Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 10.06.2019, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idiokracja (Idiocracy) (2006)
Kino dla dorosłych. Przyda się wybiórcza znajomość Felliniego i Bergmana. Uniwersalizm dzieła sprawia, że jego konsumpcja nie wymaga znacznego wysiłku intelektualnego. Rozrywkowy pozór kryje jednak porażającą wizję. Mocno rekomenduję Exclamation

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.06.2019, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widziałem, tak śmieszne, że aż straszne.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 10.06.2019, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Rocketman" 2019 reż. Dexter Fletcher
Obejrzałem dzisiaj w kinie na seansie południowym( na widowni coś ok. siedmiu osób).
Pierwsze dwadzieścia minut to połączenie musicalu, o smaku Parasolki z Cherbourga, smaku jakiego nie znoszę z wyrobem Disneyo-podobnym opisującym trudne dzieciństwo Eltona, którego to, uporczywie, "odmawia" grać chłopaszek, mniejsza o nazwisko.
I właściwie to zacząłem rozważać wyjście z seansu, kiedy z głośników dobiegło:Saturdays Night's Alright For Fighting i coś się zmieniło na ekranie dzięki muzyce i montażowi. Albowiem tej, już tak do końca ramocie, podarowano przyzwoity montaż.
To dzięki montażowi, dwa czy trzy razy całość ożywa, usiłując wskrzesić ducha czasów...
Kto miał chrapkę na przyzwoitą historię, nie unikającą trudnych momentów, musi się obejść. Jest wzlot, upadek i kolejny wzlot a ja tym lapidarnym opisem, tego co widziałem nie banalizuję.
Kończy się stwierdzeniem, że facet jest od 28 lat czysty i przewodzi kilku fundacjom(sic!).
No, dobra, na poziomie rekwizytu jest to wyczyn, warty odnotowania, przynajmniej. Może jeszcze poprawny Taron Egerton, ale jak sobie wspomnę, co dla filmu muzycznego zrobił Sean Penn
we Wszystkich odlotach Cheyenne'a to stygnę w zachwycie.
Elton John to nie jest mój bohater, ale zasłużył na dużo lepszy film, kropka!
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.06.2019, 18:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Kino dla dorosłych. Przyda się wybiórcza znajomość Felliniego i Bergmana. Uniwersalizm dzieła sprawia, że jego konsumpcja nie wymaga znacznego wysiłku intelektualnego. Rozrywkowy pozór kryje jednak porażającą wizję. Mocno rekomenduję Exclamation

Dołączam do rekomendacji. Wprawdzie widziałem dość dawno, z 10 lat temu, ale wciąż lubię i doceniam. Mało tego, jestem przekonany, że wymowa tego filmu jest ciągle aktualna, a nawet wydaje mi się, że nasza rzeczywistość z każdym rokiem przybliża się do przedstawionej w nim wizji.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 10.06.2019, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

Film genialny, oglądam średnio raz na rok, i ze smutkiem stwierdzam, że film ten w 2500 roku uznają za prawdziwe przenajświętsze proroctwa.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.06.2019, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
"Rocketman" 2019 reż. Dexter Fletcher

Miły esforty, trochę mnie zmartwiłeś. Arcydzieła się nie spodziewałem, ale takie krytyczne głosy dochodzą nie tylko z Twojej strony. Tak czy siak, niebawem sam się przekonam jak to wyszło.
Tarkus

PostWysłany: 11.06.2019, 07:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja obejrzę z przyjemnością - pierwsze zdania pseuderecenzji esforty tylko mnie w tym utwierdzam - uwielbiam musicale Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 11.06.2019, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle, że ja także, w zasadzie, lubię musicale.
Lepiej! Ciągle niespełnionym marzeniem, pozostaje obejrzenie jakiegoś spektaklu na Broadwayu.
Wskazałem Parasolki z Cherbourga jako przykład tego co w literaturze musicalu jest już nieznośnie anachroniczne, mianowicie tekst śpiewany nie tylko eliminuje dialog, idzie dalej, bo opisuje nawet to co widz jest w stanie zobaczyć na ekranie. Osuwa się do takich osobliwości:
,,...będzie dobrze gdy silnik się rozgrzeje" ... tego już nie kupuję.
To już jest materia, w której "robią" stwórcy od polskiego serialu.
Niestety, pierwsza część Rocketmana, też się tym karmi, stąd wyszydzanie.
Musical Tommy, choćby, jest zaśpiewany, o ile pamiętam, od A do Z. Za to różnica pomiędzy wymienionymi... proszę, sobie przypomnieć Smile .
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.06.2019, 23:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem sobie w słowniku dla pewności co znaczy słowo "DieHard", bo często się słyszy określenie, że ktoś tam jest DieHard fanem czegoś tam, a jednocześnie jest to angielski tytuł filmu "Szklana Pułapka", nie wiedzieć czemu tak u nas przetłumaczony.

No więc wyskakuje mi, że jedno z określeń "DieHard" znaczy "Skrajny konserwatysta" proponowałbym więc przed wyborami odpowiednio zmienić tytuł filmów z Brucem Willisem i puścić w TV w jakąś sobotę( najelpiej tę przed wyborami, wszystkie trzy części "Skrajnego Konserwatysty 1, 2 i 3" Wink
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 16.06.2019, 07:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha ha - dobre Exclamation Smile choć nierealne bo skrajny konserwatyzm, to coś, z czym Kurskiemu z pewnością nie jest po drodze.
Monstrualny Talerz napisał:
(..) wszystkie trzy części "Skrajnego Konserwatysty 1, 2 i 3" Wink

Ponoć jest ich aż 5. A może być 6.
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.06.2019, 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wczoraj oglądałem Pitbull: Nowe Porządki. Nie dla mnie, kompletnie. Mój pierwszy kontakt z reżyserem Vegą średnio udany, trza obejrzeć pierwszą część, może będzie lepiej.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 22.06.2019, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieprzespane noce
Ostrzegam, że mocna rzecz, chociaż bardzo króciutka.
Tarkus

PostWysłany: 01.07.2019, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anna to powrót Bessona do dużej formy i jego najlepszy film od 22 lat. Świetne, ironiczne, mocno w cudzysłowie kino gatunkowe z tej samej wysokiej półki, co "Atomic Blonde" chociażby. Hellen Mirren jako szefowa KGB cudowna.

Men In Black: International - strata czasu. Odradzam.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.07.2019, 23:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czarnobyl

Na filmwebie serial bije rekordy jak chodzi o średnią ocen i może to lekka przesada ale trochę się zgadzam. Uczciwe podejście do tematu, może nie naukowe ale solidne i zgodne z rzeczywistymi wydarzeniami. Świetnie się to ogląda, napięcie jest odpowiednio dozowane, temat jest potraktowany uczciwie a nie żeby z tego zrobić sensację. Trzeba obejrzeć, zdecydowanie polecam.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.07.2019, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czarnobyl również polecam i obok słusznych komplementów Gacka dodam, że absolutnie mnie zauroczyło drobiazgowe oddanie realiów epoki. Te bibeloty, ubrania, wystrój wnętrz, aranżacja osiedli mieszkaniowych itp. itd. Mistrzostwo!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142  Następny
Strona 138 z 142

Skocz do: