Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album roku 1968 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.11.2020, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Jeszcze w sprawie Ellisa. Siedzi we mnie ta muzyka i dzisiaj sobie znowu posłuchałem, kto wie, może punkty wyjdą poza symboliczne. To mniej ważne. Ważne jest znaleźć raz na jakiś czas takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=l8Qy7YhFeeQ

A to właśnie 1968 rok!

Wersja zamieszczona na płycie Autumn jest może aż za długa, zaś wersja oryginalna wydaje się - przy tej - aż za krótka!

Również uwielbiam zalinkowane wykonanie z Tanglewood Smile Wielka szkoda, że tak mało Ellisa w formie wideo pozostało. Studyjna wersja "Indian Lady", podobnie jak cała płyta, z której pochodzi, to wg mnie ideał, w którym nic nie jest ani odrobinę zbyt krótkie czy zbyt długie. Rozumiem, że te koncertowe długasy mogą niektórych trochę męczyć, choć ja tego tak nie odbieram i Autumn pozostaje moim numerem 1 wśród jazzów tego rocznika.
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.11.2020, 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Wysłałem swoją listę.

Potwierdzam otrzymanie 10. listy, który przysłał esforty.

Monstrualny Talerz napisał:
Jeśli to możliwe to prosiłbym o dopisanie tych zacnych płyt do listy: (...)

Nie wiem, czy na obecnym etapie dopisywanie ma jeszcze sens, niemniej jednak właśnie to zrobiłem.

Przypominam, że na listy czekam jeszcze przez dwa tygodnie. Jeśli jednak nie uzbieram ich przez ten czas co najmniej dwudziestu lub ktoś poprosi o więcej czasu, termin zostanie przesunięty. Za jakiś tydzień zacznę wysyłać przypomnienia w prywatnych wiadomościach.
Crazy
longplay

PostWysłany: 12.11.2020, 09:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A który I'm An Animal wolicie?
W wykonaniu kompozytora czy głównego bohatera piosenki? Wink

Obie super (i piosenki, i płyty).

Pozostając w klimatach soulowych:
Otis Redding - Dock of the Bay
sto procent duszy Exclamation
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 12.11.2020, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolimy Erica Very Happy .
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.11.2020, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jimi Hendrix Experience - Electric Ladyland - nooo... pewnie się tam komuś narażę, ale to nie jest monolit... z pierwszej płyty wywaliłbym większość, między Crosstown.. a Burning... jest poważna dziura. Jeśli bym miał głosować na Heniusia to jednak Smash Hits

http://artrock.pl/
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 13.11.2020, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że nie monolit, zresztą tak samo jak inny słynny dwupłytowiec z tego roku. Oba bronią się paroma doskonałymi utworami, ale nie tworzą przemyślanej całości. Na moją listę załapał się tylko jeden z nich i to ledwo.
WOJTEKK

PostWysłany: 13.11.2020, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Ci chodzi o Biały Album, to akurat tam jest materiału na dwie płyty, może tylko nieco krótsze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 13.11.2020, 13:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrego materiału może i jest tam na dwie płyty, ale te kawałki często wcale się ze sobą nie kleją. Jak się ma archaiczny "Good Night" do proto-metalowego "Helter Skelter"? Albo głupkowaty "Ob-La-Di, Ob-La-Da" do dostojnego "While My Guitar Gently Weeps"? Albo te wszystkie konwencjonalne piosenki do awangardowego "Revolution 9"? To już składak "1962-1966" bardziej przypomina normalny album niż ten eklektyczny zbiór.
esforty
album CD

PostWysłany: 13.11.2020, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale tak miało być!
Spektakularny odwrót wobec, koncepcyjnego, tak chce większość, Sierżanta P. Hulaj dusza, nie ma granic, więc i Ob-La-Di, Ob-La-Da i Revolution 9. Zresztą, po wielokrotnym przesłuchaniu całości, ten pomysł zaczyna działać.
Kogo to nie przekonuje, to może niech przywoła z pamięci, że w 1968 The Beatles, to nie był już żaden zespół, tylko czterech muzyków sympatyzujących z innymi niż koledzy: filozofiami, artystycznymi sugestiami, dragami, pomysłami na siebie... i jeszcze ta Cholera -Yoko Twisted Evil
A mimo to, moim zdaniem White Album rozjeżdża Sgt. Peppera, w każdej warstwie. Od produkcji zaczynając (stereo z bożej niełaski), po większość piosenek.
Tylko okładka jest lepsza, ale im Frank podwędził urok tejże.

O Ladyland, pisał nie będę. Wierzę, że to próba wpuszczenia w maliny, koleżeństwa forumowego.
Teraz The twain shall meet, dostało ode mnie punkt symboliczny, ale jak usiąść przed głośnikami, co czynię, to trochę mi wstyd za tę powściągliwość.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 13.11.2020, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Dziś, po dość ekstatycznych odsłuchach Otisa Reddinga i Vana Morrisona z 1968, odpocząłem sobie od roczników i plebiscytów, słuchając...

Za namową kolegi Crazy`ego posłuchałem Vana i posłuchałem Otisa (były na liście, były, ale namowa pomogła), ale to jednak nie ten kierunek. Więc posłuchawszy obu, odpocząłem sobie od roczników i plebiscytów, słuchając...zupełnie nierocznikowej składanki z kilku płyt Billa Evansa - czyste piękno. Barbarzyńcy wszędzie wokół (właśnie jeden z ich oddziałów obok mnie w sposób całkowicie idiotyczny wyciął piękny kawał lasu, gdzie ludzie chodzili na spacery), już chyba tylko kawałki takie jak "Peace Piece" mogą pomóc.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.11.2020, 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Absolutnie się zgadzam ze zdaniem Esforty'ego na temat "White Albumu". Ona owszem jest (zamierzenie) eklektyczna, ale te kawałki są w większości super. I rzeczywiście, jak tego posłuchać kilka razy, to zaczyna się wszystko układać - takie The Beatles Radio... Smile Podobną metodę zresztą później zastosowało sporo kapel. Np. The Clash na "London Calling" czy The Cure na "Kiss Me x 3" i za każdym razem to wychodzi - pod warunkiem, że rzeczywiście muzycy mają pomysły na dobre numery.
Crazy
longplay

PostWysłany: 13.11.2020, 15:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Barbarzyńcy wszędzie wokół (właśnie jeden z ich oddziałów obok mnie w sposób całkowicie idiotyczny wyciął piękny kawał lasu, gdzie ludzie chodzili na spacery)

Orkowie! Mam nadzieję, że kiedyś las Fangorn albo inny Birnam podejdzie im pod okna Evil or Very Mad

Panowie powyżej potwierdzają moje wątpliwości odnośnie obu wiekopomnych dwupłytowców. Właściwie dokładnie mogę się podpisać, choć pewnie trochę inne utwory nam się podobają/ nie podobają. Zamierzam na boku plebiscytu zrobić listę piosenek z rocznika i jest jasne, że pozycje z tych dwóch płyt będą tam rządzić i dzielić. Ale cóż - o przeszkadzającej mi niespójności Ladylanda już pisałem i niektóre numery wcale mi się tam nie podobają (zaś inne, wsród nich bardzo uznane pozycje, podobają mi się umiarkowanie...), z kolei Biały album byłby u mnie o wiele wyżej, gdyby po prostu kończył się na Helter Skelter, bo potem nie ma tam dla mnie nic ciekawszego niż trzy gwiazdki.

Beatlesi i Hendrix są u mnie na szczycie panteonu, ale płyty w całości wolę inne.

esforty napisał:
The twain shall meet, dostało ode mnie punkt symboliczny

U mnie powalczy chyba o 41 miejsce Wink
Crazy
longplay

PostWysłany: 13.11.2020, 16:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za to kolejny odsłuch Karin Krog - Joy wskazuje, że powalczy o wiele wyższe miejsce Shocked Odkrycie roku dla mnie.

Całkowity odlot. Niewiele płyt jazzowych podobało mi się bardziej tak w ogóle, a trochę ich w życiu słyszałem Shocked
B.J.

PostWysłany: 15.11.2020, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wziąłem się za układanie listy i z samej (soul)jazzowej półki dorzucam kilka propozycji. Co najmniej połowa u mnie zagości lekko.

Montgomery, Wes ‎– Willow Weep For Me Exclamation
Montgomery, Wes - Down Here on the Ground
Montgomery, Wes ‎- Road Song
Smith, Lonnie - Think! Exclamation
Brown, Mel - The Wizard Exclamation
Benson, George - Giblet Gravy
Benson, George - Shape of Things to Come
Booker T. & The M.G.'s - Soul Limbo
Jones, Joe - My Fire! More of the Psychedelic Soul Jazz Guitar of Joe Jones

RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.11.2020, 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Smith, Lonnie - Think! Exclamation

Według Discogs to 1969 rok:
https://www.discogs.com/Lonnie-Smith-Think/master/166122

Resztę dopisałem.

*

Dotarła do mnie lista nr 11 od bananamoon.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 27 z 33

Skocz do: