Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rush
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.01.2020, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do wielkości Rush jako tria nigdy nie miałem żadnych watpliwości/oczywiscie okres Hemispheries- Moving Pictures/
natomiast Nei Peart ? no owszem, ale pamietajmy jeszcze Bill Bruford, Terry Bozzio,Phil Collins, Steward Copeland.
No i kukwa nie przyjechali do Polski,a po lewej stronie od sceny w Pradze, był taki transparent Fly to Poland Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 15.01.2020, 07:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja "załapałem" Rush również stosunkowo późno - w szkole średniej skusiłem się na trzy płytowy koncertowy Different Stages - i było po mnie, cały band a tym bardziej perkusja brzmi tam niczym setki tysięcy dywizji pancernych i przede wszystkim kapitalny zestaw arcy ciekawych i zróżnicowanych kompozycji. Wcześniej miałem swój "ołtarz" czyli La Villa Stangiato. Pamiętam jak miałem to nagrane na kaseciaku z nocnej audycji Kosińskiego - co tam od pierwszej do ostatniej sekundy się wyprawiało. Śmierć Pearta to chyba definitywny koniec tego zasłużonej kapeli - trudno mi sobie wyobrazić by wzięli po "żałobie" innego perkusistę - wielokrotnie szczególnie w okresie największego dołka po śmierci żony i córki Neila - Geddy i Alex podkreślali, że byli sobie bliżsi niż bracia i starali się dać Peartowi tyle wsparcia , cierpliwości i zrozumienia ile to możliwe a kwestie muzyczne czy organizacyjne nie były brane pod uwagę. Fani chyba również nie zaakceptowali by jakiejkolwiek zmiany - to by była zdrada i brak szacunku - że niby Mike Portnoy ?.... mnóstwo razy podkreślał jakim Neal od zawsze był dla niego wzorem i mistrzem.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 15.01.2020, 09:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle że to jest tak jak z Led Zeppelin, bo śmierci Bonhama, nikt sobie nie wyobrażał ze zespół moze dalej istnieć. Tak samo jest z Rush.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.01.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:
Neil Peart ? no owszem, ale pamietajmy jeszcze Bill Bruford, Terry Bozzio,Phil Collins, Steward Copeland.

Którym Peart absolutnie niczym nie ustępował ani technicznie, ani kreatywnie ani pod względem artystycznej wyobraźni. Copeland zresztą był z Peartem zaprzyjaźniony, parę dni temu wrzucał na swój profil FB filmiki z jamów z Neilem, gdy wspólnie nagrywali trybut dla Buddy'ego Richa.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 15.01.2020, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym gronie nieco brakuje mi Carla Palmera - chyba w obecnych czasach niedoceniany muzyk - jak dla mnie odrobinę podobnie jak w przypadku np Steve`a Gadda - najlepsze czasy ma dawno za sobą - wystarczy posłuchać jakie cuda wyczyniał np w Karn Evil na trasie Ladder 74 - człowiek orkiestra, później "obijanie się" w Asii spowodowało że jego styl stał się nieco przyciężkawy. Podobną "krzywdę" uczyniło Gaddowi granie bluesików z Claptonem.

Tak na marginesie - komu jak komu ale Neilowi należałby się taki z pompą koncert "Tribute" gdzie mogliby w repertuarze Rush wykazać najlepsi jeszcze aktywni i żyjący perkusiści jak Portnoy , Mangini, Bozzio, może Weckl, Colaiuta.... dlaczego nie ?.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.01.2020, 13:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak w uzupełnieniu wszystkiego co napisaliśmy o bezsprzecznej wielkości Pearta - oto słowa Jacka DeJohnette'a, które napisał na Facebooku:
"I am sad to hear about the passing of Neil Peart. We were friends and I admired his music and his powerhouse drumming. My sympathies to his family and band members, may he be at peace."
Kiedy coś takiego pisze DeJohnette to ma to swoją wymowę. Swoją drogą jeśli już "angażujemy" perkusistów do tego wyimaginowanego "Tribute to..." to jego widziałbym bardzo chętnie. Do tego np. Manu Katche czy Peter Erskine.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2020, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:

No i kukwa nie przyjechali do Polski,a po lewej stronie od sceny w Pradze, był taki transparent Fly to Poland Evil or Very Mad

Jak byś miał takie wspomnienia z Polski jak matka Geddy'ego, to też byś zaszczepił w rodzinie pewną niechęć do tych stron.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.01.2020, 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdawałoby się, że taka niechęć raczej będzie skierowana do stron nieco bardziej na zachód od Polski Wink Tymczasem, jak wiemy, tam akurat Rush koncertował.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2020, 17:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że to nie tylko chodziło o okres wojenny

Powrót do góry
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 15.01.2020, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Jak byś miał takie wspomnienia z Polski jak matka Geddy'ego, to też byś zaszczepił w rodzinie pewną niechęć do tych stron.

Dawno się tak nie uśmiałem Very Happy
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 15.01.2020, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie zawsze się zastanawiałem, czy chodziło "tylko" o wojnę, getto i późniejszy obóz, czy jeszcze coś. Geddy coś o tym kiedyś mówił w jakimś wywiadzie, albo pisał? Chętnie bym poczytał.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2020, 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heartbreaker napisał:
WOJTEKK napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem Very Happy

A z czego?

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2020, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
No właśnie zawsze się zastanawiałem, czy chodziło "tylko" o wojnę, getto i późniejszy obóz, czy jeszcze coś. Geddy coś o tym kiedyś mówił w jakimś wywiadzie, albo pisał? Chętnie bym poczytał.

Geddy kiedyś wspominał o wizycie w Polsce, jakieś 10 lat temu, był tu ze swoją matką, która mu tu wszystko pokazywała, oprowadzała go po miejscach swojej młodości, ale też wspominał, ze ta wspominkowa podróż była dla niej przeżyciem raczej traumatycznym. nie powiem ci, gdzie to czytałem, chyba w Teraz Rocku, ale dokładniej - nie pamiętam.

Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 15.01.2020, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że w książce Pearta o jego podróży dookoła świata na motocyklu był fragment o naszym grajdole i to zdaje się mocno niepochlebny.

Ech, teraz to już tylko można sobie pogdybać i pogadać, ale koncert Rush to jedno z moich niezrealizowanych marzeń. Nie było czasu, możliwości albo pieniędzy, żeby się wybrać jak grali gdzieś niedaleko.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2020, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej o naszych drogach.

Berlin 6.06.2013 - jeden z najlepszych koncertów jakie widziałem - przy Spirit of The Radio cała sala się dosłownie uniosła....

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Strona 22 z 23

Skocz do: