowa nazwa, a lubi czasem przebywać w pokoju z mięciutką, pluszową, błękitną melancholią, to warto sprawdzić.
https://www.youtube.com/watch?v=P82ZvSiuc7s
Maciek

PostWysłany: 11.01.2020, 11:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korzystając z 5 minut uwagi dla młodego polskiego jazzu, chciałbym polecić płytę, którą kilka miesięcy temu zarekomendował mi kolega Cure.

Andrzej Kowalski Quartet - Abstrakt

Już sama okładka i tytuł intrygują. Pierwszoplanowym instrumentem jest tu gitara. I to często nieoczywista, co dziś już prawie w ogóle się nie zdarza. Owszem, jest tu tak z 50% mainstreamu, ale w drugiej połowie płyty panowie pięknie odlatują do świata z okładki. I bardzo mi ten lot pasuje.
Ogród: https://youtu.be/GJ1bJu6SYZs
Całość: https://andrzejkowalskiquartet.bandcamp.com/releases
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Skocz do: