Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album roku 1968 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 25.11.2020, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Czyli dziś do północy? Okejas. Wczoraj poszlo kilka płyt i kilka jeszcze się na listę zmieściło, min. The Animals - Love Is... i Crazy World of Artur Brown - szczególnie ta druga sprawiła mi dużo radochy Very Happy

Love Is Animalsów to wspaniała płyta, uważam że Burdon to jeden z najlepszych wokalistów rocka. U mnie na liście bardzo wysoko.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 25.11.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:

Lateef, Yusef - The Blue Yusef Lateef

Ban dla Szbe za wrzucanie TAKIEJ propozycji dzień przed wyborami!!! Mea culpa, zawaliłem. Miałem posłuchać, nie posłuchałem, zapomniałem...Byłoby na liście w zakresie 10 do 20 miejsca.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 25.11.2020, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha, kto ostatni wysyła listę, temu Pan Bóg kule nosi! Ja zdążyłem posłuchać Yusefa Very Happy

WOJTEKK napisał:
min. The Animals - Love Is... i Crazy World of Artur Brown - szczególnie ta druga sprawiła mi dużo radochy

Podzielam w obu przypadkach!

Jeszce mam do przesłuchania... no nie będę liczył Wink Niestety popołudnie nie należy do wolnych, a wieczorem też nie da rady za wiele... ale cóż, smoka zwyciężyć jest trudno, jednak trzeba się starać.

Niestety przede mną najgorsze: wywalić do piątej dziesiątki rzeczy, a nie tak miało być Confused
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 25.11.2020, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam otrzymanie list od szbe (19), aggie (20), WOJTEKK (21) i akukuuu (22). Jeśli ktoś jeszcze planuje wziąć udział w plebiscycie - a wciąż nie dotarły do mnie dwie zapowiedziane listy - to przypominam, że do końca głosowania zostały niespełna trzy godziny.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.11.2020, 23:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwlekałem do ostatniej chwili z decyzją, czy w ogóle wysyłać listę, ale co tam, koniec końców postanowiłem zagłosować - pomimo nieakceptowanych przeze mnie ustaleń w zasadach. Dodam, że nie głosowałem na żadną składankę ani album z roku 1969 Smile

W mojej "40", odpowiednio gatunkami i państwami, znalazły się:

Psychodelia - 18
Jazz - 9
Soul - 7
Folk Rock - 2
Pop francuski - 2
Bossa nova - 1
Proto-Prog - 1

USA - 24
UK - 9
Francja - 2
Kanada - 2
Brazylia - 1
Norwegia - 1
Węgry - 1

Choć na całej liście zdecydowanie dominują Amerykanie, to moje podium okazało się w pełni brytyjskie.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2020, 00:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagłosować zdążyli jeszcze B.J. (23), Crazy (24), Layla (25) oraz gharvelt (26).

Na finał zapraszam w najbliższą sobotę, 28 listopada, o godz. 20:00.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 09:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Białystok nie głosował??? 68 to za słabo? NKRów z Norwegii jeszcze wtedy nie wydawali? Wink

Cóż niespodzianki chyba nie będzie, chociaż frekwencja niższa sprzyja jednak pewnym radykalizmom...

Mimo wszystko obstawiam tak:

1) Soft Machine
2) Pink Floyd
3) Jimi Hendrix

bo cóż innego?

obstawiam również, że nikt inny nie zagłosował na moje pierwsze trzy miejsca Smile
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.11.2020, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Soft Machine? W życiu - znam przynajmniej 3 osoby, które nie dały tej płycie ani jednego punktu. A to przy 26 głosujących może być znaczący procent.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.11.2020, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
A Białystok nie głosował??? Wink

Jazz z rocznika mi nie leży, psychodelii już nie słucha (tylko heavy), proga i hard praktycznie nie było. Świadomie nie ale śledzić śledzi.

Układam sobie 1976.
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2020, 09:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

Mimo wszystko obstawiam tak:

1) Soft Machine
2) Pink Floyd
3) Jimi Hendrix

Debiut Soft Machine to jak dla mnie słabizna, z jednym słuchalnym utworem: Hope For Happiness. Tylko Vol. 2 był słabszy, dla mnie SM zaczyna się od Third Cool W tym roczniku Hendrix powinien wygrać (obiektywnie, bo wolę... wiadomo, co Wink ).
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.11.2020, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie SM zaczyna się od Vol. 2 Wink Choć oczywiście Third najlepsze.

Typy na podium:
1. Pink Floyd - A Saucerful of Secrets
2. Jimi Hendrix - Electric Ladyland
3. The Beatles - The White Album
esforty
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
...

Debiut Soft Machine to jak dla mnie słabizna, z jednym słuchalnym utworem: Hope For Happiness. Tylko Vol. 2 był słabszy, dla mnie SM zaczyna się od Third Cool W tym roczniku Hendrix powinien wygrać (obiektywnie, bo wolę... wiadomo, co Wink ).

Amen!
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 26.11.2020, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Liczę, niestety mu nie pomógłszy, na podium dla Vana Morrisona — bo (the) Pentangle bez szans żadnych.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 26.11.2020, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywistościami na podium są Hendrix, Bitelsi i Flojdzi. W oddali straszy Soft Machine, ale może nie dociągnie. Szkoda, że nie wspomogłeś Vana, ja wspomogłem dość przyzwoicie, ale jestem przekonany, że nie starczy. Czy ktoś jeszcze ma szansę na podium? Nie wydaje mi się. A układ?
1. Saucerful
2. Ladyland
3. White Album

Pewnie nieźle, ale nie jakoś szałowo (druga dziesiątka? może ktoś w pierwszej?) wypadną klasycy rocka: Jethro Tull, The Doors, Cream, Ten Years After...

Bardziej ciekaw jestem, jak pójdzie takiej typowej sześćdziesionowej psychodelii/ piosenkowości: Grateful Dead, USA, Zombies, Kinks, Ogden, Moodies, The Band... Mam nadzieję, że niektorych z nich zobaczymy w pierwszej dziesiątce.

Nie będzie żadnego jazza w dwudziestce.

Nie będzie żadnego polskiego w sześćdziesiątce.

Najbardziej interesuje mnie kwestia Johnny'ego Casha. Czy frakcja country skontratakowała? Very Happy
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2020, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
...bo (the) Pentangle bez szans żadnych.

Pentangle miałoby więcej szans w roku następnym, Basket Of Light to moim zdaniem ich najlepsza płyta.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 31 z 49

Skocz do: