Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 135, 136, 137 ... 142, 143, 144  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.05.2019, 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Tyle, że oświadczenia Vigano są bardzo uporządkowane, logiczne i wiarygodne, a ze strony Franciszka reakcje są jedynie powierzchowne i ograniczają się do czystej retoryki.
WOJTEKK napisał:
konserwatyści, których Franciszek ostro pogonił
Kimże więc jest?

Nie kwestionuję logiczności i uporządkowania jego oświadczeń. Natomiast co do czystości intencji mam poważne wątpliwosci

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 15.05.2019, 07:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do spraw papieskich: muszę przyznać, że również w ostatnim czasie udzielił mi się niepokój. Początkowo byłem fanem Franciszka, encyklikę Laudato si przeczytałem z ogromna przyjemnością, jako że bardzo trafiała w mój światopogląd i była to chyba jedyna encyklika którą dałem radę przeczytać (encykliki JP II - ból). Jakoś tak z czasem jednak mój entuzjazm przygasł, zatęskniłem zaś za tradycją. W kwietniu ukazał się list Benedykta XVI (o którego istnieniu zapomniałem), co spowodowało jeszcze większy nawrót tęsknoty za pięknymi konserwatywnymi czasami. Zacząłem wchodzić na różne strony na które nie powinienem...., no wiecie, o kościele przedsoborowym, o tradycji, o mszy trydenckiej, o starokatolikach, oglądałem strony z wystrojem starych kościołów. Wyciągnąłem z półki książkę "Sól ziemi" z pięknym Josephem Ratzingerem na okładce. Dodatkowo, z racji przypomnienia sobie o istnieniu Benedykta XVI włączyły się również głębsze rozmyślania co tu jest grane. Kurde, dwóch papieży na raz żyje, pojawiają się głosy, że ten drugi nie do końca jest legalny, szerzy się zamęt wśród wiernych... Jeszcze nam się tu jaki Luter lada dzień objawi. Hard Times jak śpiewał Westbam.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 15.05.2019, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ze spraw innych, ale równie ciekawych, a może i bardziej to polecam serial "Chernobyl" o katastrofie w Czarnobylu. Na razie 2 odcinki, ale bardzo wciąga i trzyma w napięciu, tym bardziej, że wszystko oparte na faktach. Kapitalnie odmalowane tamte czasy i sytuacja w ZSRR. Świetne zebrania kolektywów partyjnych, na których wszyscy palą papierosy ubrani w okropne garnitury. Nie wiem jak oni to kręcili, ale wszystko wygląda niezwykle realistycznie, zwłaszcza rozpieprzony reaktor. Czekam na kolejne odcinki, a dwa już zaistniałe obejrzałem po dwa razy.
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.05.2019, 07:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z ciekawości zapytam a cóż to są te piękne konserwatywne czasy?
WOJTEKK

PostWysłany: 15.05.2019, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy wszystkie brudy dawało się zamieść pod dywan.

Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 15.05.2019, 09:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Kiedy wszystkie brudy dawało się zamieść pod dywan.

Chcesz zamknąć You Tube? Albo cały internet? A co z Forum Dinozaurów wtedy?
WOJTEKK

PostWysłany: 15.05.2019, 09:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie, ale na pewno są tacy, którym by to pasowało Very Happy

Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.05.2019, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E, nie, internet to właściwie każdemu się przydaje, nawet w Korei Północnej go mają, tyle że... własny. Wink
crescent

PostWysłany: 15.05.2019, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Zacząłem wchodzić na różne strony na które nie powinienem...., no wiecie, o kościele przedsoborowym, o tradycji, o mszy trydenckiej, o starokatolikach, oglądałem strony z wystrojem starych kościołów. Wyciągnąłem z półki książkę "Sól ziemi" z pięknym Josephem Ratzingerem na okładce. Dodatkowo, z racji przypomnienia sobie o istnieniu Benedykta XVI włączyły się również głębsze rozmyślania co tu jest grane. Kurde, dwóch papieży na raz żyje, pojawiają się głosy, że ten drugi nie do końca jest legalny, szerzy się zamęt wśród wiernych...

To wszystko niewiele znacząca otoczka. Rozejrzyj się za Bogiem, w czym życzę powodzenia. Jeszcze a propos legalności, Jezus, gdy chodził po Ziemii był totalnie nielegalny, a "w dzisiejszych czasach umarłby z głodu" (za M. Hłasko).
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.05.2019, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
E, nie, internet to właściwie każdemu się przydaje, nawet w Korei Północnej go mają, tyle że... własny. Wink

I można go zgrać na dyskietkę Very Happy

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 15.05.2019, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Jeszcze a propos legalności, Jezus, gdy chodził po Ziemii był totalnie nielegalny, a "w dzisiejszych czasach umarłby z głodu" (za M. Hłasko).

Dodam jeszcze, że pewnie określano by Go lewakiem Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 15.05.2019, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I na pewno heretykiem

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 15.05.2019, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, jak to wyglądało 2000 lat temu. Niewiele się nie zmieniło, tylko faryzeusze są teraz nazywani inaczej.

crescent napisał:
Rozejrzyj się za Bogiem, w czym życzę powodzenia.

W samo sedno. Niestety, klerykalizm przysłania Boga. Fragment fejsbukowego wpisu autorstwa małżeństwa zaangażowanego w kościelny Ruch Światło-Życie:

Cytat:
Uważamy, że systemem „konserwującym” pedofilię i wiele innych patologii w Kościele jest właśnie ten podział, powszechnie zwany klerykalizmem.
Przez wieki świeccy byli traktowani jak owce lub raczej jak barany, które w posłuszeństwie, sprowadzanym w praktyce do bezmyślności i ślepego poddania się, powinny iść w milczeniu za swoimi duszpasterzami, bez względu na wszystko. Lata uprawiania „teologii klerykalnej” robią swoje. To klerykalizm sprawia, że całe rzesze ludzi świeckich w praktyce nie uważają się za Kościół i stają się biernymi obserwatorami i cichymi komentatorami tego, co się dzieje w parafii i w diecezji.

W zasadzie ta wypowiedź papieża Franciszka o wywracaniu stolika była skierowana przeciwko klerykalizmowi, czyli pośrednio też w księży-pedofilów (efekt klerykalizmu).
WOJTEKK

PostWysłany: 15.05.2019, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Myślisz, ze Duch Święty osobiście wywali ten stolik? A nie Wy sami, ci co widzą, że to wszystko się wali jak bułgarska tirówka? Przecież kryzys jest potężny - przede wszystkim zaufania, wiarygodności

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.05.2019, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A Myślisz, ze Duch Święty osobiście wywali ten stolik?

Oczywiście znajdzie sobie odpowiednie narzędzie: czynnik ludzki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 135, 136, 137 ... 142, 143, 144  Następny
Strona 136 z 144

Skocz do: