Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 97, 98, 99  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.10.2020, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stalin nie był głupi, Stalin był mądry - ale nie potrafił 'rozczytać" Hitlera - był na to zbyt racjonalny

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.10.2020, 08:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Tak dobrym jak Stalin? Cool

Mam nadzieję, że zauważyłeś też akcent "bańkowski" parę postów powyżej.
Duch 1532 napisał:
Nie jestem miłośnikiem Bowie'ego, prócz wyjątków, ale żeby go nazwać słabym wokalistą, nie przyszłoby mi do głowy.

Dla mnie to również oczywista oczywistość, bo przecież S było już zarezerwowane dla Syna! No i... co by to miało być: S.S.O.K.? Mr. Green
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 28.10.2020, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, dopiero teraz zwróciłem nań uwagę, ale i tak dziękuję Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 28.10.2020, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[Rad nierad] napisał:
Pawłowi gratuluję rozprawienia się ze smokiem. Smile

Dziękuję! Smok stawiał opór, ale udało się go pokonać. Wink

Fragment mojej wczorajszej lektury:
Weźmy muzyka A czy muzyka B... Albo muzyka C... Muzyka, którą robili pod wpływem, zwala z nóg... Płyta D? Płyta E? Sami przyznacie! A płyta F? To chyba najgenialniejsza płyta w historii!

Zagadka będzie rzecz jasna polegała na odgadnięciu literek, w czym powinny pomóc następujące informacje:
- A nagrał F.
- B nagrał, jako członek pewnego zespołu, D - i jest to najsłynniejsza płyta tej grupy.
- C nagrał, jako członek pewnego innego zespołu, E.

Oraz następujące podpowiedzi:
- na płycie F znalazł się utwór napisany w hołdzie muzykowi C oraz zespołowi, który nagrał E.
- na płycie F znalazł się także kawałek poświęcony - o czym świadczy już sam tytuł - pewnej postaci, która była zaangażowana w powstanie albumu E.
- A nagrał cover jednego z utworów z płyty D - pojawił się on na jednym z albumów A z lat 80.
- C ponoć pojawił się na płycie grupy coverującej zespół muzyka B - ta informacja budziła wątpliwości, ale sam C w pewnym momencie to potwierdził.

Kurczę, zanim zacząłem to rozpisywać to zagadka wydawała się prosta, a teraz widzę, że ta sieć zależności to jakaś pajęczyna. Rolling Eyes No ale cóż, wierzę w Was!
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 29.10.2020, 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B jest muzykiem zespołu, który istnieje od blisko 60 lat.

A i C są znani z karier solowych, choć C był też członkiem pewnej słynnej grupy - obaj już niestety nie żyją. A wyprodukował jeden z najbardziej znanych albumów C.
Powrót do góry
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 29.10.2020, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że zagadki weszły na wyższy poziom Very Happy Czekam na dalsze wskazówki Wink
epka analogowa

PostWysłany: 30.10.2020, 13:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagadka początkowo wydawała mi się w miarę prosta, serio! Do momentu, w którym nie zobaczyłem jej na ekranie komputera - wtedy aż się przeraziłem. Wink Naszły mnie wątpliwości, no ale mleko się rozlało. Przy czym zagadka nie jest wcale aż tak trudna, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Pytam o rzeczy bardzo znane i cenione - z czołówek różnych rankingów. Paradoksalnie płyta F - najbardziej w przywołanym cytacie chwalona - cieszy się w rzeczywistości najmniejszą (choć i tak dużą) estymą, jeśli chodzi o tę trójkę.

Żaden z zagadkowych albumów nie bierze udziału w trwających obecnie plebiscytach, ale wśród propozycji do obu zabaw figurują płyty, w których powstaniu palce maczał C.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 31.10.2020, 01:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A David Bowie
B Brian Wilson
C Lou Reed
D Pet Sounds
E The Velvet Underground & Nico
F Hunky Dory
Crazy
album CD

PostWysłany: 31.10.2020, 09:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetne! Jeżeli to właściwa odpowiedź, to rozumiem, że Paweł postanowił się upomnieć o skalany poprzednią zagadką honor Davida Bowie Very Happy
esforty
remaster

PostWysłany: 31.10.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pawle!
Z serdecznością i przymrużeniem oka Wink , z lekkim przekąsem zapytam:
Czy któryś z banków nie proponował Ci, pisania umów kredytowych?
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 31.10.2020, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Świetne! Jeżeli to właściwa odpowiedź, to rozumiem, że Paweł postanowił się upomnieć o skalany poprzednią zagadką honor Davida Bowie Very Happy

Można tak to zinterpretować. Wink

esforty napisał:
Czy któryś z banków nie proponował Ci, pisania umów kredytowych?

Kiedyś ktoś mi sugerował, że mógłbym pracować w banku - nie wiem, czy chodziło o pisanie umów, ale generalnie może być coś na rzeczy. Very Happy

W każdym razie...

B.J. - najpewniej biegły w studiowaniu umów wszelakich Wink - odpowiada jak najbardziej prawidłowo, brawo!

37 p. - B.J.;
35 p. - Paweł;
24 p. - gharvelt;
20 p. - crescent;
17 p. - Białystok;
12 p. - WOJTEKK;
6 p. - [Rad nierad];
5 p. - esforty;
3 p. - Crazy, rockowy, SafeMan;
2 p. - Tarkus, Bart, Maciek;
1 p. - Clive Codringher, I&I, sequencer, Freefall.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 01.11.2020, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile
Łamigłówka była bardzo fajna.

Zagadka: Pewien utwór pierwotnie opublikowano w latach `90 na kompaktowej reedycji jednego z klasycznych albumów powszechnie znanego artysty (LP z lat `70). Pod tym samym tytułem ukazała się później również (specyficzna) kompilacja jego nagrań. Co to za utwór i wykonawca?
B.J.

PostWysłany: 02.11.2020, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj było łatwiej odgadnąć niż dziś, a kolejne takie okoliczności dopiero za rok.
B.J.

PostWysłany: 03.11.2020, 11:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz już jest trudno.
Podpowiem zatem z zupełnie innej beczki: w rozwiązaniu zagadki pomoże rozszyfrowanie poniższego zdjęcia.

B.J.

PostWysłany: 04.11.2020, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedstawia ono wybrane atrybuty pewnej popularnej niegdyś (szczególnie pod koniec lat `90) grupy, leżącej raczej poza obszarem tutejszych zainteresowań.
Natomiast zagadkowy wykonawca znany jest z pewnością każdemu Forumowiczowi.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 97, 98, 99  Następny
Strona 81 z 99

Skocz do: