Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Frank Zappa
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esflores1
kaseta FeCr

PostPosted: 30.01.2012, 22:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavisnuu
Jestem na kolanach;)))) Czy aby można jeszcze liczyć na takie rodzyny z pozostałych 15 albumów??
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.01.2012, 22:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świetny tekst;)
crescent

PostPosted: 22.02.2013, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

W kwestii najnowszej edycji Läther (3cd)

Quote:
mir napisał:
Ja tez mam z krowa. Czy ta nowsza edycja rozni sie czyms jeszcze oprocz okladki?

Quote:
crescent napisał:
This review is for the new remastering of the late (Dec.) 2012 re-release. The new remastering is astounding. Full, clear, with lots of punch but no distracting sizzle. Great separation. I have over 15 Zappa pieces from various eras (including the final two of his life, The Yellow Shark and Civilzation Phase 3) and this new version of Lather is the finest sounding of them all. If you have a prior release of Lather, get this one as it is really superior.

Przed zakupem sugerowałem się powyższą opinią znalezioną na Amazonie. Wczoraj przesłuchałem, jakość dźwięku bardzo OK, ale trudno mi coś więcej powiedzieć. Postaram się coś napisać, jak uda mi się porównać z wersją z '96, którą mam na cdr, skopiowaną 1:1.

Quote:
mir napisał:
Dzieki crescencie. Mnie sie zawsze wydawalo, ze wersja z krowa jest jak najbrdziej OK. Ale jesli ta z 2012 jest rzeczywiscie tak dobra jak opinia cytowanego sluchacza, to moze trzeba sie bedzie zastanowic. Poczekam na Twoj werdykt.

Porównałem kilka fragmentów. Różnica w jakości dźwięku wydaje się być bardzo ... dyskretna Cool. Może trochę lepsza selektywność, ale różnica jest minimalna. Dynamika w tym samym zakresie, nic nie podbite ani zbite, tak na ucho. Mając wersję z krową nie ma sensu kupować nowej, chyba że dla samej poligrafii, jeśli to dla kogoś bardzo istotne.
Back to top
View user's profile Send private message
mahavishnuu

PostPosted: 22.02.2013, 19:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

W sumie mnie to nie dziwi, gdyż ,,Lather'' z 1996 roku brzmi naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę różne parametry dźwięku. Wszystkie remastery wydane w 1995 roku także miały bardzo dobre brzmienie, znakomitą dynamikę, tak że w tej sytuacji faktycznie można poprawiać tylko detale. Najgorzej brzmiały w tych starych edycjach, wydanych w połowie lat 80-tych właśnie te najstarsze płyty. Pamiętam, że ,,We are only in it for the money'' i ,,Lumpy gravy'' miały fatalną dynamikę i trochę zamulone brzmienie, jednak te wersje z połowy lat 90-tych brzmią już znacznie lepiej.

Ja czekam ciągle na jakieś archiwalne koncerty bandu z 1973 roku, kiedy Frank miał wyborny skład. Mam kilka bootlegów z tras z tego okresu i działy się tam rzeczy naprawdę niesamowite. Od 1975 roku na koncertach w repertuarze zaczęły dominować krótsze, bardziej ,,piosenkowe'' utwory. W czasie tras z 1973 roku grali głównie instrumentalną muzykę, sporo było tam miejsca na improwizacje. Odchodzenie od bardziej swobodnego grania zaczęło się już podobno ujawniać w ostatnich miesiącach 1973 roku (tak mówił przynajmniej Jean Luc Ponty w jednym z wywiadów, podając to jako jeden z motywów odejścia z bandu Franka. Ponoć Zappa dawał mu coraz mniej miejsca na partie solowe.

Ciągle liczę na jakiś podwójny album, coś w stylu wyśmienitego ,,You can't do that on stage anymore - vol.2''. Może zapis występu z Hordern Pavilion z Sydney z maja 1973 roku, który dokumentuje świetny bootleg. Podobno Zappa rejestrował ten występ, tyle że ponoć były wówczas jakieś problemy natury technicznej.
Back to top
crescent

PostPosted: 25.02.2013, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Ciągle liczę na jakiś podwójny album, coś w stylu wyśmienitego ,,You can't do that on stage anymore - vol.2''. Może zapis występu z Hordern Pavilion z Sydney z maja 1973 roku, który dokumentuje świetny bootleg. Podobno Zappa rejestrował ten występ, tyle że ponoć były wówczas jakieś problemy natury technicznej.

Chyba raczej marne szanse. Pozostaje jakże obszerna, oficjalna seria Beat the Boots, w której można znaleźć kilka rarytasów, jak chociażby 'Swiss Cheese / Fire!" dokumentujący legendarny koncert w Montreux, podczas którego wybuchł pożar, a potem DP nagrali utwór z najsłynniejszym riffem na świecie Smile.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 25.02.2013, 13:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eee, DP nie nagrali nigdy przecież "Satisfaction" ;P
View user's profile Send private message Visit poster's website
crescent

PostPosted: 25.02.2013, 13:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trzeba by przynajmniej sondę uliczną zrobić Smile.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 25.02.2013, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Możliwe, że nie takie marne szanse - niby w ubiegłym roku ruszyła seria "Road Tapes", w której mają się znaleźć rzeczy nie-zawsze-genialnej-jakości. Na razie jest jedna część, zobaczymy co dalej.
crescent

PostPosted: 25.02.2013, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Faktycznie, nawet są fragmenty na Utubie, ciekawe jakie są plany odnośnie tej serii?
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 25.02.2013, 18:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zważywszy, że Frank rejestrowal mnóstwo swoich koncertów już w latach 70-tych na pewno coś z lat 1973-1974 jeszcze jest. To raczej kwestia tego, czy Zappa Family Trust zechce to opublikować. Szkoda, że tak opóźnia się wydanie na DVD koncertu z Roxy. Na początku 2012 roku Gail Zappa zapowiedziała, że wszystko idzie w dobrym kierunku, jeśli chodzi o to wydawnictwo, ale na razie konkretów brak.

Niektóre bootlegi z 1973 roku są tak dobrej jakości, że po odpowiednim remasteringu można by to wydać oficjalnie (oczywiście chodzi o spadkobierców Wink ).
Koncert z Australii z maja 1973 roku z Hordern Pavilion słyszałem w dwóch wersjach, jedna z nich ma bardzo dobrą jakosć dźwięku, tyle że w tle, gdy dynamika jest niska słychać jakieś sprzężenia, ta druga wersja jest ich pozbawiona, tyle że dźwięk jest wyraźnie słabszy. Od strony muzycznej jest po prostu fenomenalny, gdyby coś takiego ukazało się jako oficjalny album mogłoby przebić nawet ,,Roxy and elsewhere'', w każdym bądz razie poziom jest porównywalny. W Australii dominowały jeszcze wyraźnie długie, instrumentalne utwory, mocno przesiąknięte jazz-rockiem, oparte na partiach improwizowanych. Panowie zazwyczaj odgrywali na początku główny temat utworu, by potem dawać upust swoim solistycznym zapędom. Ważne jest to, że te partie solowe często mocno sie róźniły. Wystarczy posłuchać róźnych wersji ,,Dupree's paradise'', Mr. Green Genes'' czy też ,,Farther O'Blivion'' z tego okresu.

Bardzo interesujacy jest także występ z Waterloo z 18 listopada 1973 roku w Kanadzie. Jest na nim 27- minutowa wersja ,,Dupree's paradise
Bodaj najlepszą jakość dźwięku z tras z 1973 roku posiada koncert z Austin z 26 października. W składzie zespołu nie ma już wprawdzie Iana Underwooda i Ponty'ego, ale występ jest rewelacyjny (pojawia sie na nim wczesna wersja ,,Inca roads'').
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 26.02.2013, 01:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do Roxy to Gail ogłosiła taką formułę zbierania pieniędzy (wpłaty po 1000 zielonych), że fani wciąż jeszcze leżą i kwiczą ze śmiechu. Szybko raczej Roxy nie będzie.

mahavishnuu wrote:
Koncert z Australii z maja 1973 roku

Z czerwca Smile

crescent wrote:
Faktycznie, nawet są fragmenty na Utubie, ciekawe jakie są plany odnośnie tej serii?

Nic oficjalnie jeszcze nie powiedziano, jeśli chodzi o drugą część.
mahavishnuu

PostPosted: 13.04.2013, 12:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

27 kwietnia o godzinie 19.15 w cyklu "Klasyczne albumy rocka" na TVP Kultura pojawią się dwa albumy Franka Zappy "Over-Nite sensation" i "Apostrophe". Szkoda, że w tym cyklu wybrano akurat te, ale i tak nie ma co narzekać. Smile
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 13.04.2013, 17:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

To chyba najpopularniejsze albumy Zappy, a na pewno przystępne dla przeciętnego teleprzeżuwacza.
View user's profile Send private message Visit poster's website
rockowy
digipack

PostPosted: 13.04.2013, 19:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poza tym dokument też zahacza pobieżnie m.in. o "Freak Out". Warto zobaczyć - dużo materiałów video prosto z archiwum Franka.
mahavishnuu

PostPosted: 03.09.2013, 23:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli wszystko pójdzie dobrze 20 września ukaże się płyta Franka „Roxy By Proxy” z legendarnym materiałem z Roxy Theater, zarejestrowanym w grudniu 1973 roku. Wreszcie będzie można poznać w szerszym wymiarze te nagrania. W sumie ma to być 76 minut muzyki. Część utworów znamy już z płyty „Roxy and elsewhere” („Penguin in bondage”, „Cheepnis”), nie zabraknie także utworów, które wtedy na tym wydawnictwie się nie pomieściły („Chunga’a revange”, „King Kong”, „RDNZL”, „Dupree’s paradise”). Część tych „nowości” znamy oczywiście z drugiej części „You can’t do that on stage anymore”. Były one jednak zagrane 10 miesięcy później, ponadto znając bootlegi Zappy z tego okresu takie utwory jak choćby „Dupree’s paradise” powinny zabrzmieć w dużym stopniu inaczej niż ta wersja z Helsinek. „Roxy and elsewhere” to zdecydowanie jeden z moich ulubionych „żywców” wszech czasów, dlatego już nie mogę się doczekać na to wydawnictwo.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Next
Page 13 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum