Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

MP3, czyli jestem piratem czy melomanem?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Regelpin
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 20.07.2007, 17:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tez jestem zdania,ze zasobnosc portfela nie powinna decydowac o dostepie do dobr kultury.Gdyby nie mozni sponsorzy i pomoc panstwa to w starozytnej Grecji literatura byc moze nigdy by sie nie narodzila.......
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.07.2007, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kasia S. wrote:
to, że Tarkusie nazwałeś Jonxxa złodziejem oznacza, że taką samą opinię masz np. o mnie, czy o Gronostayu.

Pryncypialnie ujmując - owszem, bez urazy oczywiście. Zresztą w początkach mojego netowania też zachłysnąłem się nieograniczoną możliwością "zdobywania" płyt - więc też jestem złodziejem, ale "nawróconym". Tyle, że rzecz leży w podejściu. Bo ani Ty, ani Szalony, ani - jak sądzę - nikt z tego forum nie chełpi się tym, że zasysa zamiast kupować i nie dorabia do tego głupawej ideologii typu "jaki to ja jestem cool i w ogóle antysystem". Drobiazg, ale istotny.
A obecnie jedyne CD-Rki jakie mam, to bootlegi. I też drobiazg - nigdy nie płaciłem za bootlegi, nie finansowałem cwaniaczków żerujących na zespołach.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 20.07.2007, 18:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Płacenie za bootlegi to już przegięcie, chociaż i ja się nacięłam na taki przekręt, kupując jeden bootleg Floydów za jakże okazjonalną cenę 200 zł Laughing Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tarkus

PostPosted: 20.07.2007, 18:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

No wiesz, w czasach przedinternetowych to wyjścia nie było, niestety. Niemniej od jakiejś dekady na całe szczęście rynek handlu bootlegami zmarginalizował się i krzyżyk mu na grób Smile
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 20.07.2007, 18:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż, to dość delikatny temat. Sam mam (oprócz oryginałów oczywiście) sporo kopii. W większości są to płyty których raczej bym nie kupił, ale chętnie czasem posłucham. Nie ściągam natomiast nagrań z sieci (bo nie potrafię Very Happy , a nie dlatego, żem taki praworządny).
Problem jest dużo głębszy, już w latach siedemdziesiątych na "Perskim" czy na "Wolumenie" działali kolesie, którzy za pieniądze nagrywali płyty na powierzonych kasetach. Niektórzy zaczynali skromnie, a doszli do dużych pieniędzy (jak mój były znajomy Jurek W.).
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 20.07.2007, 21:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cały czas mówię, że mp3 to format informacyjny, tymczasowy - bo jakość na pewno nie ta co przynajmniej CDR - i jako coś takiego nie powinno być tępione. Inna rzecz , że ten komu mp3 wystarcza na pewno nie kupi oryginału. trzecia rzecz - ucywilizować ściąganie - czyli dobrowolna opłata abonamentowa - i sprawa załatwiona - jest kasa dla zaiksu - można ja dzielić.

Nie jestem ortodoksyjnym zwolennikiem prawa i sprawiedliwości (Very Happy), ale z drugiej strony "wolna amerykanka" w wersji Jonxxa to czysty komunizm

http://artrock.pl/
Back to top
Proteus
szpula

PostPosted: 21.07.2007, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
ale nawet Windowsa mam legalnego, kupionego wraz z komputerem

Juz sie mialem z ciekawosci zapytac ale ta kwestia..

Tarkus wrote:
Windows był preinstalowany na laptopie

w zasadzie wyjasnia wszystko. Czy z laptopem dostales hologram, certyfikat i plyte inastalacyjna? Bo jezeli nie, to NIE JEST legalny widnows. To zwykly pirat.

Z drugiej strony - robie to samo co jonxxx, kupuje doslownie dziesiatki plyt miesiecznie i je udostepniam w super jakosciach. Dzisiaj kiedy trudno dostac jakis album sprzed 35 lat , to niech przynajmniej ktos wie czy warto wydac kase, bo ja zmoczylem dupe czytajac napalony megalomanskie opisy pana z megadiscu na przyklad, ktore tylko maja napedzac sprzedaz a nie mowia prawdy o muzyce.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.07.2007, 09:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przepraszam Proteusie, ale bredzisz. Nie kupiłem laptopa od ruska na bazarze i nie instalowano mi tego "po znajomości". Kupiłem całość - PAKIET, za odpowiednio wyższą cenę (zwróć uwagę, że ten sam laptop z Linuxem / DOS-em i Windowsem ma różną cenę - a dlaczego? a no właśnie). Dokonałem niezbednej rejestracji. Sugerujesz, że komputery z preinstalowanym systemem mają go piracko? Tysiące komputerów w najwiekszych sieciach handlowych w Polsce? To może odstaw te pigułki, bo ci szkodzą. Albo zwróć uwagę, że to sam ACER daje użytkownikowi sprzęt z oprogramowaniem. Na bazie, jak mniemam, umowy licencyjnej z Mikroszitem.
Proteus
szpula

PostPosted: 21.07.2007, 09:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Sugerujesz, że komputery z preinstalowanym systemem mają go piracko?

Oczywiscie, chyba ze tak jak napisalem , dostales z laptopem plyte i hologram oraz certyfikat. Bez tego twoj windows jest jak piracki - nie potrafisz udowodnic jego legalnosci a sprzedaz preinstlowanych od dawna jest tematem procesow na temat nielegalnych praktyk Microsoftu.

Wyobraz sobie sytuacje, kiedy pracujesz w biurze na takim laptopie i przychodzi kontrola legalnosci sprzetu. Panowie po sprawdzeniu sprzetu, zadaja okazania dowodow legalnosci oprogramowania, czyli faktur na nie i wlasnie certyfikatow. Nie posadajasz, wiec placisz,bo masz zwyklego pirata. Po formacie dysku twoj legalny windows wyparowuje i juz go nie masz, ani mozliwosci zaistalowana - sprobuj pojsc do sklepu i powiedziec, sorry prosze o mojego widndowsa, bo mi sie dysk sformatowal.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.07.2007, 09:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sorry, ale masz tu pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Jak pisałem - kupiłem legalnie komputer z legalnym windowsem.
Przynajmniej nie szczycę się tym, że udostępniam w sieci pirackie mp3 Evil or Very Mad
Proteus
szpula

PostPosted: 21.07.2007, 09:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Sorry, ale masz tu pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Jak pisałem - kupiłem legalnie komputer z legalnym windowsem.
Przynajmniej nie szczycę się tym, że udostępniam w sieci pirackie mp3 Evil or Very Mad

Alez ja nie mam do ciebie zadnych pretensji tylko cie informuje. Masz zwyklego pirackiego windowsa, tak jakbys go sobie sciagnal z sieci i dodatkowo za niego zaplaciles. To tak jakbys komus chcial wytknac piractwo Wink

I przepraszam cie bardzo, to co udostepniam w siecu nie jest pirackie - jezeli znasz ustawe to wiesz ze na swoj uzytek moge sobie robic z tym co chce, robie to z mojej legalnej kopii. Pirackie to jest juz po drugiej stronie u tego co sciagnal.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.07.2007, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Falandyzujesz prawo. Owszem, robiąc z oryginału mp3 i trzymając ją na swoim komputerze nie łamiesz prawa. Ale umieszczając ja w sieci - owszem. Bo jest to już niedozwolona dystrubucja.
To tak, jakbys mówił, że dający łapówkę jest ok, bo winien jest ten, co przyjmuje.
Proteus
szpula

PostPosted: 21.07.2007, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Falandyzujesz prawo. Owszem, robiąc z oryginału mp3 i trzymając ją na swoim komputerze nie łamiesz prawa. Ale umieszczając ja w sieci - owszem. Bo jest to już niedozwolona dystrubucja.

Nie. Przynajmniej nie polskie prawo, wedlug wykladu profesora katedry kryminalistyki wyswietlonego na wyborczej. Dopoki nie czerpie z tego korzysci materialnych. Trzymajac na dysku i udostepniajac nikogo nie zmuszam ani nie zacheacm do sciagania tego. Zreszta wcale sie tym nie chwale, sztuczna skromnosc jest mi obca, po prostu mimo tego ze kupuje mnostwo plyt i tak sciagam je z siecie zwlaszcza nowe aby wiedziec czy warto wydac pieniadze. Ten nowy galahad juz z oryginalu sluchasz?
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.07.2007, 10:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem, z wersji promo. Uroki bycia recenzentem Very Happy
Proteus
szpula

PostPosted: 21.07.2007, 10:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

No chyba, ze Wink, ale promo w postaci fizycznego krazka a nie pakietu danych jakimi czesto operuja "recenzenci" seriwsow?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum