Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, to nie Ron Wood, chociaż zagadkowy muzyk z nim współpracował. Znany jest bardziej pod ksywą, niż własnym nazwiskiem.
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michael "Flea" Balzary - trąbka

The Mars Volta ("The Widow")
Jane's Addiction ("Idiots Rule")
Caputo ("Bleed for Something Beautiful")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Michael "Flea" Balzary - trąbka

The Mars Volta ("The Widow")
Jane's Addiction ("Idiots Rule")
Caputo ("Bleed for Something Beautiful")

Oczywiście, brawo!!

2 p. - Paweł
1 p. - gharvelt, Clive Codringher.
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki!

Żeby daleko nie szukać (wczoraj to usłyszałem): kto wypowiedział poniższe słowa i gdzie można je usłyszeć?

Czy piosenka przydaje się bardziej niż krzesło? Zależy która piosenka i które krzesło.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.01.2020, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bono na koncercie w Berlinie 2018?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Smile Brawo!

To, że wczoraj to była spora podpowiedź, gdyż właśnie w Nowy Rok ten koncert pojawił się na pewnej platformie, i w ten (dosyć przypadkowy) sposób na niego trafiłem. Obejrzałem trzy pierwsze kawałki i niespecjalnie polecam, ale sądzę, że jeśli ktoś lubi U2, to może ewentualnie rzucić okiem...

2 p. - Paweł;
1 p. - gharvelt, Clive Codringher, WOJTEKK.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 02.01.2020, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądałem cały. Fajny był, tylko Bono za dużo gadał.

Powrót do góry
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cały Bono. Wink Ja już chyba zbyt wiele razy słyszałem kawałki typu "Elevation" czy "Vertigo", żeby kolejne identyczne wykonania jakoś specjalnie mnie ruszyły (choć oglądało się ten początek całkiem sympatyczne). Podobała mi się natomiast okrągła, podświetlana scena - prosta, ale fajna.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 02.01.2020, 16:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ona była tylko na początek, potem przeszli na normalną.

A teraz pytanie, niezbyt trudne, żeby się mózgi po tych wszystkich światecznych breweriach nie zagotowały:

Neil Young, T.Rex, Frank Zappa, Johny Rotten, Deep Purple i David Bowie. Proszę połączyć tych wykonawców w pary i wytłumaczyć dlaczego

Powrót do góry
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deep Purple + Frank Zappa -> pożar wywołany podczas koncertu Zappy w Montreux zainspirował tekst "Smoke on the Water"

David Bowie + T. Rex -> w utworze "All the Young Dudes" Bowie odwołuje się m.in. do Marca Bolana

Neil Young + Johnny Rotten -> Young wymienia Rottena w utworze "Hey Hey, My My (Into the Black)"
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.01.2020, 17:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neil Young śpiewał: "The king is gone, but he's not forgotten. This is the story of a Johnny Rotten" w My My, Hey Hey

Deep Purple w mocno niszowym (Wink) Smoke on the Water śpiewało o pożarze w kasynie Montreaux, gdzie grał Zappa z The Mothers: Frank Zappa and the Mothers, were at the best place around. But some stupid with a flare gun
Burned the place to the ground

Natomiast Bolan z Bowiem znali się od wczesnych lat '60. I ten pierwszy zaprosił Bowiego do wspólnej trasy z T.Rex. Co ciekawe, wystąpil tam w roli...mima.
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 02.01.2020, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Frank Zappa - Deep Purple - historia pożaru kasyna podczas koncertu Zappy, w którym Purple mieli nagrywać Machine Head.

Johnny Rotten - David Bowie - krążyły plotki, że Pistolsi ukradli sprzęt Bowiego.

T Rex - Neil Young - zdjęcie Marca Bolana widnieje na jednej z wersji albumu After The Gold Rush Neila Younga.
Powrót do góry
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 02.01.2020, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O proszę, sporo tych powiązań. Very Happy Jednak tylko moje mają wspólny punkt (teksty utworów), ale czy to dobrze...

WOJTEKK napisał:
To ona była tylko na początek, potem przeszli na normalną.

A to akurat szkoda...
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 03.01.2020, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł (w) punkt.

3 p. - Paweł;
1 p. - gharvelt, Clive Codringher, WOJTEKK.

Powrót do góry
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 03.01.2020, 18:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki!

Zadumałem się ostatnio - nie po raz pierwszy zresztą - nad nazwą pewnego zespołu, co zainspirowało mnie do zadania poniższej zagadki.

Istnieją zespoły, których nazwy zostały zapisane (najczęściej celowo, choć nie zawsze) z błędem/błędami. Proszę wymienić, a niech będzie: 7 kapel z błędnymi nazwami, a żeby nie było zbyt banalnie: proszę też wskazać, gdzie tkwi błąd. Możliwości jest bardzo dużo, więc kto pierwszy, ten lepszy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Następny
Strona 2 z 32

Skocz do: