Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

MP3, czyli jestem piratem czy melomanem?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja widze sprawe prosto jak niemiecka autostrada - jak jakis cwaniaczek chce wyrwac 60 czy 70 zl za plyte to mam ochote wlozyc mu palec w pepek i spuscic powietrze.... Lichwa i zlodziejstwo Exclamation Bo to jest s...synstwo a nie to ze ktos kogo nie stac sciagnie sobie album z netu...
Nie pracuje dla labelu wiec nie bede majaczyl o legalnosci,prawach autorskich i o wciaz rosnacym brzuchu Lesniewskiego z Megadiscu... Nie mam ochoty sponsorowac wakacji jakiemus frajerzynie z firmy plytowej i jego nastoletniej naloznicy...
Howgh jak mawia Winnetou Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 20.07.2007, 10:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli rozumiem, że jeżeli nie stać Cię na cokolwiek innego, to po prostu bierzesz to sobie w imię zasady, że Ci się to należy?

Przepraszam, ale moim zdaniem to nie jest widzenie sprawy "prosto", tylko "prostacko"...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Prostacko".... No duze slowo Very Happy Zupelnie jak by Ci ktos placil... A moze sam z siebie, powiedzialbym naturalnie taki "praworzadny"... Very Happy
Ma byc komicznie czy realnie Question
Na pewno najwiekszy wplyw na plyte i jej brzmienie mial facet z wytworni i ten misio za lada Very Happy Very Happy
Im sie kasa nalezy Wink To biegnij praworzadny i poprawny obywatelu i im bul a ja zostane prostakiem Very Happy
O wiele szczerszym niz ty.
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.07.2007, 14:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

No, jesteś więc bezkompromisowym, szczerym złodziejem .Tylko gratulować.
View user's profile Send private message Visit poster's website
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 14:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak jest Exclamation Bezkompromisowy i szczery zlodziej - doskonale Very Happy
Zapewne po przejrzeniu Twojego twardego dysku znajdziemy na nim tylko nowe Nero i pasjansa sportowego Very Happy
Hipokryzja - to cudowne slowo i bardzo en voque Very Happy
Back to top
Tarkus

PostPosted: 20.07.2007, 14:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdziwisz się, złodzieju, ale nawet Windowsa mam legalnego, kupionego wraz z komputerem. Nie mierz wszystkich, złodzieju, swoją złodziejską miarą.
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tez mam legalnego ale nie o to chodzi...
Przeczytaj swojego posta i odpowiedz sobie czy nie przesadzasz ? Czy nie atakujesz personalnie ? Czyich interesow bronisz ? I takie tam...
Teraz mi sie na serio zrobilo smutno Uczciwy I Kupujacy Same Oryginaly czlowieku.
Tak nie mozna.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 20.07.2007, 14:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak - kupować oryginały? Albowiem gdyż ponieważ bo?
Kradniesz tylko własność intelektualną, czy inne rzeczy też? Np. samochody - bo też są drogie i cię nie stać? Komórki - te co lepsze, bo też drogie, a chciałbyś mieć? Bo przecież dlaczego nie masz sobie pozwolić na odrobinę luksusu Evil or Very Mad
I tak - kupuję oryginały. Taki jestem dziwny. Jeśli mnie nie stać - trudno, odżałuję. Albo pooszczędzam. Ale przynajmniej nie kradnę dorabiając do tego tandetną, smierdzącą komunizmem ideologię.
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 14:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie pojales przeslania wiec jasniutko polece Very Happy
Ja na swojej polce mam tylko oryginaly - cd's i vinyle. Bo mnie stac Wink
A wiesz co robie pozniej ? Co kupie to publikuje w sieci - w zajebistej jakosci na swoim blogu albo gdziekolwiek...
Wiesz dlaczego ? Bo zasobnosc portfela nie moze decydowac czy ktos dana muze pozna czy nie Exclamation
Back to top
Tarkus

PostPosted: 20.07.2007, 14:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Urzekła mnie twoja historia.
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 15:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Calkiem slusznie Very Happy
Niemal dorownuje [ale tylko niemal] Twojej....
Wiesz,tej legendzie o oryginalnym windowsie i plytach co po 7 dych kupujesz Very Happy
Nurzamy sie w szalenstwie i kompleksach czy walimy na browarka Question
Back to top
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 20.07.2007, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wracając jeszcze do słowa złodziej to nie jest ono do końca dobrze użyte jeśli chodzi o piractwo. Bo różnica jest zasadnicza gdy komuś ukradniemy rower i go nie będzie miał, a gdy ten rower skopiujemy i będziemy mięli go obaj.
Back to top
Al
kaseta "chromówka"

PostPosted: 20.07.2007, 15:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dajcie spokój, Panowie, bo odbiegamy od głównego tematu.

W gruncie rzeczy, jak wcześniej zostało już tu wspomniane, chodzi o cenę. Nowa płyta to 50 PLN lub więcej. Sporo, zważywszy, że zarobkami nie możemy pochwalić się na poziomie zachodniej Europy. Wojtekk słusznie zauważył, że ceny ostatnio poszły w dół i nikt nie zbankrutował. Sporo płyt stoi po ok. 20 PLN i jaki jest tego efekt? Taki, że w katowickim MM przez jakiś czas najlepiej sprzedającym się LP był Misplaced Childhood wydany ponad 20 lat temu. Gdyby płyty utrzymywały sie na tym poziomie to sprzedaż wzrosłaby na pewno. Trzeba sobie zadać pytanie: jaki jest target tych wydawnictw? Gimnazjalista raczej nie pobiegnie do sklepu po nową płytę, ściągnie ją z netu (teraz to nawet może zrobić legalnie za pośrednictwem pierwszego takiego serwisu w Polsce IPlay, chociaż ceny tam są czasem zabawne, np. Megadeth w mp3 kosztuje 39,99, podczas gdy można go dostać na tradycyjnym nośniku w Media Markt za 15 PLN). Płyty kupują ludzie dorośli, stabilni finansowo, o wyrobionym guście. Tyko, że oni dobrze wiedzą, iż większa część ceny albumu powstaje wskutek marży pośredników. Stąd popularność allegro i podobnych serwisów oraz sprzedaży bezpośredniej.

W kwestii prawa - zgadza się, rozpowszechniając mp3 łamiemy je. Tyle, że prawo nie potrafi sprostać obecnym czasom. Sprzedaż płyt tak czy inaczej spadnie, bo niewielu osobom zależy, żeby móc płytę włożyć do regału. Ci, którym zależy, w większości traktują mp3 jako rozwiązanie tymczasowe. Przesłuchać, ocenić czy warto kupić czy tez nie. Dodatkowo czasem to jedyne wyjście, gdyż sporo płyt nie jest dostępnych na polskim rynku, a import kosztuje już dużo. Myślę, że ściganie takich osób to podcinanie gałęzi, na której ten biznes siedzi. Jednym z rozwiązań mógłby być, na przykład, abonament roczny, w zamian za co ściągałoby się mp3 bez obawy o konsekwencje prawne.

Słówko o oprogramowaniu. Można żyć bez Office`a, ale spróbujcie napisać pracę czy stworzyć prezentację za pomocą alternatywnych narzędzi i potem przekazać je swojej firmie, która ma wykupiony pakiet Office. Szczęśliwego Nowego Roku.
Back to top
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.07.2007, 15:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Siem Pershing... No zlodziej to ja Very Happy Bo sobie zbieram i publikuje w sieci... Wy naprawde tacy jestescie ?
Mam na mysli ze nieoficjalnie sciagacie a na Forum to wzory ZAIKSU Question
Az sie wierzyc nie chce bo hipokryzja ponoc tez ma granice....
Back to top
Tarkus

PostPosted: 20.07.2007, 15:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz, misiu, nie wiem skąd czerpiesz swoją żałośniutką, zasraniutką wiedzę o mnie, ale zbastuj. Legalności programów, które używam, nic nie można zarzucić - Windows był preinstalowany na laptopie, do tego m.in. program zastępujący mi z powodzeniem Nero, darmowy antywirus itepe. Nie bawię się w grafikę, nie słucham muzyki na kompie, nie oglądam filmów (STAĆ MNIE Razz na kino domowe).
A płyty po 70 zł - miśku, kiedy ty ostatnio w sklepie muzycznym byłeś? Albo co kupujesz, że kosztuje 70 zł? Niemniej współczuję. Bo ostatnio kupuję świeżutkie CD, remastery, po 29,90. 70 zł to nawet za najgorszych czasów płyty nie kosztowały. Chyba, że jakieś wypasione wydania 2CD.
Ale złodziej zawsze będzie do swojej zlodziejskiej ideologii dorabiał górnolotną argumentację, więc mnie twoja bełkotliwa pisanina absolutnie nei dziwi. A twoja szczodrość w dzieleniu się muzyką jest po prostu godna podziwu Very Happy

Pershing - własność intelektualna to TEŻ własność. Tylko w naszym zapyziałym kraju nie ma świadomości tego prostego faktu. Dlatego różne indywidua szczycą się tym, że kradną i oczekują jeszcze pochwał za działalność charytatywną.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 4 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum