Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 124, 125, 126  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.10.2018, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
"Chce się żyć" Maciej Pieprzyca 2013;
"Jestem mordercą" Maciej Pieprzyca 2016;
"Cicha noc" Piotr Domalewski 2017;
Jakby ktoś zapomniał, że p. Jakubik zarabia u innych nie tracąc fasonu.

Tak tylko delikatnie zaoram twoją argumentację taką krótką listą:
"Wesele" 2004
"Dom zły" 2009
"Drogówka" 2012
przy czym Jakubik osiągnął aktorski Parnas, wyróżnienia, nagrody itepe dopiero na wysokości drugiego z tych filmów.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.10.2018, 13:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Położenie tych zadań aktorskich, zapewne, wyniosłoby Go na wirzchołki( dokładnie bez "e") różnorakich opiniotwórczych anten i pomponów.

Za trudna Twoja mowa. Nic z tego nie rozumiem. Rolling Eyes
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 12.10.2018, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

W wymienionych przeze mnie filmach zagrał bardzo dobrze. Zatem sugestia, moja, że obecność Smarzowskiego na planie to nie jest warunek konieczny by Jakubik grał <jak z nut>, rację bytu ma.
Że, u Smarzowskiego, też się wywiązuje to potwierdza, Jego pełny profesjonalizm. Zaistniałby i tak , bez udziału tegoż. Dziękowanie na kolanach zbędne!
To nie przypadek Rogera Vadima i Brigitte Bardot gdzie ta u tego reżysera gra, rzeczywiście a u innych już tylko występuje ("Pogarda" Godarda to wyjątek od tej reguły).
Białystoku@!
Położenie tych zadań aktorskich = rola źle zagrana.
różnorakie opiniotwórcze anteny i pompony= cyniczne określenie portali karmiących się plotką i przekłamaniami. Taka moja licentia poetica. Okazuje się , iż nie rozpoznana. Za użycie przepraszam.
mahavishnuu

PostPosted: 12.10.2018, 14:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:

To nie przypadek Rogera Vadima i Brigitte Bardot gdzie ta u tego reżysera gra, rzeczywiście a u innych już tylko występuje ("Pogarda" Godarda to wyjątek od tej reguły).

Oj , nie tylko. Nie licząc wspomnianego przez Ciebie Godarda ciekawy pomysł na Bardotkę mieli inni wybitni reżyserzy francuscy. Moim zdaniem najlepiej wypadła w znakomitym dramacie społecznym Clouzota „La verite” („Prawda”), poza tym warto wymienić „Vie privée” („Życie prywatne)” Louis'a Malle'a. Zagrała w nich lepiej niż w filmach Vadima.
View user's profile Send private message
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 12.10.2018, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwszego z wymienionych, przez Ciebie nie znam. Może tam jest aktorstwo ciekawe i warto filmu poszukać.
Za to drugi obejrzałem bez satysfakcji. Niewiele, jeśli w ogóle coś, zostało w pamięci. Oceniłem wówczas na 4/10, jakoś tak.
mahavishnuu

PostPosted: 12.10.2018, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film Clouzota szczerze polecam.
Tarkus

PostPosted: 12.10.2018, 21:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
W wymienionych przeze mnie filmach zagrał bardzo dobrze. Zatem sugestia, moja, że obecność Smarzowskiego na planie to nie jest warunek konieczny by Jakubik grał <jak z nut>

Ale twój argument jest inwalidą z jednej prostej przyczyny - odpowiadasz na mój argument, że to Smarzowski Jakubika odkrył jako aktora wszechstronnego i wyciągnął jako pierwszy z niego cały potencjał w nim tkwiący. Smarzowski, nie ktoś inny. Zresztą podobnie ma się rzecz z Marianem Dziędzielem, który też dzięki Smarzowskiego z dalszych planów awansował na ścisły top. Obaj to zresztą aktorzy - fetysze Smarzola, który większość swoich filmów oparł na nich.
View user's profile Send private message Visit poster's website
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 12.10.2018, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podsumujmy zatem, Jakubik zaistniał/błysnął raz pierwszy u Smarzowskiego - fakt niepodważalny!
Ale, też- jest aktorem takiego formatu, aby nie potrzebować atencji innego artysty, by konstytuować się jako Aktor z dłuższym terminem ważności.
Z Twojej pierwszej wypowiedzi, dotyczącej Jakubika, wynikało, że gdyby ten nie spotkał zawodowo Smarzowskiego to do emerytury grywałby halabardników.
Ja takiej opinii się opieram.
Z kolei przywołany Dziędziel, jakże słusznie, opatrzony epitetem "Fetysz Smarzola" ma wszelkie kwalifikacje by te kolana przed Smarzowskim czasem zgiąć. I do tej sugestii dopiszę się chętnie.
Białystok

PostPosted: 13.10.2018, 11:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wczoraj obejrzałem Ostatnia Rodzina - jakoś wcześniej nie złożyło się i tak sobie pomyślałem, że gdybym nie wiedział kto to był ten Tomasz Beksiński, to po obejrzeniu filmu stwierdziłbym, że to był niemal przygłup, który ani nie umiał normalnie mówić ani chodzić. Ot jakiś dziwny typ, zakompleksiony furiat obrażony na cały świat, syn zwariowanego malarza, który pewnie dzięki ojcu miał sporo płyt i w jakiś niezrozumiały sposób trafił do radia. Tomasza Beksińskiego nigdy nie widziałem, ale na ile go znałem z mediów i opowieści jego ówczesnego przyjaciela to jego obraz w filmie jest kompletną porażką.
WOJTEKK

PostPosted: 13.10.2018, 12:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tomek był miły chociaż specyficzny gość. A ten z filmu to faktycznie jakiś przygłup.

http://artrock.pl/
Back to top
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.10.2018, 14:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja, że taki ktoś w ogóle istniał dowiedziałem się kiedy zacząłem kupować Tylko Rock. Jeśli kiedyś obiło mi się coś o uszy na jego temat to zaraz wywietrzało. Embarassed
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 13.10.2018, 20:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Baader-Meinhof (2008) – reż. Udi Edel.

Mnie się podobał. Dobry film, a może lepiej niż dobry.
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 16.10.2018, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

7 UCZUĆ

wbrew pozorom to nie są Listy do M czy Planeta Singli a po prostu Marek Koterski opowiadający o życiu Adasia Miałczyńskiego --> rozbitek życiowy po rozwodzie siada na kozetce u Krystyny Czubówny i opowiada kilka historii ze swego dzieciństwa:

1) dom - tu kapitalna scena obiadu rodzinnego i festiwalu pokazywania powierzchownej wiedzy i prostactwa zgromadzonych ludzi (Woronowicz jako ojciec Adasia); do tego brutalny motyw topienia psa

2) szkoła - jakieś 2/3 filmu i tu się dzieje! głupia tępa szkoła - do granic powtarzalności wałkowane odpytywanie z dorzeczy Nilu (Kwaśny jako beznamiętny i zimny belfer), przepytki z chemii i historii, a do tego zwariowana nauczycielka pytająca co robią rodzice uczniów (Ostrowska)

uczniowie to prawdę powiedziawszy debile nic nie umiejący (wyróżniają się tu Karolak ("Oraz"?) oraz Mastalerz (- Co było w 1320 roku w Polsce? - Potop?), ale jak wyżej - szkoła nie uczy, tłamsi, gogi wystawiają same pały i na każdym kroku podkreślają jak tępi są uczniowie - do tego nie rozpoznają problemów młodych (jest tam jakiś pedagog?); zdarzają się też przypadki rzucania w uczniów kluczem (dyrektor Sapryk)

w domu też mają uczniowie nie lepiej - starzy nie rozumieją dzieci (Ostaszewska - matka Adasia), biją (Woronowicz), krzyczą (Joanna Kulig), ewentualnie tępią za "5 minus" czy po prostu nie mają czasu (rodzice Chyry - Ryszarda Gotta)

słowem ciężkie dzieciństwo, kłopoty i brak wsparcia ww. instytucji społecznych doprowadza dzieci do sceny samobójstwa --> wygląda to jakby przez ZSRR przeszła armia niemiecka i SS

jak ktoś zna i lubi lekcję polskiego z "Ferdydurke"
to szybko zakocha się w konwencji gdzie dorośli grają 12 letnie dzieci - dla mnie kapitalny pomysł

film jak to u Koterskiego to śmiech przez łzy a może odwrotnie - mówi o ważnych rzeczach, ale pozwala się też zdrowo pośmiać - wszystko w krzywym zwierciadle --> scena jak Mastalerz beka rozwaliła wszystkich Smile

piękna wycieczka do czasów szkolnych, które się wszystkim śnią, a do tego przypomnienie, że kiedyś były dzienniczki uwag, wpisywano się do pamiętników, a nauczyciele bili uczniów - co sam pamiętam ze szkoły podstawowej

fenomenalna obsada aktorska - Michał Koterski w głównej roli świetnie daje radę - do tego Ostaszewska, Woronowicz, Więckiewicz (brat), Chyra, Dorociński, Kwaśny, Karolak, Żak, Cielecka, Bohosiewicz --> każdy gra dobrze

wielkie plusy dla mnie za Kwaśnego (pamiętny szmalcownik Kwapisz z Czasu honoru), Muskałę (klasowy prymus), Figurę (najładniejsza w klasie i zakompleksiona) i Mastalerza (poczciwy tępak i głupek)
całość trochę psuje łopatologiczne wyłożenie wniosków przez woźną (Bohosiewicz)

jak ktoś lubi Koterskiego to wizyta w kinie obowiązkowa Cool Very Happy
Back to top
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 23.10.2018, 06:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chętnie dopisuję się do powyższej opinii o <nowym Koterskim>.
Przypadkowo, a podobno nie ma przypadków, obejrzałem film dokumentalny "Alfabet" Wagenhofera. To Austriak silnie kojarzony z metodami pracy Michaela Moore'a (ten od "Zabaw z bronią"). W istotnej treści to film o destrukcji, jakiej dokonują, stosowane wobec dzieci, metody nauczania.
Miałem zatem intrygujący background!
Tym niemniej, film p. Michała działa na widza sam, obywając się bez austriackich <przydatków>.
mahavishnuu

PostPosted: 03.11.2018, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

„Zaginiony” (1982) – dobrze jest sobie raz na jakiś czas odświeżyć ten film, bo to wręcz wzorcowy dramat polityczny. Costa Gavras był zresztą jednym z mistrzów w tym gatunku. „Zaginiony” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów w jego dorobku. Tym razem oglądamy pierwsze tygodnie rządów zbrodniczego reżimu Pinocheta. Naprawdę mocne kino. Reżyser wyeksponował mocno niechlubną rolę USA w tych wydarzeniach. Ponownie wychodzi jankeska hipokryzja. Można popierać i legitymizować największe zbrodnie, ważne że jest to zgodne z naszą racją stanu. Film oparty na faktach autentycznych. Na przykładzie rodziny, której losy opisano, uderzające było to, jak władze amerykańskie traktowały swoich obywateli. Warto wspomnieć jeszcze o ścieżce dźwiękowej Vangelisa. W sumie dobrze komponuje się z całością. Ładny jest główny temat melodyczny. Szczególnie sugestywna jest wtedy, gdy bohaterowie przemierzają ulice Santiago w czasie godziny policyjnej.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 124, 125, 126  Next
Page 125 of 126

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum