Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Música Popular Brasileira czyli Ordem e Progesso!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 13.07.2020, 20:12    Temat postu: Música Popular Brasileira czyli Ordem e Progesso! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie założyć ten temat choć niewiele wiem o tej muzyce - niestety. Tyle tylko wiem, że bardzo mi się podoba. Ostatnio wiele na temat tej pięknej muzyki pojawiło się w różnych wątkach - piszmy tu, żeby nie zginęło. Choć de facto sam tytuł oznacza tylko jakiś pewien specyficzny styl (dla mnie nie do rozróżnienia od innych) wrzucajmy tu wszystko co Brazylijskie od João Gilberto, przez Airto, Miltona, Jobima, S. Mendesa, Sepulturę i peklowaną wołowinę.

Tropiki Brazylii do rozpoznania!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 13.07.2020, 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I nawrzucał różnych kawałków, przeto i słuchałem sobie różnych brasilianów. Ja uwielbiam Sergio Mendes & Brasil 66 Pais Tropical, które jest absolutnie cudownym, rozrywkowym, wyluzowanym kawałkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=18u-SNiICUk

ale...historia tego kawałka nie jest taka prosta Smile nieważne. Poległbym na tym pytaniu, bo kawałek ten w najbardziej znanej wersji nagrał... Sergio Mendes & Brasil 77!!!, a nie 66 na płycie z 1972 r. Pais Tropical - i tu właśnie mój zaskok - jest tu też pierwotna wersja utworu Zanzibar, który znamy z genialnej wersji EW&F - nie wiedziałem, że to cover!!! Ale wersja pierwotna tez jest świetna, zresztą jak i cała płyta. Gra tu m.in. Tom Scott! Ale tu jest właśnie ta wersja Zanzibara (także niezwykła) - czego to się człowiek na starość dowiaduje Rolling Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=G-dOL6UeDFo
Powrót do góry
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 13.07.2020, 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona brazylijska płyta (ale jeszcze mogę zmienić zdanie!)
Później rozpiszę się więcej, teraz tylko podbijam aktywność świetnego tematu Wink

https://www.youtube.com/watch?v=2PGYuPzAGTU
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.07.2020, 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę nietypową wrzutkę zrobię, bo to nie jest klasyczna brasiliana, tylko tamta muzyka wymieszana z drum'n'bass. Wiem, że paru kolegów już zgrzyta zębami. Mimo wszytko warto usłyszeć klasykę w odsłonie młodzieżowej (ówczesnej, czyli 1999/2000), zwłaszcza że Azymuth zawsze było młodzieżowy Very Happy
Cała płyta średnia, chociaż na niej same dobre grajki.

[img]Tu był rosyjski Azymuth[/img]

Ale jest jeden numer, który potrząsa ziemią, daje poczucie wolności i wiarę w muzykę (każdą, byleby dobrą Wink ).
Prośba do odsłuchujących, aby nie robić tego na głośniczkach z kompa. Weźcie dobre słuchawki (Beyerdymic 770 DT np. Smile) lub podkręćcie mocniej gałkę na wzmaku z dobrymi kolumnami.
Muzyka żyła i nadal żyje. Poniżej Azymuth+drum'n'bass+organy hammonda+piano fender Very Happy

Zé's Trip Mais uma Vez (Bonus Track) (Live)

Dziadki w 2013 roku

Ostatnio zmieniony przez I&I dnia 18.07.2020, 07:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.07.2020, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Azymuth - Aurora (1981)

Trzeba mieć to i owo, żeby tak grać. Hej Smile

Crazy Clock Very Happy
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.07.2020, 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1992.

Mendesa uwielbiam. Raczej kojarzony jest z popową wersją tej muzyki, ale ma też wiele płyt do zaoferowania dla zwolenników MPB.

Miałem kilka płyt Sergio (w tym tę przywoływaną przez Monstrualnego w poście wstępnym). Sprzedałem, bo byłem biedny i bardzo żałuję.Polecam płytę z czasów współczesnych.

Znakomity powrót do nie popu. Dużo nawiązań do źródłowej muzyki brazylijskiej .

Klasyka na czarno i Sergio nieznany.

Fanfarra (Cabua-Le-Le)

Magalenha
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.07.2020, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I, proszę nie wstawiaj grafik z tego ruskiego serwera. Mój avast za każdym razem alarmuje, że są zawirusowane.

Ostatnio zmieniony przez B.J. dnia 18.07.2020, 10:32, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 17.07.2020, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem, że rosyjski. Po czym to poznać?
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 17.07.2020, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Criolo - Convoque Seu Buda (2015)

Był sobie chłopak z faveli w Sao Paolo. Jako 11 letni młokosik zaczął od rapu (bo jakże inaczej w takiej sytuacji), potem się rozwijał, rozwijał i nawywijał w MPB w znaczącym stylu.

Na tej płycie szorstki jest, ale z delikatnością brazylijskiej duszy.

Piękna karta w historii muzyki wszechświata.

Jeszcze młokos poniżej.
Esquiva Da Esgrima

Już MPB na bogato poniżej.
Casa de Papelão

Tradycja
Fermento pra Massa
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 17.07.2020, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Victor Ramil - Foi No Mês Que Vem (2013)

Piękna piosenka z Miltonem Nascimento. A cała płyta na czwórkę. No może na trzy na szynach (kiedyś od prof. I. Krzemińskiego na egzaminie z małych struktur społecznych dostałem taką ocenę Wink ).

Não É Céu
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 17.07.2020, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma to i tamto.

1973.

Klasyka.

Recordar
Powrót do góry
esforty
album CD

PostWysłany: 17.07.2020, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie tam... wynalazki Wink
Na początek to trzeba się zapoznać z tym:

Lepszej przystawki, zwyczajnie, nie ma Wink Wink Wink
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.07.2020, 18:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten Byrne nadspodziewanie dobry, choć jak dla mnie "The Catherine Wheel" nic nie przebije - ale to inny wątek. Smile
I&I
remaster

PostWysłany: 22.07.2020, 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Joao Sobral - Vai na Fé (EP-ka) - 2013

Cztery numery, ale jeden najlepszy.
Brazylia pełną parą, ale popową.

Meio Nublado
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 22.07.2020, 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcos Valle nadaje - dziś słuchałem w robocie i się zadumałem, i nadaję dalej.

Piękna sprawka (Emicida rapuje).

Cinzento 2020
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: