Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Rush
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 20.06.2017, 18:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i widzisz Wojtku, jak pięknie się różnimy! Bo Farewell to Kings i Hemispheres obok Moving Pictures to moje ulubione płyty Rush.

Wspomnienie: kiedyś, w latach mojej młodości chmurnej i durnej, kiedy to słuchałem z wypiekami na twarzy i rzekłbym, z nabożną czcią Vanderów i King Crimson, pewien znajomy podrzucił mi kasetę chromówkę z nagranymi własnie Moving Pictures na jednej i Farewell to Kings na drugiej stronie. Usłyszałem wtedy po raz pierwszy Tom Sawyer i to było jak powiew świeżego powietrza! Powiedziałem sobie wtedy: rzucam wszystko (w domyśle szkołę) i zajmę się słuchaniem MUZYKI. To naprawdę było odkrycie, wtedy jeszcze człowieka mogło coś tak łupnąć, teraz już się nie zdarza.
Poznawanie Rush zacząłem od górnego C, potem cofałem się w czasie: 2112, itp., ale te dwie zawsze pozostały moimi ulubionymi płytami. Oczywiście zachwyt nieco przyblakł, ale sentyment pozostał.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.06.2017, 19:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:

Czysto subiektywnie. Te świetne: Moving Pictures, Permanent Waves, czyli całe dwie, można jeszcze dorzucić nienajgorszą Grace Under Pressure i na siłę zrobią mi się trzy. Teraz te słabiuteńkie, a właściwie to niesłuchalne: Power Windows, Presto, Signals, Hold Your Fire - czyli cztery.

Oczywiście, że subiektywnie. Mi z tej serii podobają się właściwie wszystkie, niektóre nieco mniej - w odróżnieniu od Ciebie np. Grace Under Pressure nie robi na mnie aż takiego wrażenia, od Presto też nagrali parę lepszych, ale Power Windows, Signals, czy Hold Your Fire słucham z dziką rozkoszą. Smile Ale, żeby nie było, że jesteśmy aż tak różni to powiem, że Farewell To Kings jest dla mnie w ścisłej czołówce albumów Rush (ale już Hemispheres niekoniecznie). Wink
View user's profile Send private message
Cure
digipack

PostPosted: 21.06.2017, 08:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Do tego nie przepadam za Farewell to Kings i Hemispheres. Za to moim ulubionym Rushem jest 2112 i bardzo lubię fly by Night

W powyższym stwierdzeniu zamieniłbym tylko 2112 na PW. Z resztą zgadzam się w zupełności.
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.06.2017, 08:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
Na szczęście potem panowie nagrali Counterparts i wiara w zespół mi wróciła

dla mnie nudy na pudy...
Back to top
Freefall

PostPosted: 21.06.2017, 09:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
Włodek wrote:
Na szczęście potem panowie nagrali Counterparts i wiara w zespół mi wróciła

dla mnie nudy na pudy...

Nie to co np. Endless River Wink.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 21.06.2017, 12:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeżeli zapomnimy na chwilę o walorach kompozytorskich, o melodiach urzekających bądź nie, o biegłości technicznej i tym podobnych rzeczach, to okaże się, że właściwie zostanie nam brzmienie, a to na Counterparts jest mi bliskie, wystarczy posłuchać gitary w Stick It Out. Właśnie odrzucenie plastiku z poprzednich płyt i powrót do prawdziwie rockowego brzmienia na tym krążku sprawił, że ta wiara wróciła, jak się później okazało nie bezpodstawnie. Oczywiście to nie jedyny walor tej płyty.

Na marginesie:
Leptirze, masz na myśli tę Hemispheres z The Trees i La Villa Strangiato? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Freefall

PostPosted: 21.06.2017, 12:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
JNa marginesie:
Leptirze, masz na myśli tę Hemispheres z The Trees i La Villa Strangiato? Wink

Może chodziło o jakąś alternatywną wersje tej płyty Wink. Bo ta, która znam, jest znakomita.
Back to top
Leptir

PostPosted: 21.06.2017, 12:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, po prostu subiektywnie bardziej podoba mi się "A Farewell To Kings" niż "Hemispheres" - ale nie odmawiam tej płycie jakości i rozumiem, że dla innych może to być jedna z najlepszych płyt zespołu. Przyznam jednak, że najczęściej wracam do płyt Rush z lat 80.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 21.06.2017, 13:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
WOJTEKK wrote:
Do tego nie przepadam za Farewell to Kings i Hemispheres. Za to moim ulubionym Rushem jest 2112 i bardzo lubię fly by Night

W powyższym stwierdzeniu zamieniłbym tylko 2112 na PW. Z resztą zgadzam się w zupełności.

Jak w Berlinie grali numery z pierwszej strony tego krążka to mnie z obuwia wyrywało... Myślałem, że się rozpuszczę ze szczęścia.

http://artrock.pl/
Back to top
stranger
maxi-singel analogowy

PostPosted: 22.06.2017, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
(...)Przyznam jednak, że najczęściej wracam do płyt Rush z lat 80.

Otóż to Wink jeżeli Rush to: Moving Pictures, Grace Under Pressure, Power Windows, oraz niezbyt ciesząca się uznaniem tutaj...Presto Smile dodałbym jeszcze (z pozostałych dekad) Roll The Bones, Fly By Night.

Echh... po lekturze ostatnich postów, chyba posłucham sobie kilku albumów z dyskografii bohatera wątku Smile bo ostatnio Rush słuchałem podczas tutejszej zabawy "kochaj albo rzuć" Smile
Leptir

PostPosted: 22.06.2017, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też ostatnio zainspirowałem się tą dyskusją i przerzuciłem parę Raszów - "A Farewell To The Kings", "Moving Pictures" i - a co! - "Hold Your Fire". Dodam, że z niemałą przyjemnością. Smile
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.06.2017, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwszą płyta Rush, którą kupiłem była "Caress of Steel". Mam do niej z tego względu sentyment, jednak dziś nie podchodzi mi w całości. Moimi ulubionymi płytami zespołu są: "Permanent Waves", "2112", "Hemispheres", "A Farewell To Kings" oraz "Moving Pictures", czyli raczej klasycznie Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 22.06.2017, 12:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
"Hold Your Fire". Dodam, że z niemałą przyjemnością. Smile

Fajnie! nie jestem sam!

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir

PostPosted: 22.06.2017, 12:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie, że nie - to bardzo fajna, lekka, przebojowa płytka. Akurat na lato! Smile
MichalP
kaseta "chromówka"

PostPosted: 22.06.2017, 16:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zacząłem o Caress + Flight + 2112, na kasetach Elbo pożyczonych od kumpla. Jako, że miałem mało kaset żeby to przegrać coś musiało wylecieć i wyleciało Fly Smile, za to tych co zostały nauczyłem się prawie na pamięć, świetne płyty, z naciskiem na Caress. Potem przyszło Subdivision z jakiegoś pożyczonego składaka z radia i te klawisze mnie wgniotły w ziemię. Zaczął się mozolny okres kompletowania płyt z lat 80-tych. Gdybym miał wymienić ulubioną to zdecydowanie Grace Under Pressure / Hold Your Fire (słucham tego jak jednej płyty) , potem Signals i Power Windows a później cała reszta z lat 80-tych + Roll The Bones. Nie rozumiem geniuszu Ruchomych Obrazków, w porównaniu do np. Signals to przeciętny album. Rzeczy po Roll The Bones kompletnie mi nie podeszły, pamiętam rozczarowanie Counterparts a resztę znam po łebkach i nie pali mnie żeby to poznać lepiej. Z koncertów to przede wszystkim Show of Hands + Exit, te uwielbiam, ale bardzo podoba mi się też All the world's, surowizna z tego aż kapie ale ludziska jaki czad! Resztę odpuściłem i szkoda mi na to czasu. Co do Hemispheres i Farewell to prawie ich nie znam, podobnie jak debiutu więc nie oceniam i nie wracam do nich, nawet nie obiecuję sobie że może kiedyś. Co mi najbardziej podchodzi w Rush? Kombinacja basu i klawiszy którą moim zdaniem doprowadzili do mistrzostwa i to co Geddy wyprawia na Show jest moim zdaniem nie do uwierzenia jeśli się tego nie widzi. Gitarzysty mogło by tam w sumie nie być od Permanent Waves i tak wielkiej różnicy by to nie zrobiło, Peart + Lee wystarczą, Lifeson to trochę jak Fletcher w DM i podobną rolę tam pełni.
Dodam jeszcze że zespół chyba żadnych godnych spadkobierców się nie doczekał, aha jednak niestety funkcjonuje coś takiego jak Dream Theater gdzie potrzebują 5 "wirtuozów" do zrzynania tego co Lee i spółka robią we trzech.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Next
Page 19 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum