Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o komputerach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 27.11.2017, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, działa bezproblemowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.11.2017, 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie chodzi bez zastrzeżeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 27.11.2017, 11:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miewam po prostu problemy z logowaniem do poczty służbowej po aktualizacji Firefoxa do Quantum. Pocztę w pracy mam w aplikacji Outlook Web App Light (część Office 365). W związku z tymi problemami muszę się logować z Internet Explorera. Dziś wyjątkowo nie miałem tych problemów. Sądzę, że to raczej problem ze strony mojej poczty służbowej, niż Firefoxa.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.11.2017, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowa wersja jest wyraźnie szybsza i póki co nie zawiesiła mi się nawet przy dużej ilości otwartych kart. Jedynie ta okropna ikonka trzech pionowych i jednego ukośnego paska mnie zirytowała (utrudnienie dostępu do zakładek), ale wróciłem do używania paska menu i jest bez zarzutu.

Miałem bardzo podobny problem, tj. logowanie się do systemu firmowego na zewnętrznych komputerach, właśnie na poprzedniej wersji Firefoxa. Wówczas również przeniosłem się tymczasowo na IE. Tymczasem na Quantum mogę się znowu tam logować bez problemu.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 27.11.2017, 11:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe, nie mogłem się przez Quantum zalogować na pocztę służbową z komputera w pracy (przez IE mogłem), natomiast z domu mogłem się zalogować korzystając z Google Chrome (Quantum w domu nie próbowałem).
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.11.2017, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z każdą nową wersją FF przybywa dwóch rzeczy: użyszkodników narzekających na FF oraz przesiadających się na Chrome / Operę Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar

PostWysłany: 28.11.2017, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opera jest niepolecana u mnie w pracy - podobno serwisy naszej uczelni są z nią niekompatybilne. Zostaje Chrome, Mozilla albo IE. Co ciekawe, intranet, poczta uczelniana i parę innych naszych serwisów najlepiej chodzą pod IE.
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.07.2018, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile w miarę dobrze orientuję się w hardware, to z oprogramowaniem mam kłopot - chodzi mi o jakiś program (łatwy w obsłudze Wink ) do katalogowania płyt.
Zależy mi na tym, by mozna było dopisywać kolejne "zakupy" a liczba porządkowa automatycznie sie aktualizowała. Czy znacie (macie) tego typu programy i moglibyście coś polecieć? Smile
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.07.2018, 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stranger napisał:
do katalogowania płyt

Używam tylko strony Discogs i jako taką polecam.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 30.07.2018, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stranger napisał:
O ile w miarę dobrze orientuję się w hardware, to z oprogramowaniem mam kłopot - chodzi mi o jakiś program (łatwy w obsłudze Wink ) do katalogowania płyt.
Zależy mi na tym, by mozna było dopisywać kolejne "zakupy" a liczba porządkowa automatycznie sie aktualizowała. Czy znacie (macie) tego typu programy i moglibyście coś polecieć? Smile

Excel Question Question Question Exclamation Confused

W dawnych czasach takie coś istniało...
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 31.07.2018, 07:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku idealnie sprawdza się Discogs, szczególnie że występuje także w postaci aplikacji na telefon. Dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić czy nie kupuje się jakiegoś dubla na giełdzie. Opróćz tego można tworzyć swoją chcęlistę, która może się przydać w trakcie przeglądania czyjejś oferty, liczącej kilka tysięcy pozycji - discogs pokaże Ci ile i jakie pozycje z Twojej listy ma sprzedawca. Do tego, jeśli chce Ci się wklepywać dokładne wydania płyt, to całość jest od razu wyceniana - w niektórych przypadkach można się nieźle zdziwić, bo może się okazać, że za kasetę Roxette wydaną przez Łóżkopolowe Records ktoś Ci da 200 dolców. Wink
Bednaar

PostWysłany: 03.12.2018, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was posługuje się jakimś darmowym odpowiednikiem pakietu Microsoft Office? Wiem, że przez długi czas największą popularnością cieszył się Open Office, obecnie jednak mam wrażenie, że to jest projekt wymierający i powoli wypiera go LibreOffice. Od niedawna pracuję na tym drugim (z przyczyn technicznych musiałem zainstalowac na domowym komputerze, w pracy używam MS Office 2010) i na razie mam pozytywne odczucia - pełna kompatybilność zarówno plików Excela (LO Calc), jak i PowerPoint (LO Impress). W dokumencie Worda nawet skomplikowany wzór matematyczny stworzony za pomocą edytora równań wyświetla się bezbłędnie w programie LibreOffice Writer. A jakie są Wasze spostrzeżenia?
Sławek
kaseta FeCr

PostWysłany: 03.12.2018, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LibreOffice zupełnie mi nie podszedł pod kątem arkusza kalkulacyjnego. Zupełnie się tu nie odnalazłem.

Sprawdź na uczelni - może macie licencje edukacyjne MSOffice. Ja mam taką licencję przypisaną do konta Microsoftu aż na 5 stanowisk - jeden MSOffice 365 (2016) mam zainstalowany w pracy, dwa w domu.
Co prawda ja nie na uczelni, tylko w PIBie, ale brat na uniwersytecie ma dostęp do takich licencji (nie jest zaprzyjaźniony z IT).
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 03.12.2018, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My mamy Office 365 - dostęp w chmurze zarówno do One Drive, jak i do aplikacji, ale te aplikacje w wersji online są bardzo okrojone. Mnie LibreOffice Calc wystarczy - w Excelu i Calc robię tylko podstawowe obliczenia, całą analizę statystyczną i wykresy robię w programie GraphPad Prism. W tym momencie siedzę nad prezentacją i Impress jest OK, oczywiście trzeba czasem naszukać się jakiejś funkcji, która jest łatwo dostępna w PowerPoint - ale najważniejsze, że potem w pracy prezentacja wyświetla sie tak samo. Ja mam w domu stary laptop, który po prostu nie wyrabiał pod Office 2010 (zainstalowałem i były poważne problemy z kompem), ale LibreOffice na nim chodzi.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.12.2018, 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
A jakie są Wasze spostrzeżenia?

Takie same jak Twoje. Koszty zakupu produktów MS do firmy to niekończące się wydatki. Wartość zmian jakie wprowadzane są do kolejnych wersji softu od MS jest nieadekwatna do kosztów jakie trzeba ponieść. Od lat kilkunastu pracuję na Open Office. Mimo, że jest płatny dla celów komercyjnych, jego cena wynosi circa 15% tego, co krzyczy MS. Przesiadka na Librę nieunikniona z wiadomych względów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

Skocz do: