Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1976 (edycja 2020/2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Upsetters - Super Ape

Lee Scratch Perry i jego wataha na wyżynie Wink

Wszędzie dają pięć gwiazdek na pięć. Ja nie byłbym daleki.

Zion's Blood
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 08.01.2021, 23:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci I&I za tę duchową strawę. Smile
I&I
digipack

PostWysłany: 08.01.2021, 23:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie śpię Wink

Ostatnia dziś wrzutka z 1976 roku.

Big YouthNatty Cultural Dread

Jak zwykle to samo, ale może nie.

Jim Squashey

PS Hip-hopy nowoczesne wzięły to i tamto z tego.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 09.01.2021, 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zweryfikowałem sobie Alas i wrażenia po latach już mniej korzystne. Kompozycje, owszem, złożone, niejednostajne, wykonania wirtuozerskie, ale duch ELP na str. A z dodatkiem King Crimson na str. B nieco mnie przeraził. Moje potrzeby przez lata znacznie się zmieniły - bliżej mi do Zenona z Grabówki. Wink
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 09.01.2021, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo - to jest jednak muzyka dla dla fanów proga. Ale sięgnij po ich drugą płytę "Pinta tu Aldea" - tam proga jak na lekarstwo- jest za to jazz, tango i klasyka wymieszane w idealnych proporcjach.

A ja posłuchałem rekomendowane przez Ciebie B.P. Convention i Zagrebački Solisti - Misterij Bluesa / Mistery Of Blues. Bardzo ładne i faktycznie jest w tym duch tak lubianych przeze mnie MJQ. Są szanse na 40 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK

PostWysłany: 09.01.2021, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z innej beczki:
Bryan Ferry - Let's Stick Together
Trzecia solowa płyta lidera The Roxys - żadnych nagrań premierowych, same covery - swoje i cudze - ale bardzo dobra płyta, bo Byron ma rękę do przerabiania cudzej sztuki - dopisac do listy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 09.01.2021, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepsze niż "As Times Goes By"? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B.J.

PostWysłany: 09.01.2021, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
A ja posłuchałem rekomendowane przez Ciebie B.P. Convention i Zagrebački Solisti - Misterij Bluesa / Mistery Of Blues. Bardzo ładne i faktycznie jest w tym duch tak lubianych przeze mnie MJQ. Są szanse na 40 Smile

Hvala Vam!
Pinta... czeka na odsłuch od poprzedniej Twej rekomendacji i przesuwa się skokowo w kolejce. Smile
B.J.

PostWysłany: 09.01.2021, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Ernest Ranglin ‎– Ranglypso

Może się spodobać B.J.-owi i paru innym gagattkom Very Happy

Gitara na przedzie, w tyle rock, reggae, latin i jazz. I reszta świata Very Happy

MPS studio.

Freeway

B. dobre Exclamation

Bass - Eberhard Weber
Piano - Monty Alexander

Spoko loko Exclamation Się podoba Smile
Przyjemny jazzowy mainstream z latynoskimi subtelnościami, no i tu jest Tico Tico, może nieco nadto introwertyczne, jak na takiego bujaka, ale ten numer dobrze zagrany zawsze poprawia nastrój - teraz też. Very Happy
B.J.

PostWysłany: 09.01.2021, 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszedłem za ciosem i od razu posłuchałem
Ranglin, Ernest ‎– Ranglin Roots
i to jest płyta 100% reggae, jak na Jamajczyka przystało, z jazzową gitarą na pierwszym planie. Na pewno warta uwagi i nie pozbawiona pozytywnych wibracji.
Proszę o dopisanie.

WOJTEKK

PostWysłany: 09.01.2021, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Lepsze niż "As Times Goes By"? Smile

Trudno powiedzieć, ale mi się bardziej podoba

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 09.01.2021, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten Alas czeka w kolejce do posłuchania, ale aż się boję, co tam się znajdzie, po tylu wpisach. Wink

Soft Machine - Softs - a to jest bardzo dobra płyta i będzie u mnie wysoko. W zasadzie to gdybym miał jakiś układać top softów, to chyba znalazła by się na miejscu 2 po Thirdzie - bardzo równa płyta, bez przynudzania, solidne granie.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 11.01.2021, 15:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Perigeo - Non è poi così lontano nie jest to poziom najlepszych płyt z lat 72 - 74, ale też nie jest to upadek oceniony na 3.10 na mitycznym Rymie. Bardzo dobra, solidna płyta, z ciekawymi momentami. Może zabrakło tej magii z poprzednich płyt, ale wciąż jest pięknie. W skali Perigeo rzeczywiście nieco słabiej, w skali rocznika całkiem dobrze.
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 11.01.2021, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy każdym kolejnym plebiscycie słucham kolejnych płyt Vangelisa, jednak okazują się one być mocno średnie. Jednak Albedo 0.39 to już krok naprzód i faktycznie brzmi to jak płyta gościa od ścieżek do "Łowcy androidów" i "Wyprawy do raju"... no i całkowicie mi się to podoba. Choć nadal jest to trochę nierówne dzieło.

Póki co więc rocznik faktycznie wyjątkowo silny pod względem elektroniki; Tangerine Dream (które jednak jest słabsze niż rok wcześniej), Jean Michel Jarre to oczywistości, ale oprócz tego jest jeszcze Sowieso, czyli zdaje się ostatnia płyta Cluster. Jak na nich dość przystępna i mniej odkrywcza, ale niewiele chyba odbiega poziomem od poprzednich, i nadal jest to poszukująca, futurystyczna i nieco krautowa muzyka.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 11.01.2021, 23:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Albedo 0,39 - płyta rzeczywiście nierówna, ale tytułowy...zapętlam po kilka razy i tak sobie orbituje razem ze mną w kosmosie, kiedy wszyscy razem lecimy dookoła słońca.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Strona 27 z 31

Skocz do: