Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 140, 141, 142  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 17.08.2019, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedostatni film Quentina... tego seansu w kinie nie można sobie darować Wink
Człowiek zarzekał się, że nakręci tylko dziesięć tytułów i jeśli liczyć, a tak być miało, KILL BILLA 1 i 2 jako pojedynczy, to ten o który się wahasz jest "9-tym".
Potem już tylko STAR TREK ??!! i do domu... wzgardzonych mistrzów kina!
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 19.08.2019, 11:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Czy ktoś oglądał najnowszy film Tarantino i czy warto? Planowałem wybrać się na to do kina, ale słyszałem różne opinie o tym filmie i w końcu chyba zaczekam aż trafi na Blu-ray. Podobno zakończenie jest bardzo kontrowersyjne. Confused

Kontrowersyjne ale wg mnie znakomite. Film trochę przydługi, momentami przynudza, a czasem sprawia wrażenie świetnie zrobionego kina o niczym ale po zakończeniu wszystko nabiera sensu. Bardzo dobra rola Pitta, mnóstwo smaczków typowych dla Tarantino tworzących swoisty mikroklimat i wspomniane zakończenie ustawiają ten film na plus. Warto.

Zawierucha mówi chyba ze 2 słowa i kilka razy widać go w tle - wydaje mi się, że go trochę wycieli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.08.2019, 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Kontrowersyjne ale wg mnie znakomite. Film trochę przydługi, momentami przynudza, a czasem sprawia wrażenie świetnie zrobionego kina o niczym ale po zakończeniu wszystko nabiera sensu. Bardzo dobra rola Pitta, mnóstwo smaczków typowych dla Tarantino tworzących swoisty mikroklimat i wspomniane zakończenie ustawiają ten film na plus.

Byłem, widziałem i zgadzam sie, że warto zobaczyć ten film.
Zakończenie zaskakujace, kontrowersyjne i w stylu Tarantino.
Jak cały film może sie dłużyć, to zakonczenie trzyma w napięciu.
Nie tylko rola Pitta bardzo dobra. Niektóre sceny z Leonardo to czysty majstersztyk, np. gdy gani samego siebie za zapomniany tekst roli. Very Happy

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 19.08.2019, 19:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.08.2019, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie spojleruj u mnie dopiero za tydzień Confused

http://artrock.pl/
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.08.2019, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorki, już trzymam gębę na kłódkę. Podziel sie wrażeniami po obejrzeniu filmu.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 19.08.2019, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O panu Zawierucha było głośno jakby wygrał LM. Serio 2 zdania i kilka momentów w tle?
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 19.08.2019, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorry za SPOILERY. Jakby co nie czytać Wink

MirekK napisał:

Nie tylko rola Pitta bardzo dobra. Niektóre sceny z Leonardo to czysty majstersztyk, np. gdy gani samego siebie za zapomniany tekst roli. Very Happy

Dla mnie Pitt bije na głowę Dicaprio w tym filmie. Myślę, że dostał po prostu atrakcyjniejszą rolę, większego luzaka, stąd różnica w jakości.
A co do Leo to najbardziej utkwiły mi wątki z miotaczem ognia, w końcówce robi się z tego niezła zawierucha Wink

Białystok napisał:
O panu Zawierucha było głośno jakby wygrał LM. Serio 2 zdania i kilka momentów w tle?

Do 2 zdań to daleko z tego zagrał, wypowiedział może 2 słowa Wink Szkoda bo liczyłem na coś więcej. Wątek Polańskiego mógł być bardziej wyeksponowany. Strzelam, że zagrał więcej ale go wycieli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 19.08.2019, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja naiwny myślałem że to film o Polańskim i jego zamordowanej żonie i ten cały Zawierucha to aktor o takim statusie jak Lewandowski. Embarassed
esforty
longplay

PostWysłany: 20.08.2019, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam tego aktora? (Lewandowski, powiadasz)
Nadal nie widziałem nowego filmu Quentina, ale doniosę :
Prasa francuska, ta branziowa, jest zgodna; chwali, chwali, chwali... choć nikt z recenzentow nie zająknął się o wkładzie polskim.
B.J.
box

PostWysłany: 20.08.2019, 17:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Nie znam tego aktora? (Lewandowski, powiadasz)

Pewnie o Marka chodzi, bo Michał dopiero na dorobku.
esforty
longplay

PostWysłany: 20.08.2019, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne! Zapomniałem o nim, albo on na to pozwolił!?
A Tobie, chodziło, właśnie o niego?
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 20.08.2019, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z kina, z nowego Tarantino oczywiście. Co tu dużo gadać, film na pewno warto do obejrzenia. To przede wszystkim wielki hołd dla Hollywood i 1969 roku, fabuła jest na dalszym planie (właściwie jest to zbiór różnych epizodów). Dopiero na koniec pojawia się typowo tarntinowska jatka, jedna zresztą z lepszych. No i "kontrowersyjne" zakończenie na plus - podoba mi się dużo bardziej, niż gdyby było niekontrowersyjne.

Liczyłem tylko na więcej Pacino. Cóż, trzeba poczekać na "Irlandczyka" Scorsesego.
B.J.
box

PostWysłany: 21.08.2019, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Komodo kontra cobra (2005)
Wydawałoby się, że gniot. Ale nie. Otoczka potwornego scifi jest tylko punktem zaczepienia dla tego szekspirowskiego komediodramatu ludzkich charakterów. Słabe aktorstwo, pozornie martwe dialogi nadają dziełu ponurego klimatu, zrekompensowanego jednak rajskimi widokami miejsca akcji oraz powierzchownościami bohaterek. Do tego przerażające CGI. Klasyczne kino Rogera Cormana zyskało nowego wizjonera, jakim jest Jim Wynorski (Roboty śmierci, Powrót potwora z bagien, Masakra cheerleaderek, Piraniokonda).
Pełny relaks dla mózgu. Odpoczynek dla oka. Zdecydowanie polecam Exclamation

Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 23.08.2019, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na QT, i cóż, fajne. Jedyne co można powiedzieć, to że Quentin zdecydowanie nadawałby się do naszego dinozaurowego forum. Z filmu aż tryska ta miłość do "starych dobrych lat 60", to niezwykłe zamiłowanie do detali, scenografii, starych plakatów, drobiazgowo odtworzonych wnętrz z tamtych czasów, fragmentów audycji radiowych, telewizyjnych, które nam nic nie mówią, ale zapewne amerykańcom muszą przywoływać miłe wspomnienia. No i muzyka, pewnie można by z QT znaleźć wspólny język, na tym zna się bardzo dobrze (vide dawne Jackie Brown i Crusaiders). Czy trzeba coś więcej niż scena ze starym kultowym samochodem jadącym po Los Angeles w rytm doskonałej muzyki?

QT miał niezwykłe szczęście będąc maniakiem kina dostać do ręki wszystkie zabawki, których zwykli śmiertelnicy nie mają i poukładać sobie na nowo swoje dawne ulubione sceny (np. fragment z Wielkiej Ucieczki). Rozmyślając o tym zapragnąłem dostać w swoje ręce: Billa Bruforda, Roberta Frippa, kilku jazzmanów od Davisa (i samego Davisa), Hutchersona i samemu poukładać te puzelki, które w głowie grają Smile
Powrót do góry
Crazy
szpula

PostWysłany: 23.08.2019, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy chodzą na to Tarantino a może by poszli na Jarmuscha, zanim zniknie z kin?
Jest tam scena, która jest żywcem jak z Tarantino, nawet muzyka idealna. A najlepsze, że występuje w niej największa ponuraczka świata Tilda Swinton, a jednak można pęknąć ze śmiechu! Very Happy

Bardzo gupi ten film jest, ale niezwykle mnie rozbawił!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 140, 141, 142  Następny
Strona 141 z 142

Skocz do: