Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1976 (edycja 2020/2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak zaiste rocznik rewelacyjny, mam 11 tytułów może dobiję do 15.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 15:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grzesiu, nie narzekaj. W poprzedniej edycji rocznikowego zestawienia 1976 w 2008 roku dobiłeś do 20. Zerknij na co wtedy głosowałeś. Nie zapomnij o Celeste. Wink
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim jest Hotel California Smile Pamiętam, że gdy z 10 la temu kupiłem te płytę za 1 euro, byłem mocno rozczarowany. Dziś bardzo lubię i na pewno umieszczę na liście, pewnie nawet dość wysoko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.12.2020, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wykreśliłem "Aguirre" Popol Vuh - głosowaliśmy już na ten album w roczniku '75. Jeśli chodzi o nazewnictwo "Fela Kuti", to stosowałem takie w przeszłości i może stąd się przyjęło, a robiłem to poniekąd z chęci ujednolicenia, ale w większym stopniu z nieświadomości, jaki zapis w formacie "nazwisko, imię" byłby poprawny - ze względu na niestandardowy język oraz zwyczaje kulturowe. Dlatego właśnie "Fela Kuti", czyli analogicznie do dwuczłonowych pseudonimów, takich jak Sun Ra.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fiks
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 02.12.2020, 17:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ode mnie do dopisania

Gaye, Marvin - I Want You
Nascimento, Milton - Geraes
Romeo, Max & Upsetters, The - War ina Babylon
Fukui, Ryo - Scenery
Cerrone - Love in C minor
Boston - Boston
Rundgren, Todd - Faithful

poza tym startuje w tym rankingu, bo mam dużo czasu aktualnie Cool
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.12.2020, 17:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Przede wszystkim nie widzę:

Harmonium - L'Heptade

Czyli kolejna świetna płyta z Quebecu! Kandydat do miejsca w pierwszej 10 Smile.

To już jest nas dwóch Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 02.12.2020, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolę stamtąd inne, ale jeśli uda mi się wziąć udział (najszczęśliwszy byłbym, gdyby finał zaistniał nie wcześniej niż w lutym), to pewnie i tak trafiłaby do czołówki.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 18:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż oczom nie wierze ale jednak brak na liście Rolling Stones - Black and Blue.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze Grateful Dead - Steal Your Face. Nie które żródła podają 77rok ale to na pewno 76.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Antyprogowe martwe forum, Seiferta wybierało w 1976 r. Zajął tam 11 miejsce. Ale kto za tym wszystkim stał, nie wiem.

Niegłosujący jazzowy Bednaar jak zwykle aktywny. Razz

Ano właśnie nie wiem, co z tym Bednaarem - niby nie głosuje, a się wymądrza. A propos dobrze to ująłeś: jestem jazzowy, ale nie antyprogowy Smile

PS. Soft Machine - Softs: najlepsza moim zdaniem ich płyta po tej serii "numerowanej". Z kolei Vitous - hmm... mam CD "Magical Shepherd" na półce, no i przeważnie... stoi tam sobie, rzadko mam chęć posłuchać. Dziwna płyta.
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Białystok napisał:
Niegłosujący jazzowy Bednaar jak zwykle aktywny. Razz

Ano właśnie nie wiem, co z tym Bednaarem - niby nie głosuje, a się wymądrza.

W życiu pewne są trzy rzeczy: podatki, śmierć i niegłosujący Bednaar. Very Happy Bardzo dobrze jednak, że się tu "wymądrzasz"!

Z drugiej strony fajnie, że swój udział zapowiedział Fiks, a liczę też na akonda. Wink Ponadto liczę na litościwy termin składania list.

Wprawdzie większość najważniejszych (dla mnie) płyt jest już na liście lub pojawia się w dalszych wpisach, ale niektórych tytułów wciąż brakuje. Póki co wstrzymam się jednak z ich zgłaszaniem, bo już parę razy się zdarzyło, że prosiłem o dopisanie czegoś, co po przypomnieniu sobie okazywało się rozczarowaniem, a nie ma sensu mnożenie bytów. W stosownym czasie będę wołał. Smile
Powrót do góry
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 02.12.2020, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Hopper / Dean / Tippett / Gallivan - Cruel But Fair - jedyny w swoim rodzaju dżez-rock-fjużyn; melodyjne zaczepki, ciepłe kanterberyjki, barwna przestrzeń, psychodeliczne spiętrzenia, kontrolowane impro-wycieczki.

Album godny polecenia, ale niekoniecznie w tym plebiscycie:

RYM - 1977,
Discogs - 1976, ale tylko norweska wersja promo, nie do sprzedaży, a normalna w 1977,
Allmusic - 1977,
Wikipedia (eng) - brak podstrony, na stronach poszczególnych muzyków 1976, ale znów może to być pomylenia daty nagrania (październik 1976) i wydania.

Podobnie jak w przypadku Seiferta jest to więc kwestia do ustalenia. Osobiście proponuje zostawić obie płyty na 1977, bo tak są na RYMie, a cześć głosujących na nim opiera swoje listy, więc mogą nie uwzględnić tych pozycji teraz.
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 02.12.2020, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Podobnie jak w przypadku Seiferta jest to więc kwestia do ustalenia. Osobiście proponuje zostawić obie płyty na 1977, bo tak są na RYMie, a cześć głosujących na nim opiera swoje listy, więc mogą nie uwzględnić tych pozycji teraz.

Popieram. Najchętniej w ogóle ograniczyłbym źródła datowe do RYM-a w celu uproszczenia Very Happy
album CD

PostWysłany: 02.12.2020, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteście niesamowici Very Happy
Chwilę człowieka nie ma, a tu do całkiem przecież bogatej listy wstępnej w nowo założonym wątku przybywa grubo ponad sto pozycji (!), w połowie (większości) przypadków nie słyszałem nawet o wykonawcach, nie mówiąc o tym, żeby słyszeć o płytach, a o słyszeniu płyt to nawet nie wspominam.

A tymczasem, jak zauważył Paweł, nadal nie ma rzeczy i to nie dla znawców, tylko takich wykonawców, o których słyszało większość populacji, nawet nie mającej z muzyką zbyt wiele wspólnego:

Bob Marley & The Wailers - Rastaman Vibration (nie wiem, czy zapisać to tak, czy jako "Marley, Bob..."?)

Płyta nie tak znana, jak rok późniejszy Exodus, ale przecież... Bob w wybornej formie, tworzący takie perły, jak Roots, Rock, Reggae Exclamation

Budka suflera - Przechodniem byłem między wami - niby mógłbym skorzystać z rady, żeby nie rekomendować przed przesłuchaniem, a całą tę płytę słyszałem ostatnio w latach 90. Ale pochodzi z niej utwór, który - jeżeli w ogóle prog i ja - to właśnie tu, w jakimkolwiek topie najpiękniejszych utworów progowych stawiam go na najwyższej półce:

Noc nad Norwidem. Wielkie bogactwo pomysłów kompozycyjnych i wszystkie wydają się równie udane - ale w żadnym razie nie udawane, co przy tak silnej stylizacji mogło przecież grozić. Nie, ten żałobny utwór jest w stu procentach prawdziwy. Niespieszne tempo przynależne elegii, iście norwidowski tekst przejmująco zaśpiewany przez wokalistę, którego wszak nie lubię... i przeszywające kulminacje "Ty żyjesz...", do tego cudowne brzmienie gitary, aranżacja bogata, ale nie narzucająca się, wzorcowa struktura kompozycji...
Na dzień dzisiejszy to jest dla mnie utwór numer jeden roku.

Czy reszta płyty jakkolwiek dosięga? Wspomnienie mówi, że nie, ale zobaczymy.
Crazy
album CD

PostWysłany: 02.12.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rekomendacja już wspominana, ode mnie chyba najważniejsza:

Porcja irlandzkiego folka z najwyższej półki. Wspaniałe melodie, piękne harmonie, aranżacje oparte o te instrumenty, które lubię najbardziej: flet, harfa, mandolina; jest różnorodność, od skocznych piosenek po duszoszczipatielne ballady, ale utrzymuje się to wszystko w zdrowej równowadze i kończy taką oto czadową piosenką dla dzieci Very Happy:

d'Tigeas a Damhsa (Children's Dance Song)

I jest w tym mocny nerw, na jaki czekam w każdym folku, proszę tylko posłuchać, jak tu wchodzi flet:

żadnego pitu-pitu!

Nie będzie numeru jeden, jak w 1974 i płyta o ździebko słabsza od Clannad 2, ale na pewno ścisła czołówka.

Clannad - Dulaman
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 3 z 32

Skocz do: