Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Album roku 1968 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 18.11.2020, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla porządku istnienia dalszego porządku wszechświata przesłuchałem sobie dwie płyty Billa Evansa:
Bill Evans - At the Montreux Jazz Festival
Bill Evans - Alone

Co ciekawe obie zdobyły "Grammy Award". Data wydania Alone jest niepewna, jedni podają 1968, inni 1970. W porównaniu z innymi Evansami tak sobie, choć z drugiej strony nie wiem czy byłbym w stanie jedne odróżnić od drugich, gdyby zrobiono mi ślepą próbę. Alone może zaciekawić forumowiczów, Keith Jarrett solo w 1975 zdobył wszak znaczną popularność. Jakkolwiek pinkanie solo na fortepianie zwykle mnie nie bierze to teraz mam jakąś fazę na to i nawet do tego Alone mam ochotę wrócić. Wydaje mi się piękniejsze niż Koln i dużo bardziej romantyczne i liryczne. Gdybym prowadził klub w Casablance w czasie II Wojny Światowej niewątpliwie puszczałbym z oryginalnego CD.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 19.11.2020, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś bladym przedświtem odpaliłem następujący hand made edit:

1. Voodoo Chile
2. Rainy Day, Dream Away
3. 1983
4. Burning...
5. Still Raining...
6. House Burning Down
7. All Along...
8. Voodoo Child

Bez zbędnych dylematów: płyta roku.

Jak żyć? Neutral
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.11.2020, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdemu wolno kochać, to miłości słodkie prawo...

Szanowni chyba nie zechcieli napomknąć o Floydach, co dziwnym nie jest, gdyż tutejszy beton gwarantuje niezłomnie, że w finale... Floydy będą. Nie wiem czy wysoko, pewnie nie, ale jako sentymentalny, skrajnie konserwatywny archozaur wspomnę sobie.
Był rok 1983 (lub 4). Będąc nieletnim fanem Yazoo i Republiki namiętnie słuchającym LP3 uznałem za zasadne posłuchanie albumu z popularną piosnką The Gunner`s Dream. Brat szwagra akurat miał piękną nówkę przywiezioną z Jugosławii i żeśmy się nią egzaltowali, z tym, że on znawszy (w skrajnym przeciwieństwie do mnie) cały wcześniejszy dorobek PF - zachwycał się z entuzjazmem wyraźnie mniejszym niż mój. Dla mnie był to pierwszy album tego zespołu jaki poznałem w całości i impuls, żeby się zainteresować. Brat szwagra miał też piękne (nie tylko) wizualnie wydawnictwo pt. A Nice Pair - dwa pierwsze albumy PF wydane w jednym gatefoldzie. Pajpera nie pojąłem, za cienki byłem w uszach, po prostu mnie się wydał dziiiiwny, ale Spodek... to było uderzenie. Mieliłem ten album niemiłosiernie i uwielbiałem nocne odsłuchy Set The Controls For The Heart Of The Sun, sprawiające że inne wymiary nicowały przestrzeń mego kawalerskiego pokoju. Piękna, cudowna i tajemnicza muzyka, która zmieniła moje życie na lepsze.
Czego i Wam życzę Smile

Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 20.11.2020, 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niezła para Shocked
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 21.11.2020, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne wspomnienie Smile

Spodek jest super!

edit: właśnie sobie zobaczyłem, że o tym, czy będzie wysoko, czy nie, mamy dowiedzieć się już za tydzień! a obstawiać będzie można już we czwartek. Co oznacza, że muszę się poważnie wziąć do roboty!

edit 2: szkoda, że Otis, Aretha i Sly w tym roku mają po dwie płyty, bo znowu nam się głosy rozproszą. Według mojego rozeznania w każdym z tych trzech przypadków jedna z płyt jest wyśmienita, druga o wiele mnie - ale na każdej z nich są wyśmienite piosenki, gdyby zbić to w jedną płytę, mogłaby wyjść ścisła czołówka... ale pewnie się okaże, że czyjeś rozeznanie będzie akurat szło w drugą stronę i nam się głosy jak zwykle rozproszą Wink

edit 3: pierwsze spotkanie ze Szwedami z International Harvester dziwne... chyba spodziewąłem się zupełnie innych brzmień. Muszę ich wrzucić na słuchawki, bo chyba zbyt lekko podszedłem do tematu.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 21.11.2020, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lista poszła, nie ma już na co czekać.

Ostatecznie na liście znalazły się 23 jazzy, inne gatunki to pop/rock, trudno mi określić gatunki w tym roczniku.

Liga Narodów:

Amerykany - 27
Brytole - 8
Francuziki - 2
Brasil, Brasil - 2
Austriak, ale Emigrant - 1

Procol Harum posłuchałem, na serio fajne!
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.11.2020, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wyniki wczorajszego spamowania otrzymałem listy od Dawidsu (12) i Monstrualny Talerz (13). Pięć innych osób potwierdziło udział, ale jeszcze nie od wszystkich otrzymałem odpowiedzi. Jeśli do czwartku wszyscy, którzy do tego czasu wyrażą chęć udziału, prześlą swoje listy, to finał odbędzie się zgodnie z planem w sobotę 28 listopada.

Po podsumowaniu dotychczasowych list mogę zdradzić, że o podium nieustannie walczą te same cztery albumy. Ich kolejność stale się zmienia. Obecnie w Top 3 znajdują się... wszystkie cztery. Oznacza to oczywiście remis na trzecim miejscu, ale różnice w punktach między pozostałymi też są minimalne i każda kolejna lista może wszystko zmienić. Zwłaszcza, że w całej pierwszej dziesiątce nie ma wielkich różnic punktowych.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.11.2020, 14:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałem wiadomość i ode mnie lista też będzie. A Agnieszka ma już dawno gotowa i mnie popędza.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2020, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetnie, będzie powyżej 20 list. Tymczasem swoje przysłali Sławek (14) i SafeMan (15).
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 23.11.2020, 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, nie mogę się już doczekać wyników! Zupełnie nie jestem w stanie przewidzieć jakiegoś porządku wyników, ale z przecieków wynika, że raczej rewolucji nie będzie...chyba, że Revolution 9 Wink Ale z typami trzeba poczekać do czwartku.
Powrót do góry
Artur.O
singel analogowy

PostWysłany: 23.11.2020, 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że pierwsze dwa miejsca będą oczywiste. Wink
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2020, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrząc na to, jak prezentują się obecnie wyniki, nie mam pojęcia, które dwa albumy masz na myśli Wink
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.11.2020, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżez ma szansę na winnera? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2020, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tej chwili jak najbardziej ma szansę Cool Wszystko zależy od tego, czy jeszcze jacyś wielbiciele jazzu zdecydują się głosować.
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.11.2020, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby wyniki naszego rankingu można było obstawiać w zakładach bukmacherskich, postawiłbym stówę na "A Saucerful Of Secrets". Wink Jeszcze więcej na to, że nie wygra żaden album jazzowy.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 29 z 33

Skocz do: