Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album roku 1968 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.10.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy
Mi ten wokal Wooda własnie pasuje do grupy. Większość piosenek jest takich pozakręcanych a i on ma barwę taką "zakręconą" jakoś kurczę trudno mi tu wyobrazić sobie rasowy wokal rhythm and bluesowy. Ale to ja tak mam.

Jeszcze wrócę do Doorsów. Najpierw ich słuchałem przez pryzmat Morrisona ale potem zacząłem się wsłuchiwać w grę muzyków. I to jest dobrze zagrane a i ich umiejętności są na przyzwoitym poziomie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Okechukwu

PostWysłany: 17.10.2020, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Manzarek to był kawał rasowego pianisty, Densmore bębnił przyzwoicie, natomiast Krieger to nie jest dobry gitarzysta. Wiem, że wnosił sporo od strony kompozytorskiej i tekstowej i chwała mu za to, ale solówki miał zazwyczaj kiepskie - czasem wręcz psuł klimat utworu (np. Queen of the Highway). Choć zdarzały się mu też lepsze partie (m.in właśnie Spanish Caravan)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.10.2020, 14:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś byłem na koncercie The Doors (dokładnie nazywało się to: The Doors of the 21st Century), w którym za Morrisona robił Ian Astbury z grupy The Cult. Szedłem z dużą rezerwą, obawiałem się taniego cyrku, profanowania - było nie było - klasyki rocka. Tymczasem dostałem naprawdę dobre (i dobrze zaśpiewane!) wersje klasycznego repertuaru Doorsów, w dodatku ubarwione rozbudowanymi improwizacjami – zwłaszcza Manzarka. Ani Astbury nie starał się podrabiać Jima, ani też reszta nie starała się grać wersji płytowych i robić za szafę grającą. To był naprawdę dobry występ. Manzarek zresztą zaczynał jako jazzowy pianista, miał dobrą technikę i potrafił zgrabnie improwizować, na żywo to było wyraźnie słychać.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.10.2020, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Waiting for The Sun" jest swego rodzaju spuszczeniem powietrza, ale w taki fajny sposób - rzecz ewidentnie lżejsza gatunkowo, piosenkowa, ale większość tych piosenek no to mniodzio. Połowa tego krążka to stali rezydenci wszelkich doorsowych składaków typu the Best of...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 17.10.2020, 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu
Nie wiem jakimi umiejętnościami dysponuje Krieger ( nie tak odbieram muzykę) ale mi podoba się jego wyczucie w grze. W Light My Fire koncertowym jego solo wcale nie jest jakieś wirtuozerskie ale jest takie jakie tam pasuje to Manzarek więcej tam miesza.
Ale i tak jak napisałeś, potrafi też dać nam swoją gitarą nutę nostalgii i klimatu hiszpańskiej winnicy w Spanish Caravan.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 17.10.2020, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a Traffic bardzo fajowski i równiutki (co najważniejsze) - jako się to stanęło, że w 2008 r. wylądował dopiero na 20 miejscu Question Question Question
Powrót do góry
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 17.10.2020, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

20. pozycja to bardzo wysoko jak na taką niezbyt popularną płytę w takim roczniku. Nawet nie mam jej na liście do odsłuchu. Shocked
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 17.10.2020, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, to radzę dopisać i to na tych wyższych pozycjach, a nie pod literką T!

Feelin Alright
https://www.youtube.com/watch?v=xYXxbtkGtW0
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.10.2020, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
No a Traffic bardzo fajowski i równiutki (co najważniejsze) - jako się to stanęło, że w 2008 r. wylądował dopiero na 20 miejscu Question Question Question

Hm... jak na moje ucho to najsłabszy Tarffic - gorszy od debiutu i na pewno słabszy od tych nagranych Blind Faith - początek ma niemrawy, rozpędza się od 4-5 kawałka.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 18.10.2020, 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Okechukwu
Nie wiem jakimi umiejętnościami dysponuje Krieger ( nie tak odbieram muzykę) ale mi podoba się jego wyczucie w grze. W Light My Fire koncertowym jego solo wcale nie jest jakieś wirtuozerskie ale jest takie jakie tam pasuje to Manzarek więcej tam miesza.
Ale i tak jak napisałeś, potrafi też dać nam swoją gitarą nutę nostalgii i klimatu hiszpańskiej winnicy w Spanish Caravan.

Toteż ja wcale nie oczekuję, żeby Krieger grał jak Metheny czy Meola. Smile Mam zastrzeżenia, że właśnie nie wyczuwa klimatu niektórych utworów. Manzarek zawsze gra z feelingiem, a Krieger nierzadko daje takie knajpiane solóweczki jakby na odwal się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 18.10.2020, 15:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Nie współgrają, ale czy każda płyta musi być przemyślanym, jednorodnym konceptem?

Nic nie pisałem o koncepcie. Większość albumów nie jest konceptami, a jednak zawarte na nich utwory do siebie pasują. Na "Waiting for the Sun" przy każdym utworze mam wrażenie, że on tutaj do niczego nie pasuje, to po prostu nie słucha mi się tego dobrze.

Okechukwu napisał:
natomiast Krieger to nie jest dobry gitarzysta. Wiem, że wnosił sporo od strony kompozytorskiej i tekstowej i chwała mu za to, ale solówki miał zazwyczaj kiepskie - czasem wręcz psuł klimat utworu (np. Queen of the Highway). Choć zdarzały się mu też lepsze partie (m.in właśnie Spanish Caravan)

Krieger nie był oczywiście żadnym wirtuozem, ale za to jego gra charakteryzowała się wyobraźnią, a nie schematycznością, w którą często popadają ci co lepiej opanowali technikę.

Traffic w tym roku też nie zmieścił mi się na listę. Ale poprzedni album to jeden z głównych powodów, dla których warto zrobić plebiscyt na album roku 1967.

Listę nr 6 przysłał Bartosz.
greg66

PostWysłany: 18.10.2020, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Traffic na tej płycie to znakomity i zarazem prosty obraz hippisowskiej filozofii życia. Pop, rock, blues, folk, jazz i psychodelia oto muzyczny obraz drugiej płyty Traffic.
Za psychodeliczne nastoje najbardziej odpowiedzialny jest C.Wood i jego gra na flecie i saksofonie, który oddaje klimat zaczarowanej podróży przy współudziale pozostałych muzyków. Popowe odcienie w utworach „You Can All Join In” czy „Don’t Be Sad” przykuwają uwagę jarmarczną wesołością i nostalgiczną radością. „Feelin’ Alright” to rockowo soulowy klasyk, który jest najprawdopodobniej najlepszym utworem napisanym przez D.Masona.
Natomiast „Forty Thousand Headman”, „Cryin’ to Be Heard” oraz „No Time to Live” to jest czternaście najpiękniejszych minut w historii Muzyki. Dramaturgia oraz niezwykle potężna ekspresja tych utworów doprowadza mnie do osiągnięcia celu. Nie ma już granicy między snem i jawą. Jest jawa i pełny odlot poza widnokrąg.

https://www.youtube.com/watch?v=YYROa-4wnfw
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 18.10.2020, 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fifty Foot Hose ostatecznie wyszło w 1967 czy w 1968? Mam co do tego sprzeczne informacje.
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.10.2020, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Bandcampie zespołu podano informację, że Fifty Foot Hose released their landmark debut album at the end of 1967, ale chyba wszystkie inne źródła (w tym Discogs, RYM, AllMusic i angielska Wikipedia) wskazują na rok 1968. W tej sytuacji należy chyba uznać, że to na Bandcampie jest pomyłka.

Poza tym album pojawił się już na kilku listach, więc na tym etapie lepiej już zostawić jak jest.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 20.10.2020, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nareszcie po raz pierwszy w całości przesłuchałem Machine Gun. Ależ ten album kopie! Lubię taki agresywny free jazz, właściwie od free jazzu zacząłem w ogóle lubić jazz Smile Na pewno dużo punktów ode mnie dostanie.

edit: To samo się tyczy The Jazz Composer's Orchestra. Jest moc! Czołówka jak nic.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 20 z 23

Skocz do: