Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o języku
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Duch 1532
remaster

PostPosted: 29.08.2017, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trzeba mi było przespanej nocy, żeby rozkminić Very Happy
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 30.09.2017, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
desperackie wypomnienia, ze źle odmieniłem przez przypadek, bo na tyle co piszę, taka uwaga przypomina gromienie za połknięty przecinek, bądź literówkę)

Wyjaśnijmy to sobie raz i mam nadzieję, że na zawsze.
Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek na FD w takim stopniu jak Ty strofował użytkowników za błędy. A skoro tak się wychylasz, to sam się jednocześnie wystawiasz. Błędy popełnia każdy, ja także, o czym kilkukrotnie informowali mnie koledzy z forum w bardziej lub mniej oficjalny sposób. Nikt z nas nie ma ambicji bycia gramatycznym i ortograficznym guru, ale jeśli sam chcesz w taką rolę wchodzić, to sam bądź na taką krytykę gotowy. Chyba, że odpowiada Ci moralność Kalego?
Postanowiłem, że wejdę na Twojego bloga i będę czytał go tak długo, aż natrafię na jakikolwiek błąd. I musiałem skończyć po pierwszej recenzji. Powinienem nawet skończyć po pierwszej linijce, ale postanowiłem podejść do zadania życzliwie i nie czepiać się dziwnych czudzysłowów oraz braku spacji po kropce (a krytyka niewłaściwego użycia spacji w pobliżu znaków interpunkcyjnych pojawiła się stosunkowo szybko od Twojego powrotu na forum - czyli sam uczysz innych chętnie, ale jak ktoś uczy Ciebie, to już desperacja) - to nie jedyne błędy w Twoim tekście, możesz wierzyć, że są tam gorsze byki. Nieszczególnie interesuje mnie to, jak piszesz i jakie błędy robisz, ale zawsze będę się sprzeciwiał zachowaniu, w którym będziesz widział drzazgę w oku swego brata, a ciąg dalszy potrafisz sobie z pewnością dopowiedzieć sam. Doskonalenie najlepiej zaczynać siebie. Na koniec wyrażę jeszcze tylko nadzieję, że uda Ci się nie pomylić chronologi wydarzeń oraz odróżnisz co jest akcją, a co reakcją. Ostatni raz wchodzę z Tobą w polemikę, każda kolejna sekunda na nią poświęcona będzie dla mnie czasem straconym, którego nigdy nie odzyskam. Zrób z tą wiedzą to, co uznasz za stosowne. Powodzenia!
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 01.10.2017, 18:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Klasyczny przykład na porzekadło: "Cudze widzi dobrze pod lasem, a swego nie widzi pod nosem". Od lat znany z pouczania i z wtrącania się, na ogół tendencyjnego, z pomijaniem niewygodnych argumentów. Jednym wytyka drobiazgi, ewidentnie uczynione przypadkowo, innym byków z premedytacją za nic w świecie nie wypomni. Pierwszy kazałby zażyć Sokratesowi cykutę. Dlatego nawet nie będę silił się na jakąkolwiek ripostę. Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 03.10.2017, 10:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Page 8 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum