Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

MP3, czyli jestem piratem czy melomanem?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box

PostPosted: 21.07.2007, 11:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czemu "recenzenci"? Akurat "pakietami" to często tez operują mniejsi wydawcy, np. z Transubstans Records dostawaliśmy niejeden raz CDR-a ripowanego z mp3 i co - nie przyjąć? Format promosa jest nieistotny zarówno z punktu widzenia serwisu jak i wydawcy. Liczy sie tylko jakość (ze strony recenzenta) i sama recenzja (ze strony wydawcy). Umówmy się - zyjemy w epoce cyfrowej. Coraz częściej znacznie wygodniej jest wydawcy podesłać pakiet cyfrowych danych i mieć pewność, że dotarły do recenzenta, niż liczyć na niepewną pocztę (nieraz zdarzały sie promo docierające w kawałkach).
Za to jak widzę na allegro cwaniaczków sprzedających promosy jako "specjalne wersje" to z miejsca zgłaszam naruszenie regulaminu.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Szalony Gronostay
Guest

PostPosted: 21.07.2007, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Za to jak widzę na allegro cwaniaczków sprzedających promosy jako "specjalne wersje" to z miejsca zgłaszam naruszenie regulaminu.
Ano, też mnie to wkurza. Zwłaszcza, że tak naprawdę promo jest własnością dystrybutora i gdyby nas proszono, bylibyśmy zmuszeni je oddać. Całe szczęście chyba nikt nigdy nie prosi Wink
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 21.07.2007, 21:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale to nawet nie jest kwestia wkurzenia - koleś dostał promo za darmo i teraz sprzedaje jako "kolekcjonerkski rarytas" za kilkadziesiąt złotych. Noż taka jego mać.
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 22.07.2007, 09:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windows legalny czy nie, bootlegi, promo wersje, zarabianie... - temat rzeka [ocean] Wink
Ja plyty kupuje za zarobione w trudzie i znoju przez jonxxa pieniazki a bywa ze i ktorys kumpel z westu cos podesle i udostepniam w wersji mp3.
Czy jestem zlodziejem jak mnie tu nazwano ? Pewnie opinie beda podzielone ale skoro sa sciagajacy to sila rzeczy sa i udostepniajacy. Tak z lapka na serduchu - wszystko co macie,te malo znane i czasem unikatowe albumy to oryginaly ?
Tu tez odpowiedzi beda zapewne rozne Very Happy
Moglbym sobie sluchac plytek w domku relaksujac i cieszac sie zywotem [Briana chyba Wink ] ale czasem sobie mysle ze moze ktos sciagnal zamieszczona przeze mnie plytke i poznal dzieki temu cos na co byc moze go nie stac ? A moze tak sie spodoba ze zapragnie miec oryginal bo jak ktos tu fajnie napisal mp3 to taka pokazowa forma bardziej. I nie zarabiam na tym - to dla mnie wazne.
Tyle Wink
Jak to lecialo o tym kto pierwszy rzuci kamieniem Question Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 22.07.2007, 19:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

jonxx wrote:
"Prostacko".... No duze slowo Very Happy Zupelnie jak by Ci ktos placil... A moze sam z siebie, powiedzialbym naturalnie taki "praworzadny"... Very Happy To biegnij praworzadny i poprawny obywatelu i im bul a ja zostane prostakiem Very Happy
O wiele szczerszym niz ty.

Pomiędzy nazwaniem kogoś prostakiem a określeniem jego poglądów jako prostackie jest (przynajmniej dla mnie) pewna różnica. I wcale nie było moją intencją z jednej strony określanie kogoś mianem np. złodzieja, a z drugiej odgrywanie roli "praworządnego słuchacza". Sam mam sporo muzyki ściągniętej z sieci, proceder ten uprawiam od czasu do czasu nadal. Natomiast uważam, że nie powinno się do tego dorabiać ideologii o cenach, pazernym przemyśle płytowym itp., bo dlaczego wtedy nie rozciągnąć tej filozofii na inne dobra - jak już zresztą pytałem, ale chyba na to nie zwróciłeś uwagi...

A teraz z innej beczki:

pershing wrote:
Al mylisz się i to głęboko jeśli chodzi o narzędzia alternatywne dla Offica. Spróbuj Open Office, aktualna wersja to 2.2. Ja piszę w Open Office od jakiś 4 lat i nie narzekam. Piszę prezentacje, dokumenty, arkusze etc. zarówno na studia jak i do pracy. Nie ma problemów z zapisem do formatu .doc czy .ppt. Wszystko działa znakomicie. Problemy mogą być w drugą strone tj. gdy pliki z Office otwieramy pod Open Officem. Problemy są raczej drobne tj. tabelki, przesunięte obrazki.

W mojej firmie również używamy Open Office. Niestety, te problemy z konwersją, o których wspominasz, potrafią zespuć cały efekt oferty lub prezentacji, więc nie wygląda to tak różowo. Jakąś alternatywą jest eksport z OO do formatu .pdf - tak najczęściej przesyłamy oferty klientom. Podobno najnowsza wersja pakietu Office miała sama z siebie obsługiwać pliki OO, ale nie miałem okazji sprawdzić.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
B.J.
box

PostPosted: 26.03.2009, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Milion dolarów za 7 plików

Administracja prezydenta Obamy stanęła po stronie RIAA przeciwko Joelowi Tannenbaumowi, który w 2003 roku nielegalnie pobrał z Sieci 7 plików muzycznych. RIAA skierowało wówczas do 16-letniego wtedy Tannenbauma list z informacją, iż naruszył prawo.

Zaproponowano mu zapłacenie grzywny w wysokości 3500 dolarów w ramach ugody. Tannenbaum odmówił. W roku 2007 sprawa trafiła do sądu. Tannenbaum za ugodę oferował wówczas 5000 USD, ale RIAA domagało się 10500. Do ugody nie doszło.

Obecnie Tannenbaumowi grozi grzywna w wysokości ponad miliona dolarów. Ustawa Digital Theft Deterrence and Copyright Damages Improvement Act z 1999 roku przewiduje bowiem, że za każde świadome naruszenie praw autorskich można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 150 000 dolarów.

Mężczyzna jest reprezentowany przez grupę studentów prawa z Harvardu, którym przewodzi profesor Charles Nesson. Obrona nie zaprzecza, że oskarżony nielegalnie pobrał pliki. Jednak twierdzi, że kara jest zbyt wysoka.

Departament Sprawiedliwości odrzucił właśnie to stwierdzenie. Nie zgodził się również z argumentem, że RIAA działa w tej sprawie jak publiczne organy ścigania, gdyż próbuje nakładać grzywny bez wyroku sądowego, a powinna mieć takie prawa jak strona prywatna.

Mariusz Błoński
źródło: http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/milion-dolarow-za-7-plikow,1280375
Fiks
singel kompaktowy

PostPosted: 03.04.2013, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja sie przyznam nie mam (w domu posiadam oczywiście wiele płyt,tylko mało jest wykonawców,ktorzy są na moim dysku) ani jednej oryginalnej płyty wykonawców których słucham
i wszystko sciągam z netu
a jak u was jest z tą sprawą
uważacie piractwo za zło,czy z niego często korzystacie
Jestem ciekaw opinii i dyskusji,pozdrawiam Wink
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 03.04.2013, 20:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy to jakaś prowokacja, czy poważnie piszesz?
Back to top
Fiks
singel kompaktowy

PostPosted: 03.04.2013, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Czy to jakaś prowokacja, czy poważnie piszesz?

nie stać mnie na kupowanie płyt ;/
a pozatym tak wam to przeszkadza,sciągam tylko dla siebie Wink
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 03.04.2013, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

MisterJu wrote:

A zapoznałeś się już z 7 stronami tego wątku?
Fiks
singel kompaktowy

PostPosted: 03.04.2013, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
MisterJu wrote:

A zapoznałeś się już z 7 stronami tego wątku?

teraz juz tak,sorry za zamieszanie Wink
kończe ten drażliwy temat,i tak sie nie zmienie,nie zacznę nagle kupować płyt.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 04.04.2013, 22:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z cyklu "bardzo dobrze powiedziane":

Paweł Kaczmarczyk: Mam już gotowy materiał na kilka płyt. Z powodów czysto finansowych nie realizuję tych projektów. (…). Rynek muzyczny aktualnie ogarnęła patowa sytuacja – płyty się nie sprzedają, nawet jeśli są dobre. Wszyscy znają i kochają dany album, ale nikt go fizycznie nie posiada. Jest to efekt celowej zamiany słowa „kradzież” na lżej brzmiące „piractwo” lub zupełnie niewinne „udostępnianie plików znajomym”.

http://www.kulturatka.pl/?p=7776
pesada
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.04.2013, 22:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z cyklu "jeszcze lepiej powiedziane":
pesada: Dobrzy znajomi to dobrzy znajomi, a nie żadni złodzieje.

Przez cały PRL wydawcy okradali artystów, nawet dzisiaj częste są przypadki,
że artysta dostaje tylko niewielką część zysków.
Sam wydaję bardzo dużo kasy na płyty, i nie mam żadnych oporów,
by się nimi podzielić z dobrymi znajomymi.
Bogu dzięki, z wzajemnością.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rockowy
digipack

PostPosted: 04.04.2013, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że bardziej mu chodziło o durne tłumaczenia, że w internecie każdy jest dobrym znajomym - w ten sposób przecież argumentuje się wszelakie torrenty czy chomiki.

Dzielenie się z prawdziwymi znajomymi to inna bajka. Poza tym zawsze można jakąś składankę przygotować, jak za dobrych kasetowych czasów Smile
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 05.04.2014, 00:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to ja mam dość nietypowo bo zwykle kupuje uzywki - stąd co po tym artyście czy kupowałbym używki czy ściągał? Choć owszem, na różnych przecenach zdarza sie kupic i nówkę. Ja robię to z prostych powodów - raz że lubię mieć booklet i płytkę Smile Dwa - mam pewność że to czego słucham to jest właśnie taki materiał jaki wydano, a nie mp3 skonwertowana do flaca... Ponadto rok mamy rok 2013 i wysyp seriwsów typu WIMP czy spotify które za kwotę jednej płytki pozwalają słuchać naprawdę masy muzyki popularniejszej Smile I tutaj nie rozumiem piratów... Bo co innego ściągnąć coś naprawdę drogiego, rzadkiego itd. a co innego mieć tak łatwy i LEGALNY dostęp do muzyki jak ww. i i tak piracić.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum