Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1976 (edycja 2020/2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Fela Kuti & Afrika 70 - Excuse O

W wyniku żmudnego śledztwa ustaliłem, że ta płyta to - wbrew Discogs - najprawdopodobniej rok 1975. I w tamtym plebiscycie się pojawiła (choć tylko ja na nią zagłosowałem).

Fela Kuti (prawie) zawsze nagrywał z zespołem The Africa 70 - przy czym oba podmioty były zapisywane na wiele różnych sposobów. Plebiscytowy zapis Fela Kuti to prawdopodobnie wynik uproszenia/skrócenia tych nazw. Dodam, że to tylko moja interpretacja - czekam na potwierdzenie lub zdementowanie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym "Black Market" to ja mam trochę problem - z jednej strony jest tam energia, fajne kawałki, Pastorius w dwóch numerach itd. Z drugiej te elektroniczne plastikowe wodotryski, które tam Zawinul uruchamia trochę mnie rozpraszają przy słuchaniu.
Do tej wstępnej listy jeszcze proponuję dorzucić hitowy Benson, George - Breezin' oraz loftowo-frytowy piękny początek kariery: Murray, David - Flowers For Albert.
Białystok

PostWysłany: 02.12.2020, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Z tym "Black Market" to ja mam trochę problem - z jednej strony jest tam energia, fajne kawałki, Pastorius w dwóch numerach itd. Z drugiej te elektroniczne plastikowe wodotryski, które tam Zawinul uruchamia trochę mnie rozpraszają przy słuchaniu.

Taki Barbary Coast to mi pasuje do obrazu imprezy w willi w Konstancinie w 1979 r., grube szklanki, alkohol, kolorofony, skórzane fotele, wesołe towarzystwo i nagle do salonu wchodzi porucznik Borewicz, któremu towarzyszy potężny mężczyzna w buroszarym prochowcu i niemodnym kapeluszu - porucznik Zubek. Wink
Leptir

PostWysłany: 02.12.2020, 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest... W Ameryce to by pewnie był porucznik Columbo. Wink
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej jedno już wiemy - tym razem nie wygra Pink Floyd lub King Crimson Very Happy
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 13:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brawa dla mężnego rycerza Artura!

Black Market jest fajowy, ale dla mnie ważniejszą informacją jest to, że w tym roku jest Man of the Light Seiferta - jakoś kojarzyłem go z późniejszą datą - 78? No, to jest kolejny żelazny kandydat do mojego podium. Proszę o dopisanie - na razie bez opisów - na rekomendacje przyjdzie czas później.

A Barca do Sol - Durante o verão
Alas- Alas
Banco del Mutuo Soccorso - Come in un'ultima cena
Banco del Mutuo Soccorso- Garofano Rosso
Banda do Casaco- Coisas Do Arco Da Velha
Eduardo Mateo & Jorge Trasante - Mateo Y Trasante
The Enid- In the Region of the Summer Stars
Halaris Christodoulos- Erotokritos
Invisible- El jardín de los presentes
Kolinda - Kolinda
Nuova Compagnia di Canto Popolare - La Gatta Cenerentola
Ougenweide - Eulenspiegel
Tri Yann - La découverte ou l'ignorance
Zupfgeigenhansel - Volkslieder 1

Teraz zwrócę tylko uwagę, że płyta Invisible jest na czwartym (!) miejscu na RYM w kategorii 1976 - ponad 2 tysiące ocen i średnia 3.97.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 02.12.2020, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny rocznik! W 1976 wyszły trzy albumy, które łapią się do mojej kategorii "best of the best" Very Happy czyli są 10/10

Manfred Schoof Quintet ‎ - Scales
Eberhard Weber - Yellow Fields
Stevie Wonder - Songs in the Key of Life

Wondera Songs każdy zna i jakieś swoje zdanie na temat tej płyty posiada, Yellow Fields niedawno gloryfikowaliśmy w innym wątku na forum, natomiast nie przypominam sobie żadnej dyskusji nt. Scales Schoofa. Ścisła czołówka jazzu w ogóle w moim uznaniu. Niesamowicie eteryczny album, kocham zwłaszcza początek oraz drugi utwór pt. Ostinato. Ach ta perkusja!

PostWysłany: 02.12.2020, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecnie nawet uważam Yellow Fields za płytę rocznika 1976. Zaś Manfred Schoof Quintet ‎ - Scales nie znam - poszukam i może posłucham Smile
Man Of The Light - no tak, jedna z płyt, którą potrafię słuchać zapętloną kilka razy pod rząd. Ogólnie mocny rocznik.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
ale dla mnie ważniejszą informacją jest to, że w tym roku jest Man of the Light Seiferta - jakoś kojarzyłem go z późniejszą datą - 78? No, to jest kolejny żelazny kandydat do mojego podium.

Album zacny, ale tak właściwie skąd informacja, że to 1976 rok? Discogs i RYM podają 1977. Taką datę widać też na labelu pierwszego wydania:

Na Wikipedii (polskiej) jest 1976, ale na tej stronie bardzo często w przypadku płyt jazzowych podawany jest rok nagrania jako rok wydania (album zarejestrowano we wrześniu 1976).
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 02.12.2020, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie, pamiętacie, jak Innervisions było nieobecne w pierwszej edycji roku 1973 i mieliśmy świadomość, jak potężny był to brak? No to Songs in the Key of Life to płyta tego samego kalibru. Razz
Białystok

PostWysłany: 02.12.2020, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Antyprogowe martwe forum, Seiferta wybierało w 1976 r. Zajął tam 11 miejsce. Ale kto za tym wszystkim stał, nie wiem.

Niegłosujący jazzowy Bednaar jak zwykle aktywny. Razz
bananamoon
singel kompaktowy

PostWysłany: 02.12.2020, 14:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duuużo, świetnych płyt Archie Sheppa!

War Featuring Eric Burdon - Love Is All Around - znane numery...ale za to jakie!

Can - Flow Motion - funk, walc, reggae, pop...and more - rytm, rytm, rytm!

Chrome - The Visitation - punk, rock, zakręcona piosenka, spejsowa manifestacja.

Cutler, Ivor - Jammy Smears - abstrakcyjne, surrealistyczne, egzystencjalne, minimalistyczne pieśni-narracje; You are the centre of your little world and I am of mine...Now and again we meet for tea, we're two of a kind...This is our universe, cups of tea...We have a beautiful cosmos, you and me...We have a beautiful cosmos.

Hopper / Dean / Tippett / Gallivan - Cruel But Fair - jedyny w swoim rodzaju dżez-rock-fjużyn; melodyjne zaczepki, ciepłe kanterberyjki, barwna przestrzeń, psychodeliczne spiętrzenia, kontrolowane impro-wycieczki.

Art & Language - Music-Language: Corrected Slogans - pogmatwane pieśni (piosenki) totalne; "poważny" zgryw w kameralnym wielogatunkowcu.

Stormy Six - Cliché - folk-rock-RiO-makaroni.

ZNR - Barricade 3 - klasyczne, kameralne, miniatury-perełki, przez które przebija się folk, rock, niby-dżez; niecodzienne aranżacje, kapitalne wykonanie, nieoczywisty, wielowymiarowy przekaz.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 02.12.2020, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim nie widzę:

Harmonium - L'Heptade

Czyli kolejna świetna płyta z Quebecu! Kandydat do miejsca w pierwszej 10 Smile.
Powrót do góry
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 15:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harmonium byłoby super, jakby się ograniczyli do jednej płyty. 100 min muzyki to trochę za dużo - napięcie siada, zwłaszcza na drugim krążku. Ale są momenty przepiękne. Orkiestracje też świetnie zrobione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MirekK

PostWysłany: 02.12.2020, 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę dopisać do listy:

Atila - Intención
Anderson, Jon - Olias Of Sunhillow
Ange - Par Les Fils De Mandrin
Celeste - Principe Di Un Giorno
Carpe Diem - En Regardant Passer Le Temps
Corte dei Miracoli - Corte dei Miracoli
Caravan - Blind Dog at St. Dunstans
Errata Corrige - Siegfried, Il Drago Et Altre Storie
Hoelderlin - Clowns & Clouds
Iceberg - Coses nostres
MIA - Transparencias
Mirthrandir - For You the Old Women
Manfred Mann's Earth Band - The Roaring Silence
Niemen, Czeslaw - Katharsis
Novalis - Sommerabend
Opus-5 - Contre Courant
Pollen - Pollen
Schicke, Fuhrs & Frohling - Symphonic Pictures

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Następny
Strona 2 z 32

Skocz do: