Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1975 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 84, 85, 86  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.08.2020, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roxy Music - Siren - dwa świetne numery, a reszta taka sobie... Takie trochę mydlenie a nie granie. ogólnie może być, ale punktów raczej nie będzie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.08.2020, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Rzecz dotyczy dwóch list Bananamoona i MirkaK. Bananamoon wysłał listę z pozycjami rezerwowymi, więc o aktualizację poprosiłbym tylko Mirka.

Ależ nie ma problemu Okechukwu. Zaraz wysyłam swoją poprawioną listę.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.08.2020, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Zwróć szczególną uwagę na This Time Around. Glenn Hughes miał powiedzieć o tym utworze, może trochę buńczucznie, że jego autorem mógłby być sam Stevie Wonder. Zresztą to właśnie Hughes, jego wokal, jest najbardziej soulowym elementem tego albumu.

Posłuchałem pod tym kątem i rzeczywiście: jest wyraźna różnica między tymi numerami z Hughesem na wokalu a resztą; szczególnie dwa ostatnie się wybijają (w moim odczuciu na wyraźny plus). Może więc moja niechęć do tej płyty bardziej wiąże się z osobą Coverdale'a? Zupełnie nie mam atencji do tego pana, muszę przyznać. Ale wokal Hughesa, o ile mi nie przeszkadza, nic ciekawego też nie wydaje mi się nieść.
Dla bezpośredniego porównania włączyłem sobie Fighting - Thin Lizzy. To nie jest jakiś szczególnie dobry materiał moim zdaniem, ale jedna rzecz robi od razu kolosalną różnicę: wokal. Głos Phila Lynotta jest dla mnie tą wartością, której brakuje mi w tegorocznych Purplach i Moxy. (Nie chodzi mi o jakąś obiektywną wartość jego głosu, tylko o emocje, które ze sobą niesie - kwestia charyzmy chyba po prostu.)
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 03.08.2020, 16:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Phoenix - Cantafabule . Płyta jest trochę nierówna - przypadłość większości podwójnych lp - ale w najlepszych momentach w niczym nie ustępuje Tullowemu Minstrelowi. Bałkański folklor w progresywno-hardrockowym anturażu plus sporo "mediewalnego" klimatu a la Gryphon (są teksty w języku starofrancuskim). Fajny koncept - każdy utwór jest muzyczną ilustracją jednej postaci ze średniowiecznego bestiariusza. Tak na marginesie można by kiedyś zrobić plebiscyt na Top Album z Demoludów (z wyłączeniem Polski rzecz jasna).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B.J.

PostWysłany: 03.08.2020, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Mam coś dla Was, Koneserzy. Niedziela to dobry dzień na posiłek obfity i lekkostrawny, a jednocześnie oparty na esencjonalnych składnikach, jak jazz, blues i funk - te trzy, a najważniejszy wśród nich jest...
groove czy flow?
Proszę o dopisanie:
Kirk, Rahsaan Roland - The Case of the 3 Sided Dream in Audio Color

Reklamacja - brak na liście. Jedno z najlepszych wydawnictw półtorapłytowych w historii fonografii.
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 03.08.2020, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Nie wiem, czy ktoś zagłosuje na tę płytę, ja raczej nie, ale mimo wszystko uprzejmie proszę zmienić „Gurfunkel Art- Breakway” na „Garfunkel Art — Breakaway”. Należy mu się, temu Garfunkelu.

2. Uprzejmie proszę dopisać również: Hazlewood Lee — A House Safe for Tigers (Må vårt hus förskonas från tigrar). Ten album ma pewne wady ścieżki dźwiękowej, a gdyby usunąć owe niekonieczności, to miałby niespełna pół godziny, ale zmieściłaby się w tej niewielkiej przestrzeni np. Wyspa dusz, na której to wyspie własną duszą z pewnością bym pomieszkał: https://www.youtube.com/watch?v=QVnd4kmXAz0 (na początku; cudo!).
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 03.08.2020, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem. Smile
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 03.08.2020, 20:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazwisko; tytułu płyty już nie Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.08.2020, 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Nazwisko; tytułu płyty już nie Wink

Myślnika nie wspomnę. Wink
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 03.08.2020, 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[Rad nierad] napisał:

Słusznie, nie warto wspominać. W każdym razie ja tutaj czuwam nad "poprawnością" Twisted Evil

Paweł napisał:
Wszyscy tak chwalą, że aż muszę sobie to odświeżyć. Swego czasu ten album mocno mnie rozczarował (u mnie jednak zawsze Funkadelic > Parliament).

Najczęściej słuchana przeze mnie ostatnio płyta z kategorii funk/soul/soul-funk. Choć znam od dawna, to powrót okazał się wyjątkowo satysfakcjonujący. Jeśli chodzi jednak o ocenę twórczości całego kolektywu, to mam dokładnie odwrotnie, czyli Parliament > Funkadelic. Zwłaszcza okres 1975-1977 uważam za ich najlepsze lata. Parliament to 100% funku w funku, natomiast w Funkadelic jest zbyt dużo rocka i choć czasem też sięgam po ich płyty, to bez wielkiego zachwytu - połączenie rocka i funku ewidentnie mi nie leży.

Okechukwu napisał:
Jest też folkowa petarda Very Happy - i chyba można już śmiało powiedzieć (niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki), że nawet z obecnym kapitałem jest to zdecydowanie najlepszy rezultat, jaki czysto folkowa płyta, osiągnęła kiedykolwiek w zestawieniach rocznikowych.

Mam nadzieję, że z Francji Smile
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.08.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym tylko delikatnie przypomnieć, że Niemen, Czesław - Katharsis w dalszym ciagu widnieje na liście propozycji, a nie powinien aby uniknąć dalszym nieporozumień.
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 03.08.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
[Rad nierad] napisał:

Słusznie, nie warto wspominać. W każdym razie ja tutaj czuwam nad "poprawnością" Twisted Evil
Bo przecież nie nad „poprawnością” ani tym bardziej poprawnością Mr. Green
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 03.08.2020, 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że Commodores ma jednak dwie płyty w roczniku, sądziłem że Movin` On (to jest ta z ciufcią) to rok 1976, a jednak łapie się do 1975. Movin On nawet bardziej podoba mi się niż Caught In The Act i chyba ten pierwszy na listę wskoczy, a drugi nie - ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Proszę o dopisanie do listy:
Commodores - Movin` On

przy okazji stręczenia w wiadomych klimatach ponownie zwracam uwagę na Kool & The Gang - Spirit Of The Boogie - to naprawdę świetna płyta.

Co do Felka to już to chyba kiedyś pisałem, ale niech będzie jeszcze raz opowieści weterana: w przedwiecznych czasach, jeszcze pewnie za rządów SLD najpierw gdzieś dorwałem Expensive Shit i dzięki temu zapragnąłem poznać resztę. Obciążając zapewne cały krajowy internet ściągnąłem z emula gigantyczną paczkę "Fela Full Discography 22 albums", ściągało się to pewnie ze 2 tygodnie i strasznie byłem wściekły, że wszystkie kawałki na wszystkich płytach były takie same i myślałem, że ktoś zrobił głupi kawał, ale dopiero później się zorientowałem, że taki już urok Felkowych płyt. Nie mniej Expensive Shit pozostał ta jedyną, którą jednak bardziej zapamiętałem, Water Get No Enemy niszczy system!
Powrót do góry
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 04.08.2020, 07:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowane. Co do Katharsis, to specjalnie odczekałem jeszcze jakiś czas na ewentualne argumenty optujące za 1975. Nie pojawiły się, więc album jest usunięty i proszę o to, żeby NIE ODDAWAĆ na niego głosów. Bardzo kibicuję płycie Parliament - oceniając realistycznie sukcesem będzie wejście do 50. Commodores fajne, akurat tej płyty Kool & The Gang nie znam, ale zespół jest markowy. Niemniej obawiam się, że w przypadków funków głosy znów się rozproszą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK

PostWysłany: 04.08.2020, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z "czarnej" muzyki, to na Bowiego będę głosował Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 84, 85, 86  Następny
Strona 29 z 86

Skocz do: