Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 105, 106, 107  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.01.2017, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
tymczasem: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21292299,elon-musk-pomoze-ludzkosci-w-rywalizacji-ze-sztuczna-inteligencja.html#BoxBiz#BoxBizCzZ25

No to wzmacniacze lampowe i equalizery w naszych głowach są już tylko kwestią czasu.
Przemysł audiofilski czeka rychły koniec, od teraz doboru "klocków" będzie się dokonywało wyłącznie na kozetce. Czyli w sumie pod tym względem niewiele się zmieni Wink
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.01.2017, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zawsze to obce ciało w organizmie, wokół takiego implantu mogą powstawać zmiany zapalne, zwłóknienia tkanki, a nawet zmiany nowotworowe - skutkiem włączenia mechanizmów obronnych naszego organizmu. Przecież tego rodzaju sytuacje mamy np. w przypadku endoprotez - naukowcy wciąż szukają materiałów jak najbardziej obojętnych, tolerowanych przez organizm, ale żaden ze znanych materiałów nie jest idealnie przeźroczysty dla naszego układu immunologicznego.
Back to top
View user's profile Send private message
jarex
digipack

PostPosted: 10.02.2017, 23:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Wczoraj wróciłem z kina po obejrzeniu "Ostatniej rodziny". Mam mieszane uczucia. Reżyser stworzył jednowymiarowe, papierowe postaci - Zdzisław Beksiński to nieczuły, pretensjonalny, starszy pan, Tomek - ześwirowany freak z jakimiś psychofizycznymi upośledzeniami, Zofia - potulna kura domowa bez właściwości. O ile Seweryn jeszcze próbował aktorstwem nadać nieco życia swojej postaci, Konieczna bywała w swoim cichym heroizmie nawet momentami przejmująca, o tyle Ogrodnik wypadł IMO dość karykaturalnie. Zrobił z tego Tomka jakiegoś totalnego świrusa.

Wczoraj obejrzałem ten film w domowym zaciszu (nie byłem na nim w kinie), pierwsze co mi się nasunęło na myśl po jego obejrzeniu to pytanie: o co takie halo, skąd te wszystkie nagrody?
Nie jestem jakimś wielkim kinomanem, nie znam się za bardzo na kinie, ale zabrakło mi linearnie opowiedzianej ludzkiej historii, ten film to kilka scen z życia, przedstawionych jedna obok drugiej, aż do smutnego końca. Dziwne, może taki tryb narracji jest obecnie en vogue, ale do mnie nie trafia.
Back to top
Leptir

PostPosted: 11.02.2017, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przede wszystkim zabrakło mi w tym filmie jakiejś diagnozy, próby wytłumaczenia dlaczego te postaci są takie jakie są. Skąd się to wzięło? Jeśli ktoś nie interesował się historią Beksińskich to nie jest w stanie zrozumieć tych ludzi, ani też - jak sądzę - nabrać do nich stosunku emocjonalnego. Ogląda się ich trochę jak jakieś dziwne zwierzątka w zoo.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 11.02.2017, 12:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałem wczoraj Przełęcz ocalonych i jest to solidny kawał kina. Sceny batalistyczne robią wrażenie - aż prosi się o porównanie do lądowania w Normandii z Szeregowca Ryana, zresztą kto oglądał choćby Kompanię braci czy Pacyfik ten wie, że teraz tak się wojnę kręci.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jarex
digipack

PostPosted: 11.02.2017, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cool

Last edited by jarex on 11.02.2017, 15:53; edited 1 time in total
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 11.02.2017, 15:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Jestem mordercą" - kolejny film w stylu retro (Bogowie, Sztuka kochania), taka moda jak widać, łatwiej coś nakręcić o czasach minionych niż o współczesnych (ach ten brak dobrych scenariuszy).
Film z lekka wpasowuje się w estetykę "kina moralnego niepokoju", czyli - ile dać ciała za banany i pomarańcze, i czy w ogóle Wink
Back to top
Leptir

PostPosted: 11.02.2017, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Jestem mordercą" bardzo mi się podobał - uważam, że to jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat. I rzeczywiście jest w nim coś z filmów Kieślowskiego czy Zanussiego - te dylematy moralne bohaterów, trudne wybory, mieć czy być? Świetne aktorstwo, dobrze oddane realia epoki.

Z zupełnie innej beczki - dziś obejrzałem "Nowy początek" ("Arrival"). Zadziwiająco dobry film science-fiction - subtelny, poruszający kluczową kwestię dialogu pomiędzy zupełnie od siebie różnymi istotami. Dawno nie widziałem tak dobrego kina fantastycznego, trzymającego w napięciu, a jednocześnie niegłupiego i pozbawionego trywialności.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 11.02.2017, 17:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety mnie Arrival bardzo mocno rozczarował. Nastawiłem się na dobre, choć subtelne SF, a okazało się to nijakie, bez polotu i tak naprawdę bez przesłania. Bardzo trudno jest nakręcić dobry film o pierwszym kontakcie, chyba tylko literatura jest w stanie sobie z tym poradzić (Lem!). Ostatni dobry film SF jaki widziałem to w mojej opinii Moon z 2009 roku - też subtelny, ale chyba z głębszym przesłaniem i więcej mówiący o tzw. kondycji człowieka we współczesnym świecie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir

PostPosted: 11.02.2017, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

I jak to pięknie można się różnić w ocenie tego samego filmu! Smile Dla mnie wielką wartością"Arrival" było pokazanie jak bardzo niedoskonałym narzędziem jest język, kiedy przychodzi do komunikacji istot o zupełnie innym bagażu doświadczeń. Oczywiście nie jest to nic oryginalnego, w filozofii i literaturze znajdziemy wiele dogłębnych analiz tego tematu. W filmie jednak nie widziałem dotąd, żeby ktoś się tym w ten sposób zajmował. A sam film - moim zdaniem - bardziej jest właśnie o trudnościach w porozumieniu się ludzi, w przekazywaniu prawdy o sobie niż o kontakcie z Obcymi. Pomijam tu koncepcję nieciągłego czasu - bo to akurat wydaje mi się w tym filmie kompletnie niepotrzebne i nieco naciągane.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.02.2017, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałem dziś po raz pierwszy "Paths of Glory" Kubricka. Scena egzekucji mnie sponiewierała.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 28.02.2017, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fajna kategoria tegorocznych "Węży" Smile

NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO

"A Walk in the Woods" - "Piknik z niedźwiedziami"
"Dirty Grandpa" - "Co ty wiesz o swoim dziadku?"
"The Forest" - "Las samobójców"
"The Shallows" - "183 metry strachu"
"Triple 9" - "Psy mafii"
Back to top
Bednaar

PostPosted: 28.02.2017, 17:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale numer jeden wszech czasów to chyba "Dirty Dancing" - "Wirujący seks" Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 28.02.2017, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

A The Hunger i zagadka Nieśmiertelności? A Reptile i Kobieta Wąż?

http://artrock.pl/
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 28.02.2017, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Ale numer jeden wszech czasów to chyba "Dirty Dancing" - "Wirujący seks" Smile

To klasyka, ale kiedyś sam się zastanawiałem jak przetłumaczyć oryginał, żeby było OK i nie było "beki".
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 105, 106, 107  Next
Page 73 of 107

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum