Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1976 (edycja 2020/2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 02.01.2021, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
I&I napisał:
Z Włochów są najbardziej na przedzie.

Bomba, starym zwyczajem zaznaczę. Very Happy

Tak się zastanawiałem co, akurat Ty, masz do roboty w Genui w 1976, a nie było Cię Wink Cool , tamże, w 1968 przy okazji A Genuine Tong Funeral... ale słucham właśnie Picchio Dal Pozzo i zaczynam dobrze rozumieć "tegoroczną" wyprawę Wink .

Na stare lata szukam wrażeń wszędzie, a ten prog-rock jest naprawdę pod moje dzisiejsze ( i niegdysiejsze - próby były) oczekiwania wobec potrzeb Very Happy

Prosto, z vibem, z muzyką na latka, z wyobraźnią sięgającą dalej niż parapet niejednego wirtuoza Wink

Pozdrawiam Francuskiego Łącznika Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 04.01.2021, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boczeq napisał:

...Didier Lockwood - Jazzrock...

A tu dałem się nabrać! Znałem Didiera z płyt solowych, ale sądziłem, że ten Lockwood z 1976 r. to jakiś inny zespół (nie wiem dlaczego sądziłem, że kanadyjski czy jakiś belgijski czy coś takiego Shocked ), a zbieżność nazwisk przypadkowa. Czytałem tylko tego jakieś niewyraźne recenzje sugerujące, że to jakiś słabszy progrock i odpuściłem, nawet nie sprawdzałem, a tu piękna niespodzianka: jeden z lepszych rocznikowych fusionów, a do tego zaprawiony progiem i jeszcze skrzypcowy. Świetne, dziękuję za przypomnienie.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.01.2021, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
B.P. Convention i Zagrebački Solisti - Misterij Bluesa / Mistery Of Blues (1976)
Piękne i wyjątkowe połączenie jazzu i kameralistyki. Tytuł nieco mylący, bo choć korzenie tej muzyki tkwią w bluesie, to znacznie jej bliżej do wiedeńskich salonów. Cudowne dzwonki Boška Petrovicia, mistrzowskie parapety Johna Lewisa z Modern Jazz Quartet (grają tu też zresztą jego Django), świetna gitara Damira Dičicia, pomysłowe orkiestrowe aranże Miljenki Prohaski sumują się w wybitny album, podwójny zresztą. Mój rocznikowy faworyt. Polecam Exclamation

Maciek napisał:
Boško Petrović to jeden z najbardziej niedocenianych jazzowych muzyków europejskich. Znam kilkanaście jego płyt, wszystkie są przynajmniej bardzo dobre (a na ogół wyrastają powyżej tej oceny). Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby komuś, komu poleciłem jego muzykę, nie przypadła ona do gustu. Wink

Prosze o dopisanie i o posłuchanie. Uprzedzam, że to podwójne LP, ale bezinwazyjne. Można łączyć z gotowaniem wywarów, darciem pierza, sztrykowaniem...

Całość poniżej od ścieżki 14 do 27.
B.P. Convention - Original Album Collection Vol. 1 (2016, Croatia Records)
mad
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.01.2021, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Monstrualny Talerz napisał:

To co zaczynamy się kłócić o Black Market? Wink

Oczywiście, ja pierwszy Smile
Na podium: Black Market, Yellow Fields i mój awatar Cool
... i jak zwykle nie głosuję Wink

Szkoda, że nie zagłosujesz, bo czarny rynek obiektywnie powinien być bardzo wysoko. Ja zagłosuję po wielu latach.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 06.01.2021, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie zacząłem aktywności w tym wątku, ale o Black Market mogę się kłócić jakby co, zaocznie! To chyba mój ulubiony Weather Report, choć oczywiście odsłuch po przerwie różnie może wykazać.

Dodam też dwie rekomendacje, których w spisie nie widzę:

Lonnie Liston Smith & The Cosmic Echoes - Reflections of a Golden Dream

Niby narzekałem w wątku afro, że Bootsy z płyty za miękko brzmi, a tu wyskakuję z takim niemal smooth jazzem, ale... jakoś lepiej mi na tej płycie siedzą ewentualne miękkości. Nie jest to płyta porywająca, ale też nie widzę żadnych zastrzeżeń. Świetne są te nieco medytacyjne instrumentale, które zresztą wychodzą w tym materiale na plan pierwszy, ale od czasu do czasu zastrzyk energii też się pojawia. Dobra płyta, pewnie na jakąś dalszą dziesiątkę, ale nie chciałbym, żeby jej zabrakło.

Zaś na wyższą dziesiątkę -
U-Roy - Natty Rebel

Wspaniałe roots reggae, co tu dużo mówić, od A do Z Very Happy

utwór tytułowy
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 06.01.2021, 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mad napisał:
Bednaar napisał:
Monstrualny Talerz napisał:

To co zaczynamy się kłócić o Black Market? Wink

Oczywiście, ja pierwszy Smile
Na podium: Black Market, Yellow Fields i mój awatar Cool
... i jak zwykle nie głosuję Wink

Szkoda, że nie zagłosujesz, bo czarny rynek obiektywnie powinien być bardzo wysoko. Ja zagłosuję po wielu latach.

Po sprawdzeniu czołówki 2000 r., teraz Black Market jawi mi się jak co najmniej best NKR ever. Smile
B.J.

PostWysłany: 07.01.2021, 16:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęściej mi towarzysząca płyta w ostatnim czasie to
Trovaioli, Armando ‎– Una Magnum Special Per Tony Saitta (Original Soundtrack)
Na pewno - podobnie jak obraz - nie jest to arcydzieło, jednak zarówno przewijający się leitmotiv, jak i zgrabny mariaż jazzu z elektroniką, stanowi sympatyczną ilustrację mojego sensacyjnego życia, co prawdopodobnie zaskutkuje punktami.
Proszę zatem o dopisanie.

B.J.

PostWysłany: 08.01.2021, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden mój pewniak. Może I&I jakiś punkcik dołoży?
B.J. napisał:
Jones, Ivan "Boogaloo Joe" - Sweetback
Jazzowa gitara, feeling i groove, który urywa... plecy(?).

Najlepsza płyta tego gościa, a przynajmniej moja ulubiona. Łoi i buja!

Proszę o dopisanie.
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musowo Wink

Numer tytułowy poznałem po raz pierwszy chyba w 1993 roku, kiedy będąc w Londynie i posiadając po raz pierwszy od początku życia taki bogaty dostęp do muzyki, kupiłem składak "Bag Of Goodies" (wytwórni Luv'n'Haight).

Mam wielki sentyment do tego utworu, artysty i całej rekomendowanej przez Ciebie płyty też.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 08.01.2021, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
składak "Bag Of Goodies" (wytwórni Luv'n'Haight)

Muszę obadać, bo widzę tu trochę dziewiczych tropów...
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 18:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej funk wymieszany z latino, jazzem i nie nie wiem czym Wink
Dla mnie to była również wskazówka kogo szukać we wszechświecie (bo wiadomo, że na płycie są pojedyncze nagrania-zajawki).

Przepraszam jednocześnie za off.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Justin Hinds & The Dominoes - Jezebel

Reggae w wersji mellow. Momenty są. Blisko roots mimo wszystko. Jedna z lepszych ofert reggae'owych z tego rocznika.

Spotlight
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ernest Ranglin ‎– Ranglypso

Może się spodobać B.J.-owi i paru innym gagattkom Very Happy

Gitara na przedzie, w tyle rock, reggae, latin i jazz. I reszta świata Very Happy

MPS studio.

Freeway

B. dobre Exclamation

Bass - Eberhard Weber
Piano - Monty Alexander
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Płacz rasta naD LoSEm Wink

Abyssinians - Satta Massagana

Klasyka rocznika z branży rasta. Delikatnie, weselnie i bez odbioru Wink

Original

sINEad
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aswad - Aswad

Załączony numer po raz pierwszy usłyszałem w jakiejś rasta-reggae'owej pirat stacji w Londynie. I zapamiętałem. Kiedy wróciłem do Polski to szukałem winylówki i znalazlem pewnego pięknego dnia ok. 2008 roku.

Reggae najwyższej próby. Nie z Jamajki, ale tamci z pewnością odnosili się do niej z atencją (co najmniej).
Roots, dub, szmab Wink

Klasyka muzyki czarnej.

Back To Africa

PS Fragment 70's
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 26 z 32

Skocz do: