Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Camel
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 21.07.2015, 20:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trochę zazdroszczę tym, którym udało się uczestniczyć w koncertach Camel tej trasy.... ale nie zmieniłem swojego krytycznego zdania odnośnie obecnej set listy. Całość wydaje się być zbyt zachowawcza i .... może nie do końca trafiona analogia ale dryfująca podobnie jak w przypadku grupy YES ostatnich lat - w stronę "odgrywania zestawu obowiązkowego" - bardzo dotkliwie brakuje jakiś niespodzianek - bo Long Goodbyes czy Air Born to jednak za mało. Pamiętam jak prawie wszyscy forumowicze zgadzali zasadniczo z tezą - że tysięczna wersja And You and I czy Starship Trooper, Roundabout i Yours is no Disgrace - nikogo nie ruszają czy wzbudzają niebezpiecznie dużo obojętności. YES nie miał takiej jak Camel przerwy - tu była inna sytuacja podyktowana chorobą Latimera - lecz lista "Retirement Sucks Tour 2013/ 2014 " o wiele bardziej elektryzowała. Podziwiam i zawszę będę podziwiał wolę walki i hart ducha Andy`ego - również by utrzymać zespół - koledzy z Colinem czy Tonem na czele muszą to docenić..... ale czy zamiast Ice - można by było głębie partii gitarowych podziwiać w pięknym After all these Years ?.... lub znów otworzyć koncert majestatycznym Pressure Points ? ( jakie tam nieziemskie przyprawiające o dreszcz są w środku partie gitary i basu )... zrobić jakieś Dust and Dreams Medley ?.... wsadzić w środek dla oddechu np Millers Tale ?.... dać szansę i zaufać publiczności , fanom świetnie znającym dorobek i by poszaleli przy np przebojowym West Berlin .... Każdy ma swoją prywatną listę ulubionych utworów Camel oraz takie swoje ciche marzenia by znów usłyszeć na żywo. Przy okazji lipcowej trasy - należy oddać uznanie muzykom , że mają siły grać cały miesiąc, tułać po Europie w te piekielne upały.... ale w ich dorobku jest tyle kapitalnych kompozycji - a w/w siła leży w prostocie - to nie są najeżone karkołomnymi jak u Zappy czy Dream Theater pasażami wariactwa. Jak wspomniałem wcześniej obecność 2 klawiszowców aż zachęca by wrócić do symfonicznego rozmachu - by w pełni wybrzmiała Sahara, Final Encore, tytułowy Nod and a Wink.... Pozostaje mieć nadzieję, że może za rok, za dwa muzycy znów wrócą na trasę i wtedy set lista rzeczywiście stanie znów czymś ekscytującym - bo po raz enty serwować Ice, Drafted, Lunar Sea, Mother Road..... i cieszyć, że muzycy w ogóle jeszcze żyją.... jak w naszym krajowym SBB - nieważne co - grunt, że są CI muzycy obecni i wgramolili na scenę.
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 22.07.2015, 04:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

A jak myślisz oni jeszcze jedną płytę studyjną nagrają ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 22.07.2015, 08:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nagrają, bo niedługo zaczynają próby

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 22.07.2015, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przy okazji odebrania nagrody - Andy coś wspominał mimo chodem o nowym krążku :

https://www.youtube.com/watch?v=qCwMbUAeq3I

ps. swoją drogą ciekawe w jakim kierunku podążą - czy to będzie coś zupełnie nowego czy może "Son of Moodmadness" Wink .... bo ostatnia trasa to bardziej w duchu "... pora wrócić do rock`n`rolla panowie...." , mnie osobiście marzyłby się krążek gdzie krzyżowałyby się ponownie inspiracje wpływy celtyckie i arabskie - Harbour spotyka Rajaz Rolling Eyes
gacek778
digipack

PostPosted: 22.07.2015, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor trochę mnie dziwi to co czytam.
Spodziewałeś się że po kilku latach przerwy i ucieczce śmierci spod kosy Latimer będzie miał ochotę na robienie wyszukanych koncertowych list i dogadzanie każdemu z osobna?
W dodatku chwilę temu zmarł LeBlanc. Przypuszczam że to nie jest też stymulatorem do kombinowania.
Dla mnie setlista była taka jak powinna. To powrót po latach i oczekiwałeś właśnie takiego przekrojowego materiału. Zresztą żadna to dla mnie różnica czy zagrają dwa inne utwory, ważne że Andy nadal czerpie zaj.... radość z grania i tą radość przekazuje publiczności.
Jak przyjedzie za rok lub dwa i będzie ta sama setlista będę się zastanawiał, na ten moment uważam że było świetnie. A Ice musi być.
I proszę nie porównuj Camela, który nagrał ostatni album 13 lat temu i od tego czasu praktycznie milczał do Yes, którzy ciągle grają koncerty i ciągle grają to samo i ciągle wydają to samo na koncertówkach. Jak Camel za 10 lat będzie wciąż grał to samo i wyda w tym czasie z 5 koncertówek to sam się przyłączę do narzekania a jak narazie to twój post jest zwyczajnym narzekaniem.

To jest ten wyjątkowy przypadek że cieszę się samą obecnością tego zespołu i tym że wciąż tryskają energią. Jeżeli będą grać nadal wtedy zacznę wymagać.
Back to top
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 22.07.2015, 16:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:

Uff świetne info, bo będzie dodatkowy pretekst do ruszenia w trasie, gdzieś o tym czytałem/słyszałem w sumie przecież od dłuższego czasu się o tym mówiło/pisało, ale na ten moment nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego źródła.
Back to top
Bartek
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 22.07.2015, 16:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moonchild wrote:
WOJTEKK wrote:

Uff świetne info, bo będzie dodatkowy pretekst do ruszenia w trasie, gdzieś o tym czytałem/słyszałem w sumie przecież od dłuższego czasu się o tym mówiło/pisało, ale na ten moment nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego źródła.

W ostatnim "Teraz Rocku" jest wywiad z Latimerem, w którym wspomina o nowym materiale.
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 23.07.2015, 11:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie jest pierwsza trasa po dekadzie .... Camel grali już jesienią 2013, wczesną wiosną 2014 i teraz.... - gdzie tu logika ?. Wszyscy wiedzą jaką ciężką walkę o zdrowie stoczył Latimer - ale podejrzewam, iż On sam chce to zostawić za sobą i nie używałby jako argumentu "by dać mu taryfę ulgową". Nigdzie nie stawiałem zarzutów - tylko lekka nutka rozczarowania, że skoro nie jest to trasa promująca nowy krążek - bo nowy materiał jest zawsze trochę uprzywilejowany - co zrozumiałe - to była niezła okazja by odkurzyć więcej perełek a ich w repertuarze nie brakuje - sam nie upieram by set składał wyłącznie z rzeczy pokroju Sleeper , Selva albo Final Encore. Ice musi być ?.... a to jakiego rodzaju jest argument ?. Teraz nawet zrezygnowali z Rhayadera - by muzycy odpoczęli po ubiegłorocznych wykonaniu Gęsi w całości. A zastępstwo za Ice spokojnie by się znalazło. W przeszłości zespół nie miał problemu z przemeblowaniem koncertów - porównajmy sobie trasy 1997 i 2000 - inny kosmos.
gacek778
digipack

PostPosted: 23.07.2015, 16:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jaka logika? No grali ale teraz dotarli wreszcie do naszego kraju po latach i naprawdę wątpię czy ktokolwiek był zawiedziony tym co zobaczył.
Mam nieodparte wrażenie Inkwizytorze że jesteś osobą której się nie da "dogodzić" szczególnie że :
Quote:
Trochę zazdroszczę tym, którym udało się uczestniczyć w koncertach Camel tej trasy....

czyli mam rozumieć nie byłeś na tych koncertach.

Daleki jestem od zachwytów w ciemno nad klasykami ale po to poszedłem na ten koncert żeby zobaczyć jak dziś wygląda Camel na żywo i bynajmniej nie interesowały mnie żadne wynalazki. Ludzie są spragnieni muzyki Camel bo od lat zespół nie był aktywny a nawet jeżeli gdzieś grał było to poza zasięgiem takich osób jak ja. Mnie się występ podobał i cieszę się że zagrali Ice, The White Rider, Lady Fantasy i kilku innych żelaznych klasyków. Następnym razem chętnie zobaczę jakiś inne rzeczy, może jakieś dłuższe improwizacje ale nie wiem czy ten następny raz kiedyś będzie więc cieszę się z tego co zobaczyłem. Każdy wiedział na co się pisze i wątpię żeby ktokolwiek był zawiedziony albo czuł że Latimer odstawia chałturę.

Zresztą Latimer powiedział w ostatnim wywiadzie w TR:
Na pewno będzie bardziej przekrojowo i będzie wiele dźwięków, które wszyscy rozpoznają. Zajęło nam dużo czasu, by wybrać utwory i mam poczucie, że udało nam się stworzyć dobry zestaw. Oczywiście zawsze są wątpliwości, bo nie da się zadowolić wszystkich.

Inkwizytor daj im czas żeby się ogarnęli, wrócili do grania w 100% i wtedy myślę że będzie można porównywać i marudzić. Z mojej perspektywy ten zespół wstał właśnie z kolan w imponującym stylu. Czekam na nową muzykę i mam nadzieję na kolejne koncerty w naszym kraju, wtedy będzie pole do dyskusji.
Back to top
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 23.07.2015, 17:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor wrote:
Z mojej perspektywy ten zespół wstał właśnie z kolan w imponującym stylu

Też tak uważam, idę kupić ten nr Smile
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 23.07.2015, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

ale czy Camel był kiedykolwiek na kolanach?

Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 23.07.2015, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Metaforycznie się wyraziłem, być może trochę niefortunnie. Na kolanach w sensie że przez kilka długich lat nie wiadomo było czy jeszcze kiedykolwiek coś pod marką Camel się będzie działo (z oczywistych przyczyn).
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 23.07.2015, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

To już druga raka przerwa, bo pierwsza to 1984-91, kiedy Decca zmieniła właściciela, repertuar i zostali bez kontraktu, poza tym Latimer musiał naciągać się z managerem, który rżnął ich na kasę. Wszem i wobec panowała opinia, że Camel już nie istnieje.

Back to top
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 23.07.2015, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie, to chyba wiadome, że to miałeś na myśli Smile, kolorowo nie było, ale Happy End chyba jest czyż nie ?
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 24.07.2015, 07:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawi mnie czy nowy krążek nagrają w obecnym koncertowym składzie i czy Ton mocniej zaznaczy swoją obecność - bo kompozytorem jest i zawsze był wybornym.... choć Latimer po odejściu Bardensa niechętnie dzielił się rolą nadwornego kompozytora - owszem, koledzy podrzucali swoje pomysły - ostatni raz co sam podkreślał w wywiadach tak mocno zaznaczył swoją obecność ś.p. LeBlanc - w pięknych Nod i For Today. Sad
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next
Page 24 of 26

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum