Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2000 (20 lat później!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
album CD

PostWysłany: 10.08.2020, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chyba dla chwały rocznika nie posunę się do powrotu po latach do Porcupine Tree. Kiedyś zraziłem się tak bardzo, że bardzo wątpię, żebym miał nagle odkryć, że błądziłem, a tylu innych rzeczy bym chętnie posłuchał...

gharvelt napisał:
Natomiast 2) nie daję żadnych szans - forumowa frakcja "Rockowy beton" od dawna dowodzi, że jest zainteresowana wyłącznie tymi zespołami, które są im znane od 40-50 lat, albo w ostateczności nowszymi formacjami, ale które grają tak, jakby były tymi pierwszymi (vide: retro prog). Tymczasem frakcja "Poszukiwaczy nowych dźwięków" szuka niemal we wszystkich gatunkach, byle nie w nowym rocku - albo zerka tam bardzo rzadko.

To bardzo smutne Sad
Opcja 2) z wymienionych wydaje mi się zdecydowanie najsensowniejsza dla forum bądź co bądź rockowego, a wymienione QUOTSA czy Deftones nagrały wyśmienite płyty, które pokazywały, że mimo że muzyka rockowa była wtedy w niewątpliwym odwrocie, nadal miała dużo do zaoferowania...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 10.08.2020, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Moim zdaniem "Noisette" Soft Machine ma szanse wygrać.

Wiem, że w tej kwestii zapanowały liberalne zasady, ale podobnie jak i Gharvelt uważam, że rzeczy archiwalne, a w szczególności bardzo archiwalne jednak nie powinny być brane pod uwagę. To zupełnie inna para kaloszy.

Co do wygranej - hm, no nie wiadomo. Po cichu liczę że jednak King Crimson ze swoją najsłabszą płytą pokona przeciwników w polu (swoją drogą CoL w 2000 r., po Thraku, po Thrakataku, ależ to był zawód...), ale płyta ta ma jednak spory elektorat negatywny. Ja po latach doceniłem, a dodatkowo można posłuchać tej reedycji ad. 2019. Obawiam się natomiast, że jednak Radiohead zwycięży - o ile PT zdzierżyłem, tak Radiogłowi są dla mnie idealnym sposobem na bolesną eutanazję w straszliwych męczarniach.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 10.08.2020, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

QUOTSA czy Deftones ...

QUOTSA zupełnie nie wiem o co chodzi, ale Deftones jak najbardziej, miałem kasetę, a to już coś. Ale z tego co pamiętam to tylko dlatego wziąłem, bo firmowała to Madonna i podobała mi się okładka. Muszę sobie przypomnieć jednak, dawno to nie było grane.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 10.08.2020, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra, ale Eminemy, Radioheady i QUOTSy mogą sobie być, jednak...

Crazy napisał:
u mnie w tym roku patriotyzm górą!

... i szansa na to, że jakaś płyta spoza Polski wejdzie mi na podium... no jest, ale na razie nie weszła.

First things first:

Armia - Soul Side Story

Dwu-płyta koncertowa skompilowana z trzech występów na wiosnę 2000 roku. Było to nieco po wydaniu płyty Droga, stąd dość silna reprezentacja utworów z Drogi. Płyta brzmi z rozmachem, jest intensywność koncertów klubowych, ale w brzmieniu jest też przestrzeń i oddech, garażowości tu w ogóle nie ma. Armia to nie zespół improwizujący, więc wersje niby odpowiadają strukturą płytowym oryginałom, ale są to jednak zdecydowanie wersje koncertowe, na własnych prawach.
Fajna jest też interakcja z publicznością i nieliczne, ale ubarwiające całość gadki Budzego.

instrumentalistycznie - nowa sekcja rytmiczna, która na Drodze brzmi jeszcze mocno nieopierzenie, tutaj daje świetnie radę, a gitarzyści grają wyśmienicie, dają tu szkołę czadowej gitary. Bardzo ciekawym dodatkiem są skrzypce. I oczywiście na waltorni Banan!

repertuarowo - jak mówiłem, dużo piosenek z Drogi, również tych nienajlepszych Wink Ale wersje - świetne. Tym bardziej wersje tych lepszych, i z Drogi, i wcześniejszych wydawnictw (dużo Ducha!). Jest też klasyczny medley Jeżeli/ 3 bajki/ Niezwyciężony, niestety już wtedy bez Mojej zemsty. Świetnie wypadają numery z Ducha, ale szczególnie potężnie zabrzmiała Opowieść zimowa w wyraźnie innej aranżacji, bogatej (przeciwnicy mówią, że za bardzo metalowej), wręcz barokowej.
Natomiast bardzo ciekawych przerywników dostarczają akustyczne wersje kilku piosenek; pewnie, że są lekkie i fani Łapaczy wiatru powiedzą "a gdzie jest czad?!", ale właśnie na takim koncercie tworzy to świetny klimat i pokazuje niejednorodne podejście do materiału, zaś z czadowych oryginałów wydobywa też delikatność i melodyjność.

UWAGA - mam nadzieję, że ktoś przesłucha, więc lojalnie muszę ostrzec przed pierwszymi kilkudziesięcioma sekundami i utworem nr 1 pt. Nie dotykając ziemi. Jest to jakieś nieporozumienie; w tamtym czasie Armia nagrała polskojęzyczną przeróbką doorsowskiego Not to Touch The Earth - dość średnią i nie wiem, czy potrzebną, ale może być. Tutaj jednak, nie wiem czemu, pojawia się jako intro, po "angielsku" Embarassed kto posłucha, ten zrozumie... No ale po 50 sekundach nagle wchodzi Popkorn z potężnym riffem do Wyludniacza i to już jest pełnia Armii! I potem jest wybornie.

Płyty można w całości odsłuchać na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=2j8P2TkL_44&list=OLAK5uy_m2CYhkSdqOgv9kvTyA-FoD-Xz0D6WZbIo

Ale zachęcam do kupienia! Jak komuś się nie spodoba, to mogę odkupić Cool Mam tylko na kasetach, więc w sumie się przyda.

Ale dlaczego miałoby się nie spodobać? Very Happy To jest naprawdę wyśmienita koncertówka!
Crazy
album CD

PostWysłany: 10.08.2020, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
QUOTSA zupełnie nie wiem o co chodzi

przepraszam, generalnie nie cierpię takich skrótowców i unikam ich jak ognia, ale akurat do tej QUOTSy się bardzo przyzwyczaiłem i tak stosuję...

Queens of the Stone Age

To nie jest zespół "mój", w sensie że nie sięgają wprost do mojej wrażliwości, nie nadajemy do końca na jednej fali. Ale jest to muzyka prawdziwie rockowa w tym bardzo dobrym tego słowa znaczeniu i przy okazji ani grama odgrzewanego kotleta, podejście do dźwięku świeże i własne, gitarzysta naprawdę Tworzy Muzykę, a nie "łoi na wieśle".
A płyta Rated R jest naprawdę świetna i gdyby została "płytą roku według Forum Dinozaurów" to nie byłoby się ABSOLUTNIE czego wstydzić.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 10.08.2020, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, no zespół znam, chodziło mi o to, że poziom melodii-emocji-przebojowości tam taki, że równie dobrze mogę słuchać wentylatora. Ale posłucham jeszcze raz, nie boję się trudnych wyzwań.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 10.08.2020, 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj szczególnie tej gitary. Nie wiem, jak z przebojowością, ale muzykalność zdecydowanie na poziomie wyżej wentylatora. W ogóle kluczem do tego zespołu wydaje mi się brzmienie, które jest na maksa rozróżnialne, od razu wiesz, że jak nie Queens... to ewentualnie Kyuss Wink
Emocje, jak mówiłem, nie moje, natomiast z tą melodią jest szczególnie, bo o ile generalnie za dużo jej nie ma, to nieoczekiwana w tej stonerowej muzyce jest warstwa wokalna, dużo w niej harmonii i czasem nawet delikatności.
Dobra rzecz.
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 10.08.2020, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że na Rated R takich przebojów-przebojów (ale takich do rockowego radia, niż popowego) jest kilka, chociaż cała płyta jest dość nierówna, miejscami trochę dziwna. Ale faktycznie jeśli chodzi o cięższe granie w latach zerowych, to jest to jeden z najlepszych zespołów, o dość charakterystycznym brzmieniu i klimacie.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.08.2020, 02:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdybym brał od uwagę archiwalia, to owszem, ten album miałby pewne drugie miejsce (bo zwycięzca jest zupełnie inny i niezagrożony). Sęk w tym, że do tej pory konsekwentnie wykluczałem tego typu wydawnictwa i choć tym razem bardzo chciałbym złamać własną zasadę, bo część z tych koncertówek Soft Machine z przełomu 90s/00s (w tym "Noisette") to naprawdę znakomite płyty, wątpię abym koniec końców tak zrobił. Mimo wszystko, jak dla mnie to muzyka z innej epoki i nie ma nic wspólnego z twórczością powstającą w okolicach roku 2000

W pełni rozumiem, bo ma mam podobne obiekcje.
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.08.2020, 06:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam teraz możliwości uzupełnienia listy, ale zgłaszam, że najlepszy w zaproponowanym zestawieniu album należy usunąć, ponieważ został wydany w 1999 r. Neutral
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 11.08.2020, 09:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten nieporadny eksperyment najlepiej zmienić na Electric Wizard — Dopethrone Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 11.08.2020, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzę nic zdrożnego w głosowaniu na archiwalia, zdarza się, że jedne z najważniejszych płyt wykonawców to są rzeczy archiwalne. W tym przypadku np. zdaje się, że nie ma zbyt wiele koncertówek Soft Machine, które by się ukazały w latach 70. Chociaż faktycznie z muzyką z roku 2000 nie ma to zbyt wiele wspólnego. Wink

Czy mógłbym prosić o doprecyzowanie, którą płytę należy wykreślić?
MirekK

PostWysłany: 11.08.2020, 13:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Czy mógłbym prosić o doprecyzowanie, którą płytę należy wykreślić?

Chodzi prawdopobnie o Liquid Tension Experiment - 2. Album jest z 1999 i Duch 1532 wskazał nazwę zespołu. Very Happy

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 12.08.2020, 13:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 11.08.2020, 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Niesamowite, ile było błędów w tamtym plebiscycie... Ścianka i Voo Voo z 2001 roku, Sigur Rós i LTE z 1999 roku.
Leptir

PostWysłany: 11.08.2020, 14:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Queens of the Stone Age

Ja powiem szczerze, że co do tego zespołu miałem kiedyś zdanie takie, że jest to niezła kapela, o faktycznie charakterystycznym brzmieniu, jak grali to nie wyłączałem, ale wielką miłością do nich nie pałałem. Tak było dopóki nie poszedłem na ich koncert (wielkie dzięki Maćku!). I od tej pory jestem ich fanem - na żywo rozwalili mnie kompletnie. Szczerość, emocje, dawanie z siebie 100 procent, pełny profesjonalizm i do tego jeszcze poczucie humoru kupiły mnie bez reszty.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 3 z 49

Skocz do: