Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rush
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 25.06.2017, 08:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kośmin napisał:

dla mnie naj jest Grace Under Pressure Tour

Pjona! Strasznie lubię dwie pierwsze "syntezatorowe" płyty Rush (Moving Pictures zaliczam jeszcze do poprzedniego etapu). Idealna równowaga między progresywnymi wygibasami i różnymi syntezatorowymi słodkościami. Nagrania koncertowe z tego touru mają naprawdę fajne brzmienie. Nie mogę się za to przekonać do Hold Your Fire i w mniejszym stopniu do Power Windows oraz Presto. Chyba głównie przez produkcję. Nie znam się na realizacji dźwięku ale te albumy brzmią jakoś tak cieniutko, bez głębi, jak magnetofonu kiepskiej jakości. Bo do tworzenia fajnych melodii to panowie zawsze mieli talent i ciężko ich nie lubić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.06.2017, 11:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie okres od 2112 do Moving Pictures to kanon rocka. Te wydane przed i po do Counterparts są OK ale mogę bez nich się obejść.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.06.2017, 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
U mnie okres od 2112 do Moving Pictures to kanon rocka. Te wydane przed i po do Counterparts są OK ale mogę bez nich się obejść.

Podobnie u mnie z naciskiem na Moving Pictures.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.06.2017, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Albumy pomiędzy "2112" i "Moving Pictures" jakoś mniej mnie przekonują.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.06.2017, 16:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Białystok napisał:

Podobnie u mnie z naciskiem na Moving Pictures.

U mnie nawet z wyraźnym naciskiem.
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.06.2017, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
U mnie okres od 2112 do Moving Pictures to kanon rocka.

Dla mnie też. Choć następne płyty też są w porządku, zwłaszcza Signals czy Grace.
Powrót do góry
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 26.06.2017, 09:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
i w mniejszym stopniu do Power Windows oraz Presto.

Presto to jednak odejście od słodkości - nie mówię, że jest surowo czy ciężko nie wiem jak, ale tu chcieli już zakończyć cukierkowy etap, gdzie Hold Your Fire było swoistym dojściem do ściany (oczywiście takie dojście też kocham Very Happy )
Powrót do góry
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 26.06.2017, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się trochę wyłamię:

Z pierwszych czterech płyt lubię jedynie Caress of Steel. 2112 nie podeszło mi nigdy pomimo wielu przesłuchań - strasznie mnie nudzi. Okres od Hemispheres do Moving Pictures to mój ulubiony. Z lat 80. najbardziej cenię sobie Power Windows, z późniejszych płyt uwielbiam Counterparts i Roll the Bones. Reszta albo podoba mi się mniej (Signals, Grace) albo jest mi obojętna (Clockwork Angels, Test for Echo), albo ich nie znoszę (Presto, Fly by Night, Hold Your Fire).

Każdy ma swoich ulubieńców.
tryton65
longplay

PostWysłany: 29.11.2017, 23:02    Temat postu: Rush "A Farewell to Kings" (Limited Super Deluxe) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.amazon.de/dp/B076JRZ1K8/_encoding=UTF8?coliid=I1PBI58UI4SOD6&colid=3UJNN9RL3S8WJ
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.11.2017, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tryton65 - co wnosi taki wpis do dyskusji?
Chwalisz, ganisz, podziwiasz, marzysz, sprzedajesz, kupujesz?
tryton65
longplay

PostWysłany: 30.11.2017, 18:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
tryton65 - co wnosi taki wpis do dyskusji?
Chwalisz, ganisz, podziwiasz, marzysz, sprzedajesz, kupujesz?

Informuje ....
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.11.2017, 19:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tryton65 napisał:
Informuje ....

Ach so!
https://www.youtube.com/watch?v=ceczKlbuq-Y
tryton65
longplay

PostWysłany: 30.11.2017, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Maciek"]tryton65 - co wnosi taki wpis do dyskusji?
Chwalisz, -JESZCZE NIE
ganisz, -JESZCZE NIE
podziwiasz, - JESZCZE NIE
marzysz, -TAK
sprzedajesz, - NIE
kupujesz?- TAK
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 13.01.2020, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podzielę się refleksją, mającą charakter nieco bardziej rozgadanej wirtualnej świeczki.

Parę dni temu wymieniłem z pewnym mądrym Gościem kilka zdań o muzyce. Wtedy akurat na tapecie był Brian Auger, którego moim zdaniem lubią i szanują wszyscy, bo właściwie Augera nie da się nie docenić i nie darzyć sympatią. Na moje pytanie czy mój rozmówca zna kogoś, kto nie lubi Augera, ten (rozmówca, nie Auger) odpowiedział, że zna tylko takich, którzy go (Augera, nie mojego rozmówcy) nie znają. I tak sobie dziś pomyślałem, że z Rush sprawa jest jeszcze prostsza i jeszcze bardziej oczywista. Znam ludzi z różnych muzycznych bajek, od progresywnej husarii, poprzez punkowych partyzantów, aż bo ciężkozbrojnych metali i ich mroczniejszych kuzynów z bardziej ekstremalnych formacji. Każdy, co na początku bardzo mnie dziwiło, wypowiadał się zawsze o Rush z dużym szacunkiem, a najczęściej z entuzjazmem. Najbardziej zdziwił mnie kiedyś znajomy, który przeżywa najbardziej złożone stany emocjonalne odwrotnie proporcjonalne do złożoności i bogactwa muzyki, czyli np. gdyby ktoś go kiedyś zmusił do przesłuchania pierwszej dziesiątki z naszego TOP WSZECH CZASÓW - ROCK PROGRESYWNY, to doznałby w kilka sekund zapaści z powodów nudy i doszłoby u niego do błyskawicznego zatrzymania akcji serca. A jednak kiedy opowiadałem mu parę lat temu o berlińskim koncercie Rush, to z nieukrywaną zazdrością oznajmił, że to jedno z jego największych i niezrealizowanych marzeń koncertowych. I wiele razy spotykały mnie sytuacje, że ktoś, kto był na samym końcu kolejki ludzi, których podejrzewałbym o sympatię do Rush, okazywał się ich fanem. No bo to właśnie taka kapela, szczera, z ciężarówką energii dostarczonej pod samiuśkie drzwi zamawiającego, bez niepotrzebnych pierdół, popisów, latających elfów i zbędnego efekciarstwa (w każdej postaci). Wprawdzie sam nie odczuwam potrzeby posiadania ich kompletnej dyskografii, ale z 5-6 płyt będę miał w swych zbiorach zawsze, a przyjemność ze słuchania kilkunastu kolejnych też będzie niemała.
Dlatego chyba niedawna śmierć Pearta wstrząsnęła i zasmuciła tak wielu, bez względu na kolor (czegokolwiek), orientację (jakąkolwiek) czy dominujące gatunki w płytotece.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 13.01.2020, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z Rush miałem dawniej troche pod góre. Nijak nie mogłem sie przekonać do wokalu,jakoś Geddy Lee nie mógł mnie do siebie przekonać. Troche to trwało,słuchałem wczesnych płyt, doceniałem umiejętności poszczególnych muzyków ale dopiero od płyty 2112 się w nich zakochałem. Potem juz poszło: A Farewell To King, Hemispheres, Permanent Waves no i mój best Moving Pictures. Wczoraj posłuchałem sobie kilku ich płyt tylko wsłuchując się w gre Neila Pearta. Nie na darmo uważany jest za jednego z najlepszych perkusistów globu. Mistrzostwo świata,miał swój niepowtarzalny styl, nie wiem czy można go z kimś porównać, jakoś nikt nie przychodzi mi do głowy.
Wiem że biologii nie da się oszukać, miał 67 lat ale to i tak dużo za wcześnie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 21 z 23

Skocz do: