Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Internetowe serwisy muzyczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.12.2020, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Swego czasu obraziłem się na last.fm. Na początku było ok: darmowe konto, możliwość scrobblowania tego, co akurat słuchamy za pośrednictwem foobara czy Winampa, a dodatkowe bonusy w przypadku konta płatnego (np. wyłączenie reklam). Niestety stwierdzono, że w bannery reklamowe klikają tylko użytkownicy z USA, Niemiec, UK i Japonii i tylko oni mogli od jakiegoś czasu korzystać z radia internetowego za darmo. Reszta świata musiałaby wykupić konto płatne, by korzystać np. z radia wykonawcy czy tagu. Często w pracy słuchałem np. radia tagu ECM, w tym momencie zostałem pozbawiony takiego radia, ale mniej więcej w tym okresie powstało Spotify i tam się przeniosłem. Bandcamp też jest ok, ale ma ograniczoną ofertę wykonawców.
Wiem, że można było obejść tę zasadę w last.fm: wyszukiwałem serwer proxy np. w Niemczech i wtedy miałem darmowe radio. Ale co jakiś czas te serwery wyłączano i musiałem szukać nowego. Zresztą nie podobało mi się ich podejście: podział świata na "lepszych" i "gorszych".

Już zapomniałem o tej opcji (radio), jak i o okolicznościach jej utraty, ale faktycznie, tak było. Darmowe scrobblowanie za pomocą programów oczywiście nadal jest dostępne, ja słucham muzyki właśnie za pośrednictwem Foobara, korzystając z wersji sprzed 8 lat Smile. Od kilku miesięcy opłacam również konto premium, lecz to ze względu na zupełnie inne funkcjonalności, zwłaszcza możliwość poprawiania tagów po przesłuchaniu (edytowanie scrobbli) oraz dostęp do dodatkowych statystyk odsłuchów.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.12.2020, 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie właśnie to radio w last.fm służyło do wyszukiwania rzeczy nieznancyh, teraz podobną funkcję pełni Spotify. Scrobblowanie to tylko w celach statystycznych, ile było odtworzeń danego wykonawcy, albumu itp.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.12.2020, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiłkuję się TIDAL-em oraz Deezer Hi-fi. Oba opłacam co wynosi mnie 50 zł miesięcznie. Myśle, że da się wytrzymać. Dużo słucham w pracy tak więc mogę sobie pobrać i przesłuchać co chcę. Wybór jest ogromny, oczywiście są rzeczy których brak, ale ogromna większość jest.
Jakość jak na osobę bez audiofllskich zapędów doskonała. Choć mam znajomego audiofila która wydał 6 tys na odtwarzacz sieciowy i zrezygnował z płyt cd, jednakże słucha tylko master. Miałem także ale mój net nie podołał i przeszedłem na high.
Na RYM-ie jestem chyba od 11 lat. I co tu dużo mówić - mnóstwo muzyki jeszcze trzeba poznać.
Podzielam zdanie że nowy RYM jest gorszy.
esforty
remaster

PostWysłany: 11.12.2020, 09:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wykupiłem Tidal HiFi(cztery dychy, na okrągło), zanim do tego doszło, rozejrzałem się za odtwarzaczem sieciowym. Wybrałem opcję: używka i poniosłem koszt(60-65% nowego), nieco poniżej tego, jaki poniósł <znajomy Konika>.
Nauczyłem się doświadczeniem, że w sprawie słuchania muzyki, plan minimum nie działa, u mnie. Tu jest też, snobizm definicyjny Confused , ale to osobne zagadnienie.
Jak mam słuchać muzyki z przysłowiowego <opiekacza do tostów> to będę marnował czas(!!). Nadto, ja z tych, co to nie jarzą za <pierwszym razem> i trzeba materiał repetować, więc podpieram się staranniej dobieranymi systemami. Ale do audiofilii, tej odmiany nieuleczalnej, to ja mam kawał drogi.
Za to nie przyszło mi do głowy rezygnować z odtwarzacza CD.
Tak czy inaczej,horyzont dostępu, o zadowalającej jakości, został zakreślony szerzej. Miałem w to miejsce, kupować mniej, ale zjawisko, tymczasem Embarassed , nie odnotowane.
Mnie to, plus półki z nabywanymi drogą kupna, wystarcza, nawet jeśli przed głośnikami spędzam 80-90 godzin miesięcznie.
Czyli, że, Tidal z mojego punktu słyszenia jest ok.
Zaskoczony jestem, bo nie przyglądałem się sprawie, tym że ta platforma nie płaci Wykonawcom(?!):

akond napisał:
...

Ale mój główny sprzeciw wobec Spotifajów czy Tidali spowodowany jest przyjętym przez te serwisy modelem biznesowym - w którym artyści, czyli właściwi twórcy oferowanych treści, są praktycznie pozbawieni przychodów (nie dotyczy to wyłącznie garstki mega-gwiazd z milionami odtworzeń)...
.

Na szybko, znalazłem taki wykres:
https://www.terazmuzyka.pl/ktory-serwis-streamingowy-placi-najwiecej-wykonawcom-ranking/

Z tym że... internet to internet Evil or Very Mad, wiadomości o jadalnych piłkach golfowych, też można znaleźć Confused
RYM, jest dla mnie b. pomocne, bo mogę tam , w wygodny dla siebie, sposób archiwizować swój zbiorek.
Informacyjnie, też tam korzystam, zachowując pewien dystans do treści. A to, że często mylą rok wydania(?)... ważne, że kolejność, tych ukazujących się, jest zachowana (zdaje się?).
Discgos, Allmusic, Bandcamp , to kiedy potrzebny jest jakiś konkret informacyjny, zbieżność zawartych tam informacji, te uwiarygadnia.
W zasadzie nie korzystam z tamtych sugestii, algorytmów, tamże zapisanych. Od tego to ja mam, to Forum.
Po co ja mam czesać Embarassed Confused , tamte portale, jak tu wszystko już przefiltrowane, dopasowane i tylko słuchać... A jeszcze, niektórym z nas, się chce/mają chwilę wolną, opatrzyć polecenie/wskazówkę, komentarzem merytorycznie celnym, zbudowanym z zdań pełnych i literacko atrakcyjnych.
Jak się coś nie zgadza, to się dyskutuje. Ważne, że poziom tej dyskusji nie odsyła mnie pod ścianę, gdzie miałbym się walnąć w głowę, najlepiej z całej siły Wink .
Maciek

PostWysłany: 04.01.2021, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Na pewno wartość poznawcza. Sprawdziłem sobie co to jest za płyta, która zajęła 2 miejsce w plebiscycie na album 2000 r. Po przesłuchaniu błyskawicznie dałem ocenę na RYM. 2/10. Cool

Z jednej strony jest mi to obojętne, ale jednak pewne pytanie w głowie siedzi. Czy to nie jest trochę tak, jakby wegetarianin wystawiał oceny restauracjom ze stekami? Albo gdyby poprosić fanów disco polo, piosenki aktorskiej lub też ortodoksyjnych wyznawców współczesnej muzyki improwizowanej, o wystawianie ocen płytom z kręgu NKR (pewnie jakaś by dostała maksa, nikt nie jest nieomylny Wink)? Nie chodzi oczywiście o to, żeby oceniać tylko te płyty, które się lubi, ale nie bardzo potrafię zrozumieć motywację. Chyba że jest nią fakt, że zarówno debiut Goldfrapp jak i debiut Blodwyn Pig mają identyczną średnią (3,66) i zakładasz z kimś spółdzielnię. Wink
Paradoksem w tej sytuacji jest też to, że nikt na FD nie powołuje się na RYM tak często jak Ty. Smile
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.01.2021, 00:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Na szybko, znalazłem taki wykres:
https://www.terazmuzyka.pl/ktory-serwis-streamingowy-placi-najwiecej-wykonawcom-ranking/

Nie mogłem odpisać na bieżąco, teraz - po odświeżeniu wątku - przypomniałem sobie o Twoim wpisie.

Ten ranking pomija Bandcampa, bo jest to serwis oparty na zupełnie innym modelu biznesowym, niż popularne streamingi - i jak pisałem wcześniej, jest to model, który uważam za bardziej uczciwy wobec artystów (i, pochodnie - wobec słuchaczy).

Bandcamp artystom nie płaci za same odsłuchy, a słuchaczom nie oferuje żadnych form płatnego abonamentu. Realny przychód muzycy mogą uzyskać tylko ze sprzedaży swoich płyt / utworów za pośrednictwem serwisu (w formie cyfrowej lub fizycznej), po potrąceniu niezbyt wygórowanej jak na warunki rynkowe prowizji pobieranej przez Bandcampa (10%).

W praktyce artysta niszowy (tj. o nakładach płyt liczonych w setkach lub niskich tysiącach egzemplarzy) jest w stanie "wycisnąć" z BC znacznie więcej niż ze streamingów (wg podanych stawek, które są jeszcze dodatkowo dzielone między wytwórnię a muzyka, i działka tegoż jest raczej niskoułamkowa). Będą to wciąż racje głodowe, ale przynajmniej dostrzegalne w portfelu bez użycia mikroskopu.
.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 05.01.2021, 08:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Białystok napisał:
Na pewno wartość poznawcza. Sprawdziłem sobie co to jest za płyta, która zajęła 2 miejsce w plebiscycie na album 2000 r. Po przesłuchaniu błyskawicznie dałem ocenę na RYM. 2/10. Cool

Z jednej strony jest mi to obojętne, ale jednak pewne pytanie w głowie siedzi. Czy to nie jest trochę tak, jakby wegetarianin wystawiał oceny restauracjom ze stekami? Albo gdyby poprosić fanów disco polo, piosenki aktorskiej lub też ortodoksyjnych wyznawców współczesnej muzyki improwizowanej, o wystawianie ocen płytom z kręgu NKR (pewnie jakaś by dostała maksa, nikt nie jest nieomylny Wink)? Nie chodzi oczywiście o to, żeby oceniać tylko te płyty, które się lubi, ale nie bardzo potrafię zrozumieć motywację. Chyba że jest nią fakt, że zarówno debiut Goldfrapp jak i debiut Blodwyn Pig mają identyczną średnią (3,66) i zakładasz z kimś spółdzielnię. Wink
Paradoksem w tej sytuacji jest też to, że nikt na FD nie powołuje się na RYM tak często jak Ty. Smile

gharvelt napisał:
Ironi o jakieś, lekko licząc, 100 pozycji za wysoko, no ale przynajmniej nie na podium Smile Uff!

Czasami trzeba się jakoś zrewanżować, a wydaje się, że mowa tu o stricte dinozaurowym zespole. Razz
Białystok

PostWysłany: 05.01.2021, 09:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeżeli chodzi o RYM, to mam kilku znajomych Dinozaurów, którzy na rzeczonym RYM:
a) wystawiają tysiące ocen, płytom z wszelakich gatunków, niekoniecznie tych, które leżą w orbicie ich zainteresowań;
b) płyty z gatunków, albo nawet same zespoły (niejedna tu dyskusja o Riverside), które z założenia nie znajdują w ich oczach uznania są oceniane okrutnie surowo, jak przeze mnie w drodze wyjątku niejaki Goldfrapp Rolling Eyes
Maciek

PostWysłany: 05.01.2021, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szewc zawinił a kowala powiesili. Wink
Ale masz rację, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto w emocjach nie zjechał jakieś płyty tylko dlatego, "bo tak". Znam Twój gust i zdziwiłbym się gdybyś nagle zaczął dawać takim płytom więcej niż 2 gwiazdki. Wink
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 05.01.2021, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 05.01.2021, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gramy do trzech kamieni! Wink
Białystok

PostWysłany: 05.01.2021, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja takimi rzucam, czy mam nim dostać? Rolling Eyes
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 05.01.2021, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie patrzyłem, gdzie rzucam; zresztą mam astygmatyzm Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.01.2021, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
niejaki Goldfrapp

Niejaka. Gdy ostatnio sprawdzałem, Alison nie zmieniała sobie płci - czasem jednak warto mieć choć szczątkową wiedzę, co się krytykuje.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.01.2021, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie rzucę, bom nie bez winy - i drzewiej zdarzało mi się przyznać pół czy jedną gwiazdkę na RYM, wyłącznie w celu manifestacji "jak ja bezbrzeżnie tym gardzę". Głupie to było. Teraz oceniam tylko płyty, które mam na oryginalnych nośnikach, a że nie kupuję niczego poniżej 3.5, więc jest to praktycznie najniższa ocena.
Niektóre zespoły na RYM są bezlitośnie i bezrefleksyjnie hejtowane - chyba najbardziej dotyczy to Dream Theater. Prawie że rasizm się wobec tej grupy uprawia - bo hejtuje się za samą nazwę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: