Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album roku 1968 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 26.11.2020, 11:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cash też na pewno by się u mnie pojawił, ale nie tak znowu wysoko; wolę go w odsłonach późniejszych. Wysoko będzie The Moody Blues. I Komeda — na niego zagłosuje nawet antyjazzowy WojtekK. Może na niezłe miejsce trafi i ten jazz, na który byłbym zagłosował, czyli Machine Gun? Liczę też trochę, już z przyjemniejszych rejonów, na Donovana.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2020, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bitelsi i Hendrix na podium choć mam cichą nadzieje że i Stonesi się tam znajdą. Mój faworyt - Jeff Beck pewnie nie uzyska dużo głosów. Będe zadowolony jak się załapie do strefy obrazkowej.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.11.2020, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie Stonesi na pierwszym, a Moodies na trzecim. Komeda punktów nie dostał, ale Agnieszka na niego głosowała. Na Becka nie glosowałem, chociaż był blisko. A ciekawe jak sobie poradzi debiut Blue Cheer. U mnie się do 10tki załapał.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 26.11.2020, 12:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Duch 1532 napisał:
...bo (the) Pentangle bez szans żadnych.

Pentangle miałoby więcej szans w roku następnym, Basket Of Light to moim zdaniem ich najlepsza płyta.
Wtedy też — suka niegodna, niosąca zło, zniesławiona, bodajbym w dniu tym zginęła, kiedy mnie matka zrodziła Embarassed — nie zdołałem zagłosować. Chyba rzeczywiście najlepsza, ale i konkurencja w 1969 roku większa.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 26.11.2020, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja czterdziesta prezentuje się następująco:

Rock: 21 (w tym 11 psychodeliczny, 6 blues rock)
Jazz: 14
R&B: 2
Folk: 2
Hindustiani Classical Music: 1

USA: 24,5
UK: 9,5
Niemcy: 2
Indie: 1
Kanada: 1
Polska: 1
Szwecja: 1

Natomiast dwie kolejne dziesiątki mojej listy składałyby się z tych albumów:

Animals, the - The Twain Shall Meet
Aynsley Dunbar Retaliation, the - The Aynsley Dunbar Retaliation
Beatles, the - The Beatles (The White Album)
Brown, Marion - Why Not
Byrds, the - The Notorious Byrd Brothers
Davis, Miles - Filles De Kilimanjaro
Doors, the - Waiting for the Sun
Fleetwood Mac - Peter Green's Fleetwood Mac
Gale, Eddie - Eddie Gale’s Ghetto Music
H.P. Lovecraft - H.P. Lovecraft II
Jethro Tull - This Was
Komeda, Krzysztof - Rosemary's Baby
Mahal, Taj - Taj Mahal
Mayall, John - Blues From Laurel Canyon
Monk, Thelonious - Underground
Morrison, Van - Astral Weeks
Pearls Before Swine - Balaklava
Ten Years After - Undead
Tolliver, Charles - Paper Man
Traffic - Traffic

Ostatnio zmieniony przez RoryGallagher dnia 26.11.2020, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2020, 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zaraz za czterdziestą znalazły się S.F. Sorrow i Caravan.
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.11.2020, 13:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Nie będzie żadnego polskiego w sześćdziesiątce.

Bardzo możliwe, choć kibicuję Niemenowi.

W ostateczności bliskie mej czterdziestki były:
Aynsley Dunbar Retaliation, the - Doctor Dunbar's Prescription
Donovan - The Hurdy Gurdy Man
Electric Prunes, the - Mass in F Minor
Electric Flag, the - An American Music Band - A Long Time Comin'
Martino, Pat - East!
Montgomery, Wes ‎- Road Song
Rypdal, Terje - Bleak House
Spirit - The Family That Plays Together
Young Flowers - Blomsterpistolen

gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.11.2020, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
W ostateczności bliskie mej czterdziestki były:
Martino, Pat - East!
(...)
Rypdal, Terje - Bleak House

Szkoda! Liczyłem tutaj na wsparcie - oba albumy u mnie skończyły bardzo wysoko.

Piątej i szóstej dziesiątki tym razem nie układałem dokładnie. Tam znalazło się wiele płyt o bardzo zbliżonym poziomie i pewno nie dałbym rady precyzyjnie określić ich pozycji. Natomiast daleko poza "40" i poza nieuporządkowaną listą rezerwową wylądowała u mnie większość tzw. mainstreamu, z którym w '68 jest mi wybitnie nie po drodze: cały blues rock, Bitelsi, VU, Kinks, Hendrix, Doorsi, Moody Blues, SM, Caravan etc. Może tym razem we wskaźniku głównonurtowca doszusuję do grega Rolling Eyes Wink
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.11.2020, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
U mnie Stonesi na pierwszym, a Moodies na trzecim. Komeda punktów nie dostał, ale Agnieszka na niego głosowała. Na Becka nie glosowałem, chociaż był blisko. A ciekawe jak sobie poradzi debiut Blue Cheer. U mnie się do 10tki załapał.

A sorry, to w tym roku Stonesi wydali Beggars Banquet, a nie w 1969 - pamięć mi szwankuje Wink No to jednak Stonesi powinni wygrać, a Hendrix drugi.
Crazy
album CD

PostWysłany: 26.11.2020, 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Toś wymyślił...
Pewnie nie da się uniknąć Stonesów w dziesiątce, ale mam nadzieję, że nie za wysoko.

u mnie na 41 chyba albo Crown of Creation (z przykrością stwierdziłem, że się nie zmieści), albo może Kapitan Beefheart... albo któryś z tych jazzów, które są "bardzo dobre, ale...".
W sumie ten Beggars Banquet też niezły, gdzieś w szóstej czy siódmej dziesiątce go miałem, razem z Soft Machine Wink
MirekK

PostWysłany: 26.11.2020, 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Yer Blue (18 )

Yer Blue przesłał swoją listę więc zwiekszyły się szanse Białego Albumu na miejsce na podium. Od niego murowane 40 pkt dla the Beatles.

Moje typy:
1. Pink Floyd
2. Hendrix
3. the Beatles
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2020, 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Pewnie nie da się uniknąć Stonesów w dziesiątce, ale mam nadzieję, że nie za wysoko.

Coś widzę niechęć do Stonesów u Kolegi Wink
Jakbym sam głosował, to w czołówce miałbym jakieś dżezy - no bo tego słucham. Pewnie Miles In The Sky na czele, a potem... Om bardzo dobre, Machine Gun to klasyk jazzu europejskiego... Z rocka na pewno Beggars Banquet i Electric Ladyland, bo to rockowe arcydzieła. Pentangle też znalazło by miejsce gdzieś wysoko. Jednak od jakiegoś czasu nie wchodzę w takie zabawy - już kiedyś pisałem, dlaczego.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.11.2020, 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzę żadnego uzasadnienia aby wygrał Pink Floyd, z płytą która wśród wielu płyt z 1968 roku jest przeciętna.
Niestety już widzę parę płyt poza 40-stką u niektórych z Was na które głosowałem, no cóż zobaczymy.
Widzę wsparcie Ducha z Donovanem, myślę, że w przyszłym roku w Korfantowie więcej czasu poświęcę na rozmowach z Kolegą Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2020, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie widzę uzasadnienia dla zwycięstwa Pink Floyd. Płyta z najbardziej przeze mnie lubianego okresu twórczości grupy, ale na tle innych nagrań z rocznika (Stonesi, Hendrix, Davis) wypada dość średnio.
esforty
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Nie widzę żadnego uzasadnienia aby wygrał Pink Floyd, z płytą która wśród wielu płyt z 1968 roku jest przeciętna.
...

Tak!

Crazy napisał:
Toś wymyślił...
Pewnie nie da się uniknąć Stonesów w dziesiątce, ale mam nadzieję, że nie za wysoko...

Już, nie tworząc lingwistycznych anomalii Embarassed , wspomnę jedynie, że supportem dla Rolling Stones był, nawet, Prezydent Stanów Zjednoczonych* i w tej kwestii precedensu nie ma.
A Beggars Banquet?
To początek wysokiego lotu (pięć płyt) zespołu. W 68 musi, jednak, ustąpić Hendrixowi i VU.
Inna opcja będzie jak, ten niewidomy opisujący słonia, skończy na tym, że zmyśla Wink Wink .

*- Kilka dni przed wielkim koncertem w Hawanie (marzec 2016) Barack Obama odwiedził Hawanę, właśnie jako Prezydent USA.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 47, 48, 49  Następny
Strona 32 z 49

Skocz do: