Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1975 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.09.2020, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
To jak Trzaskowski żąda funku, zmieniamy jeszcze raz wyniki. Very Happy Dodajemy 300 punktów Parliamentowi od Trzaska i wprowadzamy go do dziesiątki

Jestem za!
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2020, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:

O 0,02 % przede mną. Niestety znów jestem na podium, a liczyłem, że niektóre płyty z mojej czołówki pozwolą mi zająć dalszą lokatę Confused.

Też tak sądziłem, zwłaszcza, że miałem doprawdy kontrowersyjną listę - Schulze nr. 1, Milesy na 2 i 3 i sporo różnych "przepadniętych" jazzów dalej. To już nie wiem co trzeba mieć, żeby nie być głównym głównonurtowcem? Oberki z południowo-wschodniej Rzeszowszczyzny wydane przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w ilości 50 egzemplarzy? Smile

A w temacie roszad na liście. Ja się cieszę i podziwiam, że w ogóle ktoś bierze na siebie tę harówkę i organizuje plebiscyty za bezdurno. Oczywiście w każdej zabawie muszą być jakieś reguły, których trzeba przestrzegać - bo inaczej nie ma zabawy. Jednakże błędy się zdarzają i nie ma co kruszyć o to kopii. Dobrze, że mamy na forum Gharvelta, absolutnego mistrza obliczeń i podsumowań, który może (i chce) sprawę zweryfikować.

Jasne, wolałbym Niemena na podium niż Queen z płytą, którą uważam za nierówną i niezasługującą na miejsce w pierwszej trójce. Gwoli ścisłości "Aerolit" też w porównaniu z innymi albumami z tego rocznika moim zdaniem niekoniecznie na aż tak wysoką pozycję zasługuje. No ale to jest nasz "Aerolit", przez naszego Niemena wykonany i na skalę naszych możliwości. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 15.09.2020, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Freefall napisał:

O 0,02 % przede mną. Niestety znów jestem na podium, a liczyłem, że niektóre płyty z mojej czołówki pozwolą mi zająć dalszą lokatę Confused.

Też tak sądziłem, zwłaszcza, że miałem doprawdy kontrowersyjną listę - Schulze nr. 1, Milesy na 2 i 3 i sporo różnych "przepadniętych" jazzów dalej. To już nie wiem co trzeba mieć, żeby nie być głównym głównonurtowcem? Oberki z południowo-wschodniej Rzeszowszczyzny wydane przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w ilości 50 egzemplarzy? Smile

To ja może powiem co trzeba zrobić, żeby nim być, bo jak widzę mi tym razem przypadł ten tytuł Very Happy, więc już wyjaśniam, żę jestem nieco zdziwiony, bo głosowałem tylko na 20 pozycji. Nie mam, aż tyle czasu, żeby udzielać się częściej na forum, więc co do zasady głosuję na to co stoi na półce lub planuję, by stało. Reszta jak się nie załapała, to i na listę moim skromnym zdaniem też nie zasługuje. A że generalnie podoba mi się tzw. szeroko rozumiany "mainstream" (ze skrzywieniem na prog i hard n' heavy) to załapałem się na całe Top7 i dalej też w sumie gęsto. Właściwie tylko The Who, Srpingstreen i Aerosmith wypadło nieco niżej, ale to akurat nie dziwi, bo u nas Ci wykonawcy mają jednak po górkę, w przeciwieństwie do zachodu (bo np. na listach Classic Rocka są już zawsze wysoko).

Jestem tylko ciekaw, jaki algorytm ustala wskaźnik głównonurtowca, bo generalnie chyba powinien promować osoby z pełną listą. W moim przypadku odszedł cały "ogon" i nie miałem płyt z liczbą punktów po 1-10, które siłą rzeczy na pewno też trafiłyby na dół zestawienia. Czy przykładowo wskaźnik na poziomie 100% nie powinien być w przypadku, gdy 40-tka głosującego pokrywa się z TOP 40 wyników głosowania? W każdym razie przy głosach na połowę listy chyba powinienem mieć ten wskaźnik podzielony przez 2? Nie wiem jak to widzą inni, bo być może wszystko jest w porządku (i pewnie tak jest, tylko niepotrzebnie się czepiam Smile).

Ps. Oczywiście podziękowania dla wszystkich: za prowadzenie, poprawki i głosy. Oby tak dalej!
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.09.2020, 13:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Jestem tylko ciekaw, jaki algorytm ustala wskaźnik głównonurtowca, bo generalnie chyba powinien promować osoby z pełną listą. W moim przypadku odszedł cały "ogon" i nie miałem płyt z liczbą punktów po 1-10, które siłą rzeczy na pewno też trafiłyby na dół zestawienia. Czy przykładowo wskaźnik na poziomie 100% nie powinien być w przypadku, gdy 40-tka głosującego pokrywa się z TOP 40 wyników głosowania? W każdym razie przy głosach na połowę listy chyba powinienem mieć ten wskaźnik podzielony przez 2?

Wartość jest obliczana proporcjonalnie, czyli masz rację, że w przypadku kogoś, kto wysłał pełną "40", wynik 100% we wskaźniku głównonurtowca wystąpi tylko wtedy, kiedy jego lista pokryje się w pełni z pierwszą 40 klasyfikacji końcowej. Natomiast jeśli uczestnik wyśle "20", to do osiągnięcia 100% potrzebuje pełnej zgodności z pierwszą "20". Czyli wskaźnik nie promuje osób z pełną listą; poniekąd można nawet stwierdzić, że wręcz przeciwnie, ponieważ łatwiej trafić TOP20 niż TOP40. Oczywiście i tak wszystko zależy od gustu i indywidualnych wyborów.

Algorytm został przedstawiony tutaj. Jak widać, ja go nie wymyśliłem, zbudowałem tylko maszynkę excelową, która zlicza wskaźnik automatycznie Wink
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.09.2020, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:

W moim przypadku wystarczyło zagłosować na sporo kubańskich i brazylijskich płyt polecanych przez mahavishnuuu. Wink
Piotr
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 15.09.2020, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Piotr napisał:
Jestem tylko ciekaw, jaki algorytm ustala wskaźnik głównonurtowca, bo generalnie chyba powinien promować osoby z pełną listą. W moim przypadku odszedł cały "ogon" i nie miałem płyt z liczbą punktów po 1-10, które siłą rzeczy na pewno też trafiłyby na dół zestawienia. Czy przykładowo wskaźnik na poziomie 100% nie powinien być w przypadku, gdy 40-tka głosującego pokrywa się z TOP 40 wyników głosowania? W każdym razie przy głosach na połowę listy chyba powinienem mieć ten wskaźnik podzielony przez 2?

Wartość jest obliczana proporcjonalnie, czyli masz rację, że w przypadku kogoś, kto wysłał pełną "40", wynik 100% we wskaźniku głównonurtowca wystąpi tylko wtedy, kiedy jego lista pokryje się w pełni z pierwszą 40 klasyfikacji końcowej. Natomiast jeśli uczestnik wyśle "20", to do osiągnięcia 100% potrzebuje pełnej zgodności z pierwszą "20". Czyli wskaźnik nie promuje osób z pełną listą; poniekąd można nawet stwierdzić, że wręcz przeciwnie, ponieważ łatwiej trafić TOP20 niż TOP40. Oczywiście i tak wszystko zależy od gustu i indywidualnych wyborów.

Algorytm został przedstawiony tutaj. Jak widać, ja go nie wymyśliłem, zbudowałem tylko maszynkę excelową, która zlicza wskaźnik automatycznie Wink

Chyba sprawiedliwiej by było wg wzoru: (suma punktów zdobytych przez typowane albumy)/(suma punktów zdobytych przez tyle pierwszych miejsc, na ile można maksymalnie głosować)*100%. Wink
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 15.09.2020, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:

W moim przypadku wystarczyło zagłosować na sporo kubańskich i brazylijskich płyt polecanych przez mahavishnuuu. Wink

Muszę się zatem uważniej wsłuchiwać w propozycje Mahavishnuu. 😉
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 16.09.2020, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie ciekawi: dlaczego niektórzy z nas tak strasznie boją się wysokich pozycji we wskaźniku gł-nurtowca? Jesteśmy wśród swoich i większość Dinozaurów ma gust wyrobiony przez lata słuchania muzyki, jak też przez lata obcowania na tym Forum. To taka filozofia ostatnich lat mówiąca, że mainstream to coś be! Ja nie siliłem się na oryginalność choć na wysokim miejscu miałem Banco - ale to taka moja fascynacja.

A propos wyników to uważam, że 100 miejsce Fusion III to lekki obciach.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2020, 08:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Banco to mainstream! Tyle że włoski. Jak już kiedyś pisałem - w Rzymie kojarzą ten zespół wszyscy - taksówkarze, kelnerzy, itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 16.09.2020, 08:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Banco to mainstream! Tyle że włoski. Jak już kiedyś pisałem - w Rzymie kojarzą ten zespół wszyscy - taksówkarze, kelnerzy, itd.

No i masz mnie! Laughing Dlatego w klasyfikacji jestem dość wysoko Embarassed
Leptir

PostWysłany: 16.09.2020, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
A mnie ciekawi: dlaczego niektórzy z nas tak strasznie boją się wysokich pozycji we wskaźniku gł-nurtowca?

Ja oczywiście wpisy w tej sprawie traktuję absolutnie żartobliwie i mam nadzieję, że to jest jasne. Smile Zresztą, jak się tak mocniej zastanowić, wysoka pozycja w rankingu głównonurtowca świadczy o tym, że nasze muzyczne wybory nie są przypadkowe, że inni też je doceniają.

Jeśli w ogóle o tym piszę to dlatego, że zazwyczaj w tutejszych plebiscytach plasowałem się w tym rankingu gdzieś w okolicach środka stawki. Natomiast kilka ostatnich podsumowań, w których brałem udział, stopniowo przesunęło mnie aż na podium. Jak zawsze, głosowałem tylko na te albumy, które z czystym sumieniem mogę uznać DLA MNIE za najlepsze, najwartościowsze. Może to świadczyć o tym, że:
1. Moje gusta zmieniły się i przesunęły w stronę głównego nurtu (raczej wątpię)
2. Na forum pojawiło się więcej bratnich dusz, które podzielają moje wybory - co uznaję za bardziej prawdopodobne i z czego mogę się tylko cieszyć! Smile
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 16.09.2020, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir - nic dodać nic ująć. Gdybyśmy byli na FB to bym zalajkował! Laughing
Dla mnie mechanizm wygląda tak: np. rocznik 1975 jest mi dość dobrze znany, ale staram się wyławiać z Waszych rekomendacji rzeczy dla mnie nowe. I zdarza się, że te nowe mnie zachwycą, a są zwykle spoza głównego nurtu. No i siłą rzeczy pojawiają się w mojej czterdziestce. Często też bywa tak, że umieszczenie płyty na liście jest porywem chwili a za miesiąc już by się na niej nie znalazła.
No bo dopóki nie wchodzą w grę pieniądze, to ciągle nasze rankingi to zabawa.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2020, 10:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie z refleksem godnym szachisty na emeryturze słucham "Brown Rice" Dona. Rewelacja! Gdybym to znał i miał na CD - to byłaby pierwsza dziesiątka jak nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir

PostWysłany: 16.09.2020, 10:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
Często też bywa tak, że umieszczenie płyty na liście jest porywem chwili a za miesiąc już by się na niej nie znalazła.

Mam tak samo. Teraz np. moim nr. 1 był "Timewind" Schulze'a - który pewnie jeszcze miesiąc temu wprawdzie znalazłby się na mojej liście, ale raczej na dalszej pozycji. Kilka ostatnich przesłuchań zrobiło na mnie takie wrażenie, że dałem go bez wahania na czoło stawki - nie zastanawiając się przy tym czy "obiektywnie i historycznie wyróżnia się wśród płyt rocznika".

K o n i u napisał:
No bo dopóki nie wchodzą w grę pieniądze, to ciągle nasze rankingi to zabawa.

Zdecydowanie to zabawa - acz o walorach edukacyjnych. Smile
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2020, 12:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo słusznie piszecie panowie Smile

Okechukwu napisał:
"Brown Rice" Dona. Rewelacja! Gdybym to znał i miał na CD - to byłaby pierwsza dziesiątka jak nic.

Jesteś zdaje się trzecią osobą - po Talerzu i SafeManie, która deklaruje, że by zagłosowała. Byłby spory awans!

W ogóle ta piątka:

Artur.O napisał:
16. Keith Jarrett - The Köln Concert
27. Don Cherry - Brown Rice
33. Zbigniew Namysłowski - Kuyaviak Goes Funky
43. Miles Davis - Pangaea
44. John Abercrombie - Timeless

jest naprawdę piękna!

To, że brakuje na niej - i to przy tak niskich pozycjach - obu płyt Tynera to hmm, no szkoda. Ale nic ujmuje tym pięciu, które stanowią naprawdę ozdobę każdej jazzowej kolekcji.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Następny
Strona 84 z 86

Skocz do: