Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.06.2020, 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
bardzo fajny jest nowy album The Necks - "Three". Przypomina trochę twórczość Johna Coltrane'a z najbardziej uduchowionego okresu ("A Love Supreme" i te sprawy), ale bez saksofonu i w sumie brzmi to całkiem współcześnie.

O, zaciekawiłeś mnie. Do tej pory The Necks kojarzyłem z długaśnymi, minimalistycznymi kawałkami, które maja sens niemal wyłącznie jeśli słuchacz potrafi wprowadzić się w rodzaj transu. Będę musiał sprawdzić.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.06.2020, 18:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Słuchanie Dylana bez zagłębienia się w jego teksty nie ma w ogóle sensu.

Ma sens, jeśli muzyka sama w sobie jest fajna, a na płytach Dylana z lat 60. i 70. - jest fajna.

Natomiast jeśli muzyka jest tylko dodatkiem do tekstu i jest specjalnie taka, żeby jak najmniej odciągała uwagę słuchacza od tekstu, to dopiero wtedy nie ma sensu tego słuchać - wystarczy przeczytać sobie teksty.

Leptir napisał:
RoryGallagher napisał:
bardzo fajny jest nowy album The Necks - "Three". Przypomina trochę twórczość Johna Coltrane'a z najbardziej uduchowionego okresu ("A Love Supreme" i te sprawy), ale bez saksofonu i w sumie brzmi to całkiem współcześnie.

O, zaciekawiłeś mnie. Do tej pory The Necks kojarzyłem z długaśnymi, minimalistycznymi kawałkami, które maja sens niemal wyłącznie jeśli słuchacz potrafi wprowadzić się w rodzaj transu. Będę musiał sprawdzić.

I właściwie dalej tak jest, tylko inaczej.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 20.06.2020, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za przypomnienie. Bardzo lubię The Necks nawet w tych posępnych i długich formach (Athenaeum, Homebush, Quay & Raab!)
O nowej faktycznie dużo dobrego już słyszałem, m.in. właśnie że jest dość energetycznie Smile
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 21.06.2020, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O 22 punkt podczas wieczoru wyborczego włączyłem sobie po raz pierwszy do pełnego odsłuchu nową płytę zespołu Wailin Storms pt. Rattle. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Bardzo mocna, ciężka muzyka, pobrzmiewają mi tu echa jakichś Toolów i innych takich z przełomu wieku. Nie umiem powiedzieć, czy to w związku z tym muzyka wtórna, czy nie wtórna, bo to nigdy nie była kategoria, która ustawiała moje słuchanie. Natomiast tak po prostu, kiedy ta muzyka gra, to czuję, że mnie całego wsysa i wykręca we wszystkie strony... rewelacja!

Opisałbym jakoś tę muzykę bardziej na zimno, żeby było więcej o muzyce, a mniej o emocjach, ale... nie umiem. Za dużo emocji mi się zbiera chyba!

Osiem utworów długości nieprzesadnej, cała płyta utrzymana więc w ryzach, co bardzo pisze się na plus (wspomniany wyżej Tool miał niestety skłonności do robienia płyt o wiele za długich), zwłaszcza że muzyka do lekkich nie należy.

Stylistycznie jest bardzo spójna, więc jak pierwszy, tytułowy utwór komuś nie zagra, to pewnie inne też nie. A że pierwszy, tak jak i wszystkie inne, jest bardzo dobry, to linkuję początek:

https://wailinstorms.bandcamp.com/track/rattle
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.06.2020, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
crescent napisał:
Słuchanie Dylana bez zagłębienia się w jego teksty nie ma w ogóle sensu.

Ma sens, jeśli muzyka sama w sobie jest fajna, a na płytach Dylana z lat 60. i 70. - jest fajna.

Jasne, cukierka w opakowaniu też można zjeść.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: