Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143, 144  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 24.08.2019, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale my już z Jarmusha , się cieszyliśmy, na poprzedniej stronie Rolling Eyes .
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 26.08.2019, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście. Wybacz, czasem się gubię, przekopując przez zasoby tego forum.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 30.08.2019, 07:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Apollo 11" - film dokumentalny z 2019 r. (nie mylić z innymi filmami z tych księżycowych rejonów, czyli z filmem Briana Eno czy z Pierwszy Człowiek z Ryanem G.)

https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_11_(2019_film)

Byłem wczoraj w kinie, kurde, genialne. Film zmontowany wyłącznie z ujęć dokumentalnych, ale jakość fantastyczna, do tego idealny montaż, fantastyczna muzyka, sam temat oczywiście, oglądało się to sto razy lepiej niż najlepszą fabułę. Start rakiety Saturn V to jedna z najlepszych scen jakie widziałem w życiu w kinie. Jeśli macie możliwość sobie to gdzieś zobaczyć to polecam, choć zostały jeszcze tylko trzy pokazy w dość marnych lokalizacjach: Wolbrom, Radomsko, Dąbrowa Górnicza:

http://new.nazywowkinach.pl/apollo/terminy-pokazow

trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=3Co8Z8BQgWc

P.S. Dopiero później sobie uświadomiłem, że Amerykanie zadbali nie tylko o najwyższą jakość techniczną całej operacji Apollo, ale także i o warstwę "plastyczną" całego przedsięwzięcia - to wszystko, nawet najdrobniejsze szczegóły są ładnie pomalowane, schludne, a więc od strony designu czy od strony artystycznej to również było piękne.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 30.08.2019, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o tym Apollo11, w trójce, że to bardzo solidna robota filmowa.
Od siebie:
"Stoker" Chan-wook Park 2013
Na poziomie inscenizacyjnym to filmowe <Jajko Faberge>. Wykalkulowane jak u Kubricka. Od strony formy godne lepszego scenariusza, choć i ten przestaje działać dopiero w trzecim akcie. Koreańczycy górą!

P.S. Nowy Tarantino i według mnie b. dobry. Zakończenie super, hmm...
przewrotnie, dodam jednak: jeśliby alternatywna rzeczywistość zaproponowana stała się rzeczywistością rzeczywistą, Świat nie zyskałby ekranizacji Makbeta by Polański, w każdym razie nie tak ponurej ekranizacji Rolling Eyes.
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.09.2019, 13:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć generalnie mam niechętny stosunek do twórczości Almodovara, dziś tak wyszło, że poszedłem do kina na "Ból i blask" i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry film. I tak się zastanawiałem pod koniec, bo po czasie patrząc, wiedziałem że niebawem się musi skończyć, jak on rozwiązał akcję? I to muszę powiedzieć z wielkim uznaniem: rozwiązał ją w najlepszy sposób z możliwych! Piękne zakończenie.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.09.2019, 08:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
jeśliby alternatywna rzeczywistość zaproponowana stała się rzeczywistością rzeczywistą, Świat nie zyskałby ekranizacji Makbeta by Polański, w każdym razie nie tak ponurej ekranizacji Rolling Eyes.

Za to dostalibyśmy być może "Piratów" w latach 70. i parę innych projektów, które poległy po masakrze przy Cielo Drive. Nie mówiąc o takich drobiazgach, jak życie Sharon i dziecka.
"Dawno temu w Hollywood" to bardzo fajnie zrealizowana fantazja na temat starego dobrego Hollywood za którym Quentin ewidentnie tęski. Role Pitta i DiCaprio to absolutne mistrzostwo świata - zwłaszcza sekwencja walki z Brucem Lee oraz kręcenie sceny z porwanym dzieckiem. Fajnie też się w trakcie wyłapuje te rzucone od niechcenia smaczki, ale to trzeba obejrzeć ze dwa - trzy razy, żeby wszystko wychwycić - ale choćby cudowna sekwencja lotniskowa z repryzą prowadzącą do finału, to jest Tarantino w stanie czystym. Oraz w napisach "Tim Roth (cut)" Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 11.09.2019, 09:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Choć generalnie mam niechętny stosunek do twórczości Almodovara, dziś tak wyszło, że poszedłem do kina na "Ból i blask" i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry film. I tak się zastanawiałem pod koniec, bo po czasie patrząc, wiedziałem że niebawem się musi skończyć, jak on rozwiązał akcję? I to muszę powiedzieć z wielkim uznaniem: rozwiązał ją w najlepszy sposób z możliwych! Piękne zakończenie.

Nie podzielam dystansu, choć od 2004 (Złe wychowanie) robił filmy, dla mnie, średnie. Wyjątkiem Skóra w której żyję (2011),będący wzlotem warsztatowym.
Omawiany Ból i blask, intensywnie w zamierzeniu, a subtelnie w formie, upomina się o widza pamiętającego twórczy rozmach reżysera(lata 90-te). Jestem na tak, 7/10.
esforty
longplay

PostWysłany: 23.09.2019, 23:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rambo. Ostatnia krew reż. Adrian Grunberg
O M I J A Ć !
W tym roku gorsza jest tylko Godzilla. 1,5/10
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2019, 07:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Rambo. Ostatnia krew reż. Adrian Grunberg
O M I J A Ć !
W tym roku gorsza jest tylko Godzilla. 1,5/10

Tego rodzaju filmy zawsze omijałem. Godzillą ekscytowałem się tylko w wieku 5 lat - Godzilla kontra Mechagodzilla (1975) Wink Rambo - nigdy.
esforty
longplay

PostWysłany: 24.09.2019, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pacyfizm zadekretowany Wink ?
Kiedyś przyłapano Bertolda Brechta, wychodzącego z teatru, w którym grano jakąś pospolitą farsę. Na pytanie: co On! tutaj robi ? odpowiedział- ustalam jaki ( doczytaj: ówczesny) teatr nie powinien być ( Wink Wink ).
Teatr i kino mają wiele smaków i atrybutów wspólnych i wiele różnic. "Ruch" jako taki, przynależny jest kinu. Seria o Johnie Rambo tenże <ruch> uczyniła sobie cnotą kardynalną. To jak, ja mam nie oglądać tej serii i nawet nie myślę, że to jakaś guilty pleasure. Ten model tak ma Embarassed .
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 24.09.2019, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eee, no Rambo 1 to klasyka klasyk, a Rambo 2 to już tylko klasyka, ale dalej klasyka. Dzieciństwo wraz z okolicznymi kolegami upłynęło mi na odtwarzaniu odpowiednich scen z tych filmów instruktażowych polegających na budowaniu schronień, pułapek, maskowaniu, używaniu noża (z kompasem i zapałkami, a jakże!), wyskakiwaniu spod wody itp. A w tym roku udało mi się przeprowadzić akcję niemal dokładnie taką jak w Rambo 1, tyle, że w życiu realnym polegająca na złapaniu pewnych przestępców (ich trzech, a ja jeden) z użyciem technik wskazanych mi przez Johna Rambo, ale drastyczne szczegóły zachowam dla siebie Smile

Rambo 3 było już zdecydowanie słabsze, a Rambo 4 obejrzałem jednym okiem i chyba nie chcę pamiętać. Na Rambo 5 mam wielką ochotę iść. Zabawny jest taki fragment radzieckiego filmu 9 Kompania, gdzie pośród atakujących afgańców biegnie gościu dokładnie wyglądający jak Rambo, ale nie wiem czy to zamierzona ironia, czy też po prostu chcieli pokazać, że afgańcy byli wtedy mocno wspierani przez Reagana - ale lata "dziania" się obu filmów pasują (1988 r.)

Gdybym miał wymienić 10 moich najważniejszych filmów to Rambo niewątpliwie zająłby właściwie miejsce.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 24.09.2019, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rambo 1 i 2, Predator, Akademia Policyjna, Komando i parę jeszcze innych dzieł kultury masowej należało do żelaznego zestawu seansów wideo na przełomie lat 80. i 90. Jak ktoś oczywiście wtedy miał odtwarzacz kaset VHS. Do tego dochodziła jeszcze saga z Frau Teresa Orlowsky i parę innych tego rodzaju "filmów przyrodniczych". Wtedy to było doświadczenie pokoleniowe, formujące naszą wrażliwość. Wink
Bednaar

PostWysłany: 24.09.2019, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Pacyfizm zadekretowany Wink ?

Nie z tej przyczyny. Rambo nigdy nie przypadł mi do gustu - nawet uznawany za klasyk nr 1. Odmiennie od kolegi Monstrualnego - nie odtwarzałem scen z Rambo w życiu, zawsze byłem typem mola książkowego i odstawałem od rówieśników pod względem sprawności fizycznej, zatem tego typu klimaty są mi zupełnie obce - tężyzna fizyczna to jest coś, czego mi brakuje. Lubię niektóre filmy wojenne, również zaliczane do klasyki, jak Czas Apokalipsy, W księżycową jasną noc czy Szeregowiec Ryan.
Z czasów oglądania filmów na VHS (lata 80-te) najbardziej lubiłem Star Wars, serię z Indianą Jonesem (Poszukiwacze zaginionej arki itp.), Krótkie spięcie czy Powrót do przyszłości. Z nieco późniejszych - Pulp Fiction oraz filmy Davida Lyncha (np. Dzikość serca). Zaś tych wymienionych przez Leptira - jakoś nie bardzo. Nieco rozmijały się moje gusta z ogółem Wink
Leptir

PostWysłany: 24.09.2019, 11:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie twierdzę, że te Ramboidy itp. to były moje gusta. W latach 80. też wolałem te filmy, które wymieniłeś. Tyle, że tamte oglądałem raczej w kinach. Odtwarzacze VHS miało wtedy jeszcze niewiele osób. Mieliśmy wtedy kolegę, którego ojciec przywiózł z Niemiec takie cacko. Spotykaliśmy się w jego mieszkaniu (jak akurat tata był na wyjeździe - co się dość często zdarzało) i organizowaliśmy mocno alkoholowe imprezy z oglądaniem wideo. Smile Ówczesne wypożyczalnie oferowały właśnie taki zestaw jak wyżej. Niesamowite były wtedy tłumaczenia tych filmów, a często i jakość kopii pozostawiała - delikatnie mówiąc - sporo do życzenia. Pamiętam np. że w filmie Predator nie mogłem rozpoznać dokładnych kształtów tytułowej istoty - wyglądała, jak jakaś kolorowa skacząca plama. Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.09.2019, 11:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo ona była kolorową skaczącą plamą. Przynajmniej przez większą część filmu.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143, 144  Następny
Strona 142 z 144

Skocz do: