Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

MP3, czyli jestem piratem czy melomanem?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 06.04.2014, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakie tam pierdzielenie... Pomyślałeś wtedy żeby płytkę którą masz i słuchasz raz na dłuższy czas zastępować wersją deluxe co dopiero wydaną, czy może jednak poszerzać kolekcję dalej, kupować to czego brak...?
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 06.04.2014, 21:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Algernon wrote:
Dla biednego studenciaka to majątek Razz za to mam 3 studyjne używki normalne Smile

alby rybki albo akwarium...

http://artrock.pl/
Back to top
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 06.04.2014, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlatego nie kupuję, i tyla!
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 06.04.2014, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

W ogóle kwestia deluxe jest jest ciężka do obejścia. Masz oryginał, wydałes na to pieniądze, a tu wersja deluxe, czy tym podobna. Optymalnie byłoby tak - idę do sklepu, dopłacam dychę, zostawiam stary egzemplarz i już. czasami są już tylko deluxe edition a po prawdzie nie ma na tym dodatkowym dysku nic ciekawego - na penisa mi jakieś alternate takes, albo jakieś niewydarzone demówki? A jeżeli jest coś tam faktycznie ciekawego drę bonusowy dysk z sieci, sobie wypalam i ładuję do pudełka z oryginałem.

Back to top
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 06.04.2014, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ja tam byłbym w stanie zapłacić za dodatkowy dysk tak w niektórych płytkach REM - dodatkowa płytka z koncertem z materiałem z albumu. Tyle że to bagatela 70-80zł. Tylko Murmur tak kupiłem...
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 06.04.2014, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Algernon wrote:
Jakie tam pierdzielenie... Pomyślałeś wtedy żeby płytkę którą masz i słuchasz raz na dłuższy czas zastępować wersją deluxe co dopiero wydaną, czy może jednak poszerzać kolekcję dalej, kupować to czego brak...?

Wtedy (koniec lat 90.) deluksów jeszcze nie było. Były za to Repertoiry za 50-60 zł sztuka. Znów - kwestia chciejstwa.
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 06.04.2014, 21:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Były i ceny bolały. Debiut Lucifers Friend 25 DM, druga Gomorha - 29 DM, Indian Summer - 25 DM, Andromeda - 25 DM, a bywały po 32, 34 DM.

DM - czyli dojcz marka - średnio 2,20 zyla

Back to top
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 06.04.2014, 21:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ano pewnie - jak ktoś chce to i na te immersion boy od Floydów odłoży Smile Jednak w moim przypadku nie widzę sensu bo aż tak mi na bonusach nie zależy moich ulubionych wykonawców a co dopiero Siekiery. Ale swoją drogą wydania King Crimson te 40th są bardzo fajne Smile różne mixy i gęsto nagrane - jak ktoś ma odpowiednie daca to może sobie porównać.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 07.04.2014, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Magog wrote:

A kupując książkę dajemy zarobić złodziejom z księgarni? Kupując chleb dajemy zarobić złodziejom z piekarni, lekarstwa - złodziejom z apteki itd... Very Happy

Księgarnie są odpowiedzialne za dystrybucję książek i nie wydaje mi się żeby w przeciętnej księgarni były narzuty prawie 100% na książkę. A w empiku za to że płyta Polskiego zespołu X, która na stronie artysty kosztuje 30 złotych jest wystawiona wspaniałomyślnie za ponad 50 (czy nawet 60 już nie pamiętam) Rolling Eyes
To jest dożynanie rynku a nie dystrybucja.

Kupując chleb w piekarni daję zarobić piekarzowi a więc komuś kto ten chleb dla mnie upiekł. Złodziejem nie jest piekarz tylko sklep, który chce kupić chleb i za samo położenie go na półkę doliczyć sobie tyle co piekarz za produkcję i transport. Szanuję piekarzy i szanuję sprzedawców ale jeżeli są uczciwi.

Magog wrote:

A co robisz jeśli płyta, którą chcesz kupić jest w sprzedaży tylko w Empiku? Z tego co wiem, płyty niektórych artystów (lub niektóre płyty) są wyłącznie tam do kupienia - Budka Suflera, Siekiera, box Kultu chyba też.

To idę do empiku i kupuję (nie wyzywam ludzi w sklepie, nie niszczę półek i nie robię burd chyba że sprzedający pyta mnie jak się pisze Jethro Tull Wink )
Poza tym nie kupuję boxów.

Magog wrote:

Coś mi się wydaje, że sponsorem nie jesteś. Nie widziałem na wydawnictwach .... Twojego imienia. Jest Radio, Jazz forum... Gacka nie ma Smile

Ale jeżeli coś mnie interesuje to kupuję. Chyba to jest też forma "sponsorowania" kogoś i popierania jego działań.

Magog wrote:

A co mnie to robi za różnicą jeżeli są nowe w folii i kosztują tyle ile mogę i chcę za nie zapłacić? Rolling Eyes

Cena jest dla mnie wyznacznikiem atrakcyjności a nie to gdzie wydawnictwo leży.

Magog wrote:

Gdybyś kupił nowy (np w Empiku) to jednak parę groszy by dostali.

Jesteś pewien?
Nie kupuję w tym sklepie nie dlatego żeby te kilka groszy do kogoś nie dotarło, ani nie dlatego że czuję jakiś uraz tylko dlatego że jest często bardzo drogo, promocje są żenujące a obsługa również nie stoi na wysokim poziomie (szczególnie w centrach handlowych).
Za to widzę że kolega chyba e empiku pracuje Wink

Tarkus wrote:
Pierdzielenie. Zaczynałem kolekcję płyt zarabiając 600 zł na rękę, z czego 300 odkładałem na studia. Owszem, mieszkałem ze starymi, ale oni mnie nie ubierali i nie dawali mi na piwo czy soczek z koleżanką. Kwestia chciejstwa.

Dobra panie Tarkus teraz się fajnie gada. Każdy ma inną sytuację i niektórzy mają też inne zainteresowania. Osobiście jakbym miał wydać 40 złotych na zmianę albumu na nowszą edycję wolałbym odłożyć na nowe kapcie do motocykla, doposażyć rower, samochód, kupić jakieś narzędzie do garażu lub jakiś drobiazg do domu.
Każdy ma inne możliwości, inne potrzeby i inną sytuację życiową dlatego dla mnie 40 złotych za płytę to jest dużo i koledze się nie dziwię.
Back to top
afterc
remaster

PostPosted: 07.04.2014, 12:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
koledze się nie dziwię.

I ja również się nie dziwię.
Czasy się takie porobiły, że bez forsy nie pożyjesz, a bez muzyki można się spokojnie obyć.
Gdy wprowadzałem się do mojego nowego pokoju 25 lat temu, na podłodze leżał materac, na podłodze stał cedek, a jedyny regał wypełniały płyty. I tylko one się liczyły. Pochłaniały każdą kwotę, a ile kosztowały, napisał Wojtek. Dziś to tylko anachroniczne kawałki plastiku. Zdecydowanie więc polecam doposażyć rower i wyruszyć nim w nieznane. Ze słuchawkami na uszach ( łatwiej się pedałuje ).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 07.04.2014, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ja mam taki okres że kasa idzie albo na płyty albo na sprzęt grający Razz
Który swoją drogą też potrafi kosztować...

A dziś przyszedł Close to the Edge, za ok. 14zł z wysyłką. Wolę coś takiego niż nówkę super hiper ekstra ediszyn.

Po prostu jestem ciekaw jak Siekiera na żywo brzmi, bo tam chyba jest live na drugiej płytce...
Back to top
stranger
singel analogowy

PostPosted: 13.04.2014, 11:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

W swoich zbiorach mam ok. 200 płyt, reszta tymczasowo w formacie mp3. Powiem tak: Wcześniej przed "erą" internetu, to kupowało się płyty za niemal każdy zarobiony grosz, natomiast teraz ów grosz "obracam w palcach" 5x zanim zdecyduję się kupić nową płytę. Po prostu: Nieznane albumy, najpierw przesłuchuję w necie (ewentualnie ściągnę) po czym po kilku/nastu odsłuchaniach decyduję, czy zakupić płytę, czy też wysłać folder mp3 do wirtualnego kosza.

Oczywiście ta zasada nie dotyczy moich ulubionych wykonawców: tutaj nie mam wątpliwości: zawsze kupuję płytę.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 13.04.2014, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Za to widzę że kolega chyba e empiku pracuje Wink

Nie pracuję ale byłem tam dzisiaj. Wyobraź sobie, że widziałem kilkanaście tytułów w niesamowitej promocji -50% . Np taki Marillion... "Misplaced Childhood" lub "A Singles Collection" przecenione z 58zł Very Happy .
Dodam, że np na Fan.pl kosztują 24,99zł za sztukę.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 13.04.2014, 21:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

A w sklepie dla idiotów 19,99

Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 13.04.2014, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A w sklepie dla idiotów 19,99

Właśnie. Nie chciałem się przyznać, że też tam byłem Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Page 9 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum