Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2000 (20 lat później!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 01.10.2020, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

Värttinä - Ilmatar
Po średnio udanych wcześniejszych eksperymentach popowych, album ujawnia najmniej ugładzone oblicze neo-folkowej grupy wyznaczającej standardy w zakresie fińskiej wokalnej wielogłosowej harmoniki. Zespół u szczytu możliwości kompozycyjnych, aranżacyjnych i wykonawczych.

Znakomita płyta. Polecam gorąco.
Jeszcze kształtuję swoją opinię na temat innych płyt.
Dzięki też bananamoonowi za zwrócenie uwagi na tego Roacha - uwielbiam takie klimaty. Smile

No, to w sumie już początek głosowania. Ale nie jestem jeszcze gotowy na depozyt listy, zwłaszcza świeżo po obronie dyplomu. Very Happy

A no i dopisałem wszystko w temacie do 1. posta.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.10.2020, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mógłbyś dopisać:

Dave Kerman / 5uu's - Regarding Purgatories
akond
szpula

PostWysłany: 01.10.2020, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest pod 'K' - zgodnie z zasadami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK

PostWysłany: 01.10.2020, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No faktycznie, dzięki.
Crazy
longplay

PostWysłany: 01.10.2020, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
zwłaszcza świeżo po obronie dyplomu

O! Gratulationsy!

Artur.O napisał:
nie jestem jeszcze gotowy na depozyt listy

to przedłuż - mieliśmy mieć czas na poznawania; ja na razie nie jestem nawet gotowy do stworzenia wstępnej listy rzeczy do odsłuchania Wink
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 01.10.2020, 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
zwłaszcza świeżo po obronie dyplomu. Very Happy

Gratulacje, ja swojej magisterki wciąż nie ukończyłem Rolling Eyes
singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2020, 18:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
...Jak legenda głosi Dave Keman założył 5uu's w 1984 roku zainspirowany ruchem muzycznym Rock-In-Opposition. Pomogło to w uformowaniu amerykańskiej wersję RIO (5uu's, Motor Totemist Guild, U Totem, Thinking Plague i pare innych mniej znanych zespołow i wykonawców...

A skoro wywołałeś muzykę takich grup jak 5uu's, U Totem, Thinking Plague (na przełomie wieków wydano "Early Plague Years" z materiałem z kasetowej "Moonsongs" oraz dwoma pierwszymi longami), to w roku 2000 ukazała się płyta Motor Totemist Guild "All America City" - czy możesz coś o niej powiedzieć, warto się nią zainteresować? - pytam, ponieważ moja znajomość dokonań tego świetnego zespołu zatrzymała się na "City Of Mirrors".

Znalazłem na półkach jeszcze kilka albumów, z którymi (być może) warto się zaznajomić.

Spirit - Cosmic Smile - to już nie ten Spirit, wiadomo, ale jestem tak zafascynowany tym zespołem, że musiałem to mieć - amerykański rock, blues, trochę popu, no i fajowa gitara Randyego Californi.

Krause, Dagmar / Moore, Anthony / Blegvad, Peter - Camera - opera napisana przez Blegvada i Moora; pomiędzy klasyką, a charakterystycznym drygiem kompozytorskim przywołanych artystów...wśród wokalistów wspaniała Dagmar Krause, która przełamuje poważkę niesamowitym, emocjonalnym głosem.

Centazzo, Andrea / Coxhill, Lol / Koglmann, Franz / Schiaffini, Giancarlo - Situations - improwizowany, "kameralny" free (z koncertów)...ale "inny", nietypowy, przy tym wyjątkowo wyszukany - duża sprawa.

Morphine - Bootleg Detroit - data wydania to wiadomy rocznik, jednak nagrania pochodzą z koncertów w St. Andrew's Hall (1994 rok) oraz Montreux Jazz Festival (1995 rok) - co tu napisać mądrego - jest czadowo, a zarazem niekonwencjonalnie.

Pluramon - Bit Sand Riders - "skreczująca" elektronika, dziwne chillout-zestawienia, trochę dryfujących, łagodnych kraut-instrumentacji - po chłodnej stronie / po ciepłej stronie.

Pole - 3 - skwiercząca, plastikowa mimimal-elektronika, reggae-dub-elektronika...plus zatrzymania, cięcia, szafowanie "taśmami".
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 01.10.2020, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
zwłaszcza świeżo po obronie dyplomu.

Ogromne gratulacje Very Happy
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 01.10.2020, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2000 rok to przecież jedyna w swoim rodzaju płyta NoMeansNo ONE - z coverem Bitches Brew Wink
Polecam!
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 02.10.2020, 05:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
2000 rok to przecież jedyna w swoim rodzaju płyta NoMeansNo ONE - z coverem Bitches Brew Wink
Polecam!

Dobre, ale moja ulubiona to Why Do They Call Me Mr Happy? z 1993 (a odpowiedź na to pytanie można znaleźć w tytule i tekście ostatniego utworu na plycie).
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 02.10.2020, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...i jeszcze kilka zacnych nagrań z Leo Records - dla osób interesujących się szeroko rozumianym dżezem.

Cohn, Steve - Bridge Over The X-Stream - nagrania koncertowe z Knitting Factory (1999 rok); prócz Cohna grają Reggie Workman (kontrabas), Jason Hwang (skrzypce) Tom Varner (waltornia); piękna muzyka, niespiesznie utkana z fragmentów wciągających opowieści, wspaniale wykonana / zagrana...z dbałością o najmniejszy szczegół brzmienia.

Duval, Dominic With The C.T. String Quartet - Under The Pyramid - Dominic Duval (kontrabas), Tomas Ulrich (wiolonczela), Jason Hwang (skrzypce) i Ron Lawrence (altówka); kameralny free kiełkujący na żyznej, akustycznej glebie - różnorodność pomysłów, mnogość tropów, nawarstwienie estetyk (współczecha, dżez, folk…).

Duval, Dominic / Heward, John / McPhee Joe - Undersound - gdzieś na granicy solowych uniesień, kameralnych zatrzymań i zespołowych, dzikich niedopowiedzeń; pogmatwana przestrzeń, szorstkie ale niezwykle naturalne brzmienie, realistyczne improwizacje.

Bennink, Han / Chanbourne, Eugene / Kondo, Toshinori - Jazz Bunker - dixie, dżez, blues, country, folk, muzyka marszowa...The Beatles...w łobuzerskich interakcjach interpretatorskich.

Momentum 2 (John Wolf Brennan / Gene Coleman / Christian Wolfarth / Alfred Zimmerman) - The Law of Refraction - akustyczne stukoty, pomruki, prześwietlenia, niby-wybrzmienia, zgaszone pogłosy, szepty i instrumentalne rozmowy, tajemniczy klimat, poruszające znaczenia.

Fonda-Stevens Group ( Joe Fonda / Michael Jefry Stevens / Harvey Sorgen / Paul Smoker) - Live At The Bunker - dżez wysmakowany, dżez giętki, dżez klasycznej ponadprzeciętności...z wyjątkowym porozumieniem improwizatorskim pomiędzy muzykami, z sugestywnym koncertowym brzmieniem na "wyciągnięcie ręki".
Upsss - akond wcześniej wspomniał o tym albumie - przeoczyłem (?!) - przepraszam, że wszedłem w paradę opisową.

Ostatnio zmieniony przez bananamoon dnia 17.10.2020, 16:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 02.10.2020, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@bananamoon - ciekawe rekomendacje, nic z tych płyt nie znam, więc znów skorzystam z Twoich cennych drogowskazów - i wcale nie dlatego, żeby zagłosować (nie biorę udziału w plebiscytach) Smile
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 04.10.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopisałem płyty ze strony 17. Jak jeszcze czegoś brakuje to proszę zgłaszać.
MirekK

PostWysłany: 04.10.2020, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
A skoro wywołałeś muzykę takich grup jak 5uu's, U Totem, Thinking Plague (na przełomie wieków wydano "Early Plague Years" z materiałem z kasetowej "Moonsongs" oraz dwoma pierwszymi longami), to w roku 2000 ukazała się płyta Motor Totemist Guild "All America City" - czy możesz coś o niej powiedzieć, warto się nią zainteresować? - pytam, ponieważ moja znajomość dokonań tego świetnego zespołu zatrzymała się na "City Of Mirrors".

Niestety, ale nie znam tego albumu.
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 06.10.2020, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpłynęła lista numer 1 od Bartosza, który otrzymał też w depozyt moją listę. Sezon polowania na kaczki uważam za otwarty. Wink

To teraz jeszcze pora ogarnąć arkusze Gharvelta...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19

Skocz do: